Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדלק שוב עולים

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

@sperialבחיים לא אמרתי שמדיניות רווחה סותרת כלכלה חופשית, להפך. שוב אתה מבלבל בין מה שכתוב למה שאתה רוצה לכתוב.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 22 שעות, stum כתב:

לא הבנתי מה זה מיסוי עשירים. מה זה עשיר ?

30% מהאוכלוסיה משלמת 90% ממס ההכנסה הכולל.

כמעט 50% מאזרחי מדינת ישראל לא משלמים מס הכנסה כלל

image.png.d25898b428e4d9b5819919c2ea28517b.png

תוסיף להם עוד מיסים ? איפה עוד חצי מדינה ? רציתם שוויון לא ?

שלום לך, אני גר ביישוב שמקבל פטור מתשלום מס הכנסה. 
עכשיו תקשיב, אתה לא תאמין. יש אצלי בעבודה אנשים שמסתכלים עליי בעין עקומה לגמרי, מקנאים, מרגישים מקופחים כי הם משלמים מס הכנסה ואני לא. יום אחד, אחד העובדים זרק הערה מטומטמת. אז כמו שהסברתי לו אני אסביר גם לך. 
דבר ראשון, הזמן. אני מקדיש כל יום שעה וחצי בערך הלוך וחזור בכדי להגיע לעבודה. זמן שווה כסף. שעה וחצי נסיעה כפול 22 ימים.
דבר שנית הדלק, כמות הבנזין שהרכב שותה שווה ליותר מעלות מס הכנסה שהייתי צריך לשלם. קח בחשבון של 70 אחוזים ממחיר ליטר בנזין זה מיסים. 
דבר שלישי, עלות ביטוחים, טסט ואגרת רישוי. יוצא שהרכב עולה לי 400 שקלים חודשי רק עבור זה, איפה הבלאי וירידת הערך?
בקיצור, במשכורת שאני מקבל עדיף לי לגור בסמוך למקום העבודה ולשלם מס הכנסה מאשר לעבור את כל מה שרשמתי ולא לשלם. 
הוא כמובן לא הבין, אני מקווה שאתה כן. 

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex
  • רעיון טוב! 1

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא פותח עליך עין אבל יש די והותר מקצועות שאפשר לעבוד מהבית (רובם או חלקם) או מקצועות שנותנים רכב מהעבודה.

אגב - פשוט תגיב לו שהוא מוזמן לבוא לגור בישוב שלך. נראה מה הוא יטען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, גלגולה כתב:

מרתיח ומקומם, עד מתי יהיה כל כך יקר לחיות פה? באמת שלא ברור לי 

תגיד, שמעת על המקרה של ההיא עם ה 8 ילדים שסיממה את הילדים שלה בכדי לקבל קיצבאות נכות ותמיכה מהביטוח הלאומי והצליחה לעקוץ אותם ב 50 אלף שקל? מי אתה חושב שמשלם את הכסף הזה? במקרה עלו עליה כי הלשינו עליה שהילדים שלה בסדר גמור. מה לגבי אלה שלא עלו עליהם? מה לגבי כל אותם אלה שלא רוצים לעבוד מסיבות שונות?

מאיפה בא הכסף אתה חושב?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Cerebral Cortex כתב:

תגיד, שמעת על המקרה של ההיא עם ה 8 ילדים שסיממה את הילדים שלה בכדי לקבל קיצבאות נכות ותמיכה מהביטוח הלאומי והצליחה לעקוץ אותם ב 50 אלף שקל? מי אתה חושב שמשלם את הכסף הזה? במקרה עלו עליה כי הלשינו עליה שהילדים שלה בסדר גמור. מה לגבי אלה שלא עלו עליהם? מה לגבי כל אותם אלה שלא רוצים לעבוד מסיבות שונות?

מאיפה בא הכסף אתה חושב?

כפייםםםםם,

אז מצאת מישהי מושחתת שצריכה לשבת בכלא, ולצערי השופט לא הסכים לתת לה כלא,

מכאן אתה הופך כאילו כל המדינה גונבת, כאילו כל מי שלא עובד מוציא מביטוח לאומי ים כסף,

אולי שמישהו יבדוק כמה התקציב השנתי של ביטוח לאומי לכל הנכויות(לא כולל קצבת זקנה)ונראה עד כמה זה מגיע,

למה אתה מכליל את כל הנכים באותה סירה,

לפני כשעה, nev כתב:

אני ממש לא פותח עליך עין אבל יש די והותר מקצועות שאפשר לעבוד מהבית (רובם או חלקם) או מקצועות שנותנים רכב מהעבודה.

