Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמת לבנון השלישית בדרך?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חד משמעית לא נכון.

די נו,איזה רע אתה!

עוד תגרום לו לחשוב שמקורות המידע המהימנים שלו (רוטר\YNET\ושאר השיקוצים),מפרסמים מידע לא נכון (יחסית) :|

אושריקו,באמת ממליץ למצוא זוגיות

אבל כמו שאתה לא מקשיב,אני מניח שאתה פעיל באותה מידה ב FXP ודומיהם..

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חיזבאללה לא יכול לפתוח במתקפה נגד ישראל מהסיבה הפשוטה שאין לו עם מה להילחם.

מלחמת לבנון השנייה ובהפעלת צבה"ל באזורים עירוניים גבו מחיר יקר מכיוון שהצבא שלנו לא היה ערוך לכך אך מאז צה"ל הפיק לקחים וזרמו הרבה מים בנהר.

העורף ממוגן היטב בכיפת ברזל, שרביט קסמים וחץ ככה שלהתקפות על העורף לא תהיה אפקטיביות גדולה כמו פעם מה שמספק לצבא מרחב פעולה טוב ומונע ביצוע מהלכים שיש בהם סיכון גבוהה תחת לחץ. והחי''ר מוכן ללש''ב הרבה יותר טוב חלק ניכר מאימוני החי''ר מאז 2012 הוא אימון בלש''ב והצבא מצטייד באופן כבד במערכות מעיל רוח שממגנות את כלי הרק''מ נגד איומי נ''ט לא רק מקדימה אלא ב360 מסביב לכלי בנוסף להצטיידות ברק''מ כבד וממוגן לחי''ר (נגמ''שי איתן והנמ''ר).

מדינת ישראל בגדול חסינה כרגע מהציוד שזמין לחיזבאללה הזרוע היחידה שהם יכולים לאיים עליה לדעתי זה חיל הים מכיוון שיכולים להיות בידיהם טילי שיוט שהספינות שלנו לא ממוגנות בפניהם מספיק טוב.

אבל אם להכניס למשוואה את הצד הפוליטי מדיני אז הם שקועים כרגע עמוק בתוך הבוץ של עצמם ומלחמה מול ישראל שערוכה טוב מאוד כרגע היא לא בגדר התרחיש שהם היו רוצים שיקרה.

לדעתי מלחמה בעזה הגיונית יותר כרגע ההנהגה בעזה מתקיימת בזכות השנאה לישראל והיכולת להאשים אותנו בכול הבעיות שלהם וברגע שהם מרגישים שיציבות השלטון שלהם יורדת אז הם יוצרים לעם בעיה יותר גדולה לדאוג ממנה בדמות טנקים ישראלים ברחובות אך התוצאות יהיו דומות לצוק איתן עם מחיר כבד לכלכלה הישראלית.

הסיבה שבאמת יש לנו לדאוג ממנה היא מצריים מכיוון שהדעות של ההנהגה החדשה בקשר לישראל לא ידועות ויש להעריך שהם עדיין סובלים ממשבר גאווה מתבוסת אבותיהם ב67 ו73 ובשנים לפני ההפיכה הדוד סאם צייד את צבא מצריים באופן יותר כבד מישראל: בידי צבא מצריים כרגע כ1200 טנקים אמריקאים מתקדמים (+500 טנקים רוסים בהזמנה) שיש להם את היכולת לפגוע בטנקים שלנו ו200+ מטוסי F16 (לישראל יש קרוב ל100) בגדול כמותית צבא מצריים גדול משלנו ויש לו יכולת יותר טובה ממה שהיה בזמן מלחמת יום כיפור ואם הם ישתמשו בה נכון (בתמיכה של אימונים בחסות הדוד סאם) הם יכולים לגבות ממדינת ישראל מחיר מאוד יקר.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר מורכב. יש המון מלים ערביות בפרסית, ויש כמה ממלים ממקור פרסי בערבית; אבל השפות עצמן שונות לחלוטין: ערבית היא שפה שמית כמו עברית, ופרסית היא שפה הודו-אירופית כמו אנגלית, גרמנית וכדומה. ערבי לרוב לא יצליח להבין טקסט בפרסית, ולהפך.

זה ועוד איך הנושא כאן, כי הבנת הסכסוך השיעי-סוני היא אינטגרלית להבנת האיומים וההזדמנויות למדינת ישראל מנקודת מבט פוליטית ובטחונית, ולכן להערכת המצב. חזבאללה הם שיעים. בשאר אלאסד הוא עלווי. שאר השכנים של מדינת ישראל - סונים. זה חשוב להבנת המפה הגאופוליטית.

