Jump to content

dotSYS

 • הודעות

  35
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

0 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. שלום לכל המשפרים, רציתי לדעת האם ניתן להגביה קיה נירו 19 ומה ההשלכות של כך על אחריות, ביצועים ותחושת נהיגה. חשוב לנו שהרכב יהיה גבוה כמו מרבית ה-SUV-ים שבשוק היום (כדוגמת 3008, טוסון וספורטאז׳) ושאפשר יהיה להתקין מדרכות צד (מבלי להיתקע במדרכה…) וחסר לנירו כמה ס״מ בשביל זה. יש סיבה שהיצרן השאיר אותו נמוך? (הבנתי שאפשר להגביה עד 50 מ״מ בצורה חוקית)
 2. תחבורה אוטונומית פותרת את בעיית העומס בכבישים מכמה כיוונים שונים: 1. כ-30% מהתנועה העירונית היא של אנשים המחפשים חניה. רכב אוטונומי מבלה יותר זמן בכביש בהסעת אנשים ולא בתפיסת מקומות חניה. וכשהוא צריך לחנות, הוא יכול לחנות במתחמי חנייה יעודיים מחוץ לעיר. 2. רכב אוטונומי לא צריך וגם לא יהיה סתם רכב משפחתי שנוסע ללא נהג, הצורה של הרכב תשתנה. אחת הסיבות להעדפה של רכב פרטי היא... פרטיות. תחשוב על רכב משפחתי שמחולק ל-4 פלחים. אתה לא רואה את שאר הנוסעים ולא יודע אם י בכלל עוד מישהו על כלי הרכב. יש מגוון רחב של כלי רכב שאפשר לייצר שיתיאימו לאנשים שונים בסיטואציות שונות במחירים שונים פר נסיעה. זה באבל by default, זה car pool מבלי שצריך לתאם. 3. נושא המשאיות הוא משמעותי. אם אני צריך לקבל משלוח של מקרר מנתניה ב-9 בבוקר, נהג המשאית נוסע בשיא העומס ומאט את התנועה. את המשאית הגיעה לנתניה באמצע הלילה והיא עושה ברבע ל-9 את ה-last mile אז זה עולם אחר לגמרי. כשר תחבורה הייתי מייצר רגולציית שיטיבו עם סטארטאפים שמפתחים טכנולוגיית תחבורה אוטונומית כדי למשוך אותם לעבוד בישראל ולהיות חלוצים בתחום. האלטרנטיבה? להשקיע היום בתחבורה ציבורית (קרי להקצות נתיבים שאין הרבה מהם) תוך יצירת פקקי ענק כשבעוד פחות מעשור אירופה תהיה במקום אחר לגמרי. את רכבת המטרו פספסנו. את רכבת המסילות פספסנו. את רכבת התחבורה הציבורית אנחנו מנסים להשיג כשהיא כבר מזמן יצאה מהתחנה. אפשר להמתין בתחנה הבאה.
 3. מסר שיווקי זה לא כי שוק הרכב האוטונומי כשירות עדיין לא בשל ולא משווק. להפך, יצרני הרכב הולכים להפסיד סכומי עתק מהתעשייה שהם חלבו במשך כמה עשורים של מכירת רכבים חדשים בעוד שכשרכבים אוטונומיים יציעו שירותי נסיעה, השוק יצרוך פחות רכבים כל שנה. אובר (כשם קוד) מביאה איתה ערך מוסף משמעותי שלא היה קיים בשוק לפני. היכולת לתמחר דינאמית כפונקציה של ביקוש נותנת מענה לזמני עומס למשל. אני מעדיף ששר התחבורה ידאג לפתרון שבו אני לא צריך להזיע. גשם זה דבר אחד (אפשר להחליף בגד או באמת להשתמש במטריה...) אבל כשאתה מזיע זה כבר סיפור אחר. החלפה של אוטובוסים לוקחת זמן ומאריכה את משך הנסיעה בעוד שאפשר פשוט לנסוע בסוג תחבורה אחר, שהעולם מתחיל לאמץ וכדאי שנהיה שם.
