Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת דגם לרכב הראשון שלי!

chaimgross
שימו לב! השרשור הזה בן 641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, שלום לכולם,

אני מתכונן לקראת קניית הרכב הראשון שלי, ונראה לי שהשלב הראשון יהיה להיסגר על דגם או שניים, ולהמשיך משם ליד 2.
אני מכוון ל15k-20k (פחות תמיד הולך), חשוב לי לפני הכל אמינות וצריכת דלק. הנאה זה בונוס. ידני זה אחלה.

מתכנן ליסוע אולי פעם פעמיים בשבוע ירושלים-פתח תקווה, השאר טיפה בתוך העיר.

לבנתיים הדגמים שחברים המליצו/ראיתי באינטרנט הם יונדאי i10, שברולט ספארק, טויוטה יאריס, סיאט מי, פיאט פונטו, קיה פיקנטו.

יש המלצות/דיס-המלצות על אחד מאלו? על שנתונים ספציפיים?

יש דגם מומלץ שלא כתבתי?

אשמח להצטמצם מפה לדגם אחד או שתיים.

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דבר ראשון תצמד לידני.גם בגלל מחיר הקניה וגם בגלל האמינות ולקינוח קצתיותר חסכוני.

אני ממליץ לך על i10 או i20 ידניות או יאריס, אפשר גם סוזוקי סוויפט יהיו אמינות וחסכוניות אבל ביאריס כנראה תשיג רק שנתון נמוך.

ספארק ומי יהיו עם בעיות אמינות, ופיקנטו צורכת יותר דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד הייתי ממליץ לעלוץ מעט את התקתיב ולרכוש קליאו 0.9 טורבו, תקבל רכב הרבה יותר זריז מרכב מיני ידני, מעוצב, מאובזר לא רע, מושבים נוחים, אם כי בעיר הרכב נוקשה.

ספארק דווקא אופציה טובה, החזקה בין רכבי המיני.

דווקא פיקנטו בגירסה הידנית לא צורכת דחק כמו באוטומטית.פשוט היא חלשה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, David2540 כתב:

ספארק ומי יהיו עם בעיות אמינות

על אילו בעיות אמינות בספארק אתה מדבר?
למיטב ידיעתי מדובר ברכב אמין מאוד...
לפות"ש - תכניס לרשימה גם פיאסטה ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספארק הייתה בעיה עם דוושת מצמד שיכלה להישבר, אך היה ריקול בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמישהו שואל על רכישת רכב בתקציב נמוך השאלה הראשונה שאני שואל היא האם הוא מודע לעלויות אחזקת הרכב, והאם יש לו תקציב מתאים. אז לפני שאתה מחפש רכב וודא זאת, כלל האצבע הוא סדר גודל של 1500-2000 ש"ח לחודש (אני מניח שאתה צריך לשלם ביטוח יחסית יקר, ושהרכב ישן ולכן יצריך קצת יותר תיקונים שוטפים).

ועוד שתי הערות:

1. הנסועה שלך לכ גבוהה, כך שנושא צריכת הדלק לא צריך להטריד אותך כל כך.

2. ברכבים בגיל שאתה מחפש חשוב מאוד הטיפול שלו זכה הרכב, זה צריך להיות בשלב מוקדם של הסינון. עיין קצת בפורום ובמדריכים שבשרשורים הנעוצים שבראשו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David2540 כתב:

דבר ראשון תצמד לידני.גם בגלל מחיר הקניה וגם בגלל האמינות ולקינוח קצתיותר חסכוני.

אני ממליץ לך על i10 או i20 ידניות או יאריס, אפשר גם סוזוקי סוויפט יהיו אמינות וחסכוניות אבל ביאריס כנראה תשיג רק שנתון נמוך.

ספארק ומי יהיו עם בעיות אמינות, ופיקנטו צורכת יותר דלק.

ומהשלוש שמנית (i10, יאריס וסוויפט, ואולי ספארק), בהנחה שכולן חסכוניות ואמינות, ממליץ על משהו ספציפי? או שפשוט להסתכל על האחד שאני מוצא עם הקילומטראז' הכי נמוך (והיסטוריות טיפולים וזה)?