סכסוך לאומני יכול לעשות שימוש בסמלים דתיים, מבלי להיות סכסוך דתי: מדינת ישראל אינה מדינה דתית (במובן התאוקרטי) אבל היא עושה שימוש בסמלים דתיים לביסוס הזהות הלאומית: המנורה, צבעי הדגל (הלקוחים מהטלית), לימוד תנ"ך ותולדות ישראל כמורשת לאומית, וכך הלאה.

כנ"ל הפלסטינים. הם עושים שימוש במוטיבים דתיים (הר הבית, השימוש במונח "צלבנים" לתיאור של ישראל) בשביל לנגח את ישראל. זה לא אומר שהסכסוך עצמו דתי. סכסוך דתי זה מה שקורה במרחב הסורי - שאנשים שאינם בני המקום, אבל שמגדירים את עצמם כסונים, באים לשם מכל רחבי העולם כדי להשתתף בעימות. לא כך אצלנו.

פספסת את הנקודה שלי למושג סכסוך דתי. צריך להיות בקיא בספרי הקודש של הדתות.

רק אני חושב שהמלחמה הכי גדולה שתהיה בארץ היא בין אושריקו לחן: איזה סכסוך יותר גדול במזרח התיכון?

קרעת אותי מצחוק , חייב להגיד. אבל מלחמה עם חן חס וחלילה, אולי עימות קל.

:roflmao:

אבל היי, אם כבר יהיה עוד שרשוריקו ארוך (ולכולנו ברור שיהיה כזה), לא היית רוצה שהוא לפחות יהיה השרשור הזה, שהוא עוד איכשהו רלוונטי להבנה של רבים ממשתתפי האופטופיק, ואפילו - מי היה מאמין - מעניין? :shock:

ושבמקום להכביד על השרשור של טראמפ או השרשור של התאופוביים עם סוגיות אזוריות (חשובות!) נדון עליהן כאן?

תמיד אני מצליח להפיק משרשורים שלי המון תגובות ודיון, בגלל שאני נוגע בנקודות חשובות איך שלא תסתכלו על זה.

די נו,איזה רע אתה!

עוד תגרום לו לחשוב שמקורות המידע המהימנים שלו (רוטר\YNET\ושאר השיקוצים),מפרסמים מידע לא נכון (יחסית) :|

אושריקו,באמת ממליץ למצוא זוגיות

אבל כמו שאתה לא מקשיב,אני מניח שאתה פעיל באותה מידה ב FXP ודומיהם..

קרעת אותי מצחוק שנית. LOL.

האמת שבילדותי, הייתי אחד הספאמרים הגדולים בFXP.

כיום מסתכל שם רק על פורום ספציפי אחד שם כי מה לעשות, התבגרנו (10 שנים אחרי).

אני לא מבין את הזלזול בשאר האתרים, אבל שיהיה.

איזה זוגיות? מה שהיה לי במשך חודשיים עם איזה מישהי "ידידה" ועוד ידידה לפניה כמו שאתם מבינים אני מתנזר... אבל הדיון לא לפה.

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל היי, אם כבר יהיה עוד שרשוריקו ארוך

מה אתה מבזבז את זמנך בתואר שני בערבים?

לך תהיה קופירייטר

הרסת אותי עכשיו :-)

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:-D

אבל לא המצאתי את זה עכשיו, זה משרשוריקו קודם.

פספסת את הנקודה שלי למושג סכסוך דתי. צריך להיות בקיא בספרי הקודש של הדתות.

אני בקיא. ליהדות אין סכסוך עם האסלאם, כי היהדות היא לא דת פרוסליזיסטית. לאסלאם אין סכסוך עם היהדות, כי הוא מתחשב בזכויות של המאמינים בדתות מונותאיסטיות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיזבאללה לא יכול לפתוח במתקפה נגד ישראל מהסיבה הפשוטה שאין לו עם מה להילחם.

מלחמת לבנון השנייה ובהפעלת צבה"ל באזורים עירוניים גבו מחיר יקר מכיוון שהצבא שלנו לא היה ערוך לכך אך מאז צה"ל הפיק לקחים וזרמו הרבה מים בנהר.

