Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הסאחים הגדול - שתפו אותנו בספריות שלכם או של בית הוריכם

avargel

פוסטים מומלצים

בעקבות התמונה המקסימה בשרשור המנופים של @דובצע, והרצון שלי שלא לגנוב לו את השרשור

זיהיתי שם ספרים שגם היום לא ניתן להשיג במאגרים המקוונים, כמו למשל המשפט העברי של מנחם אלון ז"ל, דעת מקרא (אולי קיים בפרוייקט השו"ת? מעניין לבדוק), ועוד ועוד.

ספרים תמיד ריתקו אותי. לצערי מחוסר מקום רוב הספרים שלי נמכרו או נמסרו, אבל בשיא החזקתי בכ1500 כותרים, ואני מתחרט מאוד על שלא שמרתי אותם. כיום נשארו רק 500, רובם ספרי קודש.

לאחרונה התחלתי ללקט שוב, בין היתר מספריה שצומצמה באשדות יעקב אספתי את כל כתבי שי עגנון, קצת ריה"ל ואבן-גבירול, מחנות יד שניה ירושלמית קטנה רכשתי כ40 חוברות בנות אל-מוות של האוניברסיטה המשודרת, וכמובן קצת אריך קסטנר כי בלי זה זה לא נחשב.

הספר האהוב עלי הוא שלושה בסירה אחת של ג'רום ק. ג'רום בתרגומו של יאיר בורלא.

שתפו אותי בסקירה או בתמונות של הספריות בבית הוריכם או בביתכם

ספריאל, שוט!

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצלי גם ספרייה גדולה, ספרי סטיבן קינג של אישתי וספרי היסטוריה בשבילי, מהעת העתיקה ועד מלחמת העולם השנייה. בנושאים מגוונים. 

תמונה העליתי של ספר חינוכי מהתקופה לפני שגרתי עם אישתי והתחלנו לצאת. 

אוהד

IMG_20240620_155557621.jpg

• אהבתי 1
  • מצחיק 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית ילדותי היו המון ספרים, כל הכרכים של האנצ' העברית למשל. הרוב הגדול נשמר ועבר לבית שהיום אמא גרה בו. היא הייתה מורה ומחנכת, לכן כל העושר הספרותי הזה. כמובן שהיינו ילדים קוראים, אבל אולי זו לא חוכמה בדור שלא ידע סלולרי או טאבלט. אצלי כבר הייתה טלוויזיה בבית אבל בכל זאת ערוץ אחד ומוגבל שעות... 

אשתדל לזכור לצלם את הספרייה הנוכחית כשאגיע לבקר את אמא. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי תמונה - כי אני לא גר בישראל כבר כמעט עשור - אולי אני אחפש.

אבא שלי קורא ספרים נלהב מלפני שנולדתי - ממד״ב , היסטוריה , אומנות ועד ספרות טכנית (היה מהנדס מחשבים במשך 40+ שנה כולל כתיבת סטנדרטים וכו בין השאר שמשתמשים בהם באינטרנט כל יום) - כשאני עברתי מהבית והם עשו שיפוץ הם צמצמו חצי חדר שהיה בבית ולא היה נחוץ יותר ושינו את כל הבית לטובת ספריה לאורך כל המסדרון (כמה מטרים טובים) בנויה לתוך הקיר + איזורים לספריות בכל הבית.

אנחנו מדברים על אלפי ספרים - 4000-5000 לזכרוני מהשיחות האחרונות בנושא.

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות של הספריות אצל ההורים אין אבל המבחר כלל את העברית, מכלל, סידרת לייף והמון ספרים בסגנון לצד ספרות מכל הסוגים חוץ מכתבי קודש.

כשעברו דירה לפני כמה שנים הרבה מהם נתרמו לסיפרייה העירונית כשאת גוילי אש (שלושה כרכים ענקיים שמרכזים שירים, כתבים, ציורים ויצירות שכתבו חיילים שנפלו מקום המדינה. בסך הכל אם אני זוכר נכון יצאו 5 כרכים). לקחתי אליי.

אצלי יש ארון בחדר העבודה (3.7 מטר רוחב ועד התקרה) שמכיל ספרים מכל הסוגים. בעיקר ביוגרפיות והיסטוריה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי אי אילו אנציקלופדיות, אבל לא העברית, זו, כמו אטלס כרטא ועוד לא מעט ספרי עיון היו לאשתי כשהכרתי אותה, כשעברנו דירה לפני 11 שנה הם נתרמו לבית ספר שהספריה שלו הוצפה. כמובן גם לא מעט ספרי קריאה, היסטוריה, סדרת לייף האהובה מאוד ועוד. 