 4. אני חולק על מעודדי התחבורה הציבורית, זאת השקעה בעבר במקום בעתיד. מדינת ישראל שקועה יותר מידי ברכב פרטי מכדי שתחבורה ציבורית תוכל לספק פתרון הולם ותחליף לרכב פרטי מבלי למנוע באופן משמעותי את השימוש ברכב פרטי. פתרון הביניים הגרוע אליו ניתן להגיע הוא תחבורה ציבורית קצת יותר מהירה על בסיס יותר נתיבים וקצת תחנות נוספות. אבל זה עדיין גרוע. נסיעה בתחבורה ציבורית מסורתית כמעט תמיד דורשת הליכה מהתחנה אל היעד. תחשבו על יולי-אוגוסט או אפילו על השבוע שבו באופן חד פעמי לקחתי תחבורה ציבורית במרכז תל אביב, הלכתי 5 דק׳ והגעתי מזיע ליעד! אי אפשר להתחיל ככה יום עבודה, הרשת העלובה של קווים עם תחנות מוגדרות מראש פשוט לא נותנת פתרון. זה היה טוב פעם, היום לא. היום צריך לקדם את פתרון המחר - מיזמים כמו אובר, באבל (ויה) ורגולציה לטובת תחבורה אוטונומית. ברור לכולם שרכב אוטונומי מלא מייצר מציאות תחבורתית אחרת לחלוטין: הרכב הופך ממוצר לשירות - אין סיבה להחזיק רכב, פשוט מזמינים נסיעה. פחות רכבים חונים ללא מעש, נהיגה יותר אפקטיבית, משאיות יוכלו לנסוע בלילות והכבישים יישארו פתוחים לכולם. מה מירב מיכאלי תעשה? קווים שוממים מתל אביב לרמת גן בלילות ובשבתות כדי שהבוחרים שלה יגידו שהיא דואגת להם. ואנחנו נמשיך לנסוע בפקקים.
 5. אז למעשה אם בנירו אם אני בפקק עם בקרת שיוט מופעלת והגענו לעצירה של מעל 3 שניות, אין לי איך להחזיר את הבקרה עד שהפקק ישתחרר קצת? מנסיונכם האישי עם הפיצ׳רים הללו, כמה זה באמת שימושי? אני נוסע כל יום חצי שעה בכביש פתוח ושעה בפקקים. באמת משתמשים בבקרת שיוט אדפטיבית גם בפקקים וההבדלים בין קיה לסקודה משמעותיים או שבין כה וכה זה שימושי רק כשהתנועה יותר זורמת? ואם מישהו יוכל לשפוך אור על המצב בפיג׳ו זה יהיה מעולה...
 6. היי, קראתי במספר מקומות שיש כמה סוגים של בקרות שיוט אדפטיביות; שומר מרחק מהרכב מלפנים כל עוד המהירות לא נמוכה מסף מסוים (אחרת מתנתק) שומר מרחק מהרכב מלפנים עד עצירה אך לא ממשיך לבד ללא התערבות נהג (נגיעה בגז למשל) שומר מרחק מהרכב מלפנים עד עצירה מוחלטת וממשיך לבד כשהתנועה ממשיכה (זחילה בפקקים) אשמח לדעת איזה סוג של בקרת שיוט אדפטיבית יש ברכבים הבאים בשנתונים 2018-2019: פיג'ו 3008 בגימור פרימיום סקודה קארוק בגימור סטייל (אני יודע שבפרימיום יש זחילה בפקקים) קיה נירו היברידי בגימור EX אם זה נכנס בחודש כלשהו באמצע שנה גם אשמח לדעת. תודה
 7. הבעיה היא שלא מצאתי רכב אחר שמתאים לי חוץ מה-3008 והנירו. אם היא לא היתה היברידית לא היתה שום התלבטות אם לקחת ״סיכון״ עם צרפתית. בגלל שאני מעריך את חברי הפורום הזה וקראתי כאן הרבה, רציתי לברר את הנושא כדי להסיר חששות והייתי שמח לקבל תשובות ענייניות. תשובות כמו ״לי יש ולא היו תקלות״ לא מאוד מקדמות את הדיון כי זה לא מדגם מייצג ומה שמיוצג זה גם בעיקר רכבים עם אחריות יצרן ובפתיחת השרשור כתבתי שאני רוצה לברר את נושא האמינות לטווח מעט יותר ארוך ממה שמכוסה באחריות היבואן. אני מסכים איתך, הרושם שקיבלתי מקבוצת הפייסבוק והווצאפ זה של חבורת פאנבויז שמעדיפים לייצץ מאשר לפתוח ספר רכב. כמו שאמרתי, אני מוכן לקבל טענה שהתקלות שציינתי כמו מולטימדיה שניכבת (אני לא מדבר על בעיות Android Auto!), מראות שלא נפתחות טוב ונזילות מהגג לא קורות הרבה ואפילו יותר מזה, שהן תקלות שקל לפתור ולתקן והם לא יקרות. פשוט הייתי שמח אם מישהו שיעול לטעון זאת באמת יאמר כך. חוץ מזה, אם מישהו שמכיר את מכלולי הרכב ויכול לומר שהמנוע / גיר הוצג כבר ברכבים אחרים והציג אמינות - זו גם אמירה שהייתי שמח לשמוע ושם הייתי רוצה שהדיון יתקדם.
