Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדלק שוב עולים

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, WE988244 כתב:

ועכשיו ברצינות,

משפחה ששני ההורים עובדים ומשתכרים קצת מעל מינימום עם שני ילדים קטנים,

ההוצאה החודשית מתחילה עם 4000 ש"ח משכנתא/שכירות (אם הם מוצלחים זה משכנתא),

מעונות יום עוד 4000 ש"ח

ארנונה 450 לחודש,

חשמל, 500 לחודש

גז 100 לחודש

מים וביוב 150 לחודש

אוכל ליום יום 2000 לחודש (המינימום שמשפחה יכולה להתקיים(עיין ערך כמה עולה מטרנה וטיטולים)

ס"ה משוער 11000 ש"ח הזיה

לפני הוצאות ביגוד פעמים בשנה שזה כמה אלפי שקלים

לפני ריהוט לפני חופשים, מסעדות,

ואני לא מדבר על להחזיק רכב, שזה בכלל לא בכיון,

אז מה תגיד למשפחה הזו האמא עודת כמנקה בבנין משרדים ומרויחה 6500 בחודש 

האבא עובד במטבח בישול ומקבל 7000 בחודש 

עם מה הם נשארו בסוף חודש

אז תגיד לי לאיזה עמותות יש ענין לנפח

כמה משפחות חיות ככה במדינה?

תפסיקו להתנהג כמו בת יענה

המצב לא תקין בכלל

וחיבים לשנות אותו במידי.

1. שכירות - דירת 3 חדרים 90 מ״ר חדשה מקבלן מושכרת ב-2,900₪ בנתיבות. לא תהיה שם בעיה למצוא את המשרות שהזכרת.

2. מעונות יום - לא חייבים להביא שני ילדים בהפרש שבו שניהם במעון, אפשר שכשאחד כבר בגן עירייה השני נכנס למעון וההוצאה קטנה משמעותית. בנוסף, יש השתתפות של המדינה, במקרה הזה הזוג ישלם על ילד כ-1,600₪: http://apps.moital.gov.il/MeonotSimulator/Default.aspx

3. ארנונה - התעריף בכל העיר הוא פחות מ-40₪ למטר לשנה. זה 300₪ לחודש. 

4. גז - מכיוון ששיש תשלום קבוע לחברת הגז, כדאי לשקול להתנתק מהם ולעבור לאינדוקציה (דירה חדשה, בכל זאת) ולהפחית בעלות

5. אוכל - יש פתרון מאוד טוב לעלויות של תמ״ל וקוראים לו הנקה / שאיבה. משאבה טובה עולה גג 300₪ ואפשר לקבל גם בהשאלה מיד שרה

6. ביגוד - קונים כמה שיותר יוניסקס ומעבירים מאחד לשני

אם כל זה לא מספיק - משרד העבודה והרווה ושירות התעסוקה ישמחו לסייע בהסבת מקצוע. תתפלא אבל הם מציעים ים קורסים אונליין: 

https://www.taasuka.gov.il/he/Applicants/pages/onlinecourses.aspx

https://www.gov.il/he/service/campus-project

נסה לשים לב מה ההבדל בים ההודעה שלך לשלי. אתה מנסה להתבכיין בשם אנשים שמשתכרים בשכר נמוך. אני מנסה לראות איך מי שרוצה להתבכיין ימשיך להתבכיין ולהתמסכן ומי שרוצה להתקדם צריך לעבוד קשה ומחושב.

• אהבתי 3

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מנסה להתבכין בשם אף אחד,

אבל מה לעשות שינם אנשים שגרים במרכז ויש להם שני ילדים די צפופוים,

והם רוצים להתלבש כמו כולם,

אתה נהנה להטמין את הציבור הזה מתחת לאדמה,

זה מצב קיים של אנשים שלא יכולים להתקדם כי צריך שמישהו ישטוף לך את המשרד,

אני לא אומר שכולם ככה, אבל יש כאלו המוןןן,

בנאדם כזה לא חייב ללכת לגור בנתיבות אם ההורים שלהם גרים במרכז,

וצריך שהסבתא תוציא את הילדים מהגנים כי ההורים לא יכולים להספיק להגיע להוציא ב4 כי רק אז הם מסימים את העבודה,

מאוד נחמד לומר לאנשים שעובדים קשה תתקדמו,

אבל המשק צריך אותם,

מי שרוצה לחשוב שהמצב במדינה דבש ואין אוכלוסית רווחה שעובדת קשה שיהנה,

לכן אמרתי תדברו עם עמותות, אז אנשים פה מזלזלים,

ואז הבאתי דוגמא תאורתית איך זה יכול להיות,

המצב במדינה רחוק מלהיות טוב וזה אחרי הזנחה של שנים,

והלואי שזה יום אחד יטופל בצורה נאותה שתבדוק מי תורם למשק ועדיין לא מגיע למקום נורמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מודה שאיבדתי אותך.

