Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכללה או אוניברסיטה פתוחה ?

Accent Coupe
שימו לב! השרשור הזה בן 4666 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראית הבדלים בקורס אחד (מעניין גם אם בדקת סילבוסים והם מקבילים), מדהים.

תבדוק גם מי הרצה פה ומי שם (לי לדוגמא במאקרו - ועוד של מדעי מחשב , לא ממש קורס ליבה -בבין תחומי הרצה יצחק אורון - מי הרצה לך?) ואת הבגדול ואז תוכל להשוות.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אומר לך מהיכרות קרובה מאד עם מכללה נחשבת ועם או"פ- הרמה של הקורסים באו"פ לא מי יודע מה- רחוקה מאוניברסיטה וגם נמוכה יותר מבמכללות הטובות כדוגמת חולון. לפחות ככל שיצא לי להתקל ממקצועות המדעים.

שטויות, יש לי 3 חברים קרובים מאוד שעשו את המעבר מהאו"פ למכללות וממכללות לאו"פ, כולם מעידים שהרמה באו"פ אינה נופלת מהמכללות ואף קשה יותר.

אני עצמי לומד כבר כ3 שנים תואר במנהל עסקים וכלכלה באו"פ תוך כדי עבודה במשרה מלאה (מאוד) וכבר עברתי את החצי תואר עם ממוצע סביר.

זה ללא ספק תואר נמרח בגלל החוסר מסגרת והתלות הבלעדית של הקצב בתלמיד, יש כאלה שזה מתאים להם.

אני למשל עושה 2 קורסים בסמסטר ובדרך כלל 1 בקיץ.

באו"פ אתה צריך אחד משתי דברים, או תחת לשבת וללמוד הרבה ולבד או תפיסה טובה של חומר לימוד.

אם אתה מסוג הילדים שלמד לבגרויות יומיים לפני ועדיין הצליח כנראה שהאו"פ תפורה עליך.

אני אוהב את המסגרת הזאת ומתאים לי שזורקים אותי למים העמוקים עם 10-15 מפגשים ובסופם מבחן, ככה אף אחד לא יושב לי על הראש ואני מחליט על שיטת הלימוד ורמת ההשקעה בכל קורס בעצמי.

לעומת זאת יש המון אנשים שהתחילו ופרשו כי היה להם קשה, אגב קראתי איפה שהוא שרק 7 אחוז מסיימים תואר בפתוחה, תחליט אתה אם זה נשמע לך הגיוני.

בקיצור, לא לכל אחד.

דניס, סטודנט לנצח :) (או לשנתיים קרובות לפחות).

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראית הבדלים בקורס אחד (מעניין גם אם בדקת סילבוסים והם מקבילים), מדהים.

תבדוק גם מי הרצה פה ומי שם (לי לדוגמא במאקרו - ועוד של מדעי מחשב , לא ממש קורס ליבה -בבין תחומי הרצה יצחק אורון - מי הרצה לך?) ואת הבגדול ואז תוכל להשוות.

ליביו

זה שבמכללה ובאונ' מסוימת מעביר אותו מרצה את הקורס לא אומר עדיין שהרמה זהה, המרצה פשוט מתאים את הקורס לרמת הסטודנטים באותו מוסד.

באונ' לרוב אותו מרצה ילמד אותו חומר בצורה יותר מעמיקה מאשר במכללה.

גם אצלנו בטכניון יש הרבה מרצים שמלמדים גם במכללות בסביבת חיפה, זה לא אומר שרמת הקורס או המבחנים זהה.

כנ"ל לגבי הסילבוס, על הנייר נלמד אותו החומר, בפועל באונ'/טכניון אם המרצה לא מסיים נושא מסוים הסטונדטים מחוייבים להשלימים אותו לבד, אין פשרות. במכללות לפי מה שהבנתי לרוב הנושא פשוט יורדים מהחומר למבחן.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מרצה לא מספיק להעביר סילבוס - זה פאק שלו בעיקר.

במכללות הרציניות בהחלט מעבירים ברמת ההתעמקות ורמת החומר של מיטב המוסדות בארץ, כמובן שיש יוצאי דופן.

למדתי בטכניון קצת , למדתי בת"א קצת , יש לי חברים מבאר שבע ולמדתי גם במככלה.

