Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

בלוגרית אוקראינית מספרת בסרטון מאתמול שבזמן נסיעה במונית נשמע ברדיו קול ברוסית שהשתלט על השידור והדריך את האוכלוסייה איך להיזהר מפגיעת חומרים כימיים וגרעיניים, ולפנות לחיילים רוסיים לעזרה, הם תמיד יעזרו 😩. אין מילים.

https://youtu.be/m5svDhVEhEU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, vadim6385 כתב:

הנשק הגרעיני של רוסיה, אם הוא מתוחזק כמו שאר הצבא שלהם, סיכוי טוב שהוא או לא יעבוד או יתפוצץ לפני שיגור.

יש הבדל בין נשק גרעיני לבין חי"ר שמשמש בשר תותחים באוקראינה. אתה הרי לא משווה רמת תחזוקה של רכב ליסינג לרמת תחזוקה של מטוס נוסעים, נכון?

זה כמובן יכול לקרות, לאור ההיסטוריה של בריה"מ בנושא, אבל לא צריך להגזים.

ובוא, זה לא שבישראל למשל הכל מושלם. ראינו בלבנון השנייה (ובשלל המבצעים בעזה) עם איזה כלים ואיזה ציוד נכנסים להילחם (ציוד שבחלקו עדיין נמצא בימ"חים). עם תרבות ה"יהיה בסדר" אפשר להגיד את אותו הדבר גם עלינו.

לפני 34 דקות, vadim6385 כתב:

באמת נראה לך שלאנשים הכי חזקים בעולם אין ידע באיך ראש של פוטין עובד?

יש להם צבא של מדינאים ופסיכולוגים בשביל זה, שמסוגלים לחזות כל צעד שלו לפני שהוא יודע שהוא הולך לעשות אותו.

זה כמו האלגוריתם של גוגל, שיודע מה אתה הולך לרשום בשורת חיפוש.

המערב לא "לא מודע" או "לא רוצה לדעת", פשוט יש להם שיקולים שלא אני ולא אתה לא מודעים אליהם.

נשאר רק לקוות שהשיקולים האלה יותר סימפטיים ופחות מרושעים.

כשפוטין עושה משהו אז הוא מטומטם/אלכוהוליסט/מטורף, אבל בארה"ב כל צעד מחושב?

גם לרוסיה יש שיקולים ומטרות, שכנראה מאוד שונים מהשיקולים והמטרות של העולם המערבי, אבל הם עדיין קיימים.

הכי קל לבטל אותם בהינף כף יד, במקום לנסות להבין אותם.

ובוא, ארה"ב שגתה לא אחת בהבנה וניתוח המצב (וההשלכות של המעשים שלה) ברחבי העולם בעשרות השנים האחרונות.

לפני 27 דקות, vadim6385 כתב:

הם לא רוצים רוסיה דיקטטורית חזקה ומצליחה שתתחרה בהם.

אם היה שם שלטון דמוקרטי פרו מערבי דוגמת הודו או ברזיל (לא משנה עד כמה מושחת), הם ועוד איך היו רוצים רוסיה חזקה ומצליחה, כמו שלאף אחד במערב אין היום בעיה עם הודו חזקה ומצליחה.

לארה"ב אין בעיה עם דיקטטורות, כל עוד נוח לה לעשות עסקים איתן, דוגמת ערב הסעודית וקטאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שבארה"ב יש בלמים ואיזונים - מדיונים והצבעות בקונגרס, דרך דיוותים ומאמרי דעה בעיתונות ועד הפגנות בחוצות הערים. ונשיא שישגה יותר מדי יודח בחודש נובמבר בשנה הקרובה המתחלקת ל-4. פוטין עושה מה בראש שלו, ולאף אחד לא ברור מה קורה בקופסה הזו.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפברואר היו מאמרי דעה והפגנות ברוסיה. זה פשוט לא שינה הרבה.

גם בארהב, יש כמעט חצי מהאוכלוסיה שמאוד מאוד מאוד לא רוצה את ביידן. מאוד.

אבל הכי חשוב שלהם יש הגבלת כהונה, ולרוסיה יש ''הגבלה'' תיאורתית בלבד.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, gadik6 כתב:

אתה הרי לא משווה רמת תחזוקה של רכב ליסינג לרמת תחזוקה של מטוס נוסעים, נכון?

זה כמובן יכול לקרות, לאור ההיסטוריה של בריה"מ בנושא, אבל לא צריך להגזים.

אחרי שראיתי כמה פרקים של תעופה בחקירה על תאונות של חברות רוסיות לא נראה לי שהוא מגזים, נראה לי שהוא היה עדין אפילו.

לא רוצה לדעת כמה שתה הבחור שם שדואג לספור את המלאים או זה שאמור לבדוק את התוקף של החומר נפץ במנגנון הפיצוץ (אם יש דבר כזה).

