Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

יוותרו על הרכב היפה ולא יוותרו על הבית הנאה בשכירות.

יוותרו על המסעדות, חוגים, ביגוד זול. 

ולא על השכירות...

אנחנו לא במקום שמחירי השכירות ירדו.

להרבה משקיעים אין באמת את המרווח להורדה. המשכנתא שלהם על הנכס עלתה מאוד.

ואם יקרסו וימכרו. אולי מחירי הדירות ירדו...

אבל חוסר ההיצע בדירות שכירות יקפיץ את מחירי השכירות למקומות אחרים 

ועדיין, רוב האנשים שמשכירים לא יוכלו לקנות בית. (אלא אם כן יש להם הון זמין )

הלוואה לצורך שכירות?

מה ההבדל בין הלוואה לצורך ליסנג מימוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, פריג'י כתב:

שכונות מחורבנות בעיר הן מחורבנות מסיבה מסוימת, ואף אחד שמגדל ילדים בשכונה איכותית לא יעדיף שכונה גרועה באותה עיר על שכונה איכותית בעיר אחרת.

למה זה או מחורבן או מעולה? אין ביניים?

אני לא מכיר את הדיכוטומיה הזאת.

בערים גדולות, למשל אשדוד שאני גר בה, יש מגוון שכונות עם מגוון מחירים ולא הכל או טוב או מסריח.

אני בטוח שהמצב זהה בערים גדולות אחרות

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, yuvalganim כתב:

למה זה או מחורבן או מעולה? אין ביניים?

אני לא מכיר את הדיכוטומיה הזאת.

בערים גדולות, למשל אשדוד שאני גר בה, יש מגוון שכונות עם מגוון מחירים ולא הכל או טוב או מסריח.

אני בטוח שהמצב זהה בערים גדולות אחרות

איפה באשדוד יש לך שכונה בסדר (שלא עוברת כרגע השתלטות חרדית) במחירים יותר נמוכים משכונות אחרות? היחידה שאני יכול לחשוב עליה זה ה’ (ואולי אולי י״ג אבל רוב הבניינים שם בלאי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yuvalganim כתב:

גם בתוך ערים אפשר לעבור לשכונות זולות יותר ועדיין להגיע לאותן המסגרות.

תלוי בעיר וגם אז לא מובטח לך דבר .... ובאזורי הביקוש הכל יקר השאלה רק כמה אז החסכון שלך לא יהיה 50% בכל מקרה, שלא לדבר על העלויות של המעבר עצמו שפעמים רבות מאפיל על עוד 1000 שח בחודש בשכר הדירה  ....

לפני שעתיים, stum כתב:

לדעתי אנחנו לא רחוקים ממצב בו זוג עובד לוקח הלוואות לתשלום שכירות כדי "לעבור" את התקופה.

אולי, ואולי לא. האבטלה ב-3.1% אז גם המשכורות יעלו, מה שיגדיל את היכולת לשלם עוד, וכאמור באזורי הביקוש יש ביקוש מטורף - אצלי בשכונה מתווכים משאירים כל יום פליירים וגם אנשים משאירים פליירים / דפים מודפסים בסגנון ״אנחנו זוג חמוד+תינוק שנורא נורא רוצים לשכור בשכונה ליד אמא/אבא/סבתא״ ... i shit u not - הבעיה היא שפשוט אין היצע. מי שגר כאן פשוט לא עוזב את השכונה - השכנים שלי דלת ליד מחפשים דירה אחרת (רוצים סה״כ מרפסת לעשן) כבר 3 שנים בשכונה - היא נולדה כאן וגדלה כאן ומכירה את כולם - והם לא מוצאים למרות שאין להם בעיית כסף ... הזוי אבל זאת המציאות.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, garicho כתב:

איפה באשדוד יש לך שכונה בסדר (שלא עוברת כרגע השתלטות חרדית) במחירים יותר נמוכים משכונות אחרות? היחידה שאני יכול לחשוב עליה זה ה’ (ואולי אולי י״ג אבל רוב הבניינים שם בלאי).

אתה מכיר את אשדוד?

אני גר כרגע ברובע ט', זה למשל נחשב לרובע שיחסית זול יותר אבל עם אוכלוסיה טובה (רובע מעורב של דתיים לאומיים ואוכלוסיה רוסית חילונית גדולה).

גם יג' נחשב זול. רובע א' הוא רובע ישן וזול עם אוכלוסיה ותיקה שגם שם אפשר לגור בשקט ובשלווה.

גדלתי ברובע ה', גם ד' אחלה, יש המון רובעים שנחשבים ברמה בינונית מבחינת מחיר ואפשר לגור שם.

מי שרוצה יקר יכול לגור בדרום העיר או ליד הים וכו'.

הנקודה שלי היא כזאת - שיש מינונים, לא על כל דבר צריך לחתוך ישר

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yuvalganim כתב:

אתה מכיר את אשדוד?

