Jump to content

shha

 • פרסום הודעות

  1,118
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

2 נייטרלי

אודות shha

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. shha

  מדפסת לייזר לשימוש ביתי

  עדכון: בסוף החלטתי לאמץ את המלצתם של כמה חברים כאן ולרכוש מדפסת לייזר שחור לבן של ברדר. 2710dw - עלתה 799 שקל. בינתיים מרוצה מאוד. מדפיסה ממש מהר יחסית למדפסת דיו ומקווה שיהיו הרבה פחות בעיות אתה.
 2. כמו שאמרתי לא הצלחתי למצוא קישור ללשון התקנות כפי שראיתי אותן בזמנו. אם הן עברו שינוי, לא ידוע לי על כך. ההיגיון הפשוט אומר: 1. המחוקק לא ישלח את הצרכן לרכוש חלק חילוף ולהגיע אתו למוסך בלי שתהיה אחריות על החלק והעבודה. אין כזה דבר. המערכת הבירוקרטית של משרד התחבורה לא תאפשר דבר כזה. 2. אם אין אחריות על החלק, כל הנושא של הבאת חלק חילוף למוסך הופך ללא רלוונטי. אתה מתאר לעצמך שהחלק שהביא הלקוח תקול ואז המוסך צריך לפרק אותו, ומה אז? הלקוח ילך עם החלק לחנות ממנה קנה, או לספק האי.ביי ויבקש להחליף? ומה קורה בינתיים עם הרכב? היכן הוא יהיה וכמה זמן לקוח יכול להמתין עד להשמשת הרכב? זה לא הגיוני לחלוטין. 3. האחריות על החלק אינה של המוסך. הוא רק מתווך בין הלקוח לספק/יבואן/יצרן. המוסך לא מפסיד כאן כלום. 4. כל המטרה של החוק היתה לעודד שכבה נוספת של לקוחות לרכוש חלקים בעצמם ובכך להביא לירידת מחירי חלקי החילוף. אלה שכבר קונים בעצמם, בד"כ גם מרכיבים בעצמם ולא צריכים מוסך, השאר צריכים מוסך וחייבים לאפשר להם אחריות על החלק. הם שילמו בעד זה. אחריות אפשרית רק דרך המוסך אחרת זה לא יקרה. המחוקק הבין את זה ולכן כך אמרו התקנות כפי שבזמנו ראיתי אותן. אם זה לא עושה לך הגיון, אז אין לי מה לעשות יותר. יום טוב.
 3. אין לי כרגע קישור לחוק עצמו, אבל יש כאן כתבה בנושא. שים לב הפיסקה השניה, המוסכים התנגדו לתת אחריות על חלקים שהלקוח מביא ויו"ר הוועדה כבל, דחה את הטענות שלהם. אני זוכר לקראתי את החוק וכתוב שם במפורש שיש אחריות גם על החלק. https://www.mivzaklive.co.il/archives/126601?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=rss&utm_campaign=mivzakimnet
 4. אני מדבר על החוק בלבד. החוק אומר שכן, המוסך ירכיב וגם יחליף חלק שנמצא תקול שהביא אתו הלקוח בתנאי שנרכש כחוק כחדש, יש קבלה ובתנאי שהמוסך משתמש בעצמו בחלק זה. מה אנשים מצפים או לא מצפים, זה לא הנושא כאן. הבעיה שיש כאן בפורום תגובות מטעות וזה חבל. כשהאינפורמציה המונחת לפני האנשים תהיה נכונה, שכל אחד יחליט לעצמו כיצד לפעול (סתם דוגמא, אני ביקשתי ממוסך להרכיב חלק שאני הבאתי. המוסך סירב. אמרתי תודה רבה ושלום. את החלק עזר לי להרכיב אסף מהפורום ותאמין לי שהוא עשה עבודה הרבה יותר טובה ממה שהמוסך היה עושה. איך אני יודע? כי המוסך תמחר את העבודה בחסר, פשוט משום שהוא לא מכיר את הרכב כמו שצריך).
 5. מה שהתכוונתי לומר הוא שהמוסך יכול להחזיר את המוצר התקול לאותו מקום ממנו הוא עצמו רוכש את החלקים שלו. זו הסיבה שבחוק יש תנאי שחלק החילוף חייב להיות כזה שגם המוסך משתמש בו. לכן אין למוסך שום טרחה בנוגע להחזרת הפריט, הוא ממילא מחזיר את זה באותו ערוץ בו הוא מחזיר את החלקים שלו. לא צריך להכיר שום תחום, רק לדעת לקרוא עברית וקצת קומון סנס. וזו תגובתי האחרונה, כי כשצד אחד אוטם אוזניים ועיניים, באמת שאין טעם לדון.
 6. הוויכוח באמת עקר. יש אנשים שלא מבינים את לשון החוק או שעושים עצמם לא מבינים. נ.ב: השאלה שלך בכלל לא לעניין כי המוסך לא פונה לעסק שמכר חלק אלא ליבואן/יצרן שממילא יש לו קשר ישיר אתו. וזה לא אני שרוצה אלא המחוקק, אם יש לך טענות תפנה אליו.
 7. מה ההבדל בין המקרה שהלקוח הביא את החלק לבין המקרה שהחלק בא מהמוסך? האם כשהחלק בא מהמוסך, המוסך הוא שייצר את החלק ונותן אחריות עליו? לא! גם כשהלקוח מביא את החלק זה אותו המקרה - ייצרן החלק ייצר ונתן אחריות על החלק. עכשיו תגיד לי, כן אבל כשהחלק בא מהמוסך, המוסך מרוויח על החלק לכן יכול לספוג את העלות הכרוכה בהחלפתו והטרחה של להחזיר את החלק לייצרן. זה נכון ,אבל זה יוצר התניית שירות בשירות, שזה מנוגד לחוק. מוסך לא יכול להתנות מכירת שירות של עבודה במכירת שירות של חלפים. זה גורם לכך שהלקוח שבוי בידי המוסך ומביא לעליית מחירי החלפים. בנוסף לזה המחוקק בדיוני הוועדה בכנסת, אמר במפורש כי כמו שהמוסכים דרשו לאפשר אחריות על חלקי חילוף שהובאו ביבוא פרטי דרך יבואנים רשמיים והמחוקק נענה לבקשתם, גם כאן המחוקק הולך לקראת הצרכן ומחייב את המוסך לתת את האחריות על החלק דרך המוסך. מידה כנגד מידה. זה החוק. האם הצרכן יכול לעמוד על הדרישה לקיים את החוק? כן. האם הצרכן צריך תמיד להתעקש שהמוסך יכבד את החוק? כל אחד יחליט לעצמו. לדעתי כשיש אופציה אחרת, עדיף לבחור בה, אם מדובר במוסך פרטי אין טעם להתעקש עם בעל המוסך. אם אין אופציה אחרת וחייבים ללכת למוסך עם החלק שלך, לך למוסך מורשה של היבואן ודרוש ממנו לכבד את החוק, בכל זאת היבואן חייב לך משהו - ממנו קנית את הרכב והוא כבר עשה עליך את הרווח שלו.
 8. חלק מהתגובות כאן מטעות. בוא נעשה סדר בדברים: 1. מבחינת החוק: מוסך חייב לקבל חלק שהביא אתו הלקוח ולתת אחריות גם על החלק וגם על העבודה, בתנאי שהחלק נרכש כחוק, יש קבלה והחלק זהה לחלק אחר אשר המוסך מרכיב בעצמו על הרכב הנ"ל (כלומר חלק מקורי או תחליפי שגם המוסך משתמש בכדוגמתו). 2. מבחינת המציאות בשטח: לא כל מוסך מכבד את החוק, יש מוסכים שעושים דין לעצמם ומסרבים לקבל חלקים מהלקוח. הם עוברים על החוק. השאלה היא אם אתה מוכן לריב אתם או פשוט ללכת ולחפש מוסך אחר שיעשה את העבודה. בגדול אתה מאוד צודק לגבי מחירי החלפים בישראל. חזירות זו מילה עדינה לתיאור הבעיה. אישית עזבתי את המוסך בו טיפלתי ברכב שלי בעקבות סירוב שלו לקבל חלק שאני רוכש (לי החלק עלה כ 300 שקל והמוסך דרש כאלפיים שקל). מאז אני מודה למזלי הרב על הסירוב שלו, מאחר ומאותו יום אני מטפל ברכב לבד (למעט דברים שאין ביכולתי[ בינתיים לא קרה]) וחסכתי מעל 20,000 שקלים תוך כשנתיים בעלות חלקים ועבודה.
 9. shha