אתה יודע כמה עבודות לא ניתן לעבוד מהבית?

למה כל המדינה בהיטק? שמקבלים רכב צמוד?

ישנם במדינה אנשים עובדי כפים שעובדים בשכר מינימום!

למה מי מנקה לך את הקופת חולים? את המשרד ואת הרחוב?

כמה הם מקבלים לשעה? אולי שבאמת הם יתחילו לעבוד מהבית,

אולי הם יעברו להיטק ואז השירותים במשרד יראה כמו משתנה ציבורית,

תבינו דבר אחד אחרי הרבה שנים של הזנחה נפשעת מצד כל הגורמים הרלונטים הגענו למצב שלאנשים אין איך לגמור את החודש גם ששני בני הזוג עובדים,

תפנו לעמותות רלונטיות ותקבלו מימדים מפלצתיים ומפחידים כאחד,

אז לטמון את הראש בחול ולומר שילכו לעבוד בעבודה שמכניסה יותר זה אוילי וטיפשי,

אני בעד כלכלה חופשית אבל במצב הנתון חיבים ליצור איזה שויון שפוגע בכלכלה חופשית לתקופה קצרה בכדי לאפס את המצב,

וכל מי שכועס על כל מיני משפטים נכונים ככל שיהיו ונותן לי ליקים גרועים רק שידע שזה מחזק את דעתי שהעשירים מנותקים, כשתנחתו תעדכנו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Cerebral Cortex כתב:

שלום לך, אני גר ביישוב שמקבל פטור מתשלום מס הכנסה. 
עכשיו תקשיב, אתה לא תאמין. יש אצלי בעבודה אנשים שמסתכלים עליי בעין עקומה לגמרי, מקנאים, מרגישים מקופחים כי הם משלמים מס הכנסה ואני לא. יום אחד, אחד העובדים זרק הערה מטומטמת. אז כמו שהסברתי לו אני אסביר גם לך. 
דבר ראשון, הזמן. אני מקדיש כל יום שעה וחצי בערך הלוך וחזור בכדי להגיע לעבודה. זמן שווה כסף. שעה וחצי נסיעה כפול 22 ימים.
דבר שנית הדלק, כמות הבנזין שהרכב שותה שווה ליותר מעלות מס הכנסה שהייתי צריך לשלם. קח בחשבון של 70 אחוזים ממחיר ליטר בנזין זה מיסים. 
דבר שלישי, עלות ביטוחים, טסט ואגרת רישוי. יוצא שהרכב עולה לי 400 שקלים חודשי רק עבור זה, איפה הבלאי וירידת הערך?
בקיצור, במשכורת שאני מקבל עדיף לי לגור בסמוך למקום העבודה ולשלם מס הכנסה מאשר לעבור את כל מה שרשמתי ולא לשלם. 
הוא כמובן לא הבין, אני מקווה שאתה כן. 

אם זה ההסבר שלך להטבה, אז לא מגיע לך.

אני נסעתי לעבודה שעה ורבע ולא קבלתי הטבת מס. בעיר שבא אני גר אין מספיק מקומות עבודה, יש אולי ל 25% מהתושבים, ולכן הייתי חייב לעבוד מחוץ לעיר.

עדיין אני טוען בבטחון שלא מגיע לי הטבת מס, ובמקביל בסדר שאתה מקבל.

בקיצור חפש סיבה אחרת יותר נבונה להטבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, רועי5 כתב:

אז אתה רוצה גם פה אמריקה ? מי שעני זה מתוך בחירה, מי שעשיר זה בגלל שהוא חרוץ ומוכשר, עאלק. חלאס, מילטון פרידמן אכן קיבל פרס נובל אי שם בעבר, אבל התאוריות הכלכליות שלו ושל פוקס ניוז, שאתה כאן מטיף להן, הוכחו כבר מזמן לא רק כהרסניות חברתית, גם כלכלית. החברה האמריקנית שסועה, מקוטבת ובעיקר חולה והסיבה העיקרית היא הפערים הבלתי אפשריים שהתפיסה הזו של כל אחד לגורלו, הטמיעה בתוכה. 

מניח שהתכוונת לגישה שציין ספריאל:

לפני שעתיים, sperial כתב:

שמעת פעם על מדינת רווחה? כזו שפועלת לא רע במדינות כמו גרמניה, דנמרק ושכנותיהן. מערכת תמיכה סוציאלית אינה סותרת כלכלה חופשית.

תמיכה סוציאלית זה לא רק דמי אבטלה או השלמת הכנסה. זה קודם כל שירותים כמו חינוך ובריאות ממלכתיים בגרסה כזו או אחרת, שירותים שמאפשרים קידום של אוכלוסיות חלשות.

רק שבישראל זה לא יעבוד. אנחנו הרבה פחות הומוגניים חברתית מהמדיניות הנורדיות למשל ולא רק שפנימית אנחנו שונים אלא גם אנחנו מאוד שונים מהמדינות שמסביב. 

כשיש לך חלק משמעותי באוכלוסיה שלא עובד מתוך אידיאולוגיה (לא מתוך רוע לב או פרזיטיות, זו דרך חיים דתית), וכשיש לך חלק לא מבוטל באוכלוסיה שלא חולק את אותן מערכות חינוך (מתוך אידיאולוגיה) אז אתה לא יכול להחיל את המדיניות הזאת כאן. וכן, ״סתם עניים״ נדפקים מזה. מה לעשות, זאת המדינה שלנו. 

חייבים לשמור על התמריץ הכלכלי - תעבוד קשה = יהיה לך. תתבכיין = תישאר במקום. אחרת, אין כל סיבה לעבוד קשה

• אהבתי 1

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Ron Poh כתב:

הגבת לדברי?

אז תקרא שוב ולאט. ותגיד לי איך הבנת מדברי שלא מגיע הטבות לפריפריה?

קראתי שוב,

ומה שהבנתי זה כך,

מגיע, אבלללללללללללל,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שגדל ביישוב זכאי להקלות מס , הוא מיותר , עוזר בעיקר לבעלי הכנסה גבוהה (להורים שלי שעבדו במפעל בשכר מינימום כל חייהם עזר גם אבל בסכום קטן הרבה יותר)  ומחולק לפי היכולת הפוליטית של המושכים בחוטים במסדרונות המפלגה המתאימה . לגבי הטענה של מי יישב את ישובי הפריפרייה ? מי שמיישב אותם הלכה למעשה , חסרי הברירה  ואנשים עם יכולת להבליג על מגורים ביישוב כזה, וכל המשתמע ..  רק בגלל הקלה במס. . 

עריכה אחרונה על ידי Mrg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, WE988244 כתב:

קראתי שוב,

ומה שהבנתי זה כך,

מגיע, אבלללללללללללל,

לא כתבתי מגיע אבלללללל
כתבתי: "עדיין אני טוען בבטחון שלא מגיע לי הטבת מס, ובמקביל בסדר שאתה מקבל. בקיצור חפש סיבה אחרת יותר נבונה להטבה."

מכאן: ז"א שבסדר שמקבלים הטבת מס.

אם מחפשים את הסיבה להטבת מס במרחק הנסיעה לעבודה, זאת בחירת סיבה גרועה. מכיון שכפי שכתבתי גם אני נסעתי לעבודה זמן דומה, אז לפי אותה הגיון, אולי גם לי הגיעה הטבת מס?

והתשובה בהחלט שלא, אני גר במרכז הארץ ורק בגלל פרנסי עיר גרועים לדורתם אין בעירי מקומות תעסוקה.
בפריפרייה הבעיה היא בהחלט לא רק בזמן הנסיעה למקום העבודה.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, WE988244 כתב:

תבינו דבר אחד אחרי הרבה שנים של הזנחה נפשעת מצד כל הגורמים הרלונטים הגענו למצב שלאנשים אין איך לגמור את החודש גם ששני בני הזוג עובדים,

תפנו לעמותות רלונטיות ותקבלו מימדים מפלצתיים ומפחידים כאחד,

אז לטמון את הראש בחול ולומר שילכו לעבוד בעבודה שמכניסה יותר זה אוילי וטיפשי,

אני בעד כלכלה חופשית אבל במצב הנתון חיבים ליצור איזה שויון שפוגע בכלכלה חופשית לתקופה קצרה בכדי לאפס את המצב,

וכל מי שכועס על כל מיני משפטים נכונים ככל שיהיו ונותן לי ליקים גרועים רק שידע שזה מחזק את דעתי שהעשירים מנותקים, כשתנחתו תעדכנו.