אף אחד לא מטמין אף אחד, אבל אנשים צריכים לחיות ממה שיש להם ולא ממה שאין להם.

אם יקר מדי לחיות במרכז אז עוברים, או שעוברים לדירה יקרה יותר וקרובה לעבודה אבל מוותרים על אחזקת רכב, או שמוותרים על דברים אחרים. צריך להוציא את הילדים ב4? אז יורדים באחוזי משרה או שמתחילים לעבוד מוקדם יותר כדי לסיים מוקדם יותר. 

אין מה לעשות, האחריות לרווחת המשפחה היא קודם כל על ההורים, לא על המדינה או אף אחד אחר. 

המצב פה לא כזה גרוע כמו שאתה מתאר. אתה רואה הומלסים שוכבים בכל מקום וילדים מקבצים נדבות? זה לא המצב. יש שירותי רווחה, יש שירותי בריאות, מי שצורך את השירותים האלה מבחירה צריך לקבל בעיטה בתחת ולצאת לעבוד, ומי שצורך אותם בלית ברירה צריך לומר תודה שיש אנשים שמרוויחים פי 100 ממנו כי הם אלה שמממנים לו את זה. הדבר האחרון שהוא רוצה זה שהמדינה תקשה על מי שמסבסד לו את הרווחה.

תלונות על יוקר המחיה צריך להפנות כלפי המדינה שבוחרת לחזק קבוצות לחץ כמו חקלאים על חשבון כלל הציבור במקום לפתוח את הייבוא, לבטל מכסות יצור ולהוזיל משמעותית את מחירי המזון, שזה בערך הדבר הכי חשוב שאפשר לעשות לטובת אוכלוסיות חלשות, או לפרק את המונופולים של היבואנים הקיימים ולהקל על התחרות. 

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, WE988244 כתב:

אני לא מנסה להתבכין בשם אף אחד,

אבל מה לעשות שינם אנשים שגרים במרכז ויש להם שני ילדים די צפופוים,

והם רוצים להתלבש כמו כולם,

אתה נהנה להטמין את הציבור הזה מתחת לאדמה,

זה מצב קיים של אנשים שלא יכולים להתקדם כי צריך שמישהו ישטוף לך את המשרד,

אני לא אומר שכולם ככה, אבל יש כאלו המוןןן,

בנאדם כזה לא חייב ללכת לגור בנתיבות אם ההורים שלהם גרים במרכז,

וצריך שהסבתא תוציא את הילדים מהגנים כי ההורים לא יכולים להספיק להגיע להוציא ב4 כי רק אז הם מסימים את העבודה,

מאוד נחמד לומר לאנשים שעובדים קשה תתקדמו,

אבל המשק צריך אותם,

מי שרוצה לחשוב שהמצב במדינה דבש ואין אוכלוסית רווחה שעובדת קשה שיהנה,

לכן אמרתי תדברו עם עמותות, אז אנשים פה מזלזלים,

ואז הבאתי דוגמא תאורתית איך זה יכול להיות,

המצב במדינה רחוק מלהיות טוב וזה אחרי הזנחה של שנים,

והלואי שזה יום אחד יטופל בצורה נאותה שתבדוק מי תורם למשק ועדיין לא מגיע למקום נורמאלי.

אתה רוצה להשתכר בשכר מינימום ומצפה לחיות ברמת חיים ממוצעת? וואט? אתה מקשיב לעצמך?

• אהבתי 1

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Ron Poh כתב:

אם זה ההסבר שלך להטבה, אז לא מגיע לך.

אני נסעתי לעבודה שעה ורבע ולא קבלתי הטבת מס. בעיר שבא אני גר אין מספיק מקומות עבודה, יש אולי ל 25% מהתושבים, ולכן הייתי חייב לעבוד מחוץ לעיר.

עדיין אני טוען בבטחון שלא מגיע לי הטבת מס, ובמקביל בסדר שאתה מקבל.

בקיצור חפש סיבה אחרת יותר נבונה להטבה.

אולי לא הסברתי את עצמי טוב אז אני אנסה שוב. הצבתי עובדה שאני גר ביישוב עם הנחה במס. לא ציינתי למה, מדוע ואיך פשוט נתתי לך עובדה ואם הממשלה החליטה אז זה לא סתם. אז את זה נניח בצד.
מה שאני אמרתי בעצם הוא "שלא כל הנוצץ הוא זהב" ו "הדשא של השכן הוא לא תמיד ירוק". הדגשתי שבמשכורת שאני מרוויח ההטבה הזאת היא בעצם גרוייסע מציעא. כל ההוצאות שמסביב עולות לי יותר מהמס הכנסה שאני חוסך אילו הייתי גר קרוב. אז למה אני בכל זאת עושה זאת? כי מרכז חיי הוא ביישוב הזה עם כל בני משפחתי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...