אני גר כרגע ברובע ט', זה למשל נחשב לרובע שיחסית זול יותר אבל עם אוכלוסיה טובה (רובע מעורב של דתיים לאומיים ואוכלוסיה רוסית חילונית גדולה).

גם יג' נחשב זול. רובע א' הוא רובע ישן וזול עם אוכלוסיה ותיקה שגם שם אפשר לגור בשקט ובשלווה.

גדלתי ברובע ה', גם ד' אחלה, יש המון רובעים שנחשבים ברמה בינונית מבחינת מחיר ואפשר לגור שם.

מי שרוצה יקר יכול לגור בדרום העיר או ליד הים וכו'.

הנקודה שלי היא כזאת - שיש מינונים, לא על כל דבר צריך לחתוך ישר

כן, מכיר את אשדוד לא רע בכלל.

רובע ט' בתהליך התחרדות מתמיד. האוכלוסיה שם בהתדרדרות כל שנה. יג' וה' ציינתי כבר.

רובע א' בבנינים חדשים המחירים גבוהים. בבנינים הישנים המחירים יותר נמוכים, אבל הבניינים מתפרקים וגם השכנים די שבורים. ד' אותו הסיפור - מה שבאמת בסדר יקר.

תראה, אני לא אומר שזה אותו המחיר, אבל אני אתפלא מאוד אם דירה דומה ברובע ד' וברובע י"א (לדוגמא) תושכר בהפרש של יותר מ-10%.

ודרך אגב, בעיני ט"ו, י"ז וכל זה משול לראשון מערב. מסיבות קריוקי לתוך הלילה מהוילות השונות, כך שאישית הייתי מעדיף אפילו את אזור ב'...

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מחכים מאוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יובל .מ. כתב:

https://fb.watch/nejkPgr-Xm/?mibextid=Nif5oz

מוקדש לכל אנשי "גם פעם היה קשה".

מכיון שהוא מתחיל עם מתווה הגז, לא המשכתי להקשיב. לא הבנתי איך מתקשר פעם היה קשה.

לעניין דירה, כן בהחלט היום קשה לקנות דירה שתהיה בבעלותך, וקשה ממש באופן משמעותי.

אבל, מצד שני. גם אם נקזז עלות שכירות דירה אנשים היום חיים באופן משמעותי יותר טוב ממה שהיה לפני 40-50 שנה.

בבעלות על רכב, בנסיעות לחו"ל, בחופשות בארץ, בביגוד, ובכל תחום אפשרי.

בעבר מספיק היה כל הוצאה פתאומית לא צפויה, כמו נעל שנקרעה לילד וכיו"ב להביא למינוס בבנק.

לא סתם היה את השיר בתשלומים, וכל המשכורת הולכת למכולת. המשכורת הלכה באמת על קיום יום יומי ולא על מותרות.

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להדגיפ, משהו שאשתי הזכירה לי השבוע: כשגידלנו את הבנים שלנו חבילת טיטולים עלתה 100 ש"ח (זה כמו 150 ש"ח היום). זה בקניות השוטפות, לא הוצאות חד פעמיות.

אני חוזר ואומר: ההסתכלות על רכישת הדירה בנפרד מכל עלויות המחיה שגויה. כל מבנה ההוצאות של משפחה היה שונה, ואם שילמת פחות תמורת הדירה הוצאת את הכסף שאין לך על צרכים אחרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

https://fb.watch/nejkPgr-Xm/?mibextid=Nif5oz

מוקדש לכל אנשי "גם פעם היה קשה".

בחייאת, שחרר את זליכה לדרכו ואל תבזבז זמן עליו.

קשקשן פופוליסט.

מה שהוא אומר לכאורה נכון.

ההורים שלי התחתנו ב73. ב74 עברו לדירה חדשה מקבלן בראשון לציון. בתחילת שנות ה80 המשכנתא נמחקה על ידי האינפלציה והיתה להם דירה כמעט חדשה בלי משכנתא. וכל זה כשאבא שלי נהג סמיטריילר, צווארון כחול, חסר השכלה ואמא שלי לא עובדת. נשמע חלום.

רק שבפועל הם חיו ברמת חיים נמוכה ממעמד הביניים של היום. התגלגלו עם המינוס והחובות. רכב פרטי אם היה, היה גרוטאה משנות ה60 או ה70 המוקדמות וכשלא היה, היינו נוסעים לארוחת שישי אצל הסבים במשאית. היינו בחו"ל פעם אחת. מלון בארץ פעם בשנתיים, אם היה איזה נופש מאורגן של הנהגים.

מוצרי חשמל גדולים החליפו פעם ב20 שנה ורק אם אי אפשר היה לתקן.

אני והילדים שלי חיים ברמת חיים פי כמה יותר גבוהה. 

ממש לא מקנא בימים ההם.

אסייג, אני בן 50. קניתי דירה לפני הזינוק הגדול של העשור האחרון. כשנולדתי היו 3 מליון תושבים, היום 10 מיליון. השטח הפנוי לבנייה לא גדל בהתאם. הדור הצעיר משלם מחיר על תכנון גרוע ובניית ערים שמסתמכות על רכב פרטי כאילו אנחנו בארצות הברית.

