Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני ידנית. מי מהנה , מי אמינה ולא יקרה בתחזוקה

[פנדוב
שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתוך קבוצת המכוניות החדשות עד שמונים אלף שקלים, אני תוהה מי עדיפה, רצוי הגה מדויק וטוב, מנוע לא חלש מדי, אמינות ותחזוקה סבירה לאורך שנים, מרווח ונוחות זה נחמד, צריכת דלק סבירה. עלות ביטוח סבירה. אם יש עוד יתרונות וחסרונות בולטים, אשמח לשמוע.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות הטיפול במורשה בקיה ריו הן לא כאלו גבוהות. היא לא מהנה לנהיגה במיוחד. מאוד מרווחת מבפנים. צריכת דלק סבירה, אבל יש לי הרגשה שהמתחרות טובות יותר. עלות ביטוח קשה לי להגיד, כי אני נהג צעיר. יקר מאוד מן הסתם.

חסרונות בולטים:

1. אין מד טמפרטורה, אבל את התקלה שהנורה לא נדלקת בסוויץ פתרו בדגמיי 2013
  2. הגה מנותק לגמרי מהנהיגה. לא מרגישים את האוטו בכלל
  3. קצת אנמי, אבל אפשר לסחוט קצת כוח.
  4. קלאוסטרופבי מאחורה, למרות כל המקום לרגליים (בעיקר בגלל החלונות הצרים)
  5. כפתורי השליטה מההגה נותנים את הפקודה הלא נכונה לעיתים רחוקות. מסדרים את זה על ידיי לחיצה חזקה על הפלסטיק שמחזיק אותם
  6. הגרסא האוטומטית פשוט זוללת דלק ומרגישה עוד יותר חלשה מהידנית, למרות המנוע הגדול יותר

יתרונות בולטים:

1. רעש המנוע דיי נעים, לפחות לדעתי
  2. שקט מאוד. המזגן רועש יותר בעמידה.
  3. כפתורי שליטה מההגה
  4. מנוע מאוד קטן, עם המון מקום עבודה בתא המנוע (אני יכול להכניס את היד פנימה ולגעת באדמה מתחת לאוטו!)
  5. גלגל ספייר בגודל מלא. בלי שטויות של מיני.
  6. 2 שקעי מצת
  7. USB + AUX, הUSB טוען את הטלפון! ואם יש לך iPod הוא מתחבר לשם, משמיע מוזיקה, וגם מטעין אותו בו-זמנית (אין לי iPod, אבל זה מה שאמרו במוסך)
  8. הגה מתכוונן גם לעומק וגם לגובה. גם מושב הנהג מתכוונן לגובה ולעומק

שורה תחתונה: הייתי ממליץ לך להסתכל על האלטרנטיבות, כגון רנו קליאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. את עניין מד הטמפרטורה פתרו. יש מד כזה.

5. לא נתקלתי עד היום בבעיות עם כפתורי השליטה מההגה. אולי שופר בדגמי 2013.

4. הפעם האחרונה בה ישבתי מאחורה היה באולם התצוגה...

2. זה כי אין לך ג'יפ. אם היה לך רכב שטח הקיאה היתה מרגישה לך כמו קארטינג....

לעניין היתרונות:

1. לא מסכים.

2. אחרי שתהיה לך ניסאן מקסימה, תבין מה זה רכב שקט.

9. אחריות מאוד מאוד נדיבה.

10. חסכונית למדי

בסה"כ, הייתי בודק היום את הפיאסטה הידנית, אני חושב שהיא תהיה זולה יותר, ואיכותית יותר, אם כי האחריות קצרה יותר. אולי בודק גם את ה 208 / 2008.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה מקבלת פידבקים טובים לגבי התקשורת שלה לנהג,אני נסעתי על ה1.4,אממ לא הרגשתי משהו מיוחד,אבל שווה לבדוק.

מאוד אהבתי את הקליאו,איבזור טוב,ניראית טוב,מאחור המרווח סביר,אבל בריו המצב יותר טוב מאחור.

יש אותה גם באיילון מוטורוס את הפיאסטה,מציעים אותה שם מאובזת יותר,אבל פחות שנת אחריות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. את עניין מד הטמפרטורה פתרו. יש מד כזה.

