Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקנות חדשות בנוגע לחלקי חילוף - מוסך מחוייב להתקין חלק שמסופק על ידי הלקוח

shha
שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין, אני צריך לממן גם את הטעויות של המוסך?

מישהו משלם על הטעויות שלי?

המוסך טועה בזה שהבאת לו להרכיב חלק תקול? חלק שמשולב בו אלמנט חשמלי ואפשר לבדוק את תפעולו אך ורק כאשר העבודה הסתיימה? איפה ההגינות שלך?

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 282
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המוסך טועה בזה שהבאת לו להרכיב חלק תקול? חלק שמשולב בו אלמנט חשמלי ואפשר לבדוק את תפעולו אך ורק כאשר העבודה הסתיימה? איפה ההגינות שלך?

אלעד

בשרשור הזה הגענו למסקנה שרוב הלקוחות לא יגיעו עם חלק למוסך, ואפילו סיכוי שהמוסך לא יקבל את החלקים למרות התקנה.

לכן אם המוסך טעה והוא הביא חלק לא תקין, והגיע למסקנה שהחלק עצמו לא תואם לאחר ההרכבה, האחריות צריכה להגיע על חשבון המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתם?!

החלק מתאים, הגיע תקול מכתחילה.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר אתה מגיע למוסך של 'הכנופיה' עם מחשב ניהול מנוע חדש שעלה לך באיביי 6000 שקלים. המוסך מתקין לך את המחשב ומשקיע 3 שעות עבודה בהתקנה+תכנות המחשב עד כאן הכול סבבה.

הרכב מניע ואתה נוסע. למחרת הרכב מת ובעל המוסך טוען שהמחשב הרכב שרכשת תקול. אתה מצפה שבעל מוסך יפצה אותך ב-6000 שקלים שעלה לך המחשב ? אם אתה חושב שכן אז אתה חיי בלללנד...

מרק, אני אחזור שוב: המוסך לא ישלם עבור מחשב חדש מכיסו. המחשב נרכש מהיצרן. היצרן נותן אחריות על המוצר שנמכר. המוסך מרכיב ואח"כ מתברר שהמחשב תקול. המוסך מוריד את המחשב התקול, מתקין מחשב חדש אחר במקומו ואת המחשב התקול מחזיר ליצרן/דילר ומקבל תמורתו מחשב חדש. המוסך לא שילם. המוסך רק חזר על העבודה בדיוק כפי שהיה עושה אילו הלקוח היה קונה את המחשב דרכו ולא באופן עצמאי. (גם כשאתה קונה את המחשב מהמוסך ומתברר שהמחשב תקול, גם אז המוסך לא יוציא 6000 שקל מכיסו עבור מחשב חדש. זה היצרן של המחשב שמשלם) אלו התקנות. זה החוק. לא מוצא חן בעינך, תפנה לשר התחבורה מר ישראל כץ ותגיד לו שזה לא מוצא חן בעינך ושישנה את החוק.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר אתה מגיע למוסך של 'הכנופיה' עם מחשב ניהול מנוע חדש שעלה לך באיביי 6000 שקלים. המוסך מתקין לך את המחשב ומשקיע 3 שעות עבודה בהתקנה+תכנות המחשב עד כאן הכול סבבה.

הרכב מניע ואתה נוסע. למחרת הרכב מת ובעל המוסך טוען שהמחשב הרכב שרכשת תקול. אתה מצפה שבעל מוסך יפצה אותך ב-6000 שקלים שעלה לך המחשב ? אם אתה חושב שכן אז אתה חיי בלללנד...

כאחד שמשתמש בשירות של הכנופיה, מה שהם לא יודעים, הם אומרים מראש שהם לא יודעים.

עובדתית, מצליח להם.

אבל זה נושא אחר.

לא הבנתם?!

החלק מתאים, הגיע תקול מכתחילה.

אלעד

אם החלק מגיע תקול כשהמוסך הזמין. ממש לא מעניין אותי (בתור לקוח) איפה הטעות. כל יצרן הגדיר שעות העבודה על תיקון החלק, ועל זה אני מעוניין לשלם.

בנוסף הסיכוי שחלק לא תקין יצא מהמפעל ויגיע ללקוח (שבמקרה הזה הוא המוסך), הוא מאוד נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gbguy, הבנת הנקרא אומרת שאת החלק אתה סיפקת למוסך. הוא תקול. גילו את זה בסוף העבודה כי אין אופציה אחרת

רעיון שלכם מדבר על כך שהמוסך צריך גם להשקיע מזמנו לפרק ולהרכיב מחדש את החלק שהבאת, להוציא עובד שיסע למחסני היבואן (הרי את החלק קנית ב-10% מאיביי) כדי להחליף אותו?

מי משלם על זה?

