Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגירה

דן בן אמוץ רב שגל

כתב ספר זיונים זה לא הכל.

בנאור

הבחורות שמיקומך בבית לא מצא חן בעיניהם באו לחפש אולי זיון אולי מישהו שיבזבז עליהן כסף.

לא רציניות כבת זוג לעתיד

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאלה שלא עשו את זה ומגיל 22 גר לבד, תוסיף על זה משכורת אחת כי האישה סטודנטית וכו' והנה גיל 29 עדיין בלי דירה.

במבט אחורה היה כלכלי יותר לגור עם ההורים עד החתונה וגם אחריה והיום לשלם על משכנתא את מה שאני משלם על שכ''ד!

אצלינו אין סיוע מההורים...

בית בסוף נקנה אבל את ההון אישי יהיה הרבה יותר קשה לצבור היום כשאני נשוי + 2 מאשר שהייתי רווק + 0! ואם קשה להגיע להון אישי כשאתה גר עם ההורים ומרוויח 7, תחשוב מה זה להגיע אליו כשאתה משלם שכירות וגני ילדים (הבאת ילדים לעולם לא הייתי דוחה ואני נהנה להיות אבא צעיר, ברמה שזה מתעלה על הרצון לקנות דירה כאן ועכשיו).

ChemGuy85

אני לא בלחץ לקנות דירה ואני מאמין שזה יקרה עד גיל 35 במיקום שאני מעוניין בו אבל וזה אבל גדול, אני משלם היום שכירות שזה כסף שאשכרה הולך לפח, הייתי מעדיף לשלם משכנתא ולא שכירות! מה שמפריד ביני לבין קניית דירה זה אך ורק הון אישי נזיל בבנק! זה סרט לא קטן להגיע להון אישי כאשר כבר יש לך ילדים, קריירה ואתה גם יותר לחוץ על פיתוח אישי.

למזלי כמכלול אני מרוצה מהמצב שאני ואשתי נמצאים בו כי הצרה היחידה שלנו בגדול זה רכישת דירה. ילדים יש, רכב יש, פרנסה יציבה לשנינו יש אז נשאר רק העניין של הדירה.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה אינה 4 קירות

המטרה הינה חיים נוחים, ללא תלות בבעל בית, החופש לעשות מה שבא לך מתי שבא לך, לשבור קיר, לצבוע, להחליף, ולהשקיע במשהו שהוא שלך כנגד משהו שלא שלך.

בהקבלה לרכבים, האם היית משקיע את החומרים הכי טובים ברכב ליסינג שאחרי 3 שנים אינו שלך ? כנראה שלא.

תוסיף לחישוב ילדים, מסגרות חינוכיות ותבין שלבית יש משמעות הרבה יותר גדולה מאשר סתם 4 קירות.

אני מכיר לא מעט אנשים שגרים בשכירות, ואמנם אני לא יודע אם זה מפריע או לא להם, אבל לי זה תמיד מפריע כשאני רואה בית שהושקע בו המינימום אפילו ברמת הריהוט (שלא לדבר על קירות, רצפה, אמבטיה, שלא נוגעים בהם), אמנם הם גרים שם, אבל זה לא מרגיש בית.

say what?

אוקיי, אז אין לך בעל בית. שנתת לו מראש 12 צ'קים ואין לך אינטרקציה נוספת איתו עד שנה הבאה, אלא אם דרוש תיקון בדירה ואז הוא מזמין בעל מקצועו על חשבונו. לי זה נשמע נוח, ובל נשכח שרובם יודו אם תשפץ או תשפר משהו בדירה, אז מוגבל אתה לא ברוב המקרים.

רהיטים? תשקיע כמה שבא לך. אם ייגמר החוזה ותעבור דירה, קח אותם איתך.לא זוכר שאי פעם בעל הבית אמר לי להשאיר את הרהיטים שלי שקניתי מכספי בדירתו בסוף החוזה...

לשבור להרוס ולעשות מה שבא לך? אולי אם יש לך דירה באי בודד.