הפתרון הוא מטרופולינים צפופים, עם תשתית תחבצ טובה, שיוכלו לספק מלאי דירות במחיר סביר.

• אהבתי 4

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, פינדר כתב:

בחייאת, שחרר את זליכה לדרכו ואל תבזבז זמן עליו.

קשקשן פופוליסט.

מה שהוא אומר לכאורה נכון.

ההורים שלי התחתנו ב73. ב74 עברו לדירה חדשה מקבלן בראשון לציון. בתחילת שנות ה80 המשכנתא נמחקה על ידי האינפלציה והיתה להם דירה כמעט חדשה בלי משכנתא. וכל זה כשאבא שלי נהג סמיטריילר, צווארון כחול, חסר השכלה ואמא שלי לא עובדת. נשמע חלום.

רק שבפועל הם חיו ברמת חיים נמוכה ממעמד הביניים של היום. התגלגלו עם המינוס והחובות. רכב פרטי אם היה, היה גרוטאה משנות ה60 או ה70 המוקדמות וכשלא היה, היינו נוסעים לארוחת שישי אצל הסבים במשאית. היינו בחו"ל פעם אחת. מלון בארץ פעם בשנתיים, אם היה איזה נופש מאורגן של הנהגים.

מוצרי חשמל גדולים החליפו פעם ב20 שנה ורק אם אי אפשר היה לתקן.

אני והילדים שלי חיים ברמת חיים פי כמה יותר גבוהה. 

ממש לא מקנא בימים ההם.

אסייג, אני בן 50. קניתי דירה לפני הזינוק הגדול של העשור האחרון. כשנולדתי היו 3 מליון תושבים, היום 10 מיליון. השטח הפנוי לבנייה לא גדל בהתאם. הדור הצעיר משלם מחיר על תכנון גרוע ובניית ערים שמסתמכות על רכב פרטי כאילו אנחנו בארצות הברית.

הפתרון הוא מטרופולינים צפופים, עם תשתית תחבצ טובה, שיוכלו לספק מלאי דירות במחיר סביר.

אם אתה בן 50 זה אומר שהתחתנת באזור שנת 2000.

אני משער שההורים שלך לא עזרו לך ברכישת הדירה.

הילדים שלך צריכים להיות כיום לקראת גיל החתונה ובעקבות כך לתקוף את נושא הדיור.

האם אתה מתכוון לעזור להם?

או שלדעתך הם יצטרכו להסתדר כמו שההורים שלך ואתה הסתדרתם?

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אני מקווה שיוכלו לרכוש דירה ואני נערך לזה שאצטרך לסייע להם.

השכר הממוצע החודשי האחרון שפורסם היה 13,295 ש״ח לחודש אאל״ט. בהנחה שדירה ממוצעת עולה כ-2 מש״ח, מדובר על 150 משכורות ממוצעות לדירה ממוצעת.

בהנחה שיש לך שני ילדים ובהנחה שתיתן לכל אחד מהם 20% מעלות הדירה אתה צריך 40% משווי דירה אחת שהם כ-60 משכורות ברוטו ויש לך סדר גודל של 10-15 שנים, כלומר 120 עד 180 חודש לעשות זאת. לא פשוט בכלל לדעתי ... אפילו לא לעשירון 8 ואולי אפילו 9.

ואני לא מדבר על מדינת תל אביב כמובן ששם היית צריך 40% מכ-375 משכורות שהן לבד 150 משכורות ממוצעות ....

התחושה היא שגם מי שהתמזל מזלו יחסית ויש לו נכס, אולי אפילו כבר בלי משכנתא או עם מעט שנים, צריך להמשיך לעבוד עוד 10-20 שנים כדי לממן לשני ילדים התחלה של דירה (וכאמור, אחת ממוצעת, לא פנטהאוז ברוטשילד או בהרברט סמואל ...)

בתאריך 22.9.2023 בשעה 13:20, om2 כתב:

יוותרו על הרכב היפה ולא יוותרו על הבית הנאה בשכירות.

יוותרו על המסעדות, חוגים, ביגוד זול. 

בינתיים כולם בוכים אבל באילת בקיץ היה מלא למרות המחירים ההזויים, נתב״ג מפוצץ יותר מתמיד וגם בעלי המסעדות עדיין לא נראה שסובלים קשות ... יתכן שזה יגיע, אבל גם אם כן, כמו שכתבת - הדרך למצב שאין מאיפה להביא שכ״ד עדיין רחוקה מאוד. לדעתי גם עלייה של 50% בשכה״ד עדיין תביא אותנו רק למצב שהעליה בשכה״ד מגיעה לנקודה השווה מול העלייה במחירי הדירות.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, G. P. Magnus כתב:

מדובר על 150 משכורות

called.gif

• מצחיק 7

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...