Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

אני מרגיש => זאת המציאות.

אתה מכיר מישהו שבאמת מתווכח כאן מפוזיציה כזו? כי אני לא.

אני יודע שאני טוחן מים פה, אבל בחייאת, כל הניסיון לחלק את הצדדים בויכוח לבני האור ודוברי האמת, אל מול הרלטיביסטים חסרי התקנה קצת מנותק מהמציאות. בין אם מסכימים עם כולם לבין אם לאו, כולם פה מנסים לבסס את הטענות שלהם על קצת יותר מ״מרגיש לי״. ורובנו רוב הזמן בסך הכל מביעים דיעה.

אם אתה אמריקאי בלי כיסוי ביטוחי מתאים, אתה פושט רגל.

זו לא הייתה המטרה של אובמה קר?

בראיון עם בנון שקישרתי אליו כאן הוא מאשים את הדמוקרטים בזה שהם בעד גלובליזציה וחברות ענק על חשבון האנשים הפשוטים.

לדעתי זה חוצה גבולות ימין - שמאל.

מה שאתה כותב זו אכן בעיה שחייבים להתייחס אליה (וגם השכלה היא כבר לא בהכרח פתרון), אבל מה עושים? מה הפתרון?

בימין כלכלי מאוד לא אוהבים לשמוע רעיונות על הגבלת עושר. אבל יכול להיות שזה פשוט בלתי נמנע כדי למנוע עוד פיצוץ וreshuffling? לא יודע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. "העשורים האחרונים" זה לא בהכרח 40, 50 או 60 שנה אחורה.

ב. טראמפ לא מינה מאות משרות שאושרו ע"י הסנאט.

ג. טראמפ מינה שרים שפועלים ישירות נגד המשרדים שהם ממונים עליהם.

ד. עשרות מאנשי הממשל של טראמפ, חלקם בכירים מאוד, פוטרו או התפטרו בשנה וחצי האחרונות.

ה. הפילוג בתוך מפלגת ה-GOP כל כך גדול שהם מתקשים להעביר חלק מהותי מהחוקים והתקנות אפילו שיש להם רוב בסנאט ובבית הקונגרס.

כמו שכתבתי כאן לא פעם - אני מתייחס לעובדות, לא לתחושות. תביא עובדה שלא מסכימה איתי - ואשנה את דעתי.

א. אז אילו?

ב. זה בסמכותו? אם כן, אז מה?

ג. התבלבלת. עובדי המשרד עובדים בהתאם לאג'נדה של השר, לא ההפך. אבל הזכרת לי את זה, אז יצא מצחיק

ד. אז?

ה. אז? ככה המערכת מרסנת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הצלחה בשבילך, שהבורסה לא נפלה, הכלכלה לא התרסקה ואין מלחמת עולם שלישית? מזל שאתה מבקש כל כך מעט...

וכותרת השרשור כבר לא ממש רלוונטית. מהרגע שהוא נבחר זה כבר לא "מי יותר טוב לישראל" וגם לא "מי יותר טוב, טראמפ או קלינטון", זה "האם טראמפ טוב לישראל ולעולם" (לפחות, כך אני רואה את מהות השרשור הנוכחית).

זה לא מה שאני מבקש, זה מול הנבואות השחורות שלך.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילוג הוא באשמת אובאמה, הכלכלה פורחת לא בגלל אובאמה

המשפט הזה צריך להופיע במילון תחת הערך ״תמיכה עיוורת״. אני מקווה שאתה קולט את האירוניה המובנית בו.

מתייחס לעובדות....

טראמפ נבחר, הבורסה לא נפלה, הכלכלה לא התרסקה, אין מלחמת עולם שלישית.

לפי הקריטריון הזה, אפשר לשלוף שימפנזה מגן החיות ולמנות אותו לנשיא ארה״ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שאני מבקש, זה מול הנבואות השחורות שלך.

לא התנבאתי בנוגע לשום דבר.

א. אז אילו?

ב. זה בסמכותו? אם כן, אז מה?

ג. התבלבלת. עובדי המשרד עובדים בהתאם לאג'נדה של השר, לא ההפך. אבל הזכרת לי את זה, אז יצא מצחיק

ד. אז?

ה. אז? ככה המערכת מרסנת.

א. קלינטון והלאה

ב. כן, והמשמעות היא פגיעה בתפקוד הממשל

ג. באמת משעשע, הסרטון. אבל לא התבלבלתי - כשהשר מתנגד למשרד אותו הוא מוביל, או חסר כל כישורים להוביל אותו, אז תפקוד המשרד נפגע

ד. אז זה משהו מאוד נדיר עד כדי חסר תקדים, ואומר לא מעט על האיכות של האנשים הללו, התאמתם לתפקיד, ו/או בעיות בתפקוד של מי שמינה אותם

ה. כשזה קורה בחוקים שאמורים על פניו להיות מאבני הבניין של שאיפות המפלגה השלטת, זה אומר הרבה

אתה מוזמן להתעלם מכל אלה עם כל מיני "so what", אבל אתה טומן את הראש בחול...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שצריך להתווסף לדבריו של מייקל מור זה שאותם מצביעי טראמפ לא מבינים שה-fuck you שהם אומרים למערכת הולך לחזור להם בהפוכה אחרי שהוא ייבחר, כי אם הילארי לא שמה עליהם, אז טראמפ בטח ובטח לא ישים עליהם.
הוא מבטיח את זה לאנשי הפרברים והעיירות הקטנות שרואים את המפעלים ומקומות העבודה בורחים להם מהידיים. לתושבי הערים הגדולות אין לו שום בשורה כי מצבם בסדר גמור. ועזוב שכמו כל פוליטיקאי (אל תחשוב שהוא לא יהפוך לכזה) הוא רק מבטיח ולא יקיים (נראה לך שבנאדם כזה בכלל שם על האנשים האלה?).
בנצי, אם ניסית להוכיח בסרטונים שלטראמפ יש תמיכה גדולה יותר מאשר לקלינטון, סבבה. אני זורם איתך. אולי בסוף הוא אפילו יפתיע וינצח בהפרש גדול. כל מה שזה מוכיח הוא שהציבור האמריקאי מטומטם אפילו יותר משנדמה.

אתה מספר לי מה טראמפ אמר? הראיתי לך בדיוק מה הוא אמר. אי אפשר להתבלבל. כתבתי כבר למעלה - חצי מהמהגרים הלא חוקיים בכלל לא נכנסים דרך מקסיקו. ואגב, יש כבר גדר לאורך כמה מאות קילומטרים בגבול עם מקסיקו, תקרא קצת.

כשטראמפ אומר שמקסיקו מעודדת הגירה של פושעים לארה"ב, הוא בעצם מאשים את מקסיקו בעבירה על הסכמים בין מדינות. זו חתיכת האשמה.

לידיעתך, אובמה כבר עשה את ההגירה מסודרת. בתקופתו הכי הרבה מהגרים לא חוקיים גורשו מארה"ב.

בוא נזרום איתך ונגיד שיש הרבה דברים שלא עובדים בשלטון הנוכחי. אתה לא מסכים שיש גם הרבה דברים שכן עובדים? כי העובדות מוכיחות שזה כך. לדוגמא, אחוזי האבטלה לא גדלו אלא ירדו מ-10% ל-4.9%.

מצחיק אותי שאתה חושב שטראמפ יהיה עסוק בלהיות נשיא אמיתי. מצאת לך את הבנאדם...

הוא אולי מציין דברים חיוביים בקמפיין שלו, אבל אין לו כמעט אף תוכנית הגיונית לגרום לזה לקרות. רק הבטחות מצוצות מהאצבע. וזה אפילו בלי להתייחס לכך שהוא פשוט בנאדם נורא. ואני לא צריך תקשורת בשביל להבין את זה. הוא מוכיח את זה יום יום.

בנצי, תעשה מה שטוב לך. אתה זה שתצטרך להתמודד עם ההשלכות של הנשיא/ה החדש/ה שלך. אם זו תהיה קלינטון אז ככל הנראה דברים ימשיכו באופן דומה להיום. אם זה יהיה טראמפ - שיהיה לכם בהצלחה...
מצחיק.

אני אומר שטראמפ לקח את הביטוי "פוליטיקלי קורקט", סיבב אותו, ערבל אותו, קשקש אותו והוציא ממנו משהו שלא קשור למשמעות האמיתית שלו, פשוט כי זה התלבש לו יפה עם ה"פוליטיקלי" (בקטע שהוא לא פוליטיקאי).

אני עדיין בדעה שאם הוא ייבחר הפוליטיקאים והגנרלים יאכלו אותו בלי מלח כי ברור לחלוטין שהבנאדם לא מסוגל להתעמק בשום דבר והוא כולו בלון נפוח וריק מתוכן, אבל ימים יגידו... (בעצם 12 שעות יגידו).

העובדה שהוא אידיוט, מדבר כמו אידיוט וחושב כמו אידיוט.

זה מה שעושה אותו לאידיוט.

רוצה לראות עוד ראיות לזה שהוא אידיוט?