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Mech Morphix כתב:

ארהב לא רוצה דמוקרטיות פרו מערביות, היא רוצה דיקטטורים פרו ארהב

זה לא נכון. יפן, גרמניה - הן ההוכחה שמה שכתבת למעלה לא נכון.

לפני 41 דקות, David32 כתב:

עד לפברואר היו מאמרי דעה והפגנות ברוסיה. זה פשוט לא שינה הרבה.

גם בארהב, יש כמעט חצי מהאוכלוסיה שמאוד מאוד מאוד לא רוצה את ביידן. מאוד.

אבל הכי חשוב שלהם יש הגבלת כהונה, ולרוסיה יש ''הגבלה'' תיאורתית בלבד.

בוא, תספר לי מה קרה לרשת כמו NTV ורוסיה 1. כשאתה שולט במקורות המידע של האזרחים אין אופוזיציה. יש שטיפת מוח קולקטיבית (שכמו שכבר נאמר כאן מקודם, גבלס היה מקנא ביכולות שלה). בתקופת ברה"מ הם עבדו על להסתיר את מה שקורה מחוץ למדינה. בשנות ה-90 וה-2000 הם שינו טקטיקה - לא מסתירים אבל משכנעים את האזרחים שאם הם שומעים משהו מבחוץ מדובר על שקרים ופרופוגנדה אנטי רוסית. תהליך מרתק. מאמר מעניין של מכון RAND שמדבר על זה משנת 2016 (קריאה מאוד מעניינת):

https://www.rand.org/pubs/perspectives/PE198.html

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הראשון שביידן  רוצה זה לעצור את המלחמה הזאת ולהחזיר את המצב לקדמותו.

המלחמה שיבשה אספקות מזון והקפיצה לשמיים את מחירי הדלק בכל העולם כולל בארה"ב, האזרח האמריקאי כועס וזה מתבטא ברייטינגים של ביידן כאשר כולם מימין ומשמאל לא מרוצים מהתפקוד שלו ומחוסר היכולת להביא הישגים.

המלחמה הזאת תעלה לביידן בסיכוי לזכות בבחירות הבאות צריך עוד סיבות?

ועד עכשיו ארה"ב והמערב מאוד אהבו את רוסיה של פוטין, רפובליקת בננות עם דיקטטור שמוכר להם את משאבי המדינה בזול זה רק מועיל לכלכלה של ארה"ב והמערב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלחמה הפכה את ארה"ב ליצואן הגז הגדול לאירופה. רווח אדיר. שלא לדבר על ייצוא נשק לברית נאט"ו. העלאת מחיר הנפט קשורה בכלל להחלטת אופ"ק. גם היא עושה חסד עם עשירי טקסס.

ראית את הסרט מלחמה בע"מ ?

בנושא הטילים על קייב והסביבה אני באמת לא מבין את פוטין. עשרות טילים בעלות מיליוני דולרים נשרפו ובעבור 20 הרוגים ? איפה היועצים שלו ?!

עריכה אחרונה על ידי save
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, save כתב:

שלא לדבר על ייצוא נשק לברית נאט"ו. העלאת מחיר הנפט קשורה בכלל להחלטת אופ"ק. גם היא עושה חסד עם עשירי טקסס.

ראית את הסרט מלחמה בע"מ ?

אתה מתכוון לאותו ייצוא נשק שמסובסד ומשולם מהכיס של האזרח האמריקאי?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. אם יש משהו שיכול להוציא את הכלכלה האמריקאית מהבוץ זה תעשיות צבאיות. מכירות טילי פטריוט ועוד. 

למי אכפת מהאזרח האמריקאי... ביידן מעולם לא היה פופולארי שם. כריזמה של צנון. הביזיון זה שטראמפ כשל אפילו מולו. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Gavrik כתב:

הדבר הראשון שביידן  רוצה זה לעצור את המלחמה הזאת ולהחזיר את המצב לקדמותו.

Doesn't act like it.

לעצור את המלחמה יש דרך אחת פשוטה, לתת לרוסים לעשות מה שהם רוצים. אבל הם לא עושים את זה נכון?

אפשר גם לא לפוצץ לרוסים צינורות גז. אפשר להפסיק לספק מודיעין וציוד. להגיד משהו בפומבי... כול זה לא נעשה.

לפני 51 דקות, save כתב:

בנושא הטילים על קייב והסביבה אני באמת לא מבין את פוטין. עשרות טילים בעלות מיליוני דולרים נשרפו ובעבור 20 הרוגים ? איפה היועצים שלו ?!

פגיעה בתשתיות. מספרים לך על ההרוגים ומנסים פחות לספר על פגיעה קריטית בחשמל ומים.

לפני שעתיים, garicho כתב:

כשאתה שולט במקורות המידע של האזרחים אין אופוזיציה

נו די נו די. זה שאין אופוזיציה בשלטון לא אומר שאין אופוזיציה.