העורף ממוגן היטב בכיפת ברזל, שרביט קסמים וחץ ככה שלהתקפות על העורף לא תהיה אפקטיביות גדולה כמו פעם מה שמספק לצבא מרחב פעולה טוב ומונע ביצוע מהלכים שיש בהם סיכון גבוהה תחת לחץ. והחי''ר מוכן ללש''ב הרבה יותר טוב חלק ניכר מאימוני החי''ר מאז 2012 הוא אימון בלש''ב והצבא מצטייד באופן כבד במערכות מעיל רוח שממגנות את כלי הרק''מ נגד איומי נ''ט לא רק מקדימה אלא ב360 מסביב לכלי בנוסף להצטיידות ברק''מ כבד וממוגן לחי''ר (נגמ''שי איתן והנמ''ר).

מדינת ישראל בגדול חסינה כרגע מהציוד שזמין לחיזבאללה הזרוע היחידה שהם יכולים לאיים עליה לדעתי זה חיל הים מכיוון שיכולים להיות בידיהם טילי שיוט שהספינות שלנו לא ממוגנות בפניהם מספיק טוב.

אבל אם להכניס למשוואה את הצד הפוליטי מדיני אז הם שקועים כרגע עמוק בתוך הבוץ של עצמם ומלחמה מול ישראל שערוכה טוב מאוד כרגע היא לא בגדר התרחיש שהם היו רוצים שיקרה.

לדעתי מלחמה בעזה הגיונית יותר כרגע ההנהגה בעזה מתקיימת בזכות השנאה לישראל והיכולת להאשים אותנו בכול הבעיות שלהם וברגע שהם מרגישים שיציבות השלטון שלהם יורדת אז הם יוצרים לעם בעיה יותר גדולה לדאוג ממנה בדמות טנקים ישראלים ברחובות אך התוצאות יהיו דומות לצוק איתן עם מחיר כבד לכלכלה הישראלית.

הסיבה שבאמת יש לנו לדאוג ממנה היא מצריים מכיוון שהדעות של ההנהגה החדשה בקשר לישראל לא ידועות ויש להעריך שהם עדיין סובלים ממשבר גאווה מתבוסת אבותיהם ב67 ו73 ובשנים לפני ההפיכה הדוד סאם צייד את צבא מצריים באופן יותר כבד מישראל: בידי צבא מצריים כרגע כ1200 טנקים אמריקאים מתקדמים (+500 טנקים רוסים בהזמנה) שיש להם את היכולת לפגוע בטנקים שלנו ו200+ מטוסי F16 (לישראל יש קרוב ל100) בגדול כמותית צבא מצריים גדול משלנו ויש לו יכולת יותר טובה ממה שהיה בזמן מלחמת יום כיפור ואם הם ישתמשו בה נכון (בתמיכה של אימונים בחסות הדוד סאם) הם יכולים לגבות ממדינת ישראל מחיר מאוד יקר.

מסכים איתך, אני שנים אמרתי שצריך לפקוח עין על ההצטיידות המצרית. אבל עכשיו עם כל העניינים של דאעש בסיני, ספק אם הצבא הזה מסוגל להיכנס ללחימה מתישהו עם ישראל. אולי בעוד 50 שנה.

מה שאני באמת לא מבין, מדוע ישראל לא הצטיידה לאורך השנים בטנקים אמריקאים? אני מניח שהם מתקדמים יותר ממרכבה סימן 4 או שאני טועה?

לגבי המטוסים, לפי מה שאני יודע אמנם אלו F16 דומים אבל המערכות מתקדמות יותר בצד הישראלי ביחס לצבאות אחרים... שוב, תקנו אם טועה, למרות שבמקרה של המטוסים אני חושב שאני צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למטוסים הישראלים אי-אלו מערכות משלהם, אבל הדגמים של ה-F-16 בישראל ובמצרים זהים: מבלוק 15 ("נץ") ועד בלוק 52 ("סופה"). מה שכן, האמריקנים לא מוכרים למצרים חימושים אוטונומיים כמו AIM-120 ופצצות לטווח ארוך, שזה פער משמעותי. יש אפילו דגם מתקדם יותר מזה שיש לישראל (בלוק 60) אבל את זה יש רק באיחוד האמירויות.

אבל למצרים יש כיום גם מטוסי Rafale ששמים בכיס כל מטוס ישראלי, הודות לדוד ז'ורז'. והודות לדוד פוטין, יש להם גם S-400. וליד חיל הים שלהם, חיל הים הישראלי הוא בדיחה מהלכת או, בעצם, בדיחה צפה.

אבל זה באמת לא אויב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחר יש גיוס כללי ופלישה של 5 אוגדות ללבנון תוך 3 ימים אנחנו בביירות ואין ארגון חיזבאללה. אם זה יקרה בימינו כנראה שלא. אפשרי בטח שכן. חיזבאללה בתור צבא לעומת צהל זה כמו להשוות פיאט פונטו למכונית פורמולה 1 אבל כל עוד יגבילו את המכוניות ל80 אז לא תיהיה הכרעה.
כי זה לא קרה אף פעם...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חן, איך זה מסתדר עם האימרה " הצבא החזק באיזור" לפי הדברים שלך, מצרים יכולה להשפיל את ישראל ב5 דקות...אם לא נתייחס לפרסומים זרים לגבי נשק יום הדין.

לגבי חיל הים, זה ידוע.

למצרים יש S-300 אם אני לא טועה, או שכבר הספיקו לקבל את ה400?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא ניחסף.

הזרוע היחידה של צבא מצרים שיש לה יתרון ברור על הזרוע המקבילה בצבא הישראלי זה חיל הים. באוויר וביבשה עדיין יש להם פערים מסוימים באיכות הציוד (שוב, בעיקר מערכות מסוימות שארצות הברית לא מוכנה לספק להם) ובאיכות כוח האדם לעומת ישראל.

ושוב, זה לא אויב. זו בעלת ברית חיונית. חוץ מזה, יש להם עוד הרבה צרות על הראש: הם נלחמים בטרור בסיני, באי-סדר אזרחי, מנהלים מלחמת Proxy בטריפוליטניה, ומתכוננים לתרחיש של סכסוך אזורי עם איראן (הדגם של S-400 שהם קנו מיועד להגנה מטילים בליסטיים).

ואם אתה מנתח את הצבא המצרי יותר לעומק, אתה רואה שהוא בנוי לטובת תרחיש מגננתי. כלומר, לטובת מקרה שבה ישראל תוקפת אותו. מאחר ואין לישראל כוונה לעשות כזה דבר, אפשר להיות שקטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למטוסים הישראלים אי-אלו מערכות משלהם, אבל הדגמים של ה-F-16 בישראל ובמצרים זהים: מבלוק 15 ("נץ") ועד בלוק 52 ("סופה"). מה שכן, האמריקנים לא מוכרים למצרים חימושים אוטונומיים כמו AIM-120 ופצצות לטווח ארוך, שזה פער משמעותי. יש אפילו דגם מתקדם יותר מזה שיש לישראל (בלוק 60) אבל את זה יש רק באיחוד האמירויות.

אבל למצרים יש כיום גם מטוסי Rafale ששמים בכיס כל מטוס ישראלי, הודות לדוד ז'ורז'. והודות לדוד פוטין, יש להם גם S-400. וליד חיל הים שלהם, חיל הים הישראלי הוא בדיחה מהלכת או, בעצם, בדיחה צפה.

אבל זה באמת לא אויב.

למה אתה חושב שמטוסי Rafale "שמים בכיס כל מטוס ישראלי"?

מעבר לטווח הטיסה הדמיוני, יתרון שלא בדיוק בא לידי ביטוי ביחסי ישראל/מצרים מחמת הקרבה הרבה, אילו יתרונות נוספים יש לו על פני F15I / F16I / F35?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מטוס מתקדם בחצי דור מעבר ל-F-15/16. טכנית, ה-F-35 מתקדם ממנו, אבל הוא דגם Low-end, ובכל מקרה הוא לא מיועד ליירוט.

יש לו יכולות תמרון מטורפות (הודות להנעה הווקטורית) ומכ"ם בליגה אחרת לגמרי. אם יש משהו שהצרפתים יודעים לעשות, זה מטוסים.

מה שכן, כרגע יש להם רק טייסת אחת, ועוד אחת בתכנון, אז זה עדיין לא כוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה לא קרה אף פעם...
שאמנון אברמוביץ וערד ניר מנהלים פה את המלחמות זה לא יקרה...

ולכן כל 10-15 שנה נקבל סבב נוסף עם לבנון. לכולם זה מתאים...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מטוס מתקדם בחצי דור מעבר ל-F-15/16. טכנית, ה-F-35 מתקדם ממנו, אבל הוא דגם Low-end, ובכל מקרה הוא לא מיועד ליירוט.

יש לו יכולות תמרון מטורפות (הודות להנעה הווקטורית) ומכ"ם בליגה אחרת לגמרי. אם יש משהו שהצרפתים יודעים לעשות, זה מטוסים.

אשמח להפניות למבחני השוואה ביניהם

אגב

המכ"ם במטוסים הישראליים משודרג מפעם לפעם. זה לא המכ"ם איתו הם יצאו מהמפעל.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...