חכה לינואר-פברואר, או לשערוריה הבאה.

כשכל הבורסה תקרוס וזה ישפיע על רוב העולם, תראה שהוא אידיוט.

כשהוא יגרום למדינות לנתק יחסים עם ארה"ב תראה שהוא אידיוט.

כשהוא יוריד חסמים של זיהום אוויר ובטיחות לרכבים או יבטל ביטוח בריאות של מליוני אנשים, תראה שהוא אידיוט.

כשהוא יוריד את החסמים לבנקים והם יוכלו שוב פעם להתפרע ולהרוס לאנשים את החיים, תראה שהוא אידיוט.

לא נראה לי שצריך להסביר את זה.

יש לו התנהלות של בריון בכיתה ח'.

לא לראות את זה זה ממש להתעלם מהעובדות.

מצחיק

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התנבאתי בנוגע לשום דבר.

א. קלינטון והלאה

ב. כן, והמשמעות היא פגיעה בתפקוד הממשל

ג. באמת משעשע, הסרטון. אבל לא התבלבלתי - כשהשר מתנגד למשרד אותו הוא מוביל, או חסר כל כישורים להוביל אותו, אז תפקוד המשרד נפגע

ד. אז זה משהו מאוד נדיר עד כדי חסר תקדים, ואומר לא מעט על האיכות של האנשים הללו, התאמתם לתפקיד, ו/או בעיות בתפקוד של מי שמינה אותם

ה. כשזה קורה בחוקים שאמורים על פניו להיות מאבני הבניין של שאיפות המפלגה השלטת, זה אומר הרבה

אתה מוזמן להתעלם מכל אלה עם כל מיני "so what", אבל אתה טומן את הראש בחול...

א. כמו שאמרתי, שנות ה-90' היו אחלה, אבל לא בגלל קלינטון. אחריו היתה מלחמה בעירק, בועת הדוט קום וקריסת שווקי ההון. לא תענוגות גדולים.

ב. למה החלטת שהממשל נפגע?

ג. התבלבלת שוב. הציבור בחר את השר, לא את פקידי המשרד. את המדינה מובילים נבחרי הציבור, לא אנשי מקצוע.

ד. או שזה אומר שהוא מתקן טעויות מהר.

ה. ככה זה תמיד עבד בארה"ב, מאוד קשה להעביר חוקים, כי אין משמעת סיעתית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יענו ניסית להוכיח שהתנבאתי? כי לא הצליח לך.

בכל הציטוטים שהבאת כתבתי שלדעתי הוא לא יהיה נשיא טוב מסיבות כאלו ואחרות (שתיארתי בהרחבה בשרשור בעבר). אם הטיעון שלך הוא שהאמירה הזאת שלי היא בגדר נבואה שחורה = ניצחת בדיון כי טענת שהתנבאתי בזמן שאמרתי שלא התנבאתי אחרי שטענת שהנבואות שלי לא התקיימו כי הכלכלה במצב טוב, אז א. אחלה ספין. וב. על מה דיברנו בכלל? :-P

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כמו שאמרתי, שנות ה-90' היו אחלה, אבל לא בגלל קלינטון. אחריו היתה מלחמה בעירק, בועת הדוט קום וקריסת שווקי ההון. לא תענוגות גדולים.

ב. למה החלטת שהממשל נפגע?

ג. התבלבלת שוב. הציבור בחר את השר, לא את פקידי המשרד. את המדינה מובילים נבחרי הציבור, לא אנשי מקצוע.

ד. או שזה אומר שהוא מתקן טעויות מהר.

ה. ככה זה תמיד עבד בארה"ב, מאוד קשה להעביר חוקים, כי אין משמעת סיעתית.

א. מחזיר אותך אחורה - טענתי שהממשלה מפולגת ומבולגנת יותר מבעשורים האחרונים. זה לא קשור למלחמה, בועת הדוט קום וקריסת שווקי ההון.

ב. קראתי די הרבה על הנושא ולהבנתי, מומחים טוענים שאי-איוש כל כך הרבה משרות למשך זמן כה ארוך אחרי תחילת הכהונה מוביל לדריכה במקום ולעיתים גם כאוס אצל מגוון רשויות ומחלקות. שים לב שטראמפ לא ביטל את התפקידים - פשוט לא טרח לאייש אותם עדיין, וגם אם יש להם נושא תפקיד דה-פקטו, הוא בסה"כ זמני ומוחלש מבחינת השפעתו.

