Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקבוק או ווינדוס ללימודים?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש למישהו המלצה עם איזה מע' הפעלה יהייה לי יותר נוח באוניברסיטה? מתלבט

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אישית נוטה לווינדוס אבל זה דיי העדפה אישית, ומה אתה לומד? האם הלימודים מצריכים תוכנות מסויימות שיש להן תמיכה רק בווינדוס או להפך?

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Skity כתב:

אני אישית נוטה לווינדוס אבל זה דיי העדפה אישית, ומה אתה לומד? האם הלימודים מצריכים תוכנות מסויימות שיש להן תמיכה רק בווינדוס או להפך?

תודה על התגובה.  אני צריך תוכנות office וspss

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים - במיוחד אם עלות היא שיקול מהותי - עדיף לך windows.

(וזה אני אומר כמשהו שמשתמש במק בתור מחשב עיקרי כבר קרוב ל15 שנים).

במיוחד עם מערכות אוניברסיטאיות , הוראות ותרגילים.

יש יוצאי דופן - לדוגמא במדעי מחשב - אם אתה מתעניין בפיתוח מובייל או ווב.

אם פשוט בא לך לגוון והתקציב הוא פחות לחוץ - במקרה של 2 התוכנות האלו - רוב הסיכויים שלא תתקל בשום בעיה. המקבוק אייר המעודכן , או ה13 שיצא ממש לפני כמה ימים הם מחשבים מעולים (דקים , קלים , חזקים , עם מסך מעולה ssd ממש מהיר וחיי סוללה ארוכים - במיוחד בosx. ואם אתה ממש חייב - הם תומכים בלהתקין windows c במקביל)

לשתי התוכנות יש גירסאות דיי מקבילות בפיצ׳רים למק. - מה שכן - אתה צריך לוודא - לרוב האוניברסיטאות מספקות רשיונות סטודנט. כדאי לבדוק מראש שהרשיונות מכסים גם מק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון עם גם וגם.
אני אישית מעדיף באופן מובהק אופיס על וינדוס, בעיקר כשמדובר בעברית.
אמנם הרמה של האופיס במק השתדרגה בשנים האחרונות אבל לדעתי בעברית זה עדיין מבאס.
אם תקח בנוסף את העובדה ש:
1. וינדוס (מכונה ״PC”) יהיה לך זול יותר גם עבור חומרה חזקה יותר (שאני לא יודע אם אתה זקוק לה)
2. רובם המוחלט של הסטודנטים (והישראלים) עובדים על פיסי, ככה שהתאימות של כל התוכנות שתשתמש בטוח תהיה לפיסי אבל לא בטוח למק.
ואני חושב שהתשובה די ברורה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו במעבדה מקים. והאופיס במק עובד ממש גרוע והוא איטי בצורה מחרידה.

בשביל יישומי אופיס אני ממליץ להישאר בווינדוס. spss לא יצא לי להשתמש בו במק, אלא רק בווינדוס, אז אני לא יכול לחוות דעה בנושא.

דרך אגב בתור סטודנט באוניברסיטה מגיע לך ווינדוס ואופיס דרך האוניברסיטה, אז כדאי לך לרכוש מחשב ללא מערכת הפעלה ולקבל אותה מהאוניברסיטה ובכך להוזיל עלויות.

זה הקישור לקבל ווינדוס 10 ואופיס 365 בחינם דרך אוניברסיטת תל אביב.

https://social-sciences.m.tau.ac.il/windows10

יכול להיות שגם באוניברסיטאות אחרות יש משהו כזה.

לכל אוניברסיטה יש גם אפשרות לרכישה מוזלת של תוכנות לסטודנטים.

זה הקישור לeshop של אוניברסיטת תל אביב (ככה הם קוראים לזה)

https://mytau.tau.ac.il/es.php

אוניברסיטת בן גוריון

https://in.bgu.ac.il/computing/Pages/installations/microsoft_software.aspx

יש גם לטכניון תוכנית כזאת לסטודנטים

https://cis.technion.ac.il/local/software-list/buying-software/

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, MiG כתב:

אני אישית מעדיף באופן מובהק אופיס על וינדוס, בעיקר כשמדובר בעברית.