רעיון שטני - נקנה בכוונה חלקים חדשים תקולים ב-5% ממחיר חדש וניתן למוסך להרכיב. שהוא ישבור את הראש.

אלעד

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון שלכם מדבר על כך שהמוסך צריך גם להשקיע מזמנו לפרק ולהרכיב מחדש את החלק שהבאת, להוציא עובד שיסע למחסני היבואן (הרי את החלק קנית ב-10% מאיביי) כדי להחליף אותו?

מי משלם על זה?

רעיון שטני - נקנה בכוונה חלקים חדשים תקולים ב-5% ממחיר חדש וניתן למוסך להרכיב. שהוא ישבור את הראש.

אלעד

לא רעיון שלנו - רעיון של כנסת ישראל. תפנה אליהם ותגיד להם שזה לא טוב. בעצם המוסכים כבר אמרו להם , אלא שדעתם נדחתה על הסף.

בקשר ל"רעיון שטני" שלך, ברור לך שזה לא רציני. לא כל חלק שהלקוח מביא, המוסך חייב להתקין תקרא בגוף החוק. רשום שם בפירוש שרק חלק שנרכש כחוק עם מספר יצרן וחשבונית ושמתאים להתקנה ברכב.

אתם מתפלאים איך יכול להיות שהמוסך יחליף חלק תקול שהלקוח הביא, בחלק חדש כאילו זה דבר שלא יתכן, למרות שאומרים לכם שוב ושוב שלא המוסך משלם על כך אלא יצרן החלק. קראתי באינטרנט על אדם בארצות הברית שנתקע עם הרכב שלו בעיירה מסוימת. הוא נכנס למוסך ומתברר שחלק מסוים שהוחלף אצלו ברכב תקול שוב. המוסך יצר קשר עם הדילר והשיג לו חלק חדש בחינם, למרות שלא המוסך הזה התקין את החלק מלכתחילה. שם זה נקרא שירות ללקוח. כאן אתם כצרכנים מתווכחים עם עצמכם למה אסור לתת ללקוח שירות כזה וממציאים כל מיני תיאוריות ורעיונות העיקר שהלקוח לא יביא את החלק בעצמו ולא יחסוך כסף, אלא יוציא את הגרוש האחרון שלו על הרכב ושלא יישאר לו כלום כדי לפרנס את ילדיו. לא מבין אותכם. פשוט עולם הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם חלק תקול מגיע עם מספר יצרן וחשבונית, גם אם נמכר כתקול מראש. מקווה שהבנתם את ההקצנה שלי ולא התכוונתי ברצינות

חשבתי שיש פה אנשים עם הגיון ומוסר. כנראה שלא כולם כאלה.

לבריאות והמשך דיון פורה.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מתפלאים איך יכול להיות שהמוסך יחליף חלק תקול שהלקוח הביא, בחלק חדש כאילו זה דבר שלא יתכן, למרות שאומרים לכם שוב ושוב שלא המוסך משלם על כך אלא יצרן החלק.

לא הבנתי. מי משלם למי עבור שעות העבודה שהשקיע בעל המוסך בפירוק/הרכבה של חלק שהתברר תקול.

* חלקים אלקטרונים כגון: מחשב ניהול, מודול הצתה ועוד...אתה יכול רק לחלום להחזיר לייבואן בארץ וגם המוסך לא יכול להחזיר חלק כזה למוכר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדתית, מצליח להם.

מה בדיוק "מצליח" להם? לעבוד בחינם?

אתם מתפלאים איך יכול להיות שהמוסך יחליף חלק תקול שהלקוח הביא.

בוודאי מתפלאים, מעבר למה שמלטבשי ציין (הגינות וכו') אתה מצפה שהמוסך

ירדוף אחרי הספקים שלך, (איביי אליאקספרס וכו') על מנת להחליף חלקים?

הלא אתה לא תקנה את החלק מהיבואן בארץ, כי זה יעלה לך אותו הדבר כמו במוסך.

אולי באמת, נשאיר את הרכב על הליפט 3 שבועות, עד שיגיע התחליף מאיביי.

האמת שלפי תגובותיך בשרשור, נראה לי שאתה סובל מפוסט טראומה בענייני מוסכים

עקב המקרה שציינת, ובו לשיטתך ניסו "להכניס" לך את האלמנט, לכן אינך מבין

איזה חוק טיפשי זה, ובאיזו קלות ימסמסו אותו וטוב שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדתית, מצליח להם. - לא התכוונתי לחברי הכנופיה אלא מוסך כולשהוא הנקרא 'הכנופיה'.

אבל זה נושא אחר. אם החלק מגיע תקול כשהמוסך הזמין. ממש לא מעניין אותי (בתור לקוח) איפה הטעות. כל יצרן הגדיר שעות העבודה על תיקון החלק, ועל זה אני מעוניין לשלם.

