Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם דירה ישנה ומוזנחת?

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא מבין - היא לא הוצעה להשכרה בכלל מאז שיצא השוכר האחרון כי הוא לא היה מוכן להשכיר אותה במצבה.

והכוונה היא להציע אותה בהרבה פחות, עוד לא נוסה, בגלל זה מתייעץ לגבי איך לתפור את העיסקה שתשתלם לשני הצדדים.

תאורטית היא שווה לכם יותר גם אם משכירים אותה חינם. כי מישהו אחר משלם הוצאות.

אז השאלה היא איזה אחוז תשואה בעל הדירה מוכן לקבל בהינתן שהוא מודע למצב.

תראה לו תמונות של דירות בתל אביב, אולי הוא ישתכנע שיש אנשים שמוכנים לגור בדירה כזו במחיר הנכון.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תל אביב די יחודית מהבחינה הזאת.

בתל אביב יש ריכוז מאוד גבוה של לוזרים מובסים שיסכימו לגור בכל חור.

comment_id=709277906163835&comment_tracking=%7B%22 tn%22%3A%22R%22%7D

ברגע שמתרחקים ממרכז תל אביב התמונה משתנה דרסטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הצנועה, שחרר.

בן אדם בן 80 עם בעיות בריאות, ניידות מוגבלת ועקשנות מובנית, לא צריך להשכיר דירה. משופצת או לא, לטווח ארוך או קצר, זה לא בשבילו (וגם לא לשוכר האומלל, אם וכאשר).

הפיתרון הסביר היחידי למצב הזה הוא למכור את הדירה במחיר הריאלי שלה. לא במחיר מונפץ שהוא או מי מטעמו נתקע עליו.

לקח לי המון זמן, אבל למדתי משהו חשוב בחיים: אפשר לעזור רק למי שרוצה לקבל עזרה. מי שמתעקש לעשות דברים בדרך שלו ולא לקבל שום כיוון אחר ימשיך לחפור לעצמו בורות. אתה יכול לעזור לו לפנות את העפר, אפילו להיות נחמד בתהליך, אבל זה לא באמת ישנה את התמונה הכוללת. בסוף יוצא שהוא לא מרוויח ואתה סובל, אלא אם אתה קבלן עבודות עפר במקרה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תל אביב די יחודית מהבחינה הזאת.

האמת היא שלא.

בתל אביב התמונה הזו פשוט מאוד נפוצה, כי המון אנשים רוצים לחיות בה. אבל, יש הרבה אנשים ששוכרים דירות מאוד מוזנחות בכל חלקי הארץ. זה עניין של פשרות בכלל ומצב כלכלי בפרט.

רובם המוחלט של אותם "הלוזרים" הם בכלל לא תל-אביביים.

בחזרה לעניינו,

מסכים עם פו הדב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומה רביעית ללא מעלית - האם ההנחה שלי שמדובר בקומה אחרונה בבנין ישן עם גג רעפים, היא נכונה? אם כן, צריך לוודא באמת שהגג תקין (וזו כבר אחריות (גם) של שאר הדיירים). בבניינים כאלה יש הרבה צרות שמקורן בגג מוזנח, וזה מצריך שיפוצים מקומיים שאין להם סוף. את שאר הדברים כמובן שניתן לסדר בעלויות סבירות, לרמה של דירה רואיה למגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא רוצה לשפץ, לא רוצה למכור, לא רוצה להשכיר ולא רוצה לעשות כלום.

תנסה להסביר לו שבלי שום פעולת מנע עוד 40 שנה (שיחיה לפחות עד 120) הוא יעביר לילדים שלו דירה במצב של חורבה מתקדמת שתעלה פחות ממה שהציעו לו.

מעבר לזה, דירה מוזנחת ונטושה מורידה את הערך של כל הדירות בבניין וזה מושך אוכלוסיה פחות טובה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

misterb, הפתרון שהצעת הוא כמובן הכי נוח (במגבלות שהבנאדם מציב), אבל הסיכויים שלו לקרות וגם לקרות טוב - נמוכים.

גם שיפוץ קליל לא יסתיים ב-10-15 כי בסכום כזה מדובר בעיקר בצבע, בלי הפחחות. כלומר פלסטר.

אז איך עושים את זה? מגבילים את הסכום? עושים חוזה עם שלבים? ואם ההערכות מתבדות? ואח"כ השוכר צריך לעכב בזמן לא ידוע (כי שיפוצניקים, כולם חוץ מאיציק נ.) את כניסתו לדירה?

הרבה משתנים שבכל אחד כמות יפה של fuck ups.

גישה שאני מיישם עם אישה מבוגרת מהמשפחה, אחרי שבאמת כל הניסיונות נבלמו על-ידה, פשוט נותן לה להתבשל במצב הנוכחי שלה.

ההצעות כבר הונחו על השולחן. מתישהו הם יבינו שהם טועים.

צריך להבין שחלק מהעקשנות מקורה בפחד משינויים וקבלת החלטות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקשן כפרד + גיל 80, תשמע, גם את זה אני מכיר מקרוב לצערי.

לדעתי אתה לא יכול לעשות כלום חוץ מלגבש את הברירות הסבירות לגמרי שהצעת

(מכירה עם שיפוץ / מכירה בלי שיפוץ), להניח אותן על השולחן באדיבות ולהמשיך הלאה.

תנסה לבדוק כמה תעלה צביעה + ניקיון יסודי. אפילו אם זה לא יעלה את הערך בעיני המתווכים,

אולי בעל הבית ישתכנע לפחות להחזיר לשוק השכירות, אחרי שיראה קצת לבן נוצץ נעים בעיניים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון שלי הוא לא לסגור על שיפוץ מסויים עם השוכר, לא על לוח זמנים ולא על עלות.

