Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם דירה ישנה ומוזנחת?

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1660 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרצפה דווקא סבבה ופוליש כנראה יספיק, וגם המזנון עץ לא נורא. רק צבע ורענון.

האמבטיה זה עקב אכילס פה. וכמו שאמרת זה 20-25K לערך.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איציק נ שיפוצניק , בקש ממנו הערכת מחיר אפילו על סמך התמונות.

דעתי בנושא דירות

שפץ בצורה טובה תקבל זאת בשכירות תקבל זאת במכירה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אתה מסתכל על דירה להשכרה ומחשב מה צריך לעשות בה כאילו אתה הולך לגור בה!

רוב מה שאמרת כלל לא רלוונטי!

המזנון וציפוי העץ לא צריכים לעוף, לריצפה מספיק פוליש ובאמבטיה, בכנות, לא מבין מה יש לך נגדה ומה יש לשפץ.

בקיצור, פוליש, צבע ויאללה, לפרסם להשכרה.

הערת אגב מהצד, הייתי שוקל לסגור חדר רביעי כמו השכן ואז לפרסם אותה לסטודנטים, 3 שותפים, כל אחד 1200-1400 שקל, יש להם אחלה חדר באחלה דירה ועוד יש סלון משותף, כולם מבסוטים!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאתה צודק, קשה לי רק לדמיין מי יסכים לחיות עם המזנון הזה בסלון, אי אפשר לשים טלויזיה נורמלית אפילו.

לגבי חדר נוסף - זה דורש שיפוץ מסיבי - הזזה של המטבח לסלון וסגירת המרפסת (החדר זה במקום המטבח הנוכחי).

כמה עולה פוליש יסודי לדירה כזאת?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תשמע, אני מכיר אנשים שהיו רוצים לגור דווקא בדירה הזאת עם המקלחת שנראית כמו בית חולים ברוסיה של שנות ה80 והריהוט התואם בסלון. בטח גם בחיפה לא חסר היפסטרים שמחפשים כזו דירה. מספיק רק לסדר את הכתמים ברצפה ע"י פוליש ולצלם כמה תמונות טובות למודעה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שאתה צודק, קשה לי רק לדמיין מי יסכים לחיות עם המזנון הזה בסלון, אי אפשר לשים טלויזיה נורמלית אפילו.

הסר דאגה מליבך, לסטודנטים אין טלוויזיה נורמלית. :lol:

אני בכלל רואה פה פוטנציאל הפלפה משמעותי - הסכמה על סכום מכירה as is מבלי למכור אותה. תשלום מלא (מצדך או לא יודע מי מהיורשים שם שאתה מקורב אליו, לא זוכר כבר) על השיפוץ, מכירה וחלוקת הרווח אחרי הוצאות ביניכם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון של השכרה לסטודנטים קצת בעייתי - שכונה מצויינת, אבל מרוחקת מהטכניון ומהאוניברסיטה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב הדירה נראה הרבה יותר טוב ממה שתארת.

השירותים והמקלחות במצב לא הכי מודרני אבל ראיתי דברים גרועים בהרבה.

לא מכיר את האזור אבל בתור אחד שחיפש דירות לאחרונה, ראיתי דברים הרבה יותר גרועים ממה שאתה מעלה פה.

פוליש נראה שיעשה פה חסד עם הרצפה, קצת צבע לקירות והחלפת המפסקים/ שקעים ועשית פה 90% מהעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו צריך להחליט מה השיפוץ המינימלי שיאפשר להשכיר אותה בשכר דירה סביר ובמינימום כאבי ראש ?

- הריצפה, הפתרונות האפשריים : הדבקת קרמיקה, פרקט, או שילוב של שניהם, פוליש לקיים, או הדבקת PVC.

אם המרצפות שלמות, פןליש עמוק ווקס והמרצפות חוזרות להיות מה שהן היו לפני שלושים שנה ויחזיקו עוד שלושים. שאר הפתרונות יקרים ולא יחזיקו מעמד הרבה.

- שירותים/מקלחת - האם אפשר להשאיר כמו שהם או שחייב להעיף הכל ולעשות חדש כולל צנרת. זה סיפור יקר של כ-25K רק על זה.