5. לא נתקלתי עד היום בבעיות עם כפתורי השליטה מההגה. אולי שופר בדגמי 2013.

4. הפעם האחרונה בה ישבתי מאחורה היה באולם התצוגה...

2. זה כי אין לך ג'יפ. אם היה לך רכב שטח הקיאה היתה מרגישה לך כמו קארטינג....

לעניין היתרונות:

1. לא מסכים.

2. אחרי שתהיה לך ניסאן מקסימה, תבין מה זה רכב שקט.

9. אחריות מאוד מאוד נדיבה.

10. חסכונית למדי

בסה"כ, הייתי בודק היום את הפיאסטה הידנית, אני חושב שהיא תהיה זולה יותר, ואיכותית יותר, אם כי האחריות קצרה יותר. אולי בודק גם את ה 208 / 2008.

את עניין מד הטמפרטורה פתרו? באיזה דגם? עד כמה שידוע לי בדגמי הLX, אפילו ב2013, אין מד! נורה, כן, תיקנו. אבל אין מד. בדגמי הEX יש עכשיו את המד? יש גם את מחשב הרכב היותר טוב?

אתה יכול להסביר מה הכוונה של 2? אין לי הרבה נסיון בקארטינג או ג'יפים. :lol:

לגבי האחריות, זה חרב פיפיות. הרי אתה לא תעשה טיפול מחוץ למורשה בזמן האחריות? מה אם תהייה בעייה? הם יתחילו להתנער. הטריק הפסיכולוגי. :-D

לגבי חסכונית, אני ציפיתי ליותר. הבנתי שהמתחרות יותר טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם הכי פשוט, 1.2 ליטר ידני. יש מד חום מנוע.

הכוונה היא שאחרי שאתה מתרגל להיגוי של נושאות מטוסים, כשאתה עולה על רכב כמו הריו, ההגה נראה הכי חד ומתקשר בעולם. עניין של תורת היחסות.

אני כרגע מאוד מרוצה מהמוסך בו אני מטופל בקיאה של אישתי, שיצאה מאחריות לפני שנתיים או יותר. אין לי סיבה להחליף אותו, בוודאי לא עבור איזה חסכון לא וודאי של משהו כמו 200 שקלים לטיפול.

לגבי חסכון, כעת אני עם מיכל הדלק הכי בזבזני שהיה לי, כולו נסיעות פקקים איומים של דרום ת"א, ונהג שאיבד סבלנות. אני ב 1:14. אם רק הייתי נוהג רגוע, הייתי בקלות מגיע בשיא הפקקים ל 1:16. שוב, אחרי שהיה לי רכב שמחוץ לעיר ב 85 קמ"ש עשה 1:7.8 - אני צוחק כל הדרך לתחנת הדלק. אותו עניין של יחסות. האוטו השני שלי, מחוץ לעיר, בנהיגה רגועה מגרד את ה 1:9.5, אז מה יש לי להלין על הדרדס הכחול?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו כנראה עסקה טובה אך לא מהנה לפי מה שקראתי. אשמח לשמוע עוד על קליאו, פיג'ו, סויפט, פאביה מול איביזה ועוד.

כאמור, גיר ידני עד שמונים אלף.

לגבי הרנו, אני מעוניין ב1.2 הותיק, כך שאם למישהו יש נסיון באמינות ואחזקת מנוע זה מקליאו דור קודם- אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנדוב יש פה בפורום בחור עם קליאו 1.2 ידנית דור קודם

http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?109773-dorsht

מציע לדבר איתו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו כנראה עסקה טובה אך לא מהנה לפי מה שקראתי. אשמח לשמוע עוד על קליאו, פיג'ו, סויפט, פאביה מול איביזה ועוד.

כאמור, גיר ידני עד שמונים אלף.

לגבי הרנו, אני מעוניין ב1.2 הותיק, כך שאם למישהו יש נסיון באמינות ואחזקת מנוע זה מקליאו דור קודם- אשמח לשמוע.

