Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראוטר בחדר של הילדים - האם יש סיכון בריאותי בכך ?

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 776 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Sparrow420ההסבר של די מגובב ומצריך כתיבה מחדש, כי יש בו הרבה מאד אי דיוקים.

@m3x7r3m3אני לא בטוח שהתקנת נקודות הגישה בגובה אכן מוצלחת, כי עוצמת האות בנקודה נתונה תלויה גם במבנה אונות הקרינה של האנטנה, ואם זו אינה מכוונת כלפי מטה לא תשפר את הקליטה. כמובן שנכנס גם עניין הפרעות בין ההתקנים המתקשרים.

ד"א, יש אפליקציות לטלפון המציינות את עוצמת השדה של רשתות WiFi. הערכים הם ב-dBm, כלומר דציבל ביחס למיליוואט. אז אם הוזכר כאן האפקט התרממ של הקרינה, עוצמת אות של שידור WiFi נמדדת במינוב עשרותdBm, כלומר הרבה פחות ממיקרו-ואט. זה 10 סדרי גודל פחות ממנורה, למשל.

דרך אגב, בניגוד למה שמקובל לחשוב, וצויין גם כאן, אין קשר בין תדר השידור של תנור מיקרוגל לתדרים או ממדים של מולקולות המים. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, sperial כתב:

@Sparrow420ההסבר של די מגובב ומצריך כתיבה מחדש

בהתחשב במקום (פורום רכבים) בשעה(4 בלילה) ובעובדה שזה נושא מאוד גדול ומעמיק שניסיתי להסביר מ0 בנוגע לנקודה ספציפית אני חושב ש"מגובב" זה קצת מעליב, זה לא מאמר אקדמאי או משהו..

לפני שעה, sperial כתב:

כי יש בו הרבה מאד אי דיוקים.

אשמח אם תתקן אותי בקשר אליהם

לפני שעה, sperial כתב:

בניגוד למה שמקובל לחשוב, וצויין גם כאן, אין קשר בין תדר השידור של תנור מיקרוגל לתדרים או ממדים של מולקולות המים. 

ואלה צודק, לא זוכר מאיפה למדתי את העובדה הלא נכונה הזאת

ציטוט

This is because water molecules happen to have electrically positive and negative ends that are pulled back and forth by the electric fields of the waves.

https://van.physics.illinois.edu/qa/listing.php?id=821&t=how-do-microwaves-work

בכל מקרה השינוי הזה לא סותר את הטענה שלי שWIFI לא מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, נקודות גישה בתצורת צלחת ללא אנטנות אומני חיצוניות הינן בעלי מערך אנטנות כיווניות וההתקנה המומלצת לגביהן היא על התקרה הפוכים כלפי מטה, אותם מכשירים בתצורה חיצונית דומה להתקנה על הקיר מודגש עליהם שהם on wall, בתוך המכשיר מערכך האנטנות שונה לחלוטין, התקנה של 2 אלו על השולחן/מדף תפחית ביצועים בכל קנה מידה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

@m3x7r3m3אני לא בטוח שהתקנת נקודות הגישה בגובה אכן מוצלחת, כי עוצמת האות בנקודה נתונה תלויה גם במבנה אונות הקרינה של האנטנה, ואם זו אינה מכוונת כלפי מטה לא תשפר את הקליטה. כמובן שנכנס גם עניין הפרעות בין ההתקנים המתקשרים.

אנטנות WIFI סטנדרטיות הן Omni-Directional ולכן הן משדרות גם למטה.

היוצאי דופן הן אנטנות ייעודיות כיווניות כמו זה.

בנוסף לזה חלק מהחברות מממשות פיצ'רים כמו Beamforming, אבל הוא עדיין אופקי בלבד, הציר האנכי עדיין אומני.

בבית סטנדרטי (כלומר לא אוסטרלי*) - רוב הדברים שמפריעים, נמצאים בגובה נמוך עד בינוני.

ולכן הגבהה של לפחות אחד ההתקנים (הראוטר) מפחיתה את מספר ההפרעות בדרך (ולכן את ההנחתה).

וזה כמובן בנוסף לכך שגובה האנטנה מראש מפחית הנחתה עוד יותר.

*

Upside-Down Australia | Know Your Meme

לפני 3 שעות, sperial כתב:

ד"א, יש אפליקציות לטלפון המציינות את עוצמת השדה של רשתות WiFi. הערכים הם ב-dBm, כלומר דציבל ביחס למיליוואט. אז אם הוזכר כאן האפקט התרממ של הקרינה, עוצמת אות של שידור WiFi נמדדת במינוב עשרותdBm, כלומר הרבה פחות ממיקרו-ואט. זה 10 סדרי גודל פחות ממנורה, למשל.

