Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמת לבנון השלישית בדרך?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תרשה לי לחלוק עלייך. גיזום יצא יקר מידיי ולא באמת ישפר את המצב הקיים. הערכות שלך נכונות כמובן רק באם האירנים\חיזבאללה ילכו כנגד הזהרות ישראליות מפורשות ויקימו הלכה למעשה מפעל ייצור\השבחה של טילים על אדמת לבנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאסד אין צבא יותר. יש לו מיליציות. הוא נון-אישיו במצב הנוכחי.

מעבר ליכולות הטילאות, ראית את צבא איראן בזמן האחרון? שיא הצ'קמוק.

למי איכפת מאיך שהצבא האירני נראה? יש מרחק גדול בין המדינות.. מה שצריך לעניין זה שיש להם טילים בליסטיים.

לדעתי סיכוי של מלחמת אירן ראשונה גבוה יותר ממלחמת לבנון השלישית. במיוחד לאור ה-trolling שביבי עשה היום לאירנים בגרמניה. אחרי פעם שעברה שאמרנו להם לא להתעסק איתנו, הפילו לנו מטוס..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי זה מה שיעשו, גם כדי לחבל בהתבססות האיראנית.

לחבל בהתבססות האיראנית עושים בזמן הווה, זה ברור.

אבל אני לא חושב שזה יסלים לכדי מלחמה נטויה עם חזבאללה.

לדעתי סיכוי של מלחמת אירן ראשונה גבוה יותר ממלחמת לבנון השלישית. במיוחד לאור ה-trolling שביבי עשה היום לאירנים בגרמניה. אחרי פעם שעברה שאמרנו להם לא להתעסק איתנו, הפילו לנו מטוס..

גם זה לדעתי לא סביר.

במצב של סכסוך גלוי עם איראן, מדינות ערב הסוניות יקפצו על ההזדמנות ויתקפו אותה. מה גם שאיראן מתערבת בסכסוכים מקומיים בהרבה מדינות ערביות, שיש בהן אוכלוסיה "פאן-שיעית." לנהל את זה ולהילחם בישראל בו זמנית - לא קל.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, בכל מה שקשור לשנאת ישראל, השיעים והסונים מוכנים לשתף פעולה למרות שהם שוחטים אחד את השני בגזרות שלא קשורים לישראל.

לא הייתי בונה על שום מדינה ערבית (אלה שאין הסכם שלום לפחות) שתעמוד לצד ישראל במידה ונילחם נגד איראן. זאת אמורת, אתה תשמע המון גינויים והפגנות נגדנו.

אגב, אני חושב שהנשק הכי טוב נגד איראן הוא לדעת לקרוא וללמוד את השפה. אני עובד על זה.:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה! פרסית זו שפה יחסית קלה ללמידה.

חן, בכל מה שקשור לשנאת ישראל, השיעים והסונים מוכנים לשתף פעולה למרות שהם שוחטים אחד את השני בגזרות שלא קשורים לישראל.

חד משמעית לא נכון. הסכסוך השיעי-סוני עמוק וחריף הרבה, ה ר ב ה יותר מהסכסוך הישראלי-ערבי, בוודאי בעת הנוכחית.

ואלו לא רק סונים ושיעים. השיעים, בהיותם מיעוט, "גייסו" למחנה שלהם כל מיני עדות לא אסלאמיות, שהתפצלו במקור מהשיעה, כגון עלווים ודרוזים. זה מה שנקרא "פאן שיעה".

האמת, זה נושא התזה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחר יש גיוס כללי ופלישה של 5 אוגדות ללבנון תוך 3 ימים אנחנו בביירות ואין ארגון חיזבאללה. אם זה יקרה בימינו כנראה שלא. אפשרי בטח שכן. חיזבאללה בתור צבא לעומת צהל זה כמו להשוות פיאט פונטו למכונית פורמולה 1 אבל כל עוד יגבילו את המכוניות ל80 אז לא תיהיה הכרעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה! פרסית זו שפה יחסית קלה ללמידה.

חד משמעית לא נכון. הסכסוך השיעי-סוני עמוק וחריף הרבה, ה ר ב ה יותר מהסכסוך הישראלי-ערבי, בוודאי בעת הנוכחית.

ואלו לא רק סונים ושיעים. השיעים, בהיותם מיעוט, "גייסו" למחנה שלהם כל מיני עדות לא אסלאמיות, שהתפצלו במקור מהשיעה, כגון עלווים ודרוזים. זה מה שנקרא "פאן שיעה".

האמת, זה נושא התזה שלי.

בשני המקרים מדובר על סכסוך דתי למרות שאנשים מנסים לתת לו שם אחר " סכסוך ישראלי- ערבי, סכסוך שיעי-סוני, למרות שזה מוסלמי סוני נגד מוסלמי שיעי, ואסלאם נגד יהדות. אבל זה לא הנושא כרגע.

לגבי השפה, יצא לך ללמוד את האותיות ? זה לא בדיוק קל... מה גם שזה מאוד דומה לערבית שזה עוד יותר מבלבל. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכסוך הישראל-ערבי אינו דתי. הוא סכסוך לאומני שעושה שימוש בסמלים ומוטיבים דתיים. זה קודם כל.

דבר שני, גם אם זה היה סכסוך דתי, כל דת קודם כל מוקיעה את המינוּת שצומחת בתוכה ורק אחר את הדתות האחרות. באסלאם אפילו יש ציווי קוראני בעניין: "צוו את הטוב והוקיעו [מתוככם] את הרע." זו הסיבה שהסכסוך בין השיעים לסונים הוא אינטנסיבי כל כך. ובניגוד לסכסוך הישראלי-ערבי, יש להם גם היסטוריה של בערך אלף שנים של שפיכות דמים הדדית. זה לא בא ברגל.