בנוסף הסיכוי שחלק לא תקין יצא מהמפעל ויגיע ללקוח (שבמקרה הזה הוא המוסך), הוא מאוד נמוך.- תתפלא אבל קיימים הרבה מקרים של חלקים תקולים. אולי המילה הרבה קצת מוגזמת אבל לא חסר מקרים כאלה.

מכיוון שכול בעלי המקצוע נעלמו מהפורום או כותבים בטפטוף נצטרך לבקש מאחד מהם שיישתף אותנו במידע לגבי כמות החלקים הלא תקינים.

חבר'ה, אני מקווה שאף אחד לא יצטרך לעמוד במצב כזה מול בעל מוסך שהתקין חלק שהזמנתם מאיביי והשקיע כמה שעות עבודה ולאחר מכן התברר שהחלק לא מתאים או לא תקין.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי מתפלאים, מעבר למה שמלטבשי ציין (הגינות וכו') אתה מצפה שהמוסך

ירדוף אחרי הספקים שלך, (איביי אליאקספרס וכו') על מנת להחליף חלקים?

הלא אתה לא תקנה את החלק מהיבואן בארץ, כי זה יעלה לך אותו הדבר כמו במוסך.

אולי באמת, נשאיר את הרכב על הליפט 3 שבועות, עד שיגיע התחליף מאיביי.

האמת שלפי תגובותיך בשרשור, נראה לי שאתה סובל מפוסט טראומה בענייני מוסכים

עקב המקרה שציינת, ובו לשיטתך ניסו "להכניס" לך את האלמנט, לכן אינך מבין

איזה חוק טיפשי זה, ובאיזו קלות ימסמסו אותו וטוב שכך.

לא, לא סובל מפוסט טראומה. תנוח דעתך. את האלמנט הכניסו לי (לא באותו מקרה, שם דווקא לא הצליח להם) כמו שהכניסו כמעט לכל בעל רכב כאן בארץ. הכניסו עמוק.

"אתה מצפה שהמוסך ירדוף אחרי הספקים שלך, (איביי אליאקספרס וכו') על מנת להחליף חלקים?" - או שאתה עושה את עצמך, או שאתה באמת לא מבין מה מדברים אליך. המוסך לא רודף אחרי הספקים של הלקוח. המוסך לא פונה לאי ביי או למוכר הספציפי של אי ביי. כשהחלק מקורי של יצרן הרכב - המוסך מחזיר את החלק התקול ליבואן הרישמי של הרכב. כשהחלק תחליפי - המוסך יחזיר את החלק ליבואן הישראלי של החלק התחליפי. אין כאן עלויות נוספות על המוסך. המוסך בכל מקרה נמצא בקשרי עסקים עם היבואנים הללו וההחזרה תעשה בצינורות המקובלים והרגילים של המוסך כך שאין עלות נוספת (אם ברכב של היבואן יתווסף עוד מחשב רכב תקול זה לא עולה בעוד דלק או עוד טרחה לאף אחד).

בקשר לרמיזות כאן על הגינות (שנאמרו ע"י אי אלו חברים) -כבר אמרו חכמים "טול קורה מבין עיניך". מי שלא מבין מהי הגינות והוגנות עסקית, מי שלא רואה שכנסת ישראל באה סוף סוף לעשות צדק עם הצרכן (שזה כולנו) בנושא חלקי חילוף לרכב, לאחר המחאה של קיץ 2011, מי שמטיל ספק שמניעי וועדת הכנסת הם לצורך עשיית צדק לצרכן, שלא יטיף כאן על הגינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי דווקא שאתה לא מבין.

החיסכון המשמעותי הוא בייבוא חלקים עצמאית מחו"ל

חלק מקורי בארץ, אף אחד לא יקנה עצמאית.

לכן לשיטתך המוסך צריך לרדוף אחרי עליאקספרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם חלק תקול מגיע עם מספר יצרן וחשבונית, גם אם נמכר כתקול מראש. מקווה שהבנתם את ההקצנה שלי ולא התכוונתי ברצינות

אלעד

אם חלק נמכר כתקול מראש ומגיע עם חשבונית (אני לא מכיר, אבל נניח שכן) אז בוודאי שיהיה כתוב בחשבונית שמדובר בחלק תקול. אף אחד לא ימכור חלק תקול במחיר אפסי בלי לציין שזה חלק תקול שאין עליו אחריות. חלק כזה מלכתחילה לא יורכב על הרכב גם אם הלקוח יבקש. ואני לא מקבל את דעתך שיש לחשוד בלקוח כרמאי מלכתחילה, שבא עם חלק תקול על מנת שירכיבו פעמיים ויתנו לו חלק תקין. די כבר עם ההכפשות הללו כנגד הצרכן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...