רמת הקורסים לא היתה פחות גבוהה , רמת הסטודנטים בחלק מהמקרים כן.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה לחזק את הפינה הזו, דיברת כאן על המכללה למנהל וכו', לפחות בתחום של מדעי המחשב אני יודע בוודאות של 100 % שהסילבוסים שלנו ושל אוניברסיטאות "מובילות" הינם חופפים ב90% ומעלה לחלוטין.

לא קרה לי עדיין (מסייג כי זה הסמסטר האחרון שלי), שמרצה לא סיים להעביר את החומר כפי שהוגדר עבור אותו קורס בסילבוס, ההפך הוא הנכון שהתכנון היה כ"כ טוב עבור קורסים מסויימים שאף הספקנו להתמקד בנושאים מתקדמים מעבר לרמת הסילבוס שהפכו להיות שאלות בונוס, אמנם מאוד קשות אבל היו קיימות

באופן כללי, אני גם מסכים עם האמרה שהרמה עצמה גבוהה מאוד, רמת הסטודנטים המתקבלים אמנם נמוכה יותר, אבל זה לא משנה שום דבר כי לדוגמא במסלול שלי התחילו 60 סטודנטים ונשארו 28, כלומר החלשים נשרו במהלך התואר ועברו לכל מני חלטורות בסגנון האו"פ.

אני אומר חלטורות מכיוון שגם אני מכיר חברה שעובדים במשרה מלאה, ומהצד מחלטרים קורס אחד או שניים בסמסטר באו"פ, כשבפועל מעטים באמת מצליחים להניח את ידם על התואר.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.אתה סותר קצת את עצמך, אתה אומר שבפתוחה הלימודים קשים מצד שני הרמה במכללות יותר גבוהה. בהרבה מקרים הקושי בלימודים מצביע על רמה. הרמה שמגיעים בכלכלה בפתוחה גבוהה מהמכללות בצורה משמעותית.

אין שום סתירה- תקרא טוב מה שכתבתי. למרות שהרמה שם נמוכה יותר נדרשת לא פחות השקעה, ואולי יותר. הסיבה היא שצריך לשבור את הראש לבד וקשה להשיג חומר. לרוב החומר בספרים שלהם לא מספיק.

שטויות, יש לי 3 חברים קרובים מאוד שעשו את המעבר מהאו"פ למכללות וממכללות לאו"פ, כולם מעידים שהרמה באו"פ אינה נופלת מהמכללות ואף קשה יותר.

שטויות זה מה שאתה כותב. אם לאחר 3 שנים שאתה לומד זו הצורה שבה אתה מתנסח כנראה שתצטרך ללמוד עוד 3 שנים.

1. כתבתי שאני כותב את דעתי.

2. כתבתי שכנראה זה תלוי במקצוע- במקצועות המדעים הרמה נמוכה יותר נקודה.

3. כמובן שתלוי מול איזו מכללה משווים. בהחלט יכול להיות שבהרבה מכללות הרמה נמוכה אפילו יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל בב"ש שנה שלישית בניהול (מנע"ס) אוטוטו, יש לי שני חברים מתרגלים במכללה למנהל וחבר שמתרגל בבן-גוריון.

תואר בפתוחה ניתן לסיים בשלוש שנים רק אם אתה בעל משמעת עצמית סופר גבוהה. חבר טוב שלי סיים בכלכלה והוא איש אשכולות - אחד שיכול ללמוד קורס לבד מהספר בלבד תוך שעתיים.

הרמה בפתוחה גבוהה לפחות כמו באוניברסיטת בן-גוריון, התואר קשה יותר ללמידה בגלל העדר תמיכה חברתית שקיימת במסגרות האחרות.

הרמה בבן גוריון גבוהה באופן מהותי מהרמה במכללה למנהל ובמכללת קרית אונו, בכל קורסי הליבה (מיקרו/מימון/סטטיסטיקה ועוד). רמות המבחנים במכללות שציינתי מותאמות לסטודנטים, להבדיל מבבן גוריון שם מדובר בסטנדרט מתקונן, אם לא למדת חומר מסויים תצטרך להשלים אותו כי כן תבחן עליו.

