Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקבוק או ווינדוס ללימודים?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

אז אתה מכיר את מק מקרוב?  תוכל להסביר מעט  למה אתה מעדיף אותו על ווינדוס?

ועל הדרך, איך החלופות של אופיס? שמעתי על pages למשל סה"כ דברים טובים.

לשימושים שלי - תיכנות - לעבוד עם חלונות זאת בדיחה. פשוט בדיחה.

בתכל׳ס אני משתמש בו בתור מערכת יוניקס, קם בבוקר ופותח את הטרמינל,

בלי virtual machines ובלי נעליים, ועם תאימות מלאה ל״מה שהולך היום״ בסביבת קוד פתוח.

pages ו-keynote וכל שאר המוצרים התואמים לאופיס הם סבבה בפני עצמם (חוץ מ-numbers, המקבילה ל-excel, לא מוצלחת לדעתי),

אבל אם אתה צריך להתחיל _לתקשר_ הלוך חזור עם קבצים שמגיעים מחלונות - תוותר. לא שווה את הזמן שלך.

כמו שאתה רואה, אני משתדל להדגיש את החשיבות של ״להיות מיושר״ מעל לכל העדפה אישית כזאת או אחרת.

יש עוד דברים שאני מעדיף במק אבל זה כבר נוגע להעדפה אישית, אז לא אעלה אותם כאן.

= = = = =

אגב, לא ראיתי שציינת תקציב, אז או שלא ציינת או שפספסתי, אבל אם התקציב לא מהווה מכשול - dell xps 13.

קניתי לאשתי לפני די הרבה זמן, עכשיו כל בני הבית משתמשים בו, והוא מגלה עמידות טובה מאוד.

מסך מוגזם - 3200x1800  כמו שאני אוהב :-) ומשקל נוצה.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, save כתב:

ה dell מציג עוד יתרון קטן /גדול: חיבור לכבל רשת. יש מצבים שזה ממש עוזר . לא צריך להסתובב עם חבילת מתאמים.

זה ממש תלוי בדגם.

דגמים נוכחיים מתחילים להגיע בעיקר עם usb c גם כן.

לפני 5 שעות, save כתב:

הירידות ערך זה פשוט מטורף. אפילו במקבוק פרו.

קונה חדש ב ₪11000 מוכר אותו אחרי 4 שנים ב ₪3000

השוק של אפל ביד שניה משמעותית מאוד יותר חזק.

מניסיון בארץ - גם אחרי הרבה שנים תמיד תוכל למצא מפתח / משהו שרוצה מק לפוזה ולמכור אותו במעל 50% מחיר.

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

אז אתה מכיר את מק מקרוב?  תוכל להסביר מעט  למה אתה מעדיף אותו על ווינדוס?

אני אשים את עניין התכנות בצד (שהוא מהותי) ואני אעלה נקודה נוספת.

בדגמים מסוימים (בעיקר הפרו המתקדמים) - מתחרה שבאמת מקביל - יעלה מחיר דומה למדי (כלומר מחשב עם קוואד קור ומעלה , עם ssd באותה מהירות באמת , אותו משקל , חיי סוללה ומסך דומה ברמה) - ההפרש במחיר יהיה קטן למדי - אם בכלל.

פשוט אין דגם budget.

אך כאמור - לסטודנט הישראלי שצריך עברית ולעבוד עם מה שכולם עובדים - עדיף חלונות.

מחזק את ההמלצה על הxpsים - רק לשים לב למסך - כי לרוב אפשר לבחור כמה מסכים והבסיסיים דיי גרועים.

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, hans כתב:

לשימושים שלי - תיכנות - לעבוד עם חלונות זאת בדיחה. פשוט בדיחה.

בלי virtual machines ובלי נעליים, ועם תאימות מלאה ל״מה שהולך היום״ בסביבת קוד פתוח.

pages ו-keynote וכל שאר המוצרים התואמים לאופיס הם סבבה בפני עצמם (חוץ מ-numbers, המקבילה ל-excel, לא מוצלחת לדעתי),

אבל אם אתה צריך להתחיל _לתקשר_ הלוך חזור עם קבצים שמגיעים מחלונות - תוותר. לא שווה את הזמן שלך.

כמו שאתה רואה, אני משתדל להדגיש את החשיבות של ״להיות מיושר״ מעל לכל העדפה אישית כזאת או אחרת.

יש עוד דברים שאני מעדיף במק אבל זה כבר נוגע להעדפה אישית, אז לא אעלה אותם כאן.

= = = = =

אגב, לא ראיתי שציינת תקציב, אז או שלא ציינת או שפספסתי, אבל אם התקציב לא מהווה מכשול - dell xps 13.

קניתי לאשתי לפני די הרבה זמן, עכשיו כל בני הבית משתמשים בו, והוא מגלה עמידות טובה מאוד.

מסך מוגזם - 3200x1800  כמו שאני אוהב :-) ומשקל נוצה.

תודה רבה על התגובה

אינני יודע מה זה יוניקס, אין לי מושג בתכנות

כן בהחלט, רב הקבצים באוניברסיטה הם דרך הoffice  או הגוגל docs, אז זה בהחלט יכול להיות פחות נוח כנראה להשתמש בתוכנות של מק.

