Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוף סוף: חובת רישוי של אופניים וקורקינטים חשמליים

sperial

פוסטים מומלצים

אושרו תקנות רישוי האופניים והקורקינטים החדמליים.

צעד מבורך.

אבל, עדיין, יש כמה שאלות:

1. מה עם רבבות ומאות אלפי הכלים שכבר מתגלגלים בדרכים?

2. כיצד מתכוונים לאכוף את התקנות, ומה יהיה העונש למי שלא יקיימן?

3. מה עם חובת ביטוח?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, sperial כתב:

מה עם רבבות ומאות אלפי הכלים שכבר מתגלגלים בדרכים

אורך החיים שלהם לא ארוך. צפה שתוך 5-8 שנים רובם כבר לא יהיו רלוונטים.

לפני 26 דקות, sperial כתב:

כיצד מתכוונים לאכוף את התקנות, ומה יהיה העונש למי שלא יקיימן?

3. מה עם חובת ביטוח

אלו שאלות חשובות יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, _slayer_ כתב:

המדינה אקבל כסף, ואל כסף זה יגייסו שוטרי תנוע, אם לא יקרה משהו חריג ויותר חשוב מזה..  כי ככה זה אמור לעבוד... נכון?

המדינה תקח את הכסף לכיס,

לא מאמין שיהיה שינוי משמעותי מקסימום פעם בתקופה נשמע על איזה סיבוב שהמשטרה תעשה תתפוס כמה חנונים, כי הערסים יוציאו אצבע וישימו גז ויעלמו לשוטר, ועולם כמנהגו נוהג.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

1. מה עם רבבות ומאות אלפי הכלים שכבר מתגלגלים בדרכים?

מחייבים רישום של הבעלים וגם הוצאת לוחית רישוי אצל מטביע לוחיות רישוי. בעת הקנייה, הרוכש מחויב לרשום את עצמו בתור בעלים של כלי חשמלי.

2. כיצד מתכוונים לאכוף את התקנות, ומה יהיה העונש למי שלא יקיימן?

אל תדאג, הרשויות המקומיות יכולו סוף סוף לאכוף באמצעות מצלמות.

3. מה עם חובת ביטוח?

מנחש שנראה את זה בטווח הרחוק יותר, כרגע אני מניח שרוצים לעודד אנשים להוציא לוחית רישוי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, DareDevil כתב:

אני מאמין שכל הערסים, או שיסעו בלי, או שישחקו עם המספרים,

אני לא רואה אותם פראיארים נותנים לרשויות לעשות מהם צחוק,

מחמת כך שמדובר בכלים קלים הם זריז נעלמים בין בנינים לשוטר או לפקח,

לא כל כך מוצא נחמה בחוק הזה חוץ מזה שכמה חנונים יפגעו.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, WE988244 כתב:

אני מאמין שכל הערסים, או שיסעו בלי, או שישחקו עם המספרים,

אני לא רואה אותם פראיארים נותנים לרשויות לעשות מהם צחוק,

מחמת כך שמדובר בכלים קלים הם זריז נעלמים בין בנינים לשוטר או לפקח,

לא כל כך מוצא נחמה בחוק הזה חוץ מזה שכמה חנונים יפגעו.

על זה נצטרך לדבר רק עוד שנה+ ונראה מה הרשויות יעשו בנוגע לדבר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, DareDevil כתב:

מעניין מה יהיה גודל הלוחיות וגודל הפונט כל שיהיה אפשר לראות מיותר ממטר, ואיזה טריק חהיה שמקביל לקיפול הלוחית על דו"ג.

חוץ מזה. מקווה שיהיה איזה מסמך מזהה שיקשר את הבעלים לכלי, אחר תהיה מכה של מספרים מזוייפים.

הענישה על הפרת החוק צריכה להיות נשכנית - החרמת הכלי ואיסור על רכישת כלי אחר משך שנה.

אגב, נשבר טאבו שהיה צריך להשבר מזמן: הלוחיות יישאו אותיות לטיניות.

מנחש שנראה את זה בטווח הרחוק יותר, כרגע אני מניח שרוצים לעודד אנשים להוציא לוחית רישוי.

אשרי המאמין.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, DareDevil כתב:

על זה נצטרך לדבר רק עוד שנה+ ונראה מה הרשויות יעשו בנוגע לדבר.

האם כיום יש אכיפה על הדו"ג?

למיטב ידעתי לא! (יש אבל מחפפים על העברינים) חוץ מפעם בתקופה שהמשטרה יוצאת עם הדוברות להתקפה, ואז יוצאים סרטונים יפים, ביום יום העברינים חוגגים חופשי,

אז כאן המצב יהיה יותר קשה, לריב עם ערס בן 16 שישלו קורקינט, או יותר גרוע ערס בן 12 אסור לו בכלל לרכב על הכלי, השוטרים הולכים להיות גננות. ויהיה ברחובות מופעי סטנדאפ חינמים.

עריכה אחרונה על ידי WE988244
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תהיה אכיפה, כמו שלא אוכפים את התקנות הקיימות, גם כשזה קל.

אין שום בעיה היום לשלוח שוטרים לבתי הספר: מחרימים  עשרות כלים לא חוקיים, נהוגים בידי ילדים מתחת לגיל 16, מזמנים את  ההורים, נותנים קנס.

שלא לדבר על לשלוח אותם ישר לחנויות ולהחרים כליםשנמכרים מראש לא חוקיים.

ואם תהיה אכיפה, אז פשוט יגנבו לוחיות מכלים שונים ויתחזו. תוך חודשיים שום כלי לא יהיה עם הלוחית האמיתית שלו.

אני תוהה אם מישהו חשב על איפה אמורים להתקין אותן, זה לא כמו רכב שמגיע עם מיקום מוכן. גודל הפונט הוזכר, ומה עם תאורה?

אז יתנגש בך רוכב פרוע, ותוך כדי שאתה בודק מה נשבר תנסה לצלם את הלוחית לפני שהוא בורח...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה הזו די חוטאת מהתקנה המקורית שהיתה לגבי אופניים, הדוגמה הבאה היא מהמועצה האזורית בית ג'אן אבל די דומה לכמעט כל הרשויות המקומיות בארץ, הן במינוח והן בקנסות והעלויות (בהתאם למתי נחקק החוק והשוואה לערך המטבע באותו הזמן).

screenshot-beit-jann_muni.il-2023_12.18-21_09_14.thumb.png.84d673038d9b9bce5d25dd3516f41bec.png

אפשר להשים לב כי חלק מהחוק נכללו גם דברים שדי חשובים שיהיו מן הסתם וגם יעזרו לסביבה. בין אם מדובר בפנס אור קדמי, מחזיר אור, פעמון ומעצורים תקינים.

גם אין עניין לחידוש הרישיון הלוחית אבל זה one time thing, כמו שהנחתי בנוגע לביטוח חובה/אישי על הנהג. אני מאמין שנראה את זה בטווח הרחוק.

מקור:

https://beit-jann.muni.il/wp-content/uploads/2019/11/חוק-עזר-רשיונות-לאופניים-1965.pdf

לפני 14 דקות, sperial כתב:

אשרי המאמין.

החובה לא תהיה עכשיו אבל גם היום ניתן לרכוש ביטוח אופניים חשמליים, מצ"ב כמה לינקים לחברות המבטחות נהגי כלי תחבורה חשמליים (אין לי שום קשר עסקי אליהן):

https://urbanride.co.il/

https://www.ayalon-ins.co.il/insurance/prof/liabilities/about/for-the-bicycle-desktop/about/

איילון לדוגמה דואגת לחייב את בעל הכלי החשמלי, בהתקנת מכלולי בטיחות כמו שציינתי למעלה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד טוב שעושים לדבר הזה אסדרה. מצד שני, כמו שנאמר כאן, אם באמת היה רצון לבצע אכיפה, יכלו בקלות להתחיל מבתי הספר, איזורי הבילוי של הנוער וכו׳. עצם זה שהולכים לכיוון של הוצאת לוחיות ובהמשך גם ביטוחים מעיד על ניסיון להפוך את השימוש בכלים האלה לפחות כדאיים עבור המשתמש הממוצע ואולי על דרך לסחוט עוד קצת כסף למקורבים ולוביסטים.

אני מתנייד ככה לעבודה כבר שנים עם 10 דקות door-to-door וכנראה הולך רק להיפגע מהמהלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה תפגע? מאגרה של 2 לירות לשנה?* מדרישה לביטוח חובה?

לאור התנהגות רוכבים רבים יהיה צורך במנגנון פיצוי נפגעים גם ללא זיהוי הפוגע. וכדי לגבות אגרות ופרמיית ביטוח אולי נגייס את בוגרי ״מחלקת הגביה״ של רשות שידור, הם יודעים את העבודה.

*אני זוכר לוחיות זיהוי על חלק מזוגות האופניים בתקופה בה נחקק אותו חוק עזר שהביא @DareDevil. לא כולם. 

לפני כשעה, Be roo כתב:

אני תוהה אם מישהו חשב על איפה אמורים להתקין אותן, זה לא כמו רכב שמגיע עם מיקום מוכן. גודל הפונט הוזכר, ומה עם תאורה?

אז יתנגש בך רוכב פרוע, ותוך כדי שאתה בודק מה נשבר תנסה לצלם את הלוחית לפני שהוא בורח...

יש פתרון. בשביל מה יש אפודים זוהרים? לחייב את הרוכב ללבוש אפוד זוהר עם המספר על הגב, כמו שחקן כדורגל. גם משפר את הנראות וגם אפשר פונט גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...