דבר אחרון - יש לי חבר שמושך תואר ראשון במנע"ס בפתוחה כבר שנה שמינית. תעשה לבד את החשבון.

כל המידע שרשמתי הינו עובדות חיות וקיימות ורלוונטיות לתואר שאתה מעוניין ללמוד.

אני ממליץ בשורה התחתונה להתאמץ ולהתגבר על תנאי הקבלה וללכת לאוניברסיטה נחשבת, כי זו השורה הראשונה בקורות חיים. מלבד זאת אם אין לך נסיון כדאי שתתחיל לצבור אותו אפילו על חשבון שנת לימודים. אם לא מאתים לך, אז במהלך הלימודים זו גם אופציה אבל פחות מומלצת.

ירון

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 ירון.

נזכרתי שהכרתי מישהו שתרגל קבוע במכללה למנהל בראשון וגם עשה קורסי עזר אצלנו בת"א. כמה שהוא צחק על הרמה של הלימודים והסטודנטים שם. אולי זה לא דרסטי כמו שהוא ראה את זה אבל זאת המציאות בשטח.

שאני מדבר עם אנשים שלומדים שם או במכללות אחרות יש הרגשה שהם רגילים לקבל את החומר בכפית לפה, כמו בלימודים באנקורי וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות זה מה שאתה כותב. אם לאחר 3 שנים שה לומד זו הצורה שבה אתה מנסח כנראה שתצטרך ללמוד עוד 3 שנים.

1. כתבתי שאני כותב את דעתי.

צודק, סליחה, דעתך, שטותית.

זו דעתי.

אתה טוען שמעסיקים שמעדיפים בעלי תואר מהאו"פ עושים שגיאה רצינית ולא יודעים מה הולך, או שגם פה אתה מתכוון רק למדעים?:roll:

לא יפה ללכלך על מסגרות שאתה כנראה לא כל כך מכיר.

אגב, בנושא נבואת הזעם שלך, כבר כתבתי שבקצב ההתקדמות שלי אלמד עוד שנתיים במקרה הטוב, אתה יכול להתעודד בממוצע הנחמד שלי והעובדה שעדיין לא נכשלתי באף קורס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עניין המחיר, הפתוחה ממש לא זולה.

עוד פעם נכנס לזה? תואר בפתוחה עולה בדיוק כמו תואר בכל אוניברסיטה אחרת, האו"פ לא יכולים לגבות כמה שבא להם

אל תלמד בפתוחה.

אף אחד מהחברים שלי (כולל אני ) לא הצליח לסיים את לימודיו שם.הספרים זוועתיים ,המרצים (בשעות התרגול המעטות והכמעט בלתי קיימות ..) זוועתיים והתואר ארוך ונמשך כמסטיק שהתחמם בשמש.חסוך מעצמך את עוגמת הנפש.

איזה תואר למדת?

במדעי המחשב הספרים מעולים ורוב המנחים גם, אין שעות תרגול באו"פ, כנראה שלא הבנת שאתה אמור ללמוד את החומר לבד, המגשים הם לעזר בלבד, יש כאלה שבכלל לא מגיעים אליהם

1. תעשה כל מאמץ שאתה יכול ללמוד באונ' רגילה. אם מדובר בתנאי קבלה תתאמץ קצת. אם מדובר בעבודה במקביל ללימודים אכן אוניברסיטה רגילה זה לא ממש הולך.
  2. תבדוק אם יש מסלולי מעבר מאו"פ לאוניברסיטאות רגילות. ככה תוכל להתגבר על עניין תנאי הקבלה (אם זו הבעיה).
  3. אם אין מצב בשום אופן שאתה לומד באוניברסיטה מן המניין לדעתי כאמירה כללית מכללה עדיפה משמעותית על או"פ. אני לא יודע ספציפית לגבי מנהל עסקים, את זה צריך לברר. אם יש מכללות נחשבות בתחום (אני מאמין שכן) יהיה לך הרבה יותר קל ונוח ללמוד שם.
  4. מעסיקים שמעדיפים תלמידי או"פ על תלמידי מכללות אקדמיות עושים שגיאה רצינית, זה רק מראה שאין להם מושג מה הולך במציאות.
  5. אני אומר לך מהיכרות קרובה מאד עם מכללה נחשבת ועם או"פ- הרמה של הקורסים באו"פ לא מי יודע מה- רחוקה מאוניברסיטה וגם נמוכה יותר מבמכללות הטובות כדוגמת חולון. לפחות ככל שיצא לי להתקל ממקצועות המדעים.
  6. הלימודים באו"פ הרבה יותר קשים- אתה לא מקבל את החומר בצורה מסודרת, אין כמעט קבוצות מגובשות שיכולות להשיג ולהעביר חומר. בכל דבר אתה לבד ואתה צריך לשבור את הראש הרבה מאד. בפועל זה או ידרוש ממך הרבה יותר מאמץ או יוריד לך את ההישגים.
  7. אלא אם יש לך בעיה רצינית עם מסגרת או שאתה מתכוון למשוך את התואר ללא הגבלה אין שום סיבה ללכת לאו"פ.
  8. אם אתה הולך למכללה תקפיד שהיא תהיה מכללה אקדמית ותלך למכללה הטובה והנחשבת ביותר באותו מקצוע.

הכי חשוב שאיפה שלא תהיה תשקיע הרבה. אם אין לך תחת אז תדביק את עצמך לכיסא. תפציץ בציונים, זה תמיד ישחק לטובתך- "הזורעים בדמעה ברנה יקצורו".

1. מסכים למרות שאני לקראת סיום תואר באו"פ, מה גם שהאו"פ לא מתאימה לכל אחד

2. יש, זה נקרא אפיקי מעבר, הדרישות לא קלות, אבל זה אפשרי, למרות שהרבה שמתחילים אפיקי מעבר מחליטים להמשיך באו"פ

3. במה מכללות עדיפות על האו"פ?

4. נכון, כי יכולת לימוד עצמי זה משהו שממש אתה לא רוצה שיהיה לעובד שלך :?

5. אתה מוזמן לחפש בפורום האו"פ בתמוז, אנשים שעברו ללמוד בעברית מהאו"פ (מדעי המחשב), הרמה באו"פ מהגבוהות בארץ

6. למדת באו"פ? אתה מקבל לפני (הרבה לפני) כל תחילת סמסטר את כל החומר שאתה צריך, כולל כל העבודות שתצטרך להגיש במהלך הסמסטר

לפותח השרשור, אתה מוזמן לשאול גם בפורום האו"פ בתפוז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכללות (טובות) עדיפות באיכות ההוראה.

ולטעמי - איכות ההוראה היא משהוא שמשפיע ישירות על איכות המקום ואיכות הבוגרים.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרצים באו"פ באמת קצת כמו רולטה רוסית, אפשר ליפול על מישהו רציני שמעביר את החומר ועוד משאיר זמן לתרגול או לחלופין מישהו שרץ בחומר לבד ועדיין לא מספיק כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוניברסיטה הפתוחה, רוב המרצים שאני נתקלתי בהם היו בסדר גמור אם לא למעלה מזה.

מאידך, שמעתי סיפורי זוועות על מרצים באוניברסיטה מובילה בארץ, ככה שמרצים גרועים יכולים להיות בכל מקום.

אל תזלזלו ברמה שבאו"פ - היא דיי גבוהה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אם מדברים על מרצים באו"פ, חבר שלי בעל תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה, ועכשיו סטודנט לתואר שני במתמטיקה באוניברסטית ת"א,

הוא גם מתרגל באוניברסיטת ת"א, בקיצר הוא פנה לפתוחה ורוצה להרצות שם, ולא מקבלים אותו בטענה שמקבלים רק בעלי תואר שני...

Golf 1.6 DSG 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי (ועדיין קצת חושב) ללמוד שם מאחר ואני גר בחו"ל ואם אני רוצה ללמוד בעברית זו הדרך היחידה כרגע.

מצד שני, אני כנראה אוותר על זה מאחר וללמוד ללא שום תמיכה פרונטלית זה עניין שדי מטריד אותי.

בנוסף יש תוספת חו"ל של 600 ש"ח לכל קורס וגם המבחנים עולים יותר.

אולי בסוף אני אעשה תואר פה בלימודי ערב, זה יעלה לי בין 3700 ל 5000 יורו בשנה אבל זה נראה לי יותר משתלם.

למרות כל זה, אני עדיין מבולבל...

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...