Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לגור עם ההורים VS לגור לבד

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחד היתרונות שאני רואה בתשלום המשכנתא הוא חיסכון כפוי. אתה יודע שאתה מתחיל את החודש בהוצאה, אילו לא היה לך את הכורח הזה לא בהכרח היית חוסך את הכסף בבנק. יש בלקיחת משכנתא כמובן חיסרון במקרה של פיטורים / מחלה ממושכת.

עליית מחירי השכירות

מעבר דירה כל שנה שנתיים

דמי תיווך / שכ"ד עוד

ההתרוצצות למצוא דירה מתאימה.

ונעבור להתחלה

כל מה שכתבת כמגבלה בדירה שלך קיים גם בדירה שכורה ויותר

הדבר היחידי שהוא "רווח של השוכר על פני בעלות זה תיקון יסודי של דוד חשמל / שמש תקלת אינסטלציה רצינית.

ונעבור למשהו שלדעתי עולה כאן בשרשור בצורה מובהקת

רוב אם לא כל המצדדים בשכירות הם כאלה ללא משפחה וילדים

.

יש הבדל בין משכנתא ל30 שנה לבין משכנתא ל15 שנה

יש הבדל בין משכנתא של 1M ש''ח למשכנתא של 400 אש''ח

ולגבי הריהוט, הוא נהרס לחלוטין בהעברת דירה

לגבי האינטרקציות עם בעל הבית, שכחת את המרכזית ביותר - שיחת ה"המחירים עלו, אז מהשנה הבאה עוד 800₪ לשכירות. אם אתה לא רוצה תצא, יש תור ארוך".

כמובן, קיצוניות לשום צד היא לא נכונה.

לא "להתאבד על חור מעופש העיקר 4 קירות", אבל גם לא "עזוב אותך שטויות אחי קנה מזדה 3 חדשה ואייפון x אכול ושתה היום כי מחר נמות".

הכל צריך להישקל בתבונה, כל אחד והנתונים האישיים שלו.

15 שנה עברו, סיימת את המשכנתא.

דירה בת 15 שנה (על אחת כמה וכמה עם איכות הבנייה היום) תדרוש שיפוץ מסיבי במאות אלפי שקלים.

מזגן\דוד\צנרת ועוד.

אתה לא באמת מסיים עם החובות ברגע שסיימת את המשכנתא, וזו הטעות של רוב האנשים, שחושבים שלהחזיק דירה לאחר המשכנתא זה לקחת אנחת רווחה.

וזה כמובן, בהנחה שהתכנונים שלך לא נפגמו, והמשפחה לא התרחבה למצב שכשהיית בן 25 בתחילת המשכנתא בנית על 2 ילדים ובאמצע שלה אתה כבר בדרך לילד רביעי.

וזה בהנחה, שיש שכנות טובה, ולא סבל בלתי נגמר של שכנים מעיקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שיפוצים במאות אלפי שקלים זו ספקולציה. יש הבדל גדול במחירים בין תיקונים שצריך לבין שידרוג הדירה. זה לא שפתאום יש פיצוץ בצנרת ברצפה אז אתה חייב לעשות שיפוץ כללי לסלון ולמטבח ב200 אלף שקל. חוץ מזה, תמיד צריך שיהיה סכום בצד לבעיות כאלה, בדיוק כמו עם רכב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשכנתא משלמים ריבית שזה אשכרה לזרוק כסף לפח. עלייה בערך הדירה = התעשרות על הנייר. לילדים תהיה ירושה וזה חשוב, אבל רכישת דירה זה הרבה יותר שיקול רגשי מאשר שיקול כלכלי.

תגיד אתה אמיתי, אני כבר חושד שאינך רואה חשבון כלל וכלל.

הרבית זה המחיר על הכסף שהבנק נתן לך. בדיוק כמו שדמי השכירות זה על קורת הגג שבעל הבית נתן לך

בשניהם זה לא זריקת כסף לפח.

ההבדל הוא שדמי השכירות על הכסף מסתיימים בסוף כי החזרת את הקרן, דמי השכירות יימשכו לעד.

ב 70 שנות קיום המדינה רכישת דירה לא עשתה רע ל 95% מהאוכלוסיה.

מה יהיה הלאה

נבואה ניתנה לשוטים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה בת 15 שנה (על אחת כמה וכמה עם איכות הבנייה היום) תדרוש שיפוץ מסיבי במאות אלפי שקלים.

מזגן\דוד\צנרת ועוד.

אתה לא באמת מסיים עם החובות ברגע שסיימת את המשכנתא, וזו הטעות של רוב האנשים, שחושבים שלהחזיק דירה לאחר המשכנתא זה לקחת אנחת רווחה.