 8. אתה מתכוון לקבוצת הפייסבוק? מערכת מולטימדיה שמתאתחלת זה לא חוסר ידע בהפעלה. מראות שנפתחות באופן חלקי זה לא חוסר ידע בהפעלה. נזילה מהגג זה לא חוסר ידע בהפעלה. התרעות אדומות שדורשות גרירה למוסך זה לא חוסר ידע בהפעלה. 🤷🏻‍♂️ תהייתי מקבל טיעון שהתקלות הנ״ל קרו לקומץ אנשים מבין ה-3008 הרבים שיש בכביש אבל לא שזה חוסר ידע בהפעלה. מעולה, עשית לנו סדר. ב-1.2 בנזין וב-1.6 דיזל היה ריקול לרצועה. מעניין באמת למה ב-1.6 דיזל יש רצועה וב-1.6 בנזין יש שרשרת. אחרי התגובה של דני חשבתי שסידרנו את הסלט אבל עכשיו אתה מחדש לי עם הרצועה החדשה! הייתי בטוח שב-2018 כבר יצאה רצועה שלא מתפוררת. מה ההבדל בינה לבין זו של 2020?
 9. אני מנסה להבין את היחס הלוגי לריקול: ב-1.6 דיזל אתה אומר שזה חד פעמי ואם זה תוקן אז זה בסדר אבל ב-1.2 בין אם החליפו ובין אם מראש קיבלת רצועה תקינה עדיין יש מקום לדאגה. היחס אמור להיות זהה, לא? האם אתה מתייחס לריקול בחלקי מנוע כנורת אזהרה ושאולי יצוצו תקלות בהמשך או שזה חסר משמעות? זה לא משפר את המצב. זה אומר שצריך לעלות שנתון עבור ה-1.2 מה שכבר חורג מהתקציב ובכל מקרה גם אם היה נכנס זה רק לשנה אחת של אחריות בעוד שאנחנו מתכננים להחזיק ברכב כ-5 שנים.
 10. כפי שכתבתי, גם בעלי מנוע 1.6 קיבלו ריקול לרצועה (שלא ברור לי - אמורה להיות שם שרשרת) ולכן מה היתרון של ה-1.6 באמינות?
 11. א. אשמח לשמוע על השיקולים להימנע ממנוע ה-1.2 (אציין שמבחינת ביצועים הוא יספיק לנו מעל ומעבר ומה שיותר חשוב זה אמינות). ב. כמו שציינתי, מדובר ברכישת 3008 יד 2 בן כ-3 שנים, כלומר ללא אחריות יבואן בתוקף. למה אתה מתכוון שיש אבא ואמא? היבואן יקח אחריות על תקלות גם לאחר תום הזמן הזה והחלפת הבעלות? ג. אף פעם לא הבנתי מה זה הדגם עם ה-180 כ״ס. יש אותו בבנזין? זה ה-GT?
