Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

היה ראיון עם עריק רוסי שעובד בצד האוקראיני. שריונר. הוא בודק את הטנק הנטוש ומשמישים אותו ללחימה( כמובן אם ניתן לתיקון). 

הם נכנסים עם טנקים רוסיים כאלה לעומק השטח וזה מאד מבלבל את האויב עד הרגע שהוא מתחיל לירות. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במלחמות ישראל מול צבאות ערב צהל לקח כשלל מאות T55 שקיבלו בצה״ל את השם טירן.

צה״ל לא רק למד לתפעל אותם אלה גם ביצע בהם שינויים והשבחות וכל זה על בסיס ידע של מהנדס רוסי יהודי אחד.

ה״אכזריות״ של צהל שבשימוש עד היום היו פעם T55…

אם צה״ל בלי סיוע הצליח לעשות את מה שהוא עשה, אני בטוח שהאוקראינים עם סיוע כבד יצליחו לתפעל טנק מערבי על כל המשמעויות (כולל תחזוקה) בתוך כמה חודשים לכל היותר.

לגבי מטוסים לדעתי זה הרבה יותר מורכב. ההטסה עצמה היא לא הבעיה. צהל בזמנו גנב מיג וטייס הניסוי של צהל (שפירא אם אינני טועה) למד להטיס אותו לבד והטיס אותו מצויין. פשוט עלה עליו וטס.

ההבדל הוא שאותו מיג היה סופר פשוט לתחזוקה, הוא תוכנן להיות כזה.

מטוסי קרב מודרניים הם מכונות סופר מסובכות לתחזוקה. להקים מערך כזה זה ממש ממש לא פשוט.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 4

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, farkash7 כתב:

אם צה״ל בלי סיוע הצליח לעשות את מה שהוא עשה, אני בטוח שהאוקראינים עם סיוע כבד יצליחו לתפעל טנק מערבי על כל המשמעויות (כולל תחזוקה) בתוך כמה חודשים לכל היותר.

ללמוד להלחם בטנק אחר, אם יש הדרכה זה קשקוש עבור מי שכבר מכיר טנק אחר. מדובר בטנק, לא במטוס, אם האוקראינים הצליחו להתמודד עם מערכות ