Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת דגם לרכב הראשון שלי!

chaimgross
שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קליאו דור 4 ידנית לא סובלת מבעיות הזדקנות, אפשר לקרוא פה ביקורות טובות, אבא שלי מחזיק באוטומטית כבר 7 שנים בערך ללא תקלות, אני החזקתי 4 שנים קליאו 3 ללא בעיות.

חברים של אבא שלי רכשו קליאו 4 ומחזיקים בה כמה שנים גם ללא תקלות, וזה עוד האוטומטית שנחשבת לבעייתי מבחינת מנוי וגיר.

לכן זה תלוי איזה דגם.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 13 דקות, sperial כתב:

במחירי היום כנראה שמדובר הרכב יותר ישן. בדקתי לאחרונה את המחירון של סויפט 2013 (אוטומטית ברמת גימור נמוכה) - בסביבות 30 אש"ח.

לגבי תיקונים - אל תשכח שמדובר ברכב שאינך מכיר, כך שאפשר שיהיה אמין לגמרי ואפשר שיצריך הרבה תיקונים. די הימור.

לגבי ביטוח - טוב שאתה מעלצגיל 24 עם ותק נהיגה מעל שנה. מעבר לכך, השאלה היא האם יש לך אפשרות לגרור ותק ביטוחי, זה יצריך בירור מולמחברת הביטוח  ויכול לעשות הבדל עצום במחירו.

אבל אם אתה לוקח 700 ש"ח לחודש דלק, 400 רישוי וביטוח וקצת תחזוקה ותיקןנים תגיע ל-1500 ש"ח לחודש.

הבנתי.

ויש המלצות לרכב אמין?

לפני 8 דקות, yulianx כתב:

קליאו דור 4 ידנית לא סובלת מבעיות הזדקנות, אפשר לקרוא פה ביקורות טובות, אבא שלי מחזיק באוטומטית כבר 7 שנים בערך ללא תקלות, אני החזקתי 4 שנים קליאו 3 ללא בעיות.

חברים של אבא שלי רכשו קליאו 4 ומחזיקים בה כמה שנים גם ללא תקלות, וזה עוד האוטומטית שנחשבת לבעייתי מבחינת מנוי וגיר.

לכן זה תלוי איזה דגם.

מעניין. אבדוק אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אני משלם פחות מ-1000 ש"ח לחןבה, אבל רק 45 שנות רשיון.

אני מניח שפות"ש צעיר ללא ותק ביטוחי, אז 4000 ש"ח לשנה, חובה + צד ג', זה לא מחיר מופרז. כמוכן 1500 ש"ח לתיקונים וטיפולים לשנה? זה מתאים לרכב בן שנתיים, לא לרכב בן 10-12, שבו צריך לצפות להרבה פגיעות. הרי רק סט צמיגים ומצבר, במסגרת יישור קו, זה 2,000 ש"ח, וזה לפני שנגעו במערכות הרכב. אז אולי יהיה בר מזל ויקנה רכב מושלם, אבל אופטימיות אינה תוכנית פעולה. צריך להיות ריאלי.

אני משלם 1237 לחובה בן 26 ושלוש שנים רשיון. אבל בהחלט שאין אפשרות לחובה וצד ג' פחות מ4 בנתונים של פות"ש.

לפני שעה, yulianx כתב:

לכן זה תלוי איזה דגם.

יש הרבה אנשים וכנראה הרוב המסכם שחוו חוויות שליליות ולכן גם המחירון שלו נמוך.

איזה שנתון היו לכם, כאלו ששווים 20 אלף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, chaimgross כתב:

אני בן 25, על הכביש 7 שנים בלי תביעות, אז נראה לי יותר זול.

יש לך איזשהו ותק ביטוחי? כלומר, היית נהג שני בביטוח של קרוב משפחה וכדו? כי אם לא, עד כמה שאני מבין, אתה נחשב כמי שאין לך ותק ביטוחי בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David2540 כתב:

אני משלם 1237 לחובה בן 26 ושלוש שנים רשיון. אבל בהחלט שאין אפשרות לחובה וצד ג' פחות מ4 בנתונים של פות"ש.

יש הרבה אנשים וכנראה הרוב המסכם שחוו חוויות שליליות ולכן גם המחירון שלו נמוך.

איזה שנתון היו לכם, כאלו ששווים 20 אלף?