אם לא יוצאים מים חומים כל הזמן (דירה ריקה אז תן למים לזרום קצת) אין סיבה לגעת בצנרת. תחליף את הברזים החלודים, ואם אתה רוצה להתפרע גם את הכיור. לא לגעת באמבטיה! לקרצף, ואם יש צורך לבצע תיקונים מקומיים. הרצפה של המקלחת לא משהו, אבל לא נורא. לא יודע אם יש מקלחון שתוכל להעמיד על זה עם דלתות, אבל זה לא הכרחי בכלל. שווה לבנות דלתות למקלחת.

לא רואה סיבה להחליף את האסלה, היא צריכה ניקוי יסודי. אסלה צפה וכל השיט הזה זה לא לדירות שכורות (גם כשיש תקלה וצריך לשבור ולפרק יוצא החשק מהעיצוב)

- הסגירה של הסלון/מרפסת - לתקן רק תריסים ולהשאיר ככה או לעשות שינוי יותר מסיבי?

מה שעובד טוב לא לגעת. אם יש משהו מעץ אכול או רקוב או עקום שווה לדעתי להשקיע בחלונות אלומיניום טובים. לשקול זיגוג כפול אם הרחוב רועש.

- החלפת שקעים ומפסקים

חלק מהשקעים נראים בסדר, אבל יחסית זו הוצאה זניחה. תראה מה אתה יכול לעשות עם השקעים המכוערים של הכלבים.

- החלפת ברזים, כיור במקלחת

- צבע כללי

חובה, כשהבית יהיה מושכר הכל יותר קשה ולכן צריך פה עבודה יסודית. כולל משקופים ודלתות פנים.

- יש קיר בין המטבח לסלון שאפשר להוריד ולהפוך לחלל פתוח (יישאר עמוד תומך). זה גם הקיר שהמזגן הרצפתי והצנרת שלו עוברים בו.

לא שווה, זה גם פוגע בנישה של המקרר?

אשמח לשמוע רעיונות והערכות מחיר.

- אל תיגע במזנון בסלון. הוא אולי לא לטעמך או לטעמי, אבל הוא מראה תקין ושלם. שוכרים רציניים שירצו להוריד אותו יגיעו איתכם להסדר כלשהו.

- תדאג שהדלת בין הסלון למרפסת תהיה תקינה. מהתמונות נראה שמצבה לא טוב, אבל יכול להיות שהיא לא דורשת החלפה.

- במטבח אל תיגע מעבר לפוליש, צבע והתיקון שהזכרת.

- הארון החום הגדול: גם אותו תשאיר אחרי רענון של הפרזולים.

- תסווה את החוטים של הכלבים זה באמת מכוער.

- לא צילמת את המקום של מכונת הכביסה. שווה להחליף את הברזים שם ולדאוג לניקוז טוב אם אין ושקעים מתאימים גם למייבש. (וגם חבלי כביסה לכביסה העדינה).

- כתלות בעלויות, תשקול להחליף את הרצפתי במזגן חדש. זה שדרוג ששוכרים יעריכו.

- חלק מהמשקופים נראים רע. החלפה שלהם עלולה לגרום החלפה של דלתות הפנים, אבל אם אפשר לתקן זה עדיף.

- לא הייתי נוגע בגופי התאורה אם הם תקינים. שוכרים טובים יחליפו על חשבונם אם זה מפריע להם.

פוליש עמוק, צבע יסודי כולל טיפול בנזקי הרטיבות, וטיפול בדלתות ובחלונות יעשו קסם למראה הדירה.

בהצלחה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה נראת מאוד עייפה. מאוד. אני לא יודע מה מצב היצע וביקוש בחיפה, אבל תחושת בטן שלי אומרת שלא יהיה קל להשכיר את הדירה במצב הנוכחי.

שירותים ומקלחת - לשבור ולשפץ מהיסוד. אני בחיים שלי לא הייתי מסכים להתקלח במקלחת שנראת ככה. בצבא היו לי תנאים יותר טובים ואני שירתתי בגדוד באמצע שום מקום.

מטבח - על פניו נראה בסדר גמור.

המזנון בסלון - לשרוף. נקודה. קרשים לל"ג בעומר.

הארון בחדר השינה - להביא גרזן ולשבור לאלף לעזאזל.

שאר הריהוט - מדורת ל"ג בעומר.