אני פשוט מציע לתת אותה בשכר דירה נמוך מספיק שיגלם את המצב שלה. אם יהיה מי שירצה לגור בה כמו שהיא - לבריאות, אם ירצה לשפץ - על חשבונו.

ההנחה כבר מגולמת במחיר. התנאי הוא שלא מתקשרים אליו להתלונן על בעיות, למעט דברים אקוטיים כמו שציינתי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה מה שלא כל כך עובד - בד״כ על הבעיות עוברים בשלב הכניסה לדירה, וכל השאר זאת תחזוקה כשמשהו מתקלקל.

טוב, בכל מקום זה ככה חוץ מתל אביב (שמח, כמגיא?)

מבחינה פרקטית כל כך יותר פשוט לצבוע / לשפצר לפני כניסה בכל מקרה. בתור שוכר פוטנציאלי, זה מה שהייתי עושה - כל התיקונים לפני הכניסה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו דיבר עם מתווך אמין לגבי המחיר? אמנם למתווכים יש נטיה להפריז במחיר, אבל אפשר לקבל מהם מושגים.

האיזור עצמו מצויין, ובדיקה ב"מדלן" מראה מחירים סביב 1.5 מיליון ש"ח באיזור, אבל בדירות מאוכלסות ובקומות נמוכות. קומה 4 מפחיתה מאד את האטרקטיביות של הדירה, ובדירה המצריכה שיפוץ צריך להפחית את המחיר בהתאם, בדיוק כמו רכב שצריך טיימינג.

למי שדיבר על גג רעפים - קרוב לודאי שמדובר בגג שטוח. מה שלא פוסל את האפשרות שהגג מצריך טיפול, ואז נכנס פקטור נוסף - תפקוד וועד הבית ושיתוף הפעולה של שאר הדיירים באחזקה. פקטור חשוב שכלל לא הוזכר.

חייב לספר שכאשר הצעתי את הדירה שלי למכירה לפני 7 שנים גם ביקשתי מחיר קצת גבוה, אבל מהר מאד הבנתי שהשילוב של נתוני הדירה + הצורך בשיפוץ יסודי מחייבים פשרה בעניין, הפחתתי את הדרישה מ-1.65 (מחיר רילי לאותה דירה אילו היתה מתוחזקת היטב וללא הצפה כמה חודשים קודם) ל-1.45 מלש"ח ובסופו של דבר, במו"מ הסופי, הייתי צריך לרדת בעשרות אלפי ש"ח בודדים כדי למכור את הדירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שמבינים "ערך ריאלי". ויש אנשים שמבינים "אבל השמאי\מחירון אמר!!!".

אנשים לעיתים ננעלים על מה שאמרו להם, ולא משנה מה יגידו הלאה.

מעשה שהיה, כך היה.

לפני אי אילו שנים, במקום עבודתי, קיבלתי טלפון- "שלום, אני רוצה לקבוע תור לדיקור סיני".

-שלום, יש לך טעות במספר... יום טוב.

טלפון שני.

"אתה ניתקת לי בפנים?!?!"

-זה אתה שרוצה לקבוע תור לדיקור?

"כן"

-אז לא ניתקתי לך בפנים. הסברתי לך שיש לך טעות במספר, איחלתי לך יום טוב, ואז ניתקתי.

"טוב. אני רוצה לקבוע תור."

-יש לך טעות במספר, חבר. יום טוב.

טלפון שלישי.

"אני רוצה לדבר על המנהל שלך. זה לא ייתכן שאני מנסה לקבוע תור לדיקור, ואתה מנתק לי בפנים כל פעם."

-הגעת לחנות כלים. אמרתי לך כבר פעמיים שיש לך טעות במספר.

"לא מעניין אותי, (פירוט הבעיות הרפואיות שלו), ואני דורש לדבר עם המנהל".

-חבר... זה לא (קופת חולים). זו חנות כלים. יש לך טעות במספר. תבדוק שוב מה המספר שאתה מחייג, כי אתה לא מחייג למקום הנכון. בהצלחה.

טלפון רביעי...

"תקשיב רגע ואל תנתק לי!!! הרופא שלי נתן לי את המספר הזה. אז זו לא יכולה להיות טעות. עכשיו תקבע לי כבר תור!"

-אה... ואם הרופא שלך נתן לך את המספר- אין סיכוי שהוא אדיוט???...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה באילנות 2 קומה 4 נמכרה ב 1.23 , משמע מחיר של 1 מיליון לדירה במצב קטטוני כפי שאתה מתאר זה מחיר לא רע בכלל, אני בהחלט הייתי מוכר על נת למנוע את ההתעסקות עם שיפוצים , וחוסך את המיסים העירונים.

לפעמים צריך לדעת לקחת צעד לאחור , אם הבנאדם כל כך קשה חבל על המאמצים, לעיתים גם בגיל הזה לומדים בדרך הקשה...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטואציה מאוד דומה עם אמא של אישתי.

החלטנו פשוט לשכוח מהעניין עד 120 ואחורי זה, היורשים כבר ישברו את הראש.

יש לזכור (לפי מה שאתה מספר) שלאדון יש דירה נוספת שבה הוא חי, משמע, לא יקבל פטור ממס שבח.

בהנחה שהדירה נרכשה לפני זמן רב ובסכום פעוט ביחס למליון ש"ח, יקוזז שם הרבה כסף מהמליון של הדירה לטובת מיסים .

התחשיב קצת מוזר ונעשה בשני שלבים (עד 2014 ומ 2014) אבל בגדול, הם ירצו 25% מהרווח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...