Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם דירה ישנה ומוזנחת?

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

misterb לבי הצבע אני כבר לא זוכר איך קוראים, אני רק זוכר שצריך לערבב 2 סוגים שונים (כמו אפוקסי).

ההכנה לצבע זה מה שחשוב, הכל חייב להיות נקי (כמובן), יש לצבוע את הקיר (קרמיקה) במאין חומר מקשר ולהמתין כ16 שעות.

הכי טוב לחפש ברשת קיצד ניתן לצבוע, אני מכיר גם אנשים אשר עשו שפכטל על כל הקרמיקות ואת האמת יצא לא רע בכלל (גם על זה יש אינפורמציה באינטרנט).

השאלה הכי חשובה, כמה אתם מעוניינים להשקיע? מה התקציב אשר הקצבתם לעצמכם ואמרתם שמעל זה לא תעבורו אותו.

ברגע שיש לכם תקציב מוגדר, אז כבר יותר קל לתמחר את העבודות ולעבוד לפי סדר עדיפויות.

כשאני קניתי את הבית היה לי ולאישתי תקציב מוגדר של 30 אלף פרנק (בזמנו היה כ120 אלף ש"ח), שליש מהסכום הלך לחשמל (קופסת פיוזים חדשה ועוד), ואת השאר לחומרים (את העבודה עשיתי עם עוד חבר) לדוגצא, למינציה לריצפה, ברזים חדשים / אסלות, שפכטל, מלט וצבע ועוד.

ואת השאר שמתי בצד בשביל אחרי השיפוץ לכל הפינישים הקטנים שהיה צריך לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הצבע הדו-רכיבי שאתה מדבר עליו נקרא "אמייל" ואכן אפשר לצבוע בעזרתו אמבטיות ואריחים, אבל מה? זה לא מי יודע מה מחזיק מעמד. באריחים על הקיר שלא עוברים שחיקה זה יעבוד בסדר, בתנאי שמקפידים על עבודת הכנה יסודית ומעייפת, עם שפשוף האריחים, חומצת מלח וכיו"ב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצבע הדו-רכיבי שאתה מדבר עליו נקרא "אמייל" ואכן אפשר לצבוע בעזרתו אמבטיות ואריחים, אבל מה? זה לא מי יודע מה מחזיק מעמד. באריחים על הקיר שלא עוברים שחיקה זה יעבוד בסדר, בתנאי שמקפידים על עבודת הכנה יסודית ומעייפת, עם שפשוף האריחים, חומצת מלח וכיו"ב.

לא אמייל, יש צבעים מיוחדים לעניין מסתבר, היום יש כבר כאלה שהם עם רכיב אחד.

https://www.sundeck.co.il/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%95%D7%94%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%94/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%98%D7%95%D7%9F/%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%94.aspx

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו פריק ציין צבע דו-רכיבי ולכן מדובר ספציפית במקרה הזה באמייל.

אין לי ספק שיש כיום אופציות אחרות. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון בנושא - בסוף קרה מה שלא רציתי - והפכתי לאחראי שיפוץ.. בהתחלה הבאתי כמה קבלנים שיתנו הצעה כללית (עם פירוט לפי סעיפים), אבל זה לא התכנס למחירים סבירים (30-40K בלי החלפת ריצוף ובלי שיפוץ מקלחת).

בסוף גירדתי בעלי מקצוע אחד אחד וזה יצא הכי משתלם (עם יותר כאב ראש כמובן).

אחרי שקיבלנו מושג על המחירים של כל דבר, ותוך שאיפה להשאר במסגרת תקציב שפויה של לא יותר מ-20K, זה מה שבוצע :

[TABLE=width: 0]

[TR]

[TD=bgcolor: #B7B7B7, align: right]עבודה[/TD]

[TD=bgcolor: #B7B7B7, align: right]עלות[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]פירוק ארון ומזנון, צבע ותיקוני טיח, פתיחת חלון ואדן משיש, תיקון כיור וסיפון[/TD]

[TD=align: right]5500[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]פירוק מזגן ישן והתקנת מזגן 2 כ"ס תדיראן אלפא[/TD]

[TD=align: right]4200[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]חציבה והתקנת 5 שקעי חשמל[/TD]

[TD=align: right]1000[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]פינוי פסולת ארון ומזנון[/TD]

[TD=align: right]500[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]פינוי פסולת חציבת חלון[/TD]

[TD=align: right]150[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]סוגרים לארונות[/TD]