וזה כמובן, בהנחה שהתכנונים שלך לא נפגמו, והמשפחה לא התרחבה למצב שכשהיית בן 25 בתחילת המשכנתא בנית על 2 ילדים ובאמצע שלה אתה כבר בדרך לילד רביעי.

יש לך את זה ביותר פרנואידי?

"שיפוץ במאות אלפי שקלים אחרי 15 שנה"?!

אם יורשה לי, מה הנסיון של כבודו באחזקת דירה?

הורי דרים בדירה בת 50+ כיום, מזה 17 שנים. גם אחרי החלפת מטבח ואמבטיה ההוצאות עומדות על 60,000₪. ואני מכניס בפנים גם דוד שמש.

לא חייבים קלאפות. ארונות בחצי מחיר עושים את אותה עבודה בדיוק.

גם ראש אמבט עם שלל פונקציות ואורות צבעוניים זה לא דבר הכרחי.

מה שאני מתכוון לומר, זה שלא חייבים לעוות את המציאות כדי לצאת צודקים בדיון.

שאר הדברים שהזכרת נכונים גם במקרה של שכירות, אז זה לא חלק מהדיון.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן\דוד\צנרת ועוד.

שוב כמו שהיינו נוהגים לאמר כילדים שפקולציות.

לא רואה בעיה לשדרג לדירה גדולה יותר חדשה יותר פעם ב 15 שנים ואז כאשר עפו כל הארבעה ילדים מהקן לעבור לדירה חדשה קטנה יותר.

שיפוץ מסיבי של מאות אלפים זה עם החלטת לשים מטבח מפונפאן ולרצף את הרצפה בדולרים.

ובוא נניח כי השכנים זבל . תשכיר ותשכור.

כנראה שעל מה שאנחנו מקשקשים כעת שכירות כנגד רכישה קשור לבנאור כמו שהמן קשור לחנוכה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BENOR - על 15 עמודים קשה מאוד לעבור ואני מתאר לעצמי שהמון כבר נכתב ונאמר כאן -אז אתן רק את ההיבט שלי לעניין הזה בתור אחד שיצא מבית ההורים, חזר לבית ההורים ואז שוב יצא מבית ההורים.

זה הכל יחסי והכל עניין של נסיבות.

אם היחסים בין ההורים הוא כזה שהם רומזים לך מסלול בו אתה יוצא מהבית, מתמסד\מתבגר וכך הלאה - חבוב, אתה צריך לקום ולצאת מהבית, ההורים לא מעוניינים בך שם כבר ומצפים ממך לחיות חיים משל עצמך, תבין את הרמז.

אם ההורים לעומת זאת מעודדים אותך לנצל את חסותם וגם מרגישים טוב עם כך - זו החלטה שלך אם להשתמש בחסד הזה או לא.

עכשיו - בין אם זה חסד או לא - זה כבר הדינאמיקה בינך לבין ההורים ואם הם משגעים אותך או אתה אותם או אתם משגעים אחד את השני - חבוב, קום וצא.

אם זה לא כך והבית\דירה מאפשרים לכם לקיים את המסגרות שלכם באין מפריע אחד לשני - זו החלטה שלך.

המציאות בארץ הזו לדור הצעיר הפכה נפיצה עד בלתי אפשרית החל משנת 2008 וכאן כבר נכנסות הנסיבות שלא תלויות בגרעין המשפחתי שלך אלא במציאות הכלכלית שלך, ביכולת שלך לצאת מהבית.

אם אין לך ברירה ואתה צריך לצאת מן הבית - אתה צריך לחפש פתרונות שיוזילו לך את יוקר המחיה כמו לגור עם שותפים לדירה ואולי אפילו לבדוק אם יש לך אינטרס משותף כמו מסלול נסיעה לעבודה שמאפשר לכם לחלוק תחבורה יחדיו וכך הלאה וכך הלאה.

הסיפור שלי -

עד גיל 23 גרתי בבית הורי כאשר אבא עזב את הבית בגיל 19 וקצת אחרי זה גם אחותי עזבה ובעצם אמא שלי ז"ל ואנוכי נשארנו בדירת ארבעה חדרים.

הסלון, חדר השינה שכלל בתוכו שירותים ומקלחת היו בשימוש של אמא שלי.

המסדרון של החדרים בו היה חדר מקלחת ושירותים, חדר עבודה (שהיה החדר שלי בילדות) וחדר שינה (שהיה החדר של אחותי) היו ברשותי.

לי היה רכב, לאמא שלי לא היה רישיון אף פעם, היא דאגה לאוכל ולכביסה

אני דאגתי לעזור בתשלומי המיסים - היינו ללא משכנתא.