גם לקליאו יש דגמים מוצלחים או פחות, האוטומטית לא, הידנית כן. לכן צריך להיות ספציפי.

אבא שלי מחזיק בקליאו 2014, חבר שלו 2015 ניראה לי, לי הייתה 2012.

בנוסף תסתכל חוות דעת מבעלי קליאו ידניות בפורום,למעט מזגן חלש, מרוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ירון דורפמן כתב:

יש לך איזשהו ותק ביטוחי? כלומר, היית נהג שני בביטוח של קרוב משפחה וכדו? כי אם לא, עד כמה שאני מבין, אתה נחשב כמי שאין לך ותק ביטוחי בכלל.

יש את הרכב של ההורים, יש לי עליו ביטוח ואני נוהג עליו 7 שנים בלי תאונות ב"ה. זה נחשב? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצריך הצמץהרה שלך, הצהרה של בעל הרכב והסכמה של חברת הביטוח. סיכוי גבוה לחסוך לא מעט כסף. על כך כתבתי קודם "לגרור ותק ביטוחי".

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי ניסיון רב בתחום, אבל אני יכול להמליץ מנסיון אישי- אני כבר מעל ל 3 שנים עם רכב ראשון: סקודה פאביה 1.6 ידני 2009.

צריך לחפש טיפה בימיינו, אבל עם מנוע אטמוספרי וגיר ידני; האוטו די מהנה ואמין יחסית, ומאוד פרקטי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, romansah כתב:

אין לי ניסיון רב בתחום, אבל אני יכול להמליץ מנסיון אישי- אני כבר מעל ל 3 שנים עם רכב ראשון: סקודה פאביה 1.6 ידני 2009.

צריך לחפש טיפה בימיינו, אבל עם מנוע אטמוספרי וגיר ידני; האוטו די מהנה ואמין יחסית, ומאוד פרקטי.

מעניין. כי באמת חשבתי בכיוון, אבל לא ראיתי אנשים שהמליצו/דיס-המליצו על פאביה.
יש מישהו שיכול להוסיף בנושא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר החזיק לא מעט בפאביה 1.4 ידנית, גילתה אמינות טובה.

איכות חומרים טובה מאשר באיביזה ולדעתי נוחה יותר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, chaimgross כתב:

מעניין. כי באמת חשבתי בכיוון, אבל לא ראיתי אנשים שהמליצו/דיס-המליצו על פאביה.
יש מישהו שיכול להוסיף בנושא?

בנוסף לזה, 

היות והפאביה עדיין אצלי ארשום עדכון בקרוב ואתמקד בעיקר בסיכום הוצאות אחזקה. 

סהכ רכב אמין ופשוט לטיפול עצמי. 

בזמנו הייתה לי גם ספארק 2011, רכב סבבה כרכב ראשון, חלקים סופר זולים. 

לרעה שיוט בכביש לא הכי נעים, בפניות המושב לא אוחז ובכלל זה רכב זול וזה מורגש בכל פרמטר. 

אצלי הייתה צריכת דלק של 1-18 אמיתית לגמריי, מדוד במשאבה אבל אני נסעתי בעיקר בבינעירוני עם פקקים. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2022 בשעה 10:36, chaimgross כתב:

ומהשלוש שמנית (i10, יאריס וסוויפט, ואולי ספארק), בהנחה שכולן חסכוניות ואמינות, ממליץ על משהו ספציפי? או שפשוט להסתכל על האחד שאני מוצא עם הקילומטראז' הכי נמוך (והיסטוריות טיפולים וזה)?

תוכל לפרט למה פיאסטה? נראה שלוקח (קצת) יותר דלק, והסטיגמה שאני מכיר על פורד זה שהם לא הכי אמינים.

רכבי פורד בשנים האלה תוכננו בשיתוף עם מאזדה ולמעשה הפיאסטה כמעט זהה מכאנית למאזדה 2 צורה ישנה.

הבדל אחד הוא בגרסת ה 1.6 האוטומטית ששודכה לגיר רובוטי מקולל, אבל בגרסת ה 1.4 אוטומטית או 1.2 ידנית אין את הבעיה הזו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, yulianx כתב:

למזדה 2 מנוע שונה מאשר לפורד.

נכון, אך למיטב ידיעתי כל סדרת המנועים (והגירים הפלנטרים) מהשנים האלה פותחו יחד וידועים כאמינים מאוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...