עוצמה מתקבלת, כן, לא עוצמה משודרת.

כאמור, עוצמה מתקבלת גם ככה לא החלק המעניין, היא נמוכה למדי במוצא ומונחתת עד שמגיעה לאדם.

לפני שעה, gsi16v כתב:

ספריאל, נקודות גישה בתצורת צלחת ללא אנטנות אומני חיצוניות הינן בעלי מערך אנטנות כיווניות וההתקנה המומלצת לגביהן היא על התקרה הפוכים כלפי מטה, אותם מכשירים בתצורה חיצונית דומה להתקנה על הקיר מודגש עליהם שהם on wall, בתוך המכשיר מערכך האנטנות שונה לחלוטין, התקנה של 2 אלו על השולחן/מדף תפחית ביצועים בכל קנה מידה

א. רוב המכשירים עם אנטנות פנימיות משתמשים באנטנות אומני.

ב. מכשירים שנועדו לתלייה הפוכה - אין לזה שום קשר לאנטנה, למעשה שמים בחלק האחורי של האנטנה (זה שיוצמד לתקרה / קיר / רצפה) חומר מחזיר קרינה, מה שהופך בזול וקלות אנטנת אומני לאנטנה כיוונית בציר אחד, מבחינת הדמייה של שבח האנטנה זה ייראה כמו חצי כדור.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אנטנות WIFI סטנדרטיות הן Omni-Directional ולכן הן משדרות גם למטה.

אנטנת WIFI סטנדרטית היא דיפול וה-"Omni-Directional" מתבטה רק במישור אחד:
image.jpeg.8121cc6349f141386d4156980514a40f.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Sparrow420 כתב:

מיקרוגל לוקח בכיף מעל מגהוואט לחימום בתור תא סגור ומחזיר אור

לא טעית באיזה סדר גודל (או שלושה)?

אם הספק כל מיקרוגל היה מגהוואט, היינו צריכים עוד כמה תחנות כח בארץ.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Boltik כתב:

אנטנת WIFI סטנדרטית היא דיפול וה-"Omni-Directional" מתבטה רק במישור אחד:
image.jpeg.8121cc6349f141386d4156980514a40f.jpeg

כמובן שדיפול, ובריק (או בכלוב פאראדיי) היה מוציא Gain שנראה כמו דונאט.

אבל היא עדיין משדרת, גם לכיוון למטה (וגם למעלה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא תופעת לוואי, זה בערך העקום קרינה שרוצים עבור משדר WIFI כצורה כללית, ואז בא Beamforming ומשפר את זה למקרה שאיזור מסוים מתוך ההיקף לא כולל לקוחות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ממש לא תופעת לוואי, זה בערך העקום קרינה שרוצים עבור משדר WIFI כצורה כללית, ואז בא Beamforming ומשפר את זה למקרה שאיזור מסוים מתוך ההיקף לא כולל לקוחות.

נשים בצד Beamforming (שגם הוא עובד רק במישור אופקי). אתה טוען שהאנטנה משדרת למעלה ולמטה, כי זאת אנטנת אומני וזה פשוט לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, A_lex כתב:

לא טעית באיזה סדר גודל (או שלושה)?

אם הספק כל מיקרוגל היה מגהוואט, היינו צריכים עוד כמה תחנות כח בארץ.

חחח כן, קילווואט, לא מגה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Boltik כתב:

נשים בצד Beamforming (שגם הוא עובד רק במישור אופקי). אתה טוען שהאנטנה משדרת למעלה ולמטה, כי זאת אנטנת אומני וזה פשוט לא נכון.

לצרכים שעליהם אנחנו מדברים Dipole == Omnidirectional. (פשוט לא משתמשים באנטנות Monopole ל-WIFI)

ואנטנות כאלה, מייצרות עקום קרינה בצורת דונאט, תלת מימדי, כזה שמשדר מה לעשות, גם למעלה ולמטה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לצרכים שעליהם אנחנו מדברים Dipole == Omnidirectional. (פשוט לא משתמשים באנטנות Monopole ל-WIFI)

ואנטנות כאלה, מייצרות עקום קרינה בצורת דונאט, תלת מימדי, כזה שמשדר מה לעשות, גם למעלה ולמטה

אז זהו שהחור האנכי בדונט אומר שאין קרינה בכיוון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה רלוונטי אם היית יושב על הראוטר.

במקרה כזה הבעיה האחרונה שלך היא הקליטה 😂

אגב גם זה לא באמת נכון כי האנטנה מוקפת בפלסטיקה שמשנה את הדונאט ה"טהור" ככה שגם ישירות מעל הראוטר אתה תקבל קליטה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...