Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Lidor93

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בבעלותי יונדאי i20 שנת 2014. לקראת טסט, שמתי את הרכב במוסך בטיפול. במסגרת הטיפול החליפו לי אטם מכסה שסתומים.

יום לאחר שיצאתי מהמוסך, בנסיעה הבין עירונית הראשונה האוטו החל לרעוד ומנורת התקלה של המנוע החלה להבהב. לאחר ביקור במוסך(אותו מוסך), נאמר שצריך להחליף 4 פלאגים(מצתים) וסליל אחד. 

שאלתי היא - האם לא היה מצופה שהפלאגים יבדקו במהלך הטיפול? היתכן שהצורך להחליף אותם מתגלה רק כאשר נדלקת נורה והרכב רועד? ולגבי הסליל? 

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי Lidor93
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה לעיתים שמתגלות תקלות לאחר יציאה מהמוסך. בחלק מהפעמים האשמה היא במוסך עצמו. 

כאן החליפו אטם, כלומר, ביצעו פעולה שסמוכה לבעיה שנתגלתה. 

אישית, הייתי חושד שהתקלה נגרמה בשל רשלנות של המוסך. הסיכוי שלך להפיל את זה עליהם לדעתי לא גבוהה אבל אם ישנם יחסים טובים, הייתי מנסה. 

אם לא יסכימו ליטול על עצמם, אני במקומך הייתי שוקל להחליף מוסך ולא מספר להם מראש מה הבעיה שנתגלתה במוסך הקודם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Lidor93 כתב:

שלום לכולם,

בבעלותי יונדאי i20 שנת 2014. לקראת טסט, שמתי את הרכב במוסך בטיפול. במסגרת הטיפול החליפו לי אטם מכסה שסתומים.

יום לאחר שיצאתי מהמוסך, בנסיעה הבין עירונית הראשונה האוטו החל לרעוד ומנורת התקלה של המנוע החלה להבהב. לאחר ביקור במוסך(אותו מוסך), נאמר שצריך להחליף 4 פלאגים(מצתים) וסליל אחד. 

שאלתי היא - האם לא היה מצופה שהפלאגים יבדקו במהלך הטיפול? היתכן שהצורך להחליף אותם מתגלה רק כאשר נדלקת נורה והרכב רועד? ולגבי הסליל? 

תודה רבה

מתי פעם אחרונה החלפת פלאגים ומה הסיבה לטענת המוסך להחלפת הסליל?

הסליל צריך לצאת כדי לפרק את המכסה בשביל להחליף את האטם, אולי המוסך לא החזיר את הסליל כמו שצריך או פגם אותו במהלך ההחלפה שצריך ויש בעיה של misfire

פלאגים יכולים להנזק מאטם תקול כי אז נכנס שמן מנוע לבית פלאג והורס אותו לאט לאט אבל נשמע כן מוזר שדווקא יום אחרי ההחלפה זה קרה, לדעתי מישהו שם במוסך פישל, אבל אולי כדאי שתחכה למשתמשים נוספים שיגיבו, אני רק זורק השערות ומנסיון שלי בהחלפת המצתים והאטם מכסה שסתומים ברכב האישי שלי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם פלאגים מפרקים כדי להחליף את המכסה שסתומים...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, EliC25 כתב:

לא בקיא ברכב של פות״ש אבל לדעתי זה לא כך בכל רכב, לא זוכר שהייתי צריך לפרק את הפלאגים בשביל להחליף את המכסה שבסתומים באופל אסטרה שלי

מה שכן נשמע דיי וודאי שהמוסך גרם לנזק,

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, EliC25 כתב:

😉

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שבפירוק הפלאגים אחד או יותר מהפלגים קיבל מכה קטנה באלקטרודה דבר שפגם במרווח התקני וזה מה שגרם לתקלה.  

