Jump to content

ba323f

 • הודעות

  8,699
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי ba323f

 1. ba323f

  ג'מפי 2007

  לא קיבלת ממנו אחריות על העבודה כמו במוסך? הרכיב טיימינג לא במקום נדנדים נשברו, ניסה להתניע עד ששרף לך את הסטרטר וגם שילמת על הסטרטר. מה אתה רוצה שנציע לך? פנית למכונאי מדרכה כהגדרתך אין מה לעשות תישא בתוצאות. אני יכול רק להמליץ לך לפנות למוסך ותקן את הרכב כמו שצריך, ודעתי הפעם זה יעלה לך הרבה יותר מכל מה ששילמת עד עכשיו, נשמש שיש נזק רציני במנוע.
 2. בקושי הבנתי מילה אחת מהכתב הזה, המחירים ברורים מאוד. הסיכוי שחיישן קראנק ומשאבת דלק ישבקו יחד ושניהם יגרמו לאותה בעיה שבגינה הרכב נגרר למוסך הוא כמו הסיכוי לזכות בלוטו ובטוטו בו זמנית. חיישן קראנק ומשאבת דלק ניתן לאבחן לפני ההחלפה: כאשר הרכב לא מניע, מחברים שעון לחצים למשאבה ובודקים לחץ דלק. חיישן קראנק(חיישן סיבובי מנוע): קריאת תקלות+ בזמן שהמנוע לא מניע לבדוק פרמטרים שלו.
 3. להשאיר את הרכב מונע ב N ובלם יש משוחרר.(כמובן יש להישאר בתוך הרכב להשגחה!)
 4. כן. אמיתי. וההפתעה היא שאני בדקתי אצלך את הרכב פעמיים בצורה ייסודית, הבעיה לא הופיע בשני הזדמנויות שהגעת, לזמן מוגבל. מציע לך לגשת כאשר התקלה קיימת או להשאיר את הרכב לאבחון ממושך יותר. הנגד מהירות ברכב הזה נדיר מאוד שהוא מתקלקל והוא לא יגרום לתופעה שתיארת לי. כאשר לא רואים בעיה במיוחד אחרי 2 נסיעות של כ 20ק"מ כל אחת בהזדמנויות שונות, זה מצריך זמן בדיקות גדול יותר, רק ע"פ תיאור הבעיה מבלי לבדוק כאשר היא מופיעה יהיה ממש חבל ומיותר להחליף סתם חלקים ואינני עושה זאת לעולם. מהטיפול שבוצע אצלך (טיימינג) אין כל קשר למזגן.
 5. אין שום קשר לפאק במנוע. התקלה יכולה להדלק ממספר רב של סיבות. אפשר להמשיך ליסוע למוסך לצורך בדיקה.
 6. רוב המקרים יש לך מטען מחובר לשקע המצת. תנתק אותו וחזור לעדכן, יש מטענים שמשגעים את הבקרה ברכב הזה.
 7. תנפח שוב לפי מה שצריך נניח 35. כעבור 4-5 ימים בדוק את הלחץ. במידה וחסר גש חזרה למי שהתקין את הצמיגים. יתכן ולא ניקו כמו שצריך את החישוק ואין אטימה בין החישוק לצמיג. המטרה היא להמתין שהלחץ ירד מתחת ל 30 כדי להוכיח להם שהמצב לא תקין.
 8. בדוק שהשלט לא נלחץ לך בכיס, ישנם רכבים שלחיצה ארוכה על פתיחת הרכב בשלט גורמת לפתיחת כל החלונות.
 9. הגומיה לא עולה עשרות שקלים כפי שאתה טוען זה מגיע קיט שיפוץ והעלות היא כמה מאות שקלים מדובר בניסאן ששייך לקבוצת רנו, אין דבר כזה עשרות שקלים. הכסף לא חשוב, דבר שני אם בעל מקצוע נתן לו תשובה לא מקצועית זה לא אומר שכולם ככה, וזה לא מקנה לאף אדם לפתע להיות מוסמך לטפל בבלמים בבית ועוד לשפץ קאליפר. פשוט שיגש למוסך מומלץ. לגבי השאלה האם זה דחוף לתקן, הנזק לא יגרם מיידית, אבל בהחלט צריך להחליף את הגומיה בזמן הקרוב לפני שתתפתח חלודה על הבוכנה שתיגרום לחוסר אטימה ואף התפסות הבוכנה.
 10. בנוסף התעסקות עם בלמים חייבת להתבצע ע"י אדם מוסמך זה לא משחק ילדים, בקרוב תסתיים החגיגה של כל המשתמשים האלו.
 11. עניתי לך שכדי לתת לך תשובה יש צורך באבחון. מהיכן אתה?
 12. הבעיה הזו מוכרת לי רק אצטרך לבדוק את הרכב כדי לספק לך תשובה חד משמעית. הבעיה הזו לא כל מוסך יוכל לדעת את פתרונה אלא מי שמכיר היטב את הרכבים האלו. אני משער שהקוד תקלה היה על חיישן סיבובי מנוע, אם כך שלא יטרחו להחליף אותו, מדובר בתקלה מורכבת.
 13. אין קשר לכסף. ואם כל התקלות האלו אכן קיימות ברכב מה אתה רוצה שמוסך יתקן בחינם? אני מדבר על אבחון ראשוני ומתן הצעת מחיר מסודרת ורק אז הלקוח יכול להחליט אם להיכנס לתיקון או לא.
 14. אכן כל המנגנון נמכר מושלם והוא לא זול, מדובר במנגנון מורכב שגם מרים את הגלגל לרכב חזרה ומעגן אותו למקומו. להבא בזמן שאתה מחליף גלגל תדאג לשמור את כל החלקים שפירקת ולהחזירם למקום. טוב שמצאת קונה 😀
 15. להחליף מוסך. מדחס שעבד זמן רב עם חוסר גז ישבוק עם זה אני מסכים, נניח שלאחר מכן נמצאה דליפה מצינור שהיא הסיבה לדליפה, מדוע לפרק דשבורד. לדעתי המוסך לא מכיר את הרכב והבעיות שלו. פנה למוסך מומלץ שמכיר את הרכב. לפני שמחליפים מדחס, מבצעים בדיקת דליפות, ורק לאחר מכן מבצעים שטיפה יסודית לכל המערכת+ החלפת מייבש ורק לאחר מכן מחליפים מדחס. משהו בסדר העבודה "השתבש" ולא בוצע כהלכה ונשמע כאילו המוסך התחיל מהסוף להתחלה מבלי שהבין היכן הבעיה, וכאן הבעיה.
 16. כמעט בטוח שהלך הגיר והוא נטחן מבפנים טוב טוב. כבר נתקלתי. תעדכן.
 17. בחלקו האחורי של הגיר מוטבע מקט ודגם גיר מלא צריך לוודא שהדגם גיר מתאים לרכב לפי הגיר הישן או לפי מספר שלדה בקטלוג. יש בגיר Al4 /DP0 מספר תתי דגמים יחסי העברה שונים ואבזור שונה.
 18. בוודאי יתכן שפגעו או לא חיזקו משהו כמו שצריך. לגבי הסחיבה יתכן והרכיבו גיר לא מתאים ביחסי העברה, שמתאים לדגם אחר.
 19. צריך לבדוק את הסיבה לכך שהמשאבת מים שובקת שוב ושוב. תחילה לבדוק שהרצועת מנוע במידה שהגדיר היצרן. אולי התקינו רצועת מנוע קטנה יותר שגורמת למתיחת יתר ועומס מיותר על האביזרים בניהם משאבת מים. שנית לבדוק שהמשאבה שמותקנת היא מיצרן ידוע ואיכותי ולא משהו סיני זול. תצטרך מוסך מומלץ לאיתור הבעיה ומשם להתקדם.
 20. נשמע רעש של מנוע הפעלה של תריסי המיזוג אויר צריך לאתר איזה מהם ולהחליף.
 21. אמרו לך שהקלאצים החדשים נשרפו והמזלגות נשברו ועוד שלל בעיות שתיארת. עכשיו מה ההסדר שקיבלת מול המוסך במסגרת האחריות שלהם זאת השאלה. כי גם שם אולי בטעות יחשבו לחייב אותך שנית על הכל ויותר, וטוב שהגעת להתייעץ. מה יהיה שונה בפעם השניה בתיקון ומה תהיה העלות ולכמה זמן שוב כל התיקון הזה יחזיק...
 22. כדי להבין מה קרה אצלך צריך לבצע בדיקה במחשב והורדת גיר לאבחון מה קרה מה נטחן והאם יש קשר לעבודה נקודה. גם אם עכשיו תלמד את מבנה הגיר וכל חלקיו במה זה יעזור לך לדעת האם בוצעה עבודה רשלנית נניח הרכיבו משהו עקום או האם מדובר בצירוף מקרים. תבין, כדי לאבחן ולקבוע עובדה מוצקת צריך לבדוק, כי תיאורטית כולנו חכמים בלי. נניח אם תפנה למוסך מומחה והוא יבצע אבחון מדוייק ואף תבצע אצלו את התיקון והכל יעבור בשלום תוכל בעזרת העובדות לתבוע את המוסך שלכאורה התרשל. במצב הקיים לשבת מול מסך המחשב ולזרוק השערות לא תתקדם לאף מקום.
 23. אל תחשוף את שם המוסך עד שנקבל בדיקה מקצועית יותר שתגלה את הבעיה והקשר שלה. נשמע כמו אבחון לקוי מההתחלה שזלג לעבודה לקויה. מזלגות שנשברו נשמע לא טוב. סט מצמדים לרכב הזה מגיע כקיט מושלם עם מזלגות ומיסבי לחץ. ההתקנה והאבחון שלהבעיה מההתחלה הם אלו שקובעים את טיב העבודה. לגבי מזלגות שנשברו בתוך הגיר, כמעט בילתי אפשרי שזה יקרה אלא אם כן משהו נטחן בפנים. חלקיו הפנימיים של הגיר אינם קשורים למצמדים. בקיצור כרגע תצטרך לפנות למקום אחר לאבחון מחדש של הבעיה. עדיף היה לבצע את התיקון במוסך היבואן גם אם העלות יקרה יותר או מוסך שממש מומחה לרכב הזה, מניסיון אני נתקל יום יום בלקוחות עם טעם מר מעבודה לקויה וכסף שנזרק לחינם. כל מה שאתה סיפרת נשמע רע ואפילו מאוד ואני ממש נזהר בדבריי מבלי שבדקתי.
 24. תקלה מוכרת, הבעיה ברוב המקרים בשסתום קאנסיטר חשמלי. החלק נמצא על סעפת היניקה . הכשל בשסתום הוא שהוא שאין בו אטימה מושלמת ואדי דלק תמיד עוברים למנוע בכל רגע נתון או שהשסתום תקול ולא נפתח כלל.
 25. סינכרון/ משלב/ גלגל שיניים שחוק. אין מה לעשות או לשפץ(עלות גבוהה מאוד) או להחליף גיר.
×
×
 • תוכן חדש...