איזו הזנחה? ההוצאה הציבורית והתקציבים החברתיים רק גדלים כל הזמן.
לעמותות הרלוונטיות יש אינטרס ברור לנפח את מימדי העוני. העוני שהם מדווחים עליו הוא לא עוני אבסולוטי, הוא עוני יחסי.

מה זה אומר "לאפס את המצב"?
ושוב, מי הם העשירים? עשירים באמת, כמו שאתה מדמיין אותם לא כותבים תגובות בפורום לחובבי רכב. 

עריכה אחרונה על ידי mcshmupi

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, mcshmupi כתב:

איזו הזנחה? ההוצאה הציבורית והתקציבים החברתיים רק גדלים כל הזמן.
לעמותות הרלוונטיות יש אינטרס ברור לנפח את מימדי העוני. העוני שהם מדווחים עליו הוא לא עוני אבסולוטי, הוא עוני יחסי.

מה זה אומר "לאפס את המצב"?
ושוב, מי הם העשירים? עשירים באמת, כמו שאתה מדמיין אותם לא כותבים תגובות בפורום לחובבי רכב. 

אני יתחיל מהסוף,

למה אתה חושב שלאחד שיש כמה מליונים בעו"ש לא יכתוב כאן?

זה אחלה תעסוקה בשעות של שיעמום, ואל תחשוב שהם עסוקים 24/7,

ועכשיו ברצינות,

משפחה ששני ההורים עובדים ומשתכרים קצת מעל מינימום עם שני ילדים קטנים,

ההוצאה החודשית מתחילה עם 4000 ש"ח משכנתא/שכירות (אם הם מוצלחים זה משכנתא),

מעונות יום עוד 4000 ש"ח

ארנונה 450 לחודש,

חשמל, 500 לחודש

גז 100 לחודש

מים וביוב 150 לחודש

אוכל ליום יום 2000 לחודש (המינימום שמשפחה יכולה להתקיים(עיין ערך כמה עולה מטרנה וטיטולים)

ס"ה משוער 11000 ש"ח הזיה

לפני הוצאות ביגוד פעמים בשנה שזה כמה אלפי שקלים

לפני ריהוט לפני חופשים, מסעדות,

ואני לא מדבר על להחזיק רכב, שזה בכלל לא בכיון,

אז מה תגיד למשפחה הזו האמא עודת כמנקה בבנין משרדים ומרויחה 6500 בחודש 

האבא עובד במטבח בישול ומקבל 7000 בחודש 

עם מה הם נשארו בסוף חודש

אז תגיד לי לאיזה עמותות יש ענין לנפח

כמה משפחות חיות ככה במדינה?

תפסיקו להתנהג כמו בת יענה

המצב לא תקין בכלל

וחיבים לשנות אותו במידי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.2.2022 בשעה 20:22, WE988244 כתב:

אבל הבעיה שאין התחשבות מינמאלית בכדי ליצור רושם טוב,

יש פשוט זה התחשבות בעתיד הרחוק של המדינה. 

בתאריך 27.2.2022 בשעה 22:52, WE988244 כתב:

כפיתרון מידי זה ההצעה הכי טובה,

הפתרון שלך הוא הגרוע ביותר שיש. צריך למסות את כולם באופן שווה. 

לפני 5 שעות, nev כתב:

לא הבנתי, אנחנו לא חיים במדינת רווחה?

אחושקשוקי חיים במדינת רווחה

לפני 47 דקות, WE988244 כתב:

תפסיקו להתנהג כמו בת יענה

נכון צריך להוריד קצבאות על שלל הצורתיהן למעט נכים, שירותים ממשלתיים ולהפוך את הממשל לגוף רזה מאוד שנועד לשרת את המדינה ביעילות וחסכנות.

מ-קפיטליסט אוכל עניים גאה

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...