Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם דירה ישנה ומוזנחת?

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הבעיה? יום כיף עם הפטישון במקלחת ותתחיל שיפוץ.

עכשיו ברצינות, רוצה שוכרים נורמלים? רוצה למכור במחיר שפוי? צריך לשפץ. להציע אותה להשכרה זה זלזול בשוכרים

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני נורא אוהב את התגובות כאן בנושא הדיור.

פלוני מחפש לקנות לעצמו דירה: ״שים 100 אלף בצד רק למעבר, וזה עוד לפני שיפוץ ושדרוגים!!!1״

אלמוני מחפש להשכיר את דירתו: ״פחחח שים קצת צבע על הקירות, שוכר רציני כבר יסתדר״

וזה תמיד מטובל ב: ״לא כולם צריכים דירה בבעלות! הנה, תראו באירופה, כולם חיים בשכירות ואף אחד לא מת!״

:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בדירה הזאת יש שני עקבי אכילס. העקב הראשון זה חדר אמבטיה שנראה כמו משהו שנלקח מסרט אימה על רוצח סדרתי שפעל בשנות ה-60 בגוש הקומוניסטי. העקב השני זה רהיטי וחיפוי עץ המעופשים האלה.

חדר אמבטיה חייב ללכת. תשבור אותו ותתקין מקלחון ואריחים הכי זולים שיש העיקר שיהיו בצבע בהיר ומודרני. רהיטי עץ למדורה שכונתית. אין מה לבדוק. אין מה לבחון. אין על מה לדבר. לשרוף. נקודה.

מצד שני מטבח נראה אחלה. יש כיריים, תנור מובנה וקולט אדים. בהחלט נקודת בונוס לדירה.

הקירות נראים ישרים (לפחות בתמונה), אבל זקוקים לסיוד יסודי. שקעים זה משהו שניתן להחליף בקלות ובעלות סמלית. רצפה תראה בסדר גמור אחרי ליטוש.

30 - 40 אלף שקל ויש לך דירה סוכריה. עדיף לך להפסיד שנה שכ"ד ובתמורה לקבל דירה שגם יהיה הרבה יותר קל למסור לשכירות, גם לא תעמוד ריקה, גם תמשוך שוכרים יותר איכותיים וגם יהיה לך יותר קל למכור כאשר תחליט להיפטר מהנכס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן לך את המלצותיי בתור אחד ששכר כמה דירות בחייו (לא בתל אביב) ולא היה מפונק מדי (כלומר מוכן להתפשר על רמת הדירה תמורת מחיר טוב).

1. שני החדרים הכי חשובים בנראות \ תחושה של דירה הם המטבח והאמבטיה. המטבח פה סבבה. את האמבטיה הייתי ממליץ לשפץ כדי לקבל מראה מודרני. האם זה יחזיר את ההשקעה? כנראה שלא באופן ישיר, אבל יאפשר לקבל שוכרים טובים יותר. וגם ההפסד לא יהיה גדול כי זה עדיין יעלה קצת את מחיר השכירות ואולי גם המכירה.

2. מזה החלק השחור המנוקד מעל השירותים? אם ניתן להסיר ולצבוע, אז לא הייתי משקיע מעבר לזה (כמובן לצבוע גם את הצינור המתקלף). סה"כ קרמיקה לבנה זה לא כל כך נורא.

3. זה שהרצפה דורשת טיפול זה ברור. אבל חלק מהכתמים נראים כאילו יתכן שחודרים עמוק וליטוש קל עלול לא להסיר אותם. לא יודע אם זה אפשרי, אבל הייתי מבקש ניסיון על הגרועים ביותר לפני חתימת הזמנה לליטוש כל הרצפה - שלא יצא מצב שגם שילמת כמה אלפים וגם נשארת עם כתמים.

4. את המזנון הייתי מעיף כי הוא מוריד מערך הדירה (מגביר תחושה של דירה ישנה) וזה לא יקר להעיף אותו. הייתה דירה ששכרתי עם מזנון ענק ועתיק ופשוט סיכמתי עם בעל הדירה שאני זורק אותו לפני ששכרתי. לא יודע אם ריאלי פה, כי נראה שהוא סוג של בילט-אין.

5. מזה החור בקיר מעל דלת שרואים באחת התמונות?

6. לפני צבע חייב טיפול בעובש (פונגיצ'ק וכד').

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. האמבטיה זה באמת עניין כואב, היא באמת מכוערת ברמות, אבל ייאמר לזכותה שהיא נקיה ובמצב טוב יחסית אם מתעלמים מהצבע.