 12. שלום לכולם, מעיון בפורום עולה שפיג'ו 3008 הוא רכב מאוד מפנק ומאוד משביע רצון ואני רוצה שננסה לעשות סדר אחת ולתמיד לגבי האמינות של הרכב הזה. אין לי ספק שאם הייתי קונה חדש ומחזיק אותו בתקופת האחריות - זה לא היה מאוד מעניין אותי כי היבואן יטפל ברוב התקלות. במקרה של רכישת 3008 יד 2 בן כ-3 שנים, כבר אין אחריות יבואן ולכן נושא האמינות מאוד קריטי. אציין שאני מכוון לשנתון 2018 מנוע בנזין בנפח 1200 או 1600 בגימור פרימיום. קראתי כאן את כל השרשור בן 12 העמודים לגבי צרפתיות מלפני כמה חודשים ובשורה התחתונה משם עולה שכל רכב לגופו, היו צרפתיות עם תקלות נוראיות ויש צרפתיות מאוד אמינות שלא אמורות להפתיע, בעיקר אם מטפלים בהם טוב. לגבי 3008 מהתגובות בפורום אני מבין שהוא לכאורה נכנס לקטגוריה של הדגמים האמינים אבל רציתי לבדוק את זה לעומק... הצטרפתי לקבוצה בפייסבוק ובווצאפ של בעלי 3008 ואספתי תקלות שהתייעצו לגביהם בחצי שנה האחרונה: 1. מיכל אוריאה - נראה כמו תקלה מאוד נפוצה ברכב הזה, בכל מקרה רלוונטי רק לדיזל אז פחות מדאיג אותי 2. מערכת המולטימדיה - למספר אנשים מערכת המולטימדיה פתאום לא נדלקת או מתאתחלת מספר פעמים במהלך הנסיעה, בנוסף דיווחים על כפתורי פסנתר + הגה שמפסיקים לעבוד ודורשים אתחול ע"י ניתוק מצבר 3. מראות חשמליות - דיווחים על סגירה / פתיחה לא מלאה של המראות 4. בעיות מנוע - נדלקת נורת מנוע והרכב מצפצף בצורה נוראית, תקלה שנובעת ממכסה שסתומים ומזרק דלק 5. סטארטר - דיווחים על הנעה עם חריקה, היבואן סירב לטפל 6. תקלה בחיישני חניה (מספר אנשים פשוט כיבו אותם) 7. רצועת טיימינג - הנושא הזה ממש לא ברור לי. חשבתי שהבעיה היא רק במנועים בנפח 1200 מלפני 2017 אבל מסתבר שגם רכבים שעלו ב-2018 קיבלו את הריקול הזה. בנוסף, גם רכבים עם מנוע 1600 (ששם אמורה להיות שרשרת בכלל?) קיבלו ריקול. 8. נורת שמן מנוע מופיעה ונעלמת (יכול להיות שזה קשור לרצועת טיימינג שמתפוררת לתוך השמן) 9. נזילה מהגג שמש הפנורמי - דורש החלפת גומיות וצינורות ניקוז 10.דלת בגאז' חשמלית לא נפתחת (3 צפצופים) 11. חריקות מהרפידות (ברכבים בני יומם, לטענת היבואן בגלל מים באוניה מהיבוא) 12. ריקול למניעת מגע עם צינור מים (?!) 13. התפתחות של רעשי רוח בעקבות אי-איזון של דלת הנהג 14. גב כיסא מתפרק בקבוצת הווצאפ עולות המלצות לבצע טיפולים יותר תכופים (כל 8 ק"מ) כדי להימנע מבעיות. ברור שלא כל התקלות קרו בכל הרכבים ויש כאן תקלות שקרו פעמים בודדות וכמובן שהרכב הזה מאוד חדשני ומלא במערכות חשמליות ולכן יש יותר דברים שעלולים להתקלקל (ולכן אני לא משווה ליפנית הוותיקה שלי). השאלה היא האם בסופו של יום אני קונה ילד שצריך לדאוג לו ולקחת אותו כל שני וחמישי למוסך או רכב שאפשר לנסוע עליו ולטפל בו פעם בשנה בראש שקט. אשמח לשמוע את דעתכם.
 13. מה לגבי מאזדה CX-5?
 14. באתר מתחרה שהשם שלו מתחיל ב-i ומסתיים ב-car כשמשווים רכבים הם מדגישים את הנתון בו לאחד הרכבים יש יתרון. ההדגשה שלהם בנתון סל״ד למומנט מירבי היא במינימלי שאני מבין שכך אפשר לקבל כח רב גם בסל״ד נמוך אבל המשמעות היא גם שההספק כנראה יהיה קטן יותר בנקודה הזאת. לא? תודה! אחלה סרטון מצטט מוויקיפדיה: ״הספק של כוח סוס אחד מוגדר כהספק של הרמת 75 ק"ג לגובה מטר אחד בשנייה אחת״ יכול להיות שהבנתי לא נכון 🤷🏻‍♂️ יכול להיות שהצורה הנכונה להסתכל על הנתונים האלה היא בגרף ולבחור רכב עם אופיין הספק שיותר מתאים לי?
 15. היי, לאחרונה יצא לי להשוות בין שני רכבים ולא הצלחתי להבין מה משמעות נתוני ההספק והמומנט. לפי ויקיפדיה, 1 כ״ס = 75 קג״מ אבל בנתוני היצרן ההספק והמומנט המירבי לא מקיימים את זה ולכן אני כנראה מפספס משהו. יתרה מכך, בהשוואת הרכבים שמתי לב שרכב א׳ הינו בעל הספק מירבי (כ״ס) גבוה יותר אך מומנט מירבי (קג״מ) נמוך משל רכב ב׳. אשמח להסבר!
×
×
 • תוכן חדש...