השכנים ממש ייתנו לך למרר את חייהם... ובל נשכח את השכנים שיעשו לך את המוות, אל תחנה פה, בבקשה תהיה בשקט, למה אתה מתעסק במכונאות בחנייה של הבניין. אתה יודע, וועדי בית חופרים.

אלו צרות של אנשים שהתלהבו לקנות דירה כמה שיותר מהר, בקומה 11 מתוך 19, עם 4 דירות בקומה, ולחיות את החלום של ה4 קירות בכל מחיר.

אין שום נוחות בלגור בבניין מגורים.

וזה מתווסף לבעיה שמתוארת בציטוט הבא:

במקום לקנות דירה בגיל 25-30 תקנה דירה בגיל 35-40. ביג פאקינג דיל. אני מוקף באנשים שקנו דירות בכל מיני פרברי שינה רק בשביל "בעלות" על דירה וכמעט כולם מתגעגעים לחיים שהיו להם בתל אביב/גבעתיים/רמת גן.

אנשים כל כך אובססיבים על רכישת דירה שהם פשוט לא רואים בעיניים. לא מעניין אותם מה הם קונים, איפה, מה יש להם לעשות שם, איזה תחבורה יש, עבודה, מקומות בילוי. העיקר לקנות, להרביץ שיפוץ ב-200 אלף ולחזור הביתה ב-8 בערב אחרי שעתיים נסיעה.

אז לא כולם מתאבדים בשביל 4 קירות. כן, פאקינג 4 קירות.

ויודע מה, אם דעתי נשמעת לך לא מקובלת אז אולי תקרא את הפוסט הבא, שבעצם אומר ש"משכנתא היא תשלום שכר דירה, לבנק".

http://www.hasolidit.com/%D7%A9%D7%9B%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%A9%D7%A0%D7%96%D7%A8%D7%A7-%D7%9C%D7%A4%D7%97

אולי ייפתחו לכם העיינים.

לדעתי כל מי שכתב כאן, חייב לקרוא את הפוסט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה אבל הדיון הזה מזכיר לי שחשבתי ששירות צבאי ביחידה קרבית יחשל אותי, יהפוך אותי ל"גבר" ישנה ויבגר...

מה יצא מזה?

כלום.

לא חישל, לא שינה, ולא ביגר.

אולי קצת שינה את הפרספקטיבה... אבל לגמרי בקצת.

מה קרה בשירות? מאוד מוזר

כג'ובניק גרוע מאוד השירות ביגר וחישל אותי, לא יודע כמה שינה, אם הייתי בקרבי זה כנראה היה פי כמה וכמה, זה מוזר שעברת שירות ביחידה קרבית שהוא אף פעם לא פשוט וזה לא מינ' חישל אותך

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין משכנתא ל30 שנה לבין משכנתא ל15 שנה

יש הבדל בין משכנתא של 1M ש''ח למשכנתא של 400 אש''ח

ולגבי הריהוט, הוא נהרס לחלוטין בהעברת דירה

לגבי האינטרקציות עם בעל הבית, שכחת את המרכזית ביותר - שיחת ה"המחירים עלו, אז מהשנה הבאה עוד 800₪ לשכירות. אם אתה לא רוצה תצא, יש תור ארוך".

כמובן, קיצוניות לשום צד היא לא נכונה.

לא "להתאבד על חור מעופש העיקר 4 קירות", אבל גם לא "עזוב אותך שטויות אחי קנה מזדה 3 חדשה ואייפון x אכול ושתה היום כי מחר נמות".

הכל צריך להישקל בתבונה, כל אחד והנתונים האישיים שלו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

צריך לציין גם שמשכנתא ל30 שנה נגמרת בסוף, שכירות לא.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה

דן בן אמוץ רב שגל

כתב ספר זיונים זה לא הכל.

בנאור

הבחורות שמיקומך בבית לא מצא חן בעיניהם באו לחפש אולי זיון אולי מישהו שיבזבז עליהן כסף.

לא רציניות כבת זוג לעתיד

ישה,

שגם בן אמוץ יגיד זיונים זה לא הכל ,

זה בערך כמו ששרי אריסון תגיד כסף זה לא הכל .