אני בספק אם שיפוץ שלה יעלה את השכירות ביותר מ-100 ש"ח, ואז מדובר בהחזר השקעה מפוקפק אחרי 20 שנה. גם אם ניקח 400 ש"ח שזה לא סביר, מדובר ב-5 שנים. במכירה ממילא אני מניח שהרוכשים יעשו שיפוץ כללי לטעמם, אז זה תכלס כסף שהולך לפח. לכן נראה לי שהיא תשאר, עם כל הצער.

החור בקיר מעל דלת זה 'בוידעם' שיש מעל המקלחת והשירותים. אם המקלחת הייתה עוברת שיפוץ אז ההנמכת תיקרה של הבוידעם הייתה הולכת גם.

לגבי כל השאר בהחלט מסכים.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לי ולך האמבטיה מכוערת, אבל מסתבר שיש אנשים שאוהבים את הסגנון הזה. כל עוד הכל שלם ועובד כמו שצריך זה פשוט עניין של טעם, ותאמין לי שיש אנשים שמחפשים את השיט הזה.

חוץ מפוליש לכתמים ברצפה, ההשקעה היחידה שלדעתי שוכרים באמת יעריכו זה מזגנים איכותיים שלא אונסים את חשבון החשמל.

אם באמת לא מצליחים הרבה זמן למצוא שוכרים רק בגלל העיצוב של הדירה, אז יש מקום להשקיע בשיפוץ לאמבטיה והוצאת המזנון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי.

1) תתחיל מצבע לכל הדירה. אתה לא תאמין כמה זה ישנה את המצב ואיך זה ייראה אחר כך.

2) בעובש צריך לטפל נקודתית. יש חומרים יעודיים לכך. יש גם צבע דוחה עובש למיטב ידיעתי.

3) אני מסכים עם כל מי שאומר שהאמבטייה צריכה שיפוץ... הירוק-צ'רנוביל הזה מזעזע. בדוק מחיר לשיפוץ של החדר הזה (קרמיקה+התקנה, אולי גם להחליף חלק מהברזים-פירזול-וכדומה).

4) פוליש לרצפה, אפשר להשכיר מכונה ולעשות לבד או לקחת איש מקצוע שיעשה את זה. או לשפשף עם חומרים יעודיים ולקבל תוצאה פחות טובה אבל במינימום השקעה.

עכשיו, הדירה כבר נראית מדהים. מפה אפשר לפתח את זה עוד, אבל כבר תוכל להשכיר אותה בקלות ובמחיר הוגן.

בתור אחד ששכר מספר דירות בחייו, איך המטבח נראה פחות משמעותי עבורי מאשר גודלו ויעילותו. המטבח פה לא קטן, שזה יתרון גדול.

כנ"ל הריהוט שנשאר בדירה. ארון גדול = יתרון. איך הוא נראה? אף פעם לא התעמקתי בזה. זו לא דירה שלי, ואני לא צריך לקנות ארון כי הארון מספיק להכל, GOOD ENOUGH.

בהצלחה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע לגבי הארונות במטבח ובחדרים, תמיד אפשר להתייעץ עם נגר אולי שווה להחליף רק את הדלתות, או פשוט להדביק למינציה בהירה על הריהוט.

לגבי הקרמיקה, כאשר אני קניתי את הבית שלי, הקרמיקה באמבטיה היתה בצבע כתום/חום, רציתי לשבור את הכל, אבל ידעתי שעדיף להמתין עד אשר אני, יותר נכון האישה, נדע בדיוק מה שאנחנו רוצים.

בשביל לסגור את הפינה עד השיפוץ, נגשתי לחנות אשר מתמחה בצבעים וקניתי צבע במיוחד בשביל הקרמקיה,אני ועוד חבר עברנו על כל האמבטיה החלפנו את הריצפה , החלפנו אסלה (פלוס בניה מגבס) וכמובן צבע חדש, התוצעה היתה מעולה וזה החזיק ל6 שנים עד אשר שברנו את האמבטיה לגמרי.

כל התהליך של שיפוץ האמבטיה לקח שבוע ימים.

2011-07-30 13.37.25.jpg

2011-07-30 13.37.33.jpg

2011-10-14 18.22.22.jpg

2011-10-22 19.02.41.jpg

2011-10-22 19.02.57.jpg

2011-10-23 14.57.17.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטנדרטים של מחייה זה משהו מאוד אישי. לא כולם מחפשים מראה היי טקי או עיצוב עדכני. במיוחד בדירה שכורה. כשבאים להתרשם כן מחפשים ניקיון ושדברים יהיו שלמים ולא שבורים.