מה שכן, יש לי איפון אז זה  אולי יכול להוות יתרון מבחינת הeco system

לגבי dell, חבר היה לו נסיון עגום עם הניידים שלהם והוא הזהיר אותי לא להתקרב. הוא גם עוסק בתחום כמוך.

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במק בעבודה, אבל לצרכים שלך pc יתאים יותר.

גם מבחינת התמורה למחיר ולמבחר וגם העובדה שאופיס למק הוא פשוט לא אותו דבר מאשר על מחשב pc.

את היתרונות שיש למק בהיבטים של תכנות אפשר לפתור (לפחות חלקית) באמצעות התקנת לינוקס לצד ה-windows.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.5.2020 בשעה 16:11, hans כתב:

WSL (*) כאן כדי להציל את המצב. כלומר אם אם יש לך ווינדוס 10 זה די אחלה ומאפשר לחיות עם טרמינל נורמאלי ולהתמודד עם קבצי OFFICE כרגיל. אני כאמר מעדיף הפצת לינוקס כלשהי, אבל זה כי יש לי כוח להתעסקויות מיותרות.

(*) ועוד הערה, לא להאמין שחברה אנטי קוד פתוח עשתה דבר כזה, אבל נפל דבר במייקרוסופט, ואפשר להריץ Bash על רקע לוגו של חלונות.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@malcishua צודק. אני לא יודע מה חשבתי לעצמי להצמיד את המילים לינוקס למייקרוסופט בלי איזו מילת רווח. זה לא יעלה על הדעת.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.5.2020 בשעה 23:39, Liviur כתב:

לשתי התוכנות יש גירסאות דיי מקבילות בפיצ׳רים למק. - מה שכן - אתה צריך לוודא - לרוב האוניברסיטאות מספקות רשיונות סטודנט. כדאי לבדוק מראש שהרשיונות מכסים גם מק.

אפילו אצלנו בעבודה יש רישיון כמותי למשל ל-Beyond Compare (וכן ל-Araxis Merge ומקבילים, כל אחד בוחר לעצמו).

אבל הרישיון לא מכסה מק בכלל. לא מבין את הקטע הזה.

בתאריך 8.5.2020 בשעה 06:50, save כתב:

אחד המקרים הבודדים שצריך באמת מק : כאשר צריך לפתח אפליקציית iOS .

שם זה אפילו לא צריך - זה חייב, אין אופציה אחרת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.5.2020 בשעה 13:56, save כתב:

לגבי מחירים : חומרה דומה (עד כדי רזולוציית מסך) במקבוק תעלה כ 30% יותר לעומת לפטופ חזק אחר. כנראה עלות הטאצ' בר.

יותר בכיוון של עלות הלוגו של אפל

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי למאק יש מספר יתרונות בולטים: 

א. סנכרון מדהים בין אייפון, מק ואפל וואץ' (אם יש לך)

ב. שמירת ערך וסחירות בשוק יד 2. קונים יקר ומוכרים יקר. אם עוד 1-2-3 שנים תחליט למכור תוכל להעיף את המאק בלי קושי. מצד שני אם תקנה את הדל הזה ועוד שנה וחצי - שנתיים תחליט למכור תגיד תודה אם תראה 1,500 שקל. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיתו החסרון הגדול : החלפת בטריה במקבוק : ₪1000 וזה משהו בלתי נמנע כי בכל לפטופ יש כמות סופית של מחזורי טעינה. יגיע היום שהיא לא תשרוד אפילו עשר דקות.

אל תגידו שזה לא מתקלקל. הם מתקלקלים בדיוק באותה מידה כמו מותגים אחרים. בנוסף Apple Care + plan מאד יקר.

ההערה הקודמת שלי לגבי הפרש במחיר לא מדוייקת : מקבוק פרו i9 16GB יעלה בחול כ 3400$ כמעט זהה ל Alienware area 51m עם מעבד וזכרון זהים. הפרש זעום . זה נכון עד שבאים לבדוק ביצועים ואז מגלים שיש הפרש לא קטן . מבחן cinebench מציג הפרש של כ 30% . תעשו חשבון לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מחשבים מודרניים קשה להחליף בטרייה. לצערי ימי Lenovo T400/420 שהיה ניתן לשלוף סוללה ולהכניס חדשה כאילו מדובר בטונר חלפו. 

אם תשמור על סוללה כלומר לא תטעין ל-100% ולא תפרוק אותה עד 0% ולא תבשל את המחשב תוכל להוציא ממנה 2-3 שנים לפחות. אחר כך אלוהים גדול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד עם מקבוק כבר 6 שנים (אייר ובהמשך פרו), לדעתי אין טעם להסביר את ההבדלים בנתונים טכניים.

נקודת החוזק היא הממשק, נוחות השימוש, והעובדה שהכל פשוט עובד!

החסרון - בלתי אפשרי לחזור לווינדוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לקנות מק, ואני כותב את זה ממק (של העבודה). הוא אמנם קצת יותר נוח לפיתוח מווינדוס (*), אבל פחות נוח מלינוקס אמיתי.

* כתבתי שנים קוד ג'אווה על מחשב וינדוס, שיועד לרוץ אך ורק על לינוקס, ולא קרה לי שום דבר. הדבר היחיד שחסר בוינדוס זה shell נורמלי, וגם זה כבר נפתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...