יש דברים שיש לך הרבה אתה ממעיט בחשיבותו , וכאשר הוא מגיע בטיפטוף אתה מחשיב זאת אחרת.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מדוייק

כי ב30 אתה משלם כ"כ הרבה ריבית, ולעיתים בשווי של השכירות ששילמת

אם היית משקיע את ההון העצמי בכלים שנותנים תשואה גבוהה, זה כבר יורת משתלם.

אבל כאמור - יש בזה כ"כ הרבה משתנים. כל מקרה לגופו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל בסופו של דבר אתה מקבל את הנכס כך שזה לא כמו שכ"ד. אם אתה לא תהנה ממנו, לפחות יהיה לך משהו להוריש הלאה.

בכל אופן ברור שאין פה שחור ולבן ויש מקרים שעדיף לשכור, אבל זה כבר דיון אחר.

בעניין החישול בשירות הצבאי, גם זה מאד אינדיבידואלי. לפני שהתגייסתי כל המבוגרים אמרו לי שזה חוויה קשה, שזה לא בושה לבכות, שאתה יוצא משם גבר וכו'. בפועל לא צחקתי בחיים שלי בכמויות כמו שצחקתי בטירונות (קרבי, תותחנים). קייטנה עם רובים וחול. שאר השירות היה משעמם, לא יותר. אבל אין ספק שזה מעצב את נק' המבט שלך על החיים, כמו כל מסגרת שהתייה בה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קרה בשירות? מאוד מוזר

כג'ובניק גרוע מאוד השירות ביגר וחישל אותי, לא יודע כמה שינה, אם הייתי בקרבי זה כנראה היה פי כמה וכמה, זה מוזר שעברת שירות ביחידה קרבית שהוא אף פעם לא פשוט וזה לא מינ' חישל אותך

התוכנית הייתה לשרת 3 שנים בקרבי, אבל כידוע לא כל מה שאתה מתכנן הוא מה שקורה בפועל.

לאחר שנה הטוראט התפרץ...

חישל כן, עברתי שם חוויות מאוד לא נעימות. לדוג' בקבוק תבערה שהתנפץ עשרות מטרים ממני.

הליכה בכל מיני סמטאות ואיזורים לא הכי סימפטיים.

אני בעד מודל של צבא שכיר אבל זה כבר נושא אחר לדיון...

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

say what?

אוקיי, אז אין לך בעל בית. שנתת לו מראש 12 צ'קים ואין לך אינטרקציה נוספת איתו עד שנה הבאה, אלא אם דרוש תיקון בדירה ואז הוא מזמין בעל מקצועו על חשבונו. לי זה נשמע נוח, ובל נשכח שרובם יודו אם תשפץ או תשפר משהו בדירה, אז מוגבל אתה לא ברוב המקרים.

רהיטים? תשקיע כמה שבא לך. אם ייגמר החוזה ותעבור דירה, קח אותם איתך.לא זוכר שאי פעם בעל הבית אמר לי להשאיר את הרהיטים שלי שקניתי מכספי בדירתו בסוף החוזה...

לשבור להרוס ולעשות מה שבא לך? אולי אם יש לך דירה באי בודד.

השכנים ממש ייתנו לך למרר את חייהם... ובל נשכח את השכנים שיעשו לך את המוות, אל תחנה פה, בבקשה תהיה בשקט, למה אתה מתעסק במכונאות בחנייה של הבניין. אתה יודע, וועדי בית חופרים.

אלו צרות של אנשים שהתלהבו לקנות דירה כמה שיותר מהר, בקומה 11 מתוך 19, עם 4 דירות בקומה, ולחיות את החלום של ה4 קירות בכל מחיר.

אין שום נוחות בלגור בבניין מגורים.

וזה מתווסף לבעיה שמתוארת בציטוט הבא:

אז לא כולם מתאבדים בשביל 4 קירות. כן, פאקינג 4 קירות.

