Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מעל המחירון

beastmodeisr

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, razi_pazi כתב:

אם חלק נוקבים במחיר גבוה זה שונה מאשר מצב בו הרוב נוקבים במחיר גבוה מהמחירון.

אם זו הרוח הכללית אז כנראה שחלק גם מוכרים מעל.

פותח השרשור כנראה לא היה כותב את ההודעה אם זה היה מיעוט.

לא ידוע כמה מהם באמת מצליחים למכור במעל המחירון. 

באופן אישי, מקווה שהקונים לא פראיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הקונים לא פראיירים כל עוד יש את אותם הרכבים,  עם אותם הנתונים, במחיר נמוך יותר.

אבל אם כולם דורשים 5 אלפים₪ מעל המחירון, אין לך ברירה - לרכוש את הרכב השמור ביותר מעל המחירון. לפעמים יש מוכרים שאוטומטית מסתכלים במחירון ומפרסמים. אם המחירון משמעותית נמוך יותר ממחיר השוק, תוך חצי שעה ( גג) מהפרסום  הוא מקבל טלפון מסוחר שיושב על הלוח 24/7 ומנסה לדוג מכרים כאלה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, vladclar כתב:

אבל אם כולם דורשים 5 אלפים₪ מעל המחירון, אין לך ברירה - לרכוש את הרכב השמור ביותר מעל המחירון.

או לא לקנות / לקנות רכב אחר. 

אני מתקשה להבין את ההתבכיינות של רוכשי כלי רכב על מחיר שמבקשים המוכרים עבור מכוניות משמשות.

אף אחד לא מכריח אתכם לקנות. מתאים לכם - תקנו. לא מתאים לכם - אל תקנו. 

• אהבתי 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש רק בעיה אחת עם הסיפור הזה :

לאחרונה יש המון גניבות רכב, והביטוח משלם לפי המחירון יצחק לוי. לרכוש רכב משמעותית מעל המחירון ( לא 5000₪ אלא 10-15-20 אלף₪) זה סיכון אותו אי אפשר שלא לקחת בחשבון. 

• אהבתי 1

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון מעולם לא היה משהו אמיתי, הוא נועד לשימוש חב' הביטוח.

שיעור ראשון בכלכלה זה מחיר כשיקוף של ביקוש והיצע, זה מחירון. מחירון לוי יצחק לוקח בחשבון (אולי) כל מיני דברים אבל לא את הנ"ל. 

מכרתי לאחרונה פריוס+. לקח לי זמן בגלל תאונות שהרכב עבר אבל קיבלתי מחיר גבוה בכ-15 אש"ח ממחיר לוי"צ אחרי שקלולים וטיפה פחות ממחירון יד 2. אם הרכב היה חלק יכולתי לקבל עוד 10. הרכב הזה ספציפית הוא יצור נדיר - היברידי 7 מקומות, אמין  מאוד ועוד מעלות (קניתי חדש יותר זהה), זה גורם לביקוש עצום, אבל במחירון לוי"צ אין לזה כמעט ביטוי!

המצב הזה באמת לא תקין ולא הוגן. יש כאן חברה פרטית לכל דבר ועניין שהיא מונופול שמנהל את השוק על פי האינטרסים שלו שאין לי מושג מה הם בדיוק. 

מחירון אמיתי צריך להיות זה של יד 2, שבאמת נגזר מעסקאות. כשנקבתי במחיר פשוט עשיתי ממוצע של רכבים דומים לשלי כנקודת ייחוס, ומזה התפשרתי קצת. רק אז שמעתי מהקונה שבמחירון יד 2 הרכב היה שווה רק מעט יותר (ההפרש כנראה מבטא את הנתונים האישיים של הרכב שלי).

הייתי מצרף לדבר כזה מידע מסודר על דגמי רכב (ריקולים, שנות מתיחת פנים, עדכון מנועים וכד'). תזכירו לי כשאתמנה לשר התחבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ניסיון ליצור ״מחירון העם״ או משהו כזה - יוזמה של משרד התחבורה וכשלון מוחלט. אנשים לא שיתפו פעולה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פיני חד כתב:

מכרתי לאחרונה פריוס+. לקח לי זמן בגלל תאונות שהרכב עבר אבל קיבלתי מחיר גבוה בכ-15 אש"ח ממחיר לוי"צ אחרי שקלולים וטיפה פחות ממחירון יד 2. אם הרכב היה חלק יכולתי לקבל עוד 10. הרכב הזה ספציפית הוא יצור נדיר - היברידי 7 מקומות, אמין  מאוד ועוד מעלות (קניתי חדש יותר זהה), זה גורם לביקוש עצום, אבל במחירון לוי"צ אין לזה כמעט ביטוי!