אם אתה רוצה לדבר על האנשים בכפרים ובמקומות מרוחקים, להם באמת לא משנה מי בשלטון, וגם לא "דמוקרטיה מוצצת למערב" לא תגרום להם להיות פחות חורים מסריחים. הבעיה שלי פה בשיחה איתך ספציפית, זה שלדעתך אירפין ובוצ'ה היו ערים יפות, אני בטוח שיש לך מחמאות גם לחורי תחת בצ'כיה סלובניה וכאלה... ההשוואות שלנו שונות ונקודות המבט שלנו שונות (גם בלי קשר למלחמה). סורי 😓

היו לך הפגנות. היו ערוצים שלא מצצו לממשל. נכון, אולי הם המיעוט, אבל היו. 

לפני שעתיים, garicho כתב:

יש שטיפת מוח קולקטיבית (שכמו שכבר נאמר כאן מקודם, גבלס היה מקנא ביכולות שלה). בשנות ה-90 וה-2000 הם שינו טקטיקה - לא מסתירים אבל משכנעים את האזרחים שאם הם שומעים משהו מבחוץ מדובר על שקרים ופרופוגנדה אנטי רוסית.

גם אצלינו, אבל זה לשירשור הפוליטי.

חוץ מזה, אני לא צופה בחדשות ככה או ככה, יותר בריא יותר סבבה. חברים שכן בוכים לי בטלפון עליהם.... ערוצים רוסים בכלל לא ראיתי בשני (?) עשורים האחרונים... אולי טיפה פחות. אבל מקורות אלטרנטיבים כן.

רדיו סבאבודה (היה) פתוח לכולם, פאנטקה גם, זה זה, ולא חסר. די. היה. 

מאוד "מערבי" לחשוב שלא היה כלום.

אין לי כוח...

• מצחיק 1

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארהב בתהליך ארוך של בדלנות והתכנסות פנימה שמתעכב כרגע, יש להם מקורות אנרגיה משלהם בניגוד לעבר והם פחות מעוניינים להיות השוטר של העולם ובטח שלצמצם את המגפיים האמריקאיות על האדמה, זאת הראיה הבסיסית שלהם.

יש כל מיני אינטרסים שונים שאולי נותנים להם יתרונות אם כבר הם לא נסוגים או לא מעורבים ישירות .

הבדלנות הזאת חוזרת אליהן כמו בומרנג כי אין ואקום בעולם וזה נתפס מבחוץ נטו החולשה, יצאת מאפגניסטן זה יגיע באוקראינה וזה לא יהיה בחינם.

כמו שהרוסים עובדים על כמות ולא על האיכות האמריקאים צריכים סמן להתעורר על החיים שלהם ולצאת מהאדישות, כמו אוניה ענקית שרוצה להתחיל לעשות פרסה (זה יקח זמן ובטח הרבה יותר מהמפרשיות שמסתובבות תוך רגע)

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, David32 כתב:

הבעיה שלי פה בשיחה איתך ספציפית, זה שלדעתך אירפין ובוצ'ה היו ערים יפות, אני בטוח שיש לך מחמאות גם לחורי תחת בצ'כיה סלובניה וכאלה... ההשוואות שלנו שונות ונקודות המבט שלנו שונות (גם בלי קשר למלחמה). סורי 😓

איפה כתבתי את זה? אשמח למראה מקום.

אני כן חושב שרצון המדינות והעמים במדינות האלה בגדול להתרחק ממוסקבה ולהתקרב לאירופה ולאיחוד הוא תהליך מעודד. אבל מפה ועד לקרוא לחור מזרח אירופאי עיר יפה? נו באמת…

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, garicho כתב:

איפה כתבתי את זה? אשמח למראה מקום.

בתאריך 5.4.2022 בשעה 20:26, garicho כתב:

ולגבי מיליוני גריבנות, אירפין ובוצ׳ה הם ממש לא חורי תחת. יותר ממאה אלף תושבים צמוד לקייב. יש שם (סליחה, היו שם) שכונות לא רעות בכלל. הכרתי מישהי משם, סיפרה לי קצת על המקום. זה ממש לא איזה חור.

חור תחת כמו כול חור תחת. חוץ מאולי איזה דגל, אין הבדל בין חור תחת באוקראינה לרוסיה. רק שרוסיה יותר גדולה וв глуши.. שם באמת כבר אין כלום.

לרוב האנשים האלה ככה או ככה לא משנה אם זה מוסקבה או "מתקרב" לאירופה. הממשלה גונבת ככה או ככה. והם חיים באותו החרא.

ושוב, אני מקווה שעכשיו כבר אפשר להודות שרוב הרוסים גונבים ובוזזים הכול, אין להם שירותים והם לא ראו נייר טואלט וחשמל זה שקר תעמולתי? או שעוד לא?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...