ויודע מה, אם דעתי נשמעת לך לא מקובלת אז אולי תקרא את הפוסט הבא, שבעצם אומר ש"משכנתא היא תשלום שכר דירה, לבנק".

http://www.hasolidit.com/%D7%A9%D7%9B%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9B%D7%A1%D7%A3-%D7%A9%D7%A0%D7%96%D7%A8%D7%A7-%D7%9C%D7%A4%D7%97

אולי ייפתחו לכם העיינים.

לדעתי כל מי שכתב כאן, חייב לקרוא את הפוסט הזה.

נתחיל מהסוף

הסולידית לא מגלה את אמריקה כשאתה משלם דמי שכירות אתה מקבל מוצר נקרא לו קורת גג. לכןן זו לא זריקת כסף לפח כמו שרכישת מזון זה לא זריקת כסף לפח.

השאלה היא מה נכון יותר, כלכלי יותר רכישת דירה או שכירות של דירה, והוסף לכך ערכים בלתי מדידים ( תחושת בטחון סביבת מגורים קבועה לילדים ועוד הרבה. )

אחד היתרונות שאני רואה בתשלום המשכנתא הוא חיסכון כפוי. אתה יודע שאתה מתחיל את החודש בהוצאה, אילו לא היה לך את הכורח הזה לא בהכרח היית חוסך את הכסף בבנק. יש בלקיחת משכנתא כמובן חיסרון במקרה של פיטורים / מחלה ממושכת.

ועכשיו נכניס כמה פרמטרים שלא הכנסת / או הסולידית.

עליית מחירי השכירות

מעבר דירה כל שנה שנתיים

דמי תיווך / שכ"ד עוד

ההתרוצצות למצוא דירה מתאימה.

ונעבור להתחלה

כל מה שכתבת כמגבלה בדירה שלך קיים גם בדירה שכורה ויותר

הדבר היחידי שהוא "רווח של השוכר על פני בעלות זה תיקון יסודי של דוד חשמל / שמש תקלת אינסטלציה רצינית.

ונעבור למשהו שלדעתי עולה כאן בשרשור בצורה מובהקת

רוב אם לא כל המצדדים בשכירות הם כאלה ללא משפחה וילדים.

כימגיא למשל משוכנע גם שאין עבודה אלא רק בצנטרום של תל אביב.

להיות מנהל הכספים של ישקר בתפן ( לבנון תחתית ) כדוגמה, ג'וב לא רע לבעל מקצוע כמוהו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, לחברה צעירים שאוהבים לבלות לא יהיה מה לעשות בחיפה.

אני לא כל כך אוהב להגיד את זה, אבל יש רק עיר אחת במדינה שיכולה להציע תרבות בילויים נורמאלית.

בחיפה יש שדרה של כמה פאבים בעיר התחתית זה גם משהו, אבל ביחס לת"א זה עלוב.

אני אישית לא כזה מת על ת"א (מבחינתי מוצפת ברעש), ולא מחפש את תרבות הבילויים הזו אז לא אכפת לי לגור במקום אחר.

אני יותר מחפש את השקט אנשים כמו כימגיא, כנראה מחפשים משהו אחר בחיים והכל לגיטימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy85

אני לא בלחץ לקנות דירה ואני מאמין שזה יקרה עד גיל 35 במיקום שאני מעוניין בו אבל וזה אבל גדול, אני משלם היום שכירות שזה כסף שאשכרה הולך לפח, הייתי מעדיף לשלם משכנתא ולא שכירות! מה שמפריד ביני לבין קניית דירה זה אך ורק הון אישי נזיל בבנק! זה סרט לא קטן להגיע להון אישי כאשר כבר יש לך ילדים, קריירה ואתה גם יותר לחוץ על פיתוח אישי.

למזלי כמכלול אני מרוצה מהמצב שאני ואשתי נמצאים בו כי הצרה היחידה שלנו בגדול זה רכישת דירה. ילדים יש, רכב יש, פרנסה יציבה לשנינו יש אז נשאר רק העניין של הדירה.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

במשכנתא משלמים ריבית שזה אשכרה לזרוק כסף לפח. עלייה בערך הדירה = התעשרות על הנייר. לילדים תהיה ירושה וזה חשוב, אבל רכישת דירה זה הרבה יותר שיקול רגשי מאשר שיקול כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...