[TD=align: right]100[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]מקלחון רכישה[/TD]

[TD=align: right]900[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]מקלחון התקנה[/TD]

[TD=align: right]300[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]ליטוש אבן לריצפה[/TD]

[TD=align: right]2500[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]פוליש קריסטל לריצפה[/TD]

[TD=align: right]1500[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]הלבשת אמבטיה[/TD]

[TD=align: right]1700[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]נקיון[/TD]

[TD=align: right]400[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=align: right]סה"כ[/TD]

[TD=align: right]18750[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

וזה המצב כרגע (מוכנה לפרסום להשכרה) :

https://photos.app.goo.gl/xBSayc1gKR1Tb21w8

הליטוש של הריצפה הצליח להעלים כמעט את כל הכתמים, והפוליש החזיר לה את הברק ללחיים, ממש שינוי מדהים מעבר למצופה.

גם המחיר יצא ממש זול, כל שיפוצניק שדיברתי איתו אמר לי שליטוש זה משהו כמו 100-120 ש"ח למ"ר, כלומר 10-12K לדירה הזאת, ולי עשו את זה ב-2500 (בחור מאד מקצועי שהגעתי אליו מאתר מדרג).

כמו שאפשר לראות החלטנו לפתוח חלון בין המטבח לסלון, גם כדי שיגיע מזגן למטבח וגם כדי שיהיה נוח להוציא דברים ולהשאר בקשר עין עם מה שקורה בסלון. הדיירים יוכלו גם לשים שם דלפק אוכל אם ירצו (בצד של המטבח פונה לסלון), שזה נחמד לדעתי.

הבחור שעשה את כל העבודה הרצינית שזה פירוק מזנון/קיר עץ, תיקוני טיח, שבירת החלון, צבע קירות/תקרה/דלתות ומשקופים לקח על זה מחיר מצחיק של 5500 כולל חומרים. אבל זה בזכות קשרים משפחתיים.. על הפתיחה של החלון וכל מה שכרוך בזה לקח 500 ש"ח (במקור היה 5000 לכל העבודה).

את התריס והארון קיר אני תיקנתי בעצמי (היה די קל).

במטבח הסדק בכיור תוקן בהצלחה ע"י הצבעי וגם הסיפון שנזל.

במקלחת הוחלט להשאיר את הקרמיקות הירוקות כי הן ממש במצב טוב, וצבע זה משהו שאפשר לחיות איתו. עשינו הלבשת אמבטיה, והתקנת מקלחון, וגם האגנית מוזאיקה שיש שם עברה ליטוש יחד עם הרצפה ונראית הרבה יותר טוב.

בסלון הותקנו שקעי חשמל חדשים בקיר שבו היה המזנון קיר, והמזגן הישן. הנברשת המכוערת הוסרה והותקן בית מנורה פשוט.

החלון הגדול בסלון נצבע בלבן והוא שמיש לגמרי (ברור שלא אטום אבל מספיק טוב יחד עם התריסים במרפסת לדעתי).

כל הזבל שהיה בבוידעם גם פונה ואפשר להשתמש בו לאחסנה.

גופי התאורה/שקעים/ברזים לא הוחלפו, אולי נחליף רק מזלפים במקלחת ובאמבטיה.

סה"כ נראה לי שהכסף הושקע בצורה טובה, ועכשיו הדירה במצב ראוי ביותר למגורים, עכשיו נראה איך הביקוש..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה! שיפור משמעותי מאוד.

עשית בשכל שהחלטת להעיף את המזנון הדוחה הזה. הוא פשוט חנק את כל הדירה.

פוליש החזיר את הריצוף לחיים. מדהים.

אם היית מחליף גם את הריצוף באמבטיה הדירה הייתה הופכת לסוכריה, אבל אני מבין את הרצון להישאר במסגרת התקציב.

כל הכבוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרשים ביותר בתקציב הזה!

לא ייאמן איזה הבדל עושה פוליש, גם בטראצו.

אין כמו טראצו, תכל׳ס, לא רואה את כל הקשקושים החדשים ממטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני מכיר את האופציה, החלטנו שזה לא שווה את הכאב ראש, וזה גם לא יוצא ממש מושלם במבט מקרוב.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין כמו להחליק על הרצפה עם גרביים כמו רולרבליידס.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמתי לב למשהו חריג מבחינת החלקה. אולי כשהרצפה רטובה זה יותר מחליק, אבל ככה ברגיל לא ממש (לפחות לא עם נעליים).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...