לפני שעה, nadavd4 כתב:

על אילו בעיות אמינות בספארק אתה מדבר?
למיטב ידיעתי מדובר ברכב אמין מאוד...
לפות"ש - תכניס לרשימה גם פיאסטה ידנית.

תוכל לפרט למה פיאסטה? נראה שלוקח (קצת) יותר דלק, והסטיגמה שאני מכיר על פורד זה שהם לא הכי אמינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בפיאסטה ידנית טובה, 7 כקיטת אוויר, החיסרון מנוע חלש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כשמישהו שואל על רכישת רכב בתקציב נמוך השאלה הראשונה שאני שואל היא האם הוא מודע לעלויות אחזקת הרכב, והאם יש לו תקציב מתאים. אז לפני שאתה מחפש רכב וודא זאת, כלל האצבע הוא סדר גודל של 1500-2000 ש"ח לחודש (אני מניח שאתה צריך לשלם ביטוח יחסית יקר, ושהרכב ישן ולכן יצריך קצת יותר תיקונים שוטפים).

ועוד שתי הערות:

1. הנסועה שלך לכ גבוהה, כך שנושא צריכת הדלק לא צריך להטריד אותך כל כך.

2. ברכבים בגיל שאתה מחפש חשוב מאוד הטיפול שלו זכה הרכב, זה צריך להיות בשלב מוקדם של הסינון. עיין קצת בפורום ובמדריכים שבשרשורים הנעוצים שבראשו.

תוכל לשתף איך אתה מגיע לסכומים האלו?

ממה שאני מכיר מחברים עם רכבים דומים, ביטוח 2,000, תיקונים אני מפרגן עם 1,500 (בונה על רכב אמין בסופו של דבר), טסט + אגרה נניח 1000.
סה"כ 4,500 לשנה, שזה 375 שקל לחודש.

נוסיף דלק כמה שאסע, ולא מתקרבים ל1,500.
מה אני מפספס?

מסכים עם הטיפול, אקרא את המדריכים בשרשורים הנעוצים. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, chaimgross כתב:

תוכל לשתף איך אתה מגיע לסכומים האלו?

ממה שאני מכיר מחברים עם רכבים דומים, ביטוח 2,000, תיקונים אני מפרגן עם 1,500 (בונה על רכב אמין בסופו של דבר), טסט + אגרה נניח 1000.
סה"כ 4,500 לשנה, שזה 375 שקל לחודש.

נוסיף דלק כמה שאסע, ולא מתקרבים ל1,500.
מה אני מפספס?

מסכים עם הטיפול, אקרא את המדריכים בשרשורים הנעוצים. תודה!

אפילו חובה לא עולה היום 2000 ולא הייתי עולה על הכביש בלי צד ג לצערי מניסיון.

לגבי האמינות בתקציב של 15-20 הרכב יהיה יחסית ישן בן 8 בערך שזה כבר מתכון להוצאות בסופו של דבר תלוי על מה "תיפול" בוא נקווה בשבילך שתמצא משהו במצב טוב 

טסט+אגרה קצת יותר אבל בסדר

לא הייתי מחפש קליאו 

רנו לא מסקנות יפה 

בהצלחה וסע בדרכים טובות!

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא מזדקן יפה בקליאו?

לגבי מחיר חובה, זה תלוי לגמרי, אני משלם אלף שקל חובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם פחות מ-1000 ש"ח לחןבה, אבל רק 45 שנות רשיון.

אני מניח שפות"ש צעיר ללא ותק ביטוחי, אז 4000 ש"ח לשנה, חובה + צד ג', זה לא מחיר מופרז. כמוכן 1500 ש"ח לתיקונים וטיפולים לשנה? זה מתאים לרכב בן שנתיים, לא לרכב בן 10-12, שבו צריך לצפות להרבה פגיעות. הרי רק סט צמיגים ומצבר, במסגרת יישור קו, זה 2,000 ש"ח, וזה לפני שנגעו במערכות הרכב. אז אולי יהיה בר מזל ויקנה רכב מושלם, אבל אופטימיות אינה תוכנית פעולה. צריך להיות ריאלי.

גם ההתעלמות מהדלק שגויה. בנסועה שצופה פות"ש (נניח 250 ק"מ בשבוע, לפי 12 קמ"ל הוא יצרוך סביב 100 ליטר בחודש, שהם, במחירי היום, 700 ש"ח 

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, yulianx כתב:

מה לא מזדקן יפה בקליאו?