ג. הציבור לא בחר את השר, טראמפ בחר את השר. לא טענתי שחייב להיות איש מקצוע בתפקיד, אבל מאייש התפקיד כן צריך לפעול לטובת המשרד עליו הוא ממונה, לשמש דוגמא ולא לנצל לרעה את תפקידו.

טום פרייס, שר הבריאות, נאלץ להתפטר אחרי שניצל את שירותי המשרד לטיסות פרטיות.

דיוויד שולקין, השר לענייני חיילים משוחררים, הטיס את אשתו לאירופה ע"ח המדינה ואז האשים את הצוות שלו בבגידה ושם שומר מחוץ לדלת שלו.

בטסי דווס, שרת החינוך,הוכיחה חוסר הבנה משווע בענייני חינוך במגוון הזדמנויות, הציעה לפגוע בהלוואות סטודנטים (כשיש לה קשרים פיננסיים לחברה שאוכפת החזרי הלוואות סטודנטים).

מזכיר המדינה רקס טילרסון נכשל בכמעט כל דבר שעשה עד שפוטר.

שר הדיור בן קרסון נכשל באתיקה ועודד אפליה בדיור.

שר המסחר וילבור רוס שמר על חלקו בחברות שקשורות לממשלת סין, לפוטין ולאחרים בזמן שהיה אחראי על המסחר.

שר האוצר סטיב מנוצ'ין פעל כנגד המשרד שלו כשלא פירסם מסקנות שגובשו ע"י המשרד נגד תוכנית המס, שלא לדבר על כמות הנסיעות הלא הגיונית שלו על חשבון משלם המיסים (אבל כולם עושים את זה!)

ראש המשרד להגנת הסביבה (שפוטר סוף סוף) היה מכחיש שינויי אקלים ידוע שהעיף מומחים ממשרדו ונחקר על כ-20 מקרים שבהם ניצל לרעה את כוחו ובזבז כספי מיסים.

ויש עוד, כמובן.

ד. או, או, ותקשיב עד הסוף כי זה יפוצץ'ך ת'מוח אני אומר לך, אולי, רק אולי, זה אומר שהוא עושה הרבה טעויות? (אגב, אני הייתי הולך כמה צעדים קדימה ואומר שאלו לא טעויות אלא אג'נדה. שים לב לכמה מולטי-מיליונרים ואף מיליארדרים יש בקבינט שלו (רמז: הרבה יותר מאשר אצל אובמה).

אגב, מדובר כרגע על 23 בכירים שפוטרו, התפטרו או נאלצו להתפטר בשנה וחצי, ועוד עשרות פחות בכירים. פי כמה מבממשל אובמה.

ה. טענתי היא שהחוקים שהם ניסו להעביר כל כך בעייתיים שאפילו ברוב בשני הבתים, הם נתקלים שוב ושוב במשוכות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יענו ניסית להוכיח שהתנבאתי? כי לא הצליח לך.

בכל הציטוטים שהבאת כתבתי שלדעתי הוא לא יהיה נשיא טוב מסיבות כאלו ואחרות (שתיארתי בהרחבה בשרשור בעבר). אם הטיעון שלך הוא שהאמירה הזאת שלי היא בגדר נבואה שחורה = ניצחת בדיון כי טענת שהתנבאתי בזמן שאמרתי שלא התנבאתי אחרי שטענת שהנבואות שלי לא התקיימו כי הכלכלה במצב טוב, אז א. אחלה ספין. וב. על מה דיברנו בכלל? :-P

דיבור בנוסח: אם טראמפ יבחר הכל ילך לקיבינימט זה לנבא שחורות.

אני ציטטתי את מה שהצחיק אותי.

מישהו גם כתב שלא משנה מה, ארצות הברית לעולם לא תכיר בירושלים כבירת ישראל...

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנות ה-90' היו אחלה, אבל לא בגלל קלינטון. אחריו היתה מלחמה בעירק, בועת הדוט קום וקריסת שווקי ההון. לא תענוגות גדולים.

אז שנות ה-90 היו אחלה לא בגלל קלינטון, אבל הדברים הרעים שבאו אחריו - כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים על אנשים שעפו. למה הם עפו? כי הם לא מתאימים לאג'נדה. כשראש המערכת מנסה לגרום לאג'נדה להתקיים בפועל ויש מי שמריע לו הוא יעיף אותו, או שהוא יבין לבד ויעוף מרצונו. יש כמה וכמה שעפו וב"ה שעפו, כמו קומי, שעשה עבירות פליליות על מנת לפגוע בהיבחרותו של טראמפ.

מי אמר שהכלכלה של ארה"ב לא מתחזקת? הסלוגן שלו הוא Let's get America great again!. בינתיים הוא עומד ברוב מה שהבטיח.