אני בטוח שהבנים שלי יצחקו עלי כשאני כותב ״תלושים לסטימצקי״, אבל לבר המצווה קיבלתי לא מעט תלושים כאלה, וכזה היה גם הפרס שקיבלתי בסיום התיכון על הצטיינות בלימודים, אלא שזה היה לחנות ענקית סמוכה לביה״ס, זו שבה קניתי ומכרתי את ספרי הלימוד במהלך השנים.

החלום שלי היתה הבריטניקה, היתה מעבר להישג ידנו, אבל היו לנו שכנים ששמרתי על הילדים שלהם ואחרי שנרדמו הייתי קורא בה ערכים אקראיים. מדובר במקור האמריקאי וגם במהדורה לנוער.

אחד הדברים המאכזבים, מבחינת אשתי, היה שהתלמידים בבתי הספר בהם עבדה כלל לא נכנסו לספריה. אפשר להבין את זה בביתֶספר לחניכות, אבל לא במקיף גדול מאוד שמחשיב עצמו לאיכותי.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשעברתי סבל הקרטונים הכי מעצבנים היו קרטונים עם ספרים-מישקל עצום והרבה-לעומת מכונת כביסה למשל שיש רק אחת

ככה שלהעביר בית חרדי היה הכי מעצבן

(יש שיגידו חמור נושא ספרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לחרדי אלא לתרבות הספר. כבר במעבר הדירה הראשון למדתי שבפרים נארזים בארגזים קטנים (במעבר האחרון אישתי השיגה ארגזי ארכיון), ואם נעשה שימוש בארגזים גדולים ממלאים לא יותר משליש הארגז בספרים והשאר בחפצים קלים.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, דובצע כתב:

כשעברתי סבל הקרטונים הכי מעצבנים היו קרטונים עם ספרים-מישקל עצום והרבה-לעומת מכונת כביסה למשל שיש רק אחת

ככה שלהעביר בית חרדי היה הכי מעצבן

(יש שיגידו חמור נושא ספרים)

כשעברנו בפעם הראשונה אשתי מילאה קרטון טלויזיה של פעם בספרים.

המוביל רצה להרוג אותה.

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

לא קשור לחרדי אלא לתרבות הספר. כבר במעבר הדירה הראשון למדתי שבפרים נארזים בארגזים קטנים (במעבר האחרון אישתי השיגה ארגזי ארכיון), ואם נעשה שימוש בארגזים גדולים ממלאים לא יותר משליש הארגז בספרים והשאר בחפצים קלים.

המוביל היה עושה גם אריזה וגם הובלה

אבל אצל החרדים אין אינטרנט וגם הסיפרי קודש אסור ליזרוק-ולבר מצוה כול ילד מקבל ספרי קודש אז יש המון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי לא להעביר. מדובר בשיטת אריזה, שבעצמה נגזרת מכמות החפצים. והכמות שמצטברת במהלך השנים לא תאומן.

בהעברה הראשונה שלי העברתי את כל השבירים בעצמי. סה״כ ההעברה היתה שליש משאית, אני הגעתי מתורנות לילה ב-6 בבוקר והמשאית היתה בשלבי סגירה, ב-6 בערב היו לנו 20 אורחים לקוסקוס.

בהעברה האחרונה המעביר ארז את כלי המטבח (שזה עיקר השבירים. כמובן שטלוויזיות ומחשבים העברנו בעצמנו) העברנו משאית וחצי (2 נגלות) וזה אחרי השמדה רבתי, כולל כמה ספרים שאני מצטער שלא עברו. אבל ספרות מקצועית מלפני 40 שנה פשוט לא רלוונטית. ואני בא ממשפחה ייקית שבה כל ספר הוא קדוש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מלקוחותיי בישראל הוא מו"ל גדול לספרי קודש, עם מספר חנויות ברחבי הארץ ומפעל קטן בירושלים. התוכן של הספרים שלהם לא ממש מעניין אותי, אבל האיכות מעולה וניכר שמדובר בסמל סטטוס אצל קהל היעד. מעניין כמה שנים הם עוד יצליחו להמשיך עם המסורת הזאת עד שהמסכים (בגרסה כשרה כלשהי) יגיעו גם אליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ימשיכו, כי הספר קדוש, ובגלל המגבלות על שימוש במסכים בחברה הזו, כולל כיבוי מוחלט בשבת וחג.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...