מהניסיון שלי (של המשפחה עם דירה דומה של סבתא שמושכרת ומוזנחת):

הדירה שלכם לא בשימוש. ברגע שיחזרו להשתמש יש סיכוי סביר שיתחילו כל מיני בעיות עם הצנרת, נזילות ופיצוצים. אני מניח שאין משכנתא וגם לא ביטוח. זה יוביל להרבה כאבי ראש ותמצאו את עצמכם מוציאים כל שנה כמה אלפים טובים על תיקונים של טלאי על טלאי והתרוצצויות. עדיף לגמור עם זה אחת ולתמיד שהדירה עוד ריקה. החלפת צנרת במצב כזה לא מחייבת שיפוץ מקיף. לא חייבים להחליף את כל הריצוף וכלי סניטציה.

הרבה תלוי במבנה של הדירה אבל לדוגמה, בדירה של סבתא שלי, בשביל להחליף את הצנרת למטבח הרימו מרצפת אחת כן ואחת לא, העבירו צינור חדש בלי קשר לאיך שהישן היה עובר. הצינור שמגיע לאמבטיה, חצבו בקיר והעבירו משם. נטו להחליף צנרת בלי לפרק הכל.

הריצוף צריך ניקוי טוב, אם עדיין לא יבריק אז פוליש. כל השאר לנקות טוב. את המזנון להסיר רק עם הדייר מבקש (כשבאים לראות לא להתבייש ולהגיד שאין בעיה להוציא את זה).

באמבטיה ומקלחת כדאי להוסיף מוט עם וילון חדש וצבעוני (גווני כחול - תכלת) שישבור את הירוק ויוסיף עוד צבע.

כדאי לבדוק גם את מצב החשמל בדירה.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה! נשמע כמו אופציה סבירה למצב, מעודד לשמוע שאתה אומר שזה החזיק 6 שנים, כששאלתי על אופציה של צבע אמרו לי ששום צבע לא מחזיק על קרמיקה במקלחת.

באיזה צבע השתמשת?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה ללכת על האופציה של להשאיר את המקלחת והשירותים ככה, סהכ הם במצב טוב רק מכוערים. אפשר להחליף ברזים ולהתקין דלתות למקלחון אולי. מעבר לזה מדובר בהשקעה גדולה שלא תחזיר את עצמה בהכרח.

כשאנשים מחפש דירה ביד-2, מעבר למיקום ולמחיר - נכנס נושא מראה הדירה.

ההבדל בין מה שאתה אומר למציאות הוא הקשר בין "כמה זמן יקח לי להשכיר את הדירה" מול "מעבר לזה מדובר בהשקעה גדולה שלא תחזיר את עצמה בהכרח".

דירות מטופחות ובמצב טוב (במחיר הוגן, כן ?) לרוב לא ישארו ריקות יום אחד.

דירות כמו שאתה מתאר, ישארו ריקות לא מעט זמן בין שוכרים - וכאן בדיוק נעוץ ה"החזר השקעה" שאתה מדבר עליו. זה לא מתורגם ישירות לתשלום חודשי גבוה יותר, אלא לרצף ההכנסה שהדירה תספק (במיוחד אם מדברים על החלפת שוכרים מידי פעם).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עניין "טעם וריח" על האמבטייה, נזכרתי בדבר.

לא כולם מחפשים את הדירה היפה ביותר.

אני יודע להעיד על עצמי שטווח השיקולים שלי לא כולל מראה חיצוני כשאני מחפש דירה להשכרה.

1) איזור

2) מחיר

3) איך מרגישה הדירה, איך מרגיש מי שאני במגע מולו (זה שמשכיר את הדירה)

4) פונקציונאליות.

אם ראיתי דירה שמתאימה לי מכל הכיוונים הנ"ל, מראה האמבטייה (אפילו שהוא מזעזע לדעתי האישית) לא היה עוצר אותי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שהדירה נראית מוזנחת, וחדר האמבטיה אינו יוצא מכלל זה

הצבע הוא עניין של טעם (מזעזע זו מילה עדינה), אבל המצב הטכני ממש לא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא תישאר במצב הזה מן הסתם, רוב הדברים ישופרו כך שנראה לי שהיא תראה די אטרקטיבית בסופו של דבר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...