זו נקודה טובה

שהשתנתה מהותית בגירסאות האחרונות אבל עדיין לא מושלם (בגלל שגם אפל וגם מייקרוסופט שינו דברים במקביל)

לפני 38 דקות, bobi כתב:

יש לנו במעבדה מקים. והאופיס במק עובד ממש גרוע והוא איטי בצורה מחרידה.

איזה אופיס ? הנוכחי עובד פיקס

(ואם זה מק מיני ישנים עם דיסק קשיח רגיל - הם בכלליות עגלות בגלל המחסור בssd ושימוש בדיסקים איטיים)

לפני 39 דקות, bobi כתב:

דרך אגב בתור סטודנט באוניברסיטה מגיע לך ווינדוס ואופיס דרך האוניברסיטה, אז כדאי לך לרכוש מחשב ללא מערכת הפעלה ולקבל אותה מהאוניברסיטה ובכך להוזיל עלויות.

נקודה מעולה

בכמעט כל מוסד שאני מכיר מקבלים

יטפשר לך להתקין גם חלונות על המק שלך בחינם

עדיין אפשר להזמין דלים בלי מערכת הפעלה - וזה אחלה חיסכון

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בזמנו עם צרכים דומים + עוד כמה דברים ולגמרי יכול להמליץ על ווינדוס.

קניתי איזה לנובו רנדומלי שבזמנו עלה כ-2500 שקלים, עם i3 + 8gb ram + ssd 256 והוא משרת אותי נאמנה כבר 4 שנים לדעתי.

עובד מהר כמעט כמו שהוא היה כחדש, הריץ לי את כל התכנות בלי בעיה (כולל SPSS ועוד כל מיני קצת יותר כבדות). מיליון טאבים ואופיס כמובן בלי בעיה. סך הכל אין לי תלונות למעט חיי הסוללה שלו שבלי טעינה הפכו להיות מוגבלים מאוד, 5 שעות של עבודה מאסיבית גג. בהתחלה היה מספיק לאיזה 7-8 בכיף. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאמרת SPSS וזו כאמור תוכנה שבפונקציות מסויימות אוהבת ריבוי מעבדים (עיבוד עצי החלטה וכו) אין ספק שבמחשב PC תקבל יותר כח עיבוד לשקל וגם פתרונות קירור עדיפים. החסרון: פחות מעוצב.

בהרבה מעבדות מחקר אוניברסיטאות מעדיפים PC בגלל שקל יותר לחבר אליו מכשירים ניסיוניים (זמינות דרייברים למצלמות , חיישנים , בקרים וכו). אם זה מחקר תיאורטי , בלי ציוד נלווה, אז זה כבר לא משנה.

אחד המקרים הבודדים שצריך באמת מק : כאשר צריך לפתח אפליקציית iOS .

נושא תאונות ופגיעת מרכב : נפל הלפטופ , נשבר משהו , יותר קל וזול לתקן לפטופ שחור. לא יודע למה האפלייה , אבל ככה זה העולם.

שיפורי מנוע וגיר; על פי רוב יותר פשוט לשדרג זכרון/בטרייה במחשב חלונות . בלפטופים מסויימים ניתן גם לשדרג מעבד בעצמך. אז לטווח ארוך המחשב גדל איתך. Stage1 , stage 2 וכו

נושא כאוב ברכב : ירידת ערך. המק שומר ערך מצויין . זה כמו טיוטה ראב4 . כשתסיים את הלימודים תמכור אותו לאיזה DJ ותוכל לקנות רכב.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להמליץ על dell latitude 5400 14 אינטש'

קיבלתי אותו לפני כשלושה חודשים, עלה 5200₪.

יתרונות: קומפקטי, משקל סביר של 1.5kg, דיסק קשיח מהיר m2 nvme בנפח 1 ג'יגה, 16 מגה ram, מעבד i7 (דור 8 ), סוללה שלא נגמרת, מחזיקה מעמד יותר מ 10 שעות, מספיק ליום שלם של לימודים בלי להתחיל לחפש שקע בכיתה או בספריה, יש קורא כרטיסי nfc בילט אין לרב קו.