יש מספיק מבחנים השוואתיים ברשת,כמובן שהכי טוב זה פשוט לנהוג בהם ולהחליט בעצמך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קליאו 1.2 מהדור הקודם, שנת 2011 - המנוע והרכב בכלל בסדר גמור מבחינת אמינות (קרי, לא הצריכו ביקור במוסך למעט טיפולים שוטפים) אבל מצד שני אני לא חושב שלרכבים בגיל כזה זו אינפורמציה שאפשר להסיק ממנה יותר מדי...

לגבי התחושה בנהיגה - הרכב נוח מאוד אבל מרגיש חלש, לדעתי גם ביחס לרוב המתחרות בקטגוריה (לפחות בגירסה של הדור הקודם, לא נהגתי על החדש) - אני מחזיק גם את האיביזה הידנית 1.4 ומבחינת כח נטו היא מרגישה הרבה יותר חזקה (טוב, אולי המלה "הרבה" היא קצת מוגזמת בהקשר של רכבים מהסגמנט הזה, אבל יש הבדל מורגש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להערה לגבי הקליו 1.2 - נהגתי עליה בחו"ל (סלובניה) והמכונית היתה חלשה, ולטעמי גם לא נוחה (אבל אולי זו רמת הגימור של דגם ההשכרה באוה מדינה). הדבר הטוב העיקרי שמצאתי בה הוא תא המטען הגדול.

כיום אני נהנה מהסויפט החדשה - אמנם אוטומטית (דרישה של האשה), אבל מסתדרת עם העליות של חיפה בלי להתבייש ממכוניות מרשימות ממנה. עדיין חלשה מאחות ה הבכירה (SX4). על אמינות אי אפשר לדבר אחרי חצי שנה ופחות מ-6000 ק"מ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט איביזה

התרונות.

בעת פניה פנסי ערפל נדלקים

זינוק בעליה

שליטה מההגה (דגמי 13\14) יש לי 11 ואין לי שליטה

חיישן לחץ אוויר בגלגלים

גלגל ספייר בגודל מלא

1400 85 כוח

נוחות נהיגה סה"כ בסדר אין תלונות

מרווחת

שליטה טובה של ההגה החשמלי

מראות צד גדולות

הרכב יושב טוב על הכביש גם אחרי שנתיים עם אותם צמיגים

בקרת שיוט

רכב סוחב לא רע בכלל אפילו מפתיע 5 מבוגרים + ציוד נסיעות לאילת\טבריה

חסרונות

במהירות 130-140 חבר שאל אותי אם אני על הילוך 4 (מאוד רועש)

צריכת דלק לפי הנהיגה שלי (אגרסיבי לא זקנה) 10\1 12\1

יש עוד הרבה כמוני על הכביש

ידיות דלתות לא בצבע הרכב ומראות

לא כל ביטוח יבטח את הרכב ללא אמצעי מיגון

רכב גניב(ככה אומרים,נראה לי חרטא)

אין AUX וUSB (לא יודע בקשר לשנתונים החדשים)

טיפול שני במרכזי הציעו לי 1700 שקל טיפול ראשון היה 450+

סה"כ אני מאוד מרוצה מהרכב שנתיים + אצלי אין תלונות אין תקלות הכל עובד ללא בעיה, נכון להיום הייתי מתלבט בין הסיאט לרנו קליאו החדשה לדעתי היא מאוד יפה ומתאימה יותר לצעירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, השאלה אם הקליאו ששכרת היתה 1.2 בגרסת 75 או 60 סוסים, בעבר היו כאלה.

באשר לסויפט- נוחות, תחושת איכות, הגה מדויק?

אשמח לדעות נוספות.

האם הסקודה והסיאט יקרות לביטוח מאחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האיביזה, יש נטייה להוציא אותה מהמשוואה מוקדם מדיי, אני לא הייתי פוסל כל כך מהר מדובר בחבילה טובה. בדגמים החדשים יש AUX, צריכת דלק בנהיגה מאומצת מאוד(!) 1:13.8 קבוע משולב הרוב בין עירוני. השאר כבר אמרו. לי הנהיגה באיביזה הרגישה איכותית יותר מהקליאו, העברת ההילוכים יותר מדוייקת וקצרה, התנהגות, הרגשה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...