הרצפה נראת בסדר. פוליש יסודי כנראה יחזיר אותה לחיים.

קירות - צביעה יסודית ותיקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב, מה שלא תעשה, תתעלם מהתגובה מעליי :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? כי הדעה שלי לא נשמעת טוב באוזניך?

אני בחיים שלי לא הייתי מסכים לחיות בדירה עם המזנון המעופש הזה. זה מגעיל, מכוער, תופס המון מקום ואני בטוח שגם מדיף סירחון של עץ ישן.

כנ"ל לגבי מקלחת ושירותים. כנ"ל לגבי ארון המכוער בחדר שינה.

לזרוק את כל הריהוט המעופש הזה.

לעשות פוליש לרצפה + לצבוע יסודי + לסדר מקלחת ושירותים נורמליים.

שהדירה תהיה בלי כלום, אבל צבועה ורעננה.

מי שירצה ריהוט יעשה סיבוב באיקאה. ב-5,000 שקל הוא מרהט את הדירה הזאת בריהוט מודרני ורענן. לא צריך את הגועל נפש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות המחכימות מכולם.

דיברתי עם קבלן פוליש מומלץ, שלחתי תמונות, נתן הצעה של 2500 שח לליטוש אבן (הורדת שכבה דל כמה עשיריות ממ), ואם רוצים פוליש (לא הכרחי לדבריו), זה עוד 1500.

אני נוטה ללכת על האופציה של להשאיר את המקלחת והשירותים ככה, סהכ הם במצב טוב רק מכוערים. אפשר להחליף ברזים ולהתקין דלתות למקלחון אולי. מעבר לזה מדובר בהשקעה גדולה שלא תחזיר את עצמה בהכרח.

הארון בחדר שינה הוא בסדר גמור, שימושי מאד, ובמצב סביר, צריך רק להחליף תופסנים קפיציים (זה נפתח בלחיצה בלי ידיות).

בסלון נראה לי שכדאי להוריד את המזנון והקיר, זה לא סיפור על הדרך.

המזגן בסלון יוחלף ככל הנראה, שקעים ומפסקים, תיקון תריסים במרפסת, תיקון קירות וצבע כמובן.

נראה לי שזה יביא אותה למצב סביר מאד להשכרה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה נראית כמו דירה שנבנתה בשנות ה-60 במצבה הנוכחי לא תשיג שוכרים. כן תשיג קונים, במחיר של דירה לשיפוץ.

המטבח ממש לא לטעמי, אבל נראה סביר. כל השאר מוזנח מאד, נראה כאילו לא זכה אפילו לשכבה של סיד במשך עשורים.

יש מרצפות מוכתמות שמדאיגות אותי - האם אין שם בעיית דליפה מצנרת? חוץ מזה יש קירות עבשים. בסלון תריסים כבדים עם שרוכים ידניים, גם לא נוח לתפעול שוטף וגם אפשר לצפות לקרעים חוזרים של השרוכים. תקלה קטנה ומרגיזה. שלא לדבר על כך שהתריס הצדדי בסלון נראה שבור.

שאלה חשובה היא האם מדובר בדירה קדמית או עורפית, שכן במקום הזה דירה קדמית צפויה לסבול מרעש רב מהרחוב (רחוב חד סטרי בכיוון עליה). ועוד דבר - האם היא סמוכה למרכז המסחרי הקטן, לגן המשחקים החדש או לאיזה מרכז רעש אחר?

לגבי המזגנים - נשארו לי בבית שני מזגנים מהדגם של האלקו הצהבהב שצולם. זקנים זקנים, אבל עדיין פועלים. היה שלישי שהוחלף לפני כשנתיים.

גם המקלחת נראית מוזנחת. מילא הקרמיקה של חדר ניתוח מאמצע המאה הקודמת, אבל, שוב, מוזנח, ואפילו החלפת הברזים לאינטרפוץ נעשתה בצורה מגעילה. שלא כדרכי, בעניין הזה אני מסכים עם הכימאי. לעומת זאת הרהיטים, הגם שממש אינם לטעמי, מצריכים התיחסות פרטנית לפי מצבם.

אפשר לנסות לפרסם את הדירה להשכרה. להערכתי תוכל לקבל פרוטות משוכרים מהסוג שאינך רוצה בדירה שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...