  מדפסת לייזר לשימוש ביתי

  כמות הדפסות לא מאוד גדולה, בעיקר הדפסות של עבודות וחומר לימודי של הילדים וטפסים כאלה ואחרים מהאינטרנט. כמה מאות בשנה. הניסיון שלי עם HP ממש גרוע. השתמשתי במחסניות חליפיות ותמיד היו בעיות. המון פעמים נאלצתי לזרוק מחסניות מלאות רק בגלל שהתוכנה של HP החליטה שהמחסנית ריקה או לא שמישה או שיש בעיה עם ראש הדיו. גם עכשיו בעצם אני נאלץ להחליף מדפסת רק בגלל הבעיה הזו. פשוט לא מעוניין במדפסת שבודקת כמה דיו נשאר במחסנית ואם לדעתה אין מספיק, או שצבע אחד נגמר אז היא מסרבת להדפיס, או היא בודקת האם הציפ במחסנית/בטונר מקורי או לא. זה תמיד מקור לבעיות.
 10. shha

  מדפסת לייזר לשימוש ביתי

  למישהו יש בראדר צבעונית ויכול לשתף קצת על עלויות טונר של צבעונית ותחליפי טונר?
 11. shha

  דלת מקרר חורקת

  בשום פנים ואופן לא לשמן עם wd40 או כל דבר דומה לו! פעם אחת עשיתי את הטעות הזו ודלת המקרר ניתקה מהצירים שלה כעבור זמן מסויים. צירי המקררים לא עשויים ממתכת, אלא חומר המכיל פלסטיק (פריט).
 12. שלום, אשמח לקבל המלצות על מדפסת לייזר ביתית. עדיין לא החלטתי אם זו תהיה מדפסת צבע או שחור לבן, לכן אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן. מה שכן, החלטתי להתרחק ממדפסות של HP (עד כה היו לי בעיקר מדפסות דיו של HP, אף על פי שהן טובות, הן עשו הרבה בעיות בכל הקשור למחסניות הדיו החליפיות, עקב המלחמה של HP בתחליפי הדיו).
 13. זה יפה שהיבואן החליף ללא ויכוחים, אך השאלה שאני שואל איך יתכן שזה קורה לרכב בן 5? בקיה שלי, עוד מעט בת 11, הדשבורד שלם בלי שום סימן לסדק. אולי אתה לא מקפיד לשים סוכך שמש? השמש בארץ עושה שמות לפלסטיקה.
 14. עקרונית נכון, אבל הסיכוי לא כל כך קלוש. אם הסוללות בשני השלטים מעולם לא הוחלפו, יתכן והם הגיעו לסוף חייהן יחדיו.
×
×
 • Create New...