וכך הסתדרנו באין מפריע זה לזו.

בגיל 23 הכרתי מישהיא ועברתי לגור איתה ביחידת דיור שכורה - הינו ביחד שנתיים וחצי ולא הלך בינינו אבל בשנתיים האלה למדתי מה זה לחיות באמת בצורה עצמאית, למדתי מה זה שכירות (למרות שהבעלים נהיה חבר ממש טוב) ואפילו היה לנו כלב (שנדרס לצערי).

אבל זה לא הלך ובגיל 25 חזרתי הביתה לא כי לא יכלתי להרשות לעצמי לגור לבדי - פשוט כי אמא אפשרה לי את זה, היה לי נוח עם זה ויאללה, חזרתי הביתה.

ואז כבר פגשתי (אחרי עוד כמה חברות בדרך) את האחת שהפכה לאשתי (ולאם ילדי) ובגיל 27 יצאנו ביחד לדירה שכורה כאשר בשנתיים לפני כן גם אני וגם היא חיינו עם ההורים (וההורים שלה אימצו אותי כמו בן ובגלל זה היום אני עם שני שמות משפחה) ורק אז עברנו לדירה שכורה בחולון - שם חיינו שלוש שנים, התחתנו תוך כדי וגם שם הבעלים של הדירה התייחס אלינו כאילו והיינו הילדים שלו.

ב2008 עשינו את הצעד שהיה המזל של החיים שלנו ורכשנו דירה בת 4 חדרים בראש העין ב700 אלף שקלים.

דבר שהדור של היום אפילו לא מסוגל לדמיין או לחלום עליו וזה כואב וזה עצוב כי כל דבר בעצם התייקר בגלל זה פי 2, כי כל אחד צריך לכסות פי 2 משכנתא

ולגבי שכירות ולגבי רכישת דירה - אם היינו בשוק דומה לארה"ב בו השכירות נמצאת בפער ניכר מלקחת משכנתא, אז כמו בארה"ב רוב התושבים היו חיים בכלל בשכירות וחוסכים את השאר.

אבל אנחנו לא שם - ובארץ הזו מחירי השכירויות בלתי הגיוניים באותה המידה שמחירי המשנתאות בלתי הגיוניים אז אם כבר להקיא את הנשמה שלך, בעיני, להקיא אותה על משהו שבסוף יהיה שלך ובתקווה של ילדיך - אבל זה דיון אחר.

כל השאר - זה תלוי בנסיבות וזה יחסי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב2008 עשינו את הצעד שהיה המזל של החיים שלנו ורכשנו דירה בת 4 חדרים בראש העין ב700 אלף שקלים.

דבר שהדור של היום אפילו לא מסוגל לדמיין או לחלום עליו וזה כואב וזה עצוב כי כל דבר בעצם התייקר בגלל זה פי 2, כי כל אחד צריך לכסות פי 2 משכנתא

אני חושב שסבלנות היא מילת המפתח....

אין שום ערובה לכך שמחירי הנדל"ן ינסקו ויעלו לנצח.

אני לא יודע אם זה מאפיין רק ישראלים, אבל יש להם תכונה של "עכשיו עכשיו..."

בחיים הרבה פעמים צריך להסתכל גם על ה- long run.

תודה על השיתוף.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמפתח לכל העניין הזה הוא היסתכלות נכונה - לפקוח עיניים, במקביל גם לתת למוח להיות פתוח לשאר פתרונות שעד היום היו מאוד לא מקובלים.

זה לא מקובל בארץ לבנות בתים ממכולות תובלה - בחו"ל זה כבר נהיה טרנד!

זה לא מקובל בארץ לבנות בית יביל - אבל זה בתנופה וזה לאט לאט יהפוך לטרנד - מדובר בלקנות שטח ביוקר אבל לבנות עליו בית מוכן מהמפעל בסכום זעום.

זה לא מקובל בארץ לחיות בבית נייד - בחו"ל זה מקובל.

זה לא מקובל בארץ לחיות ביאכטה.

זה לא מקובל בארץ להקים משק שיתופי עם ההורים - אצל שכנינו הערבים זה מאוד מקובל ולמען האמת זה משהו שאני מאוד מעוניין בו אם ילדי ירצו בכך.

זה לא מקובל בארץ לחיות בבית מעץ - אבל יש כבר לא מעט חברות שמתעסקות בזה וזה בהחלט פתרון יעיל (ובעיני יפה).