חסרונות: מסך עם בהירות יחסית נמוכה, אם אתה עושה עיבוד גרפי יש לו יכולת הצגת צבעים בצורה נכונה יחסית נמוכה של sRGB של 62 אחוז. בדיעבד אני קצת מצטער שלא הוספתי עוד איזה 800₪ ושדרגתי לדגם latitude 7400 שהוא פחות או יותר זהה, אבל יש לו מסך יותר בהיר והוא מציג בצורה מדוייקת 100 אחוז מהגוונים לפי sRGB.

בסופו של דבר אני מאוד מרוצה למרות החסרונות של המסך. הוא שירת אותי נאמנה בכיתה ובנסיעות ברכבת ועכשיו בזום בבית.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו גם יציאת hdmi שזה היה חשוב לי כדי לחבר אותו לטלויזיה בבית ובמלון, אמנם מגרסה 1.4, אבל יש גם thunderbolt3 שניתן עם מתאם זול שהזמנתי מעלי אקספרס שאמור להוציא גם 4k 60 fps לוידאו איכותי (עדיין לא בדקתי אישית). המתאם הזה משמש גם כדוקינג סטיישן שטוען את המחשב ומחובר אליו מסך חיצוני, מקלדת וכל מה שמתחבר ל usb.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הירידות ערך זה פשוט מטורף. אפילו במקבוק פרו.

קונה חדש ב ₪11000 מוכר אותו אחרי 4 שנים ב ₪3000 . עדיף כבר לקנות רכב.

אולי תקנה משומש ? לפטופ שספג את רוב ירידת הערך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאמה לצרכים - זה כל הסיפור.

עם כל ההתקדמות של מק בנוגע לעברית בשנים האחרונות, עדיין יש לקומבינציה של אופיס וחלונות עדיפות בתחום הזה.

אני מפונק בבית עם גם וגם - כשצריך משהו מאוד ספציפי בעברית אני גונב את הדל של אשתי, לכל דבר אחר - מק בלי למצמץ (בעיקר היכולת לעשות כל דבר שעולה על רוחי בטרמינל).

בעולם הישראלי של ראיית חשבון, למשל, אין מה לחפש עם מק - כל הכלים הסטנדרטיים הם לחלונות בלבד ולהתעקש להיות שונה מהשאר רק יגרום לאומללות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, hans כתב:

לכל דבר אחר - מק בלי למצמץ (בעיקר היכולת לעשות כל דבר שעולה על רוחי בטרמינל).

אז אתה מכיר את מק מקרוב?  תוכל להסביר מעט  למה אתה מעדיף אותו על ווינדוס?

ועל הדרך, איך החלופות של אופיס? שמעתי על pages למשל סה"כ דברים טובים.

לפני 4 שעות, save כתב:

אולי תקנה משומש ? לפטופ שספג את רוב ירידת הערך ?

חושש לקנות משומשים לך תדע אם לא נפלו  או יש קורוזיה קטנה בפנים.. זה לא פלאפון שקל לקחת למעבדה ולעשות תיקונים קטנים, מחשב נייד זה סיפור לתקן ולפתוח.

לפני 12 שעות, ניקו פ. כתב:

קניתי איזה לנובו רנדומלי שבזמנו עלה כ-2500 שקלים, עם i3 + 8gb ram + ssd 256 והוא משרת אותי נאמנה כבר 4 שנים לדעתי.

הבנתי שהבעיה עם המחשבים של לנובו שזה כמו רולטה רוסית,  אתה יכול ליפול על אחד שיעבוד מצוין ויחזיק שנים, או  תיפול על אחד שיכול למות לך אחרי שנה וחצי. הבקרת איכות לא משהו שם..

לפני 7 שעות, bobi כתב:

אני יכול להמליץ על dell latitude 5400 14 אינטש'

בהחלט אשקול אותו תודה. הביקורות ממה שראיתי די מפרגנות, רק חבל שהוא כל כך מכוער. בכל זאת אני צריך להסתכל עליו  אלפי שעות בשנים הקרובות :)

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...