מדינות ינתקו קשרים עם ארה"ב? למה אתם חושבים? כי טראמפ טרלללה שלא מבין כלום בפוליטיקה? עסקים זה כמו פוליטיקה - תנשך תצליח. לא תנשך ינשכו אותך. פשוט. אז טראמפ יודע מה זה לנשוך, וכשהוא נושך זה כואב. מאוד כואב (ראו מקרה איראן - הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם כבר. הכלכלה שלהם קורסת! האינפלציה בשמיים! למה? כי טראמפ החליט לנשוך.)

נכון שטראמפ עושה דברים שלטעם הרבה אנשים לא נכונים. אבל כרגע הוא בבית הלבן. העם האמריקאי יחליט למי לתת את המנדט לעוד 4 שנים. סה טו.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שהכלכלה של ארה"ב לא מתחזקת? הסלוגן שלו הוא Let's get America great again!. בינתיים הוא עומד ברוב מה שהבטיח.

אני לא בטוח שכלכלת ארה"ב מתחזקת. ממש לא.

Let's make America great again - אם הכוונה היא להחזיר את ארה"ב לתור הזהב של שנות ה-50-70 מבחינה שארה"ב תחזור להיות מרכז הייצור העולמי אז זה לא יקרה אלא אם תפרוץ מלחמת עולם שלישית, אירופה והמזרח הרחוק יחרבו עד היסוד וארה"ב תצא רק עם אבידות בנפש.

באמת עצוב לראות אותו מוכר אשליות לאנשים המסכנים "בחגורת החלודה" של ארה"ב. בגדול מיליוני אמריקאים אכלו אותה ובענק. לא באשמתם, אגב, אלא פשוט כי הם חייו יותר מידי שנים.

המצב רק ילך ויחמיר. קראתי שמיליוני אמריקאים במדינות מרכז ארה"ב מתפרנסים מנהיגה במשאיות ושוק הובלה הוא אחד המעסיקים העיקריים באותן מדינות. במילים אחרות מיליוני אנשים יאבדו את מקום עבודתם כאשר תופיע משאית אוטונומית ומחסנים יופעלו על ידי רובוטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים על אנשים שעפו. למה הם עפו? כי הם לא מתאימים לאג'נדה. כשראש המערכת מנסה לגרום לאג'נדה להתקיים בפועל ויש מי שמריע לו הוא יעיף אותו, או שהוא יבין לבד ויעוף מרצונו. יש כמה וכמה שעפו וב"ה שעפו, כמו קומי, שעשה עבירות פליליות על מנת לפגוע בהיבחרותו של טראמפ.

מדינות ינתקו קשרים עם ארה"ב? למה אתם חושבים? כי טראמפ טרלללה שלא מבין כלום בפוליטיקה? עסקים זה כמו פוליטיקה - תנשך תצליח. לא תנשך ינשכו אותך. פשוט. אז טראמפ יודע מה זה לנשוך, וכשהוא נושך זה כואב. מאוד כואב (ראו מקרה איראן - הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם כבר. הכלכלה שלהם קורסת! האינפלציה בשמיים! למה? כי טראמפ החליט לנשוך.)

נכון שטראמפ עושה דברים שלטעם הרבה אנשים לא נכונים. אבל כרגע הוא בבית הלבן. העם האמריקאי יחליט למי לתת את המנדט לעוד 4 שנים. סה טו.

א. אנשים עפו כי הם היו מושחתים או טיפשים (רבים מהם, לא כי טראמפ העיף אותם בגלל שהיו מושחתים או טיפשים, אלא למרות שהוא לא העיף אותם בעצמו). אנשים עפו כי הם ניסו לאזן את טראמפ ולא הצליחו. ואנשים התפטרו כי נמאס להם מהטירוף.

ב. להגיד שקומי עשה עבירות פליליות זה חוסר הבנה בסיסי של העובדות. ואגב, אם יש משהו שקומי עשה שהשפיע על הבחירות - זה דווקא היה לטובת טראמפ. אה, וקומי הוא רפובליקני.

ג. הכלכלה של ארה"ב מתחזקת במובנים מסוימים ונחלשת באחרים. תזכיר לי בבקשה, מה עוד טראמפ הבטיח שהוא עומד בו?

ד. מדינות לא ינתקו קשרים עם ארה"ב. הם פשוט לא יסמכו עליה יותר, ובכך כוחה ייחלש בזירה העולמית.

ה. עסקים זה כמו פוליטיקה - לא נכון.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...