לגבי מחיר חובה, זה תלוי לגמרי, אני משלם אלף שקל חובה.

רנו בכללי לא מזדקנות יפה 

הם טובות בתור חדשות אחרי כמה שנים מתחילות לצוץ בעיות 

הייתה לאמא שלי קליאו ולי פלואנס בעיות  חשמל מנורות שונות ומשונות מזגן שפתאום מפסיק לעבוד ועוד כל מיני צרות ד"א אני לא היחיד שמהווה מרנו לאפשר להריץ חיפוש בגוגל או בפורום

מה גילך אם מותר לשאול?1000 שקל זה מחיר מצויין 🤷‍♂️ 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sperial כתב:

אני משלם פחות מ-1000 ש"ח לחןבה, אבל רק 45 שנות רשיון.

אני מניח שפות"ש צעיר ללא ותק ביטוחי, אז 4000 ש"ח לשנה, חובה + צד ג', זה לא מחיר מופרז. כמוכן 1500 ש"ח לתיקונים וטיפולים לשנה? זה מתאים לרכב בן שנתיים, לא לרכב בן 10-12, שבו צריך לצפות להרבה פגיעות. הרי רק סט צמיגים ומצבר, במסגרת יישור קו, זה 2,000 ש"ח, וזה לפני שנגעו במערכות הרכב. אז אולי יהיה בר מזל ויקנה רכב מושלם, אבל אופטימיות אינה תוכנית פעולה. צריך להיות ריאלי.

גם ההתעלמות מהדלק שגויה. בנסועה שצופה פות"ש (נניח 250 ק"מ בשבוע, לפי 12 קמ"ל הוא יצרוך סביב 100 ליטר בחודש, שהם, במחירי היום, 700 ש"ח 

אני בן 25, על הכביש 7 שנים בלי תביעות, אז נראה לי יותר זול.

לגבי תיקונים- אני רק מכיר מחברים שלי עם i10 וספארק שנתון 2012 פלוס מינוס, שהם כמעט לא מוציאים על זה. אולי פעם בשנתיים משהו גדול של 2,000.
לגבי דלק, בהנחה וזה סופר מיני ידני שעושה 17 קמ"ל זה פחות.

אני אופטימי מדי?

לפני 55 דקות, _-? כתב:

אפילו חובה לא עולה היום 2000 ולא הייתי עולה על הכביש בלי צד ג לצערי מניסיון.

לגבי האמינות בתקציב של 15-20 הרכב יהיה יחסית ישן בן 8 בערך שזה כבר מתכון להוצאות בסופו של דבר תלוי על מה "תיפול" בוא נקווה בשבילך שתמצא משהו במצב טוב 

טסט+אגרה קצת יותר אבל בסדר

לא הייתי מחפש קליאו 

רנו לא מסקנות יפה 

בהצלחה וסע בדרכים טובות!

אה, בן 8 זה לא נורא. חשבתי אצטרך משהו בן 10 לפחות.
כן, אין ספק שצריך "ליפול" על משהו מוצלח. פשוט לבחור דגם שידוע כדגם אמין יכול להעלות את ההסתברות שזה יקרה.
יש לך המלצות על דגמים אמינים (מאוד)?

עריכה אחרונה על ידי chaimgross
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירי היום כנראה שמדובר הרכב יותר ישן. בדקתי לאחרונה את המחירון של סויפט 2013 (אוטומטית ברמת גימור נמוכה) - בסביבות 30 אש"ח.

לגבי תיקונים - אל תשכח שמדובר ברכב שאינך מכיר, כך שאפשר שיהיה אמין לגמרי ואפשר שיצריך הרבה תיקונים. די הימור.

לגבי ביטוח - טוב שאתה מעל גיל 24 עם ותק נהיגה מעל שנה. מעבר לכך, השאלה היא האם יש לך אפשרות לגרור ותק ביטוחי, זה יצריך בירור מול חברת הביטוח  ויכול לעשות הבדל עצום במחיר.

אבל אם אתה לוקח 700 ש"ח לחודש דלק, 400 רישוי וביטוח וקצת תחזוקה ותיקןנים תגיע לסביבת 1500 ש"ח לחודש.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...