יצא לך ללמוד את האותיות ? זה לא בדיוק קל... מה גם שזה מאוד דומה לערבית שזה עוד יותר מבלבל. :)

זה האל"ף-בי"ת הערבי, פלוס עוד איזה שלוש אותיות. לא בדיוק קשה. אבל התחביר והדקדוק יחסית פשוטים להבנה, כי זו לא שפה שמית. הרבה יותר קל מערבית, ובוודאי שיותר מתורכית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני כבר יודע לכתוב את השם שלי בפרסית.

כתבתי עוד כמה שמות אבל אני עד עכשיו לא סגור על זה אם זה היה בערבית או בפרסית.

המקלדות ברחבי הרשת ובפלאפונים מבלבלים.

חייב ללמוד מ0 את השפה כדי להבדיל לגמרי בין הערבית לפרסית.

אגב, פרסי יכול לקרוא ערבית יחסית אבל בפירוש שונה של המילה.

ההפך לא.

חן, אני לא מסכים איתך, אני תמיד אומר ותמיד אומר שהסכסוך באיזור הזה כולו מבוסס על דתיות, לא רק בינינו לבינים אלא גם בין עצמם.

(בניגוד לכל מיני אנשים שחושבים שאני קשקשן 100 אחוז, יש דברים שאני לומד עליהם בלי הפסקה כדי ללמוד וזה אחד מהם ).

אבל זה לא הנושא כאן :).

עריכה אחרונה על ידי אושריקו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה מילואים כסמבצ בחטיבת שיריון.

בסוף 2009 היה לנו תרגיל בצפון. עקב תנאי מזג האויר, בסוף לא זזנו בכלל מהבסיס :shock::-P

טוב לדעת שמערך המילואים כשיר לתפקוד בכל מצב :wink:

מי שירצה לתקוף את מתקני הגז לא ירה עליהם ירי תלול מסלול עם דיוק ואמינות דומים להצהרות קדם בחירות של פוליטיקאי ממוצע.

אתה יכול להיות רגוע, כיפת ברזל בכלל לא מתאימה להגנה על המתקנים האלו ואף אחד לא הולך להזיז מערכת כזו לשם.

לא מזמן מבצעו את כיפת ברזל על סטי"לים.

אם זה לא להגנה על אסדות הגז, אז לאיזה מטרה כן?

למי איכפת מאיך שהצבא האירני נראה? יש מרחק גדול בין המדינות.. מה שצריך לעניין זה שיש להם טילים בליסטיים.

צפיתי בסרטון, respect לביבי.

צחקתי בקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב ללמוד מ0 את השפה כדי להבדיל לגמרי בין הערבית לפרסית.

אגב, פרסי יכול לקרוא ערבית יחסית אבל בפירוש שונה של המילה. ההפך לא.

זה יותר מורכב. יש המון מלים ערביות בפרסית, ויש כמה ממלים ממקור פרסי בערבית; אבל השפות עצמן שונות לחלוטין: ערבית היא שפה שמית כמו עברית, ופרסית היא שפה הודו-אירופית כמו אנגלית, גרמנית וכדומה. ערבי לרוב לא יצליח להבין טקסט בפרסית, ולהפך.

אני תמיד אומר ותמיד אומר שהסכסוך באיזור הזה כולו מבוסס על דתיות, לא רק בינינו לבינים אלא גם בין עצמם.

(בניגוד לכל מיני אנשים שחושבים שאני קשקשן 100 אחוז, יש דברים שאני לומד עליהם בלי הפסקה כדי ללמוד וזה אחד מהם ).

אבל זה לא הנושא כאן :).

זה ועוד איך הנושא כאן, כי הבנת הסכסוך השיעי-סוני היא אינטגרלית להבנת האיומים וההזדמנויות למדינת ישראל מנקודת מבט פוליטית ובטחונית, ולכן להערכת המצב. חזבאללה הם שיעים. בשאר אלאסד הוא עלווי. שאר השכנים של מדינת ישראל - סונים. זה חשוב להבנת המפה הגאופוליטית.

סכסוך לאומני יכול לעשות שימוש בסמלים דתיים, מבלי להיות סכסוך דתי: מדינת ישראל אינה מדינה דתית (במובן התאוקרטי) אבל היא עושה שימוש בסמלים דתיים לביסוס הזהות הלאומית: המנורה, צבעי הדגל (הלקוחים מהטלית), לימוד תנ"ך ותולדות ישראל כמורשת לאומית, וכך הלאה.

כנ"ל הפלסטינים. הם עושים שימוש במוטיבים דתיים (הר הבית, השימוש במונח "צלבנים" לתיאור של ישראל) בשביל לנגח את ישראל. זה לא אומר שהסכסוך עצמו דתי. סכסוך דתי זה מה שקורה במרחב הסורי - שאנשים שאינם בני המקום, אבל שמגדירים את עצמם כסונים, באים לשם מכל רחבי העולם כדי להשתתף בעימות. לא כך אצלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:roflmao:

אבל היי, אם כבר יהיה עוד שרשוריקו ארוך (ולכולנו ברור שיהיה כזה), לא היית רוצה שהוא לפחות יהיה השרשור הזה, שהוא עוד איכשהו רלוונטי להבנה של רבים ממשתתפי האופטופיק, ואפילו - מי היה מאמין - מעניין? :shock:

ושבמקום להכביד על השרשור של טראמפ או השרשור של התאופוביים עם סוגיות אזוריות (חשובות!) נדון עליהן כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...