אחד הטרנדים בארץ הוא לקנות נכסים זולים בחו"ל ולקחת את הריסק שיום אחד הם יניבו רווחים מאוד יפים ולבינתיים תראה מהם תשואה - בתים בארה"ב, בגרמניה וכך הלאה.

ויש היום גם כל כך הרבה פיתרונות מעניינים כמו מיקרו דירה שזה בעצם דירה שהחלל הפנימי שלה ממוקסם ליכולת ניצול של דירה בגודל מלא - מיטות מתקפלות, רהיטים מתקפלים, חדר שינה שיכול להפוך לסלון וכך הלאה וכך הלאה.

תפתח את העינים! אתה תגלה שהדרכים המסורתיות למגורים היום יקרות להחריד - ואם המציאות הזו תימשך הן יכשלו בסופו של דבר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... ואז כאשר עפו כל הארבעה ילדים מהקן לעבור לדירה חדשה קטנה יותר.

ידידי המלומד פיספס בענק את השרשור הזה. איזה עפו ואיזה נעלים?

כל הארבעה גרים בבית עד גיל 45, ואז למי יש כח לשפץ.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מדוייק

כי ב30 אתה משלם כ"כ הרבה ריבית, ולעיתים בשווי של השכירות ששילמת

אם היית משקיע את ההון העצמי בכלים שנותנים תשואה גבוהה, זה כבר יורת משתלם.

אבל כאמור - יש בזה כ"כ הרבה משתנים. כל מקרה לגופו.

גם את הריבית ישלם הדייר.

ההבדל הוא שמחירי הדירות עולים, יש אינפלציה, מחירי השכירות עולים, מה שלא יעלה בצורה כזאת דרסטית זה התשלום החודשי על המשכנתא.

משמע שעוד 5 שנים כשמחירי השכירות יעלו יהיה, כבר יהיה לך יותר רווח חודשי.

בוא נסתכל למשל על מישהו שקנה דירה בחיפה לפני 30 שנה וסיים לשלם את המשכנתא. היום או שיש לו הכנסה חודשית של 2500 ש"ח בחודש, או 700 אלף ש"ח מזומן ביד, מבלי להתחשב ברווח שעשה ב30 שנה האלה משכר הדירה (אפילו שמנכים שיפוץ ותיקונים).

עם כל הכבוד למניית אפל וביטקויין אבל מי שחושב על פנסיה ועתיד, ההשקעה הכי בטוחה זה נדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מקובל בארץ לבנות בתים ממכולות תובלה - בחו"ל זה כבר נהיה טרנד!

בהצלחה לשבת במכולה בקיץ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי לבנות בית ממכולה = לעשות חורים עם דיסק לחלונות ודלת, לתלות צלחת לויין של יס בגג ולהבריג אסלה לרצפה בברגים קודחים.

הרי אין כזה דבר טכנולוגיות בידוד ב2018.

הרי אין דרך אחרת לבנות בית חוץ מלהדביק חתיכות אבן בטכנולוגיה מתקופת הרומאים.

shipping-container-homes-07.jpg

המקובעות המחשבתית הזו היא הסיבה לכ"כ הרבה בעיות בחברה שלנו.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את הריבית ישלם הדייר.

ההבדל הוא שמחירי הדירות עולים, יש אינפלציה, מחירי השכירות עולים, מה שלא יעלה בצורה כזאת דרסטית זה התשלום החודשי על המשכנתא.

משמע שעוד 5 שנים כשמחירי השכירות יעלו יהיה, כבר יהיה לך יותר רווח חודשי.

בוא נסתכל למשל על מישהו שקנה דירה בחיפה לפני 30 שנה וסיים לשלם את המשכנתא. היום או שיש לו הכנסה חודשית של 2500 ש"ח בחודש, או 700 אלף ש"ח מזומן ביד, מבלי להתחשב ברווח שעשה ב30 שנה האלה משכר הדירה (אפילו שמנכים שיפוץ ותיקונים).

עם כל הכבוד למניית אפל וביטקויין אבל מי שחושב על פנסיה ועתיד, ההשקעה הכי בטוחה זה נדל"ן.

1. ההגדרה "דירה בחיפה" מוזרה, בלון המעטה. איזו דירה? כמה שילם? כמה ריבית שילם (רמז - ריבית צמודה של 6-10% בשנה בתקופה של אינפלציה משמעותית מאד)? ד"א - השאלות האלה רלוונטיות בכל הארץ. ודירה של 700K בחיפה זה כוך בבניין בן 50 בשכונה לא מי יודע מה.

2. מחירי הדירות עולים - נכון בעשור האחרון. בדוק מה קרה למחירי הדירות במחצית הראשונה של העשור הקודם. העקומה הזו ממש לא מונוטונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...