נתקלתי אישית במוסכניק "מוכשר" ששלף את הפלאגים לבדיקה, אחד מהפלאגים הופל על ידו ולאחר מכן נדלק צ'ק אנג'ן. מהנפילה, האלקטרודה התעקמה פנימה והוצאת האלקטרודה החוצה מעט פתרה את הבעיה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zaf אני אמצא את הדרך החוצה לבד

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזור למוסך ותדרוש שיבדקו את התקלה על חשבונם, לא ייתכן שהם עסקו בפירוק והרכבה של החלקים שהם טוענים שצריך להחליף והבעיות מופיעות כבר בנסיעה הראשונה, לדעתי גם יש תיעוד במוסך של מצב הרכב כשהגיע כך שהם יכולים לראות שלא הייתה נורת מנוע דולקת ורעידות. לא מדובר פה על תקלה שהופיעה חודש אחרי שזה באמת יכול להיות צירוף מקרים מבאס.

מקסימום אם אתה לא מתקבל במענה חיובי תחליף מוסך, צריך להיות מאוד מוכשר כדי להרוס פלאגים וסליל הצתה ומוסך כזה שלא לוקח אחריות על משהו שהוא ביצע הוא מוסך חאפר

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עניין, בi20 i30 ודומיהן, יש בעיה בקונקטורים של הקוילים, הקליפסים נשברים והחיבור רופף. זה גם גורם למיספייר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, EliC25 כתב:

עוד עניין, בi20 i30 ודומיהן, יש בעיה בקונקטורים של הקוילים, הקליפסים נשברים והחיבור רופף. זה גם גורם למיספייר

אני מאמין שזה מה שקורה במוסך לרכב של לפות״ש

לדעתי בכל רכב בן 10+ כל החיבורים הללו מתייבשים וצריך להיות סופר עדין איתם אחרת הם נשברים, יכול להיות שבאמת אחד הקליפסים נשבר ורק לאחר יום שלם הרעידות הקטנות של המנוע היו מספיקות להזיז את החיבורים מספיק כך שהמגע יהיו רופך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשלנות של המוסך, פלאגים לא מתקלקלים ברגע, אבל הסלילים שהם הוציאו על הדרך בכדי להחליף את המכסה שסתומים 

רוב הסיכויים משהו נפגע שם בדרך או נשבר והתפרק בדרך וגרם לתקלה, אולי גם בכוונה לא הקפידו בכדי שתחזור שוב כזה מהר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.6.2024 בשעה 15:03, Lidor93 כתב:

תודה רבה

אתייחס לשלאה לשלך ופחות לתגובות הקופצניות שקיבלת.

מצתים מחליפים ע"פ מפרט טיפולים מסודר לפי ק"מ ו/או זמן שהוגדר ע"י היצרן/יבואן.

יתכן לצורך העניין שהטיפול שביצעת אינו כולל החלפת מצתים, אלא טיפול לפני כן היה במפרט ולא בוצע בפועל ולכן המצתים "לפתע" נדרש להחליף.

מצתים בלויים או לא מתאימים יגרמו לקיצור חיי סליל ההצתה.

מסוג הרכב שלך סלילי הצתה הולכים על ימין ושמאל גם כאשר המצתים חדשים ותקינים.

נסיעה עם סליל הצתה פגום יוצרת פיח על המצת כתוצאה משריפה לקויה באותו צילינדר.

בעת החלפת אטם מכסה שסתומים לא מפרקים מצתים אלא רק את הסלילי הצתה.

זה שחזרת למוסך לאחר יום אולי לא מצטייר טוב בגלל העיתוי, יכל להיות גם אחרי דקה או שבוע או שנה, מנקודת המבט שלי מניסיוני אין למוסך אשמה אלא אם היה נדרש להחליף מצתים בטיפול קודם ולא בוצע.

וגם אם הוחלפו בפועל בטיפול הקודם אם היה נדרש יתכן ותנאי הנהיגה ברכב הם "קשים" או קיים בלאי ותצרוכן שמן במנוע לכן אורך חיי המצתים מתקצר.

ואילו המצתים קיבלו מכה ושאר התגובות שקיבלת פה המנוע היה רועד ומזייף כבר מהרגע הראשון שיצאת ולא לאחר יום.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...