העניין הוא שהקונה (וגם אתה עד שמכרת את הרכב) נמצא בביטוח חֶסֶר - במקרה של תאונת טוטאל לוס/גניבה הוא יקבל 15000 פחות ממה שהוא קנה את הרכב. אנשים לא חושבים על זה ולא ברור לי האם יש אפשרות מול חברות הביטוח לעשות ביטוח נוסף על ההפרש הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פיני חד כתב:

מחירון אמיתי צריך להיות זה של יד 2, שבאמת נגזר מעסקאות.

מחירון יד 2 לא נגזר מעסקאות, אלא ממחירי הפרסום של המודעות. זה לא אותו המחיר לרוב.

עריכה אחרונה על ידי שחר 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.6.2024 בשעה 19:31, beastmodeisr כתב:

תגידו מה נסגר עם המוכרים ביד 2 שמבקשים לפעמים 5-10 אלף ש"ח מעל המחירון? 

מעל מחירון רגיל או מעל מחירון משוקלל?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@dorshtמעל מחירון משוקלל.

@פיני חד במקרה של רכב נדיר, זה לגיטימי לבקש מחיר מעל מחירון.
ברכב שכיח ועממי בן 10, יוצא ליסינג עם היסטוריית טיפולים לא ברורה, אין שום הצדקה לשלם מעל המחירון או אפילו מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוגזם.

אם הרכב לא שמור בצורה מטורפת ועבר איזה טיפול גדול לאחרונה, לא רואה סיבה לשלם מעל המחירון המשוקלל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כבר נכתב - מחיר מחירון של לנסר ספורטבק 2015 בדיוק חצי מהמחירון של קורולה מאותו השנתון ( רכבים משפחתיים , יפניים מקבילים, אמינים)

אז אולי צריך להיות מחירון הגיוני ולא מנותק מהשוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, beastmodeisr כתב:

ברכב שכיח ועממי בן 10, יוצא ליסינג עם היסטוריית טיפולים לא ברורה, אין שום הצדקה לשלם מעל המחירון או אפילו מחירון.

מה הכוונה "הצדקה"?

אם אין חלופה אחרת שמתאימה לרוכש במחירון ואין אפשרות לא לרכוש אז יש הצדקה לשלם מעל המחירון. כי יש צורך ואין חלופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק המשומשות הוא כמו מניה, לפעמים עולה ולפעמים יורד. פעם היה לוי יצחק בלבד, היו מפרסמים מודעות בעיתון ביום שישי ושלישי ועוד כל מיני דברים שבקושי גרמו למחיר לזוז.

היום יש אינטרנט, יש מלחמה, יש שינויים עם טורקיה ועם נתיבי הסחר, ישראל במלחמה ארוכה, אין לכולם ביטחון תעסוקתי. להכנס להרפתקאה עם קניית רכב חדש יכולה להיות מפחידה/בלתי אפשרית. במצב כזה שוק היד 2 עולה. והרבה. אם הרכב שאתה מתכנן לקנות עולה 150,000 שח, אז עד 10,000 שח יכול להראות הגיוני לרכב נדיר/שמור, לרכב ב 40,000 שח זה ייראה מוגזם. אבל כל מקרה לגופו. ומה שבטוח, במקרה ביטוח אתה תקבל מחירון לוי יצחק ולא שקל יותר.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, razi_pazi כתב:

מה הכוונה "הצדקה"?

אם אין חלופה אחרת שמתאימה לרוכש במחירון ואין אפשרות לא לרכוש אז יש הצדקה לשלם מעל המחירון. כי יש צורך ואין חלופה

תמיד יש חלופה.
במקרה שלי זה פשוט להישאר עם הרכב הנוכחי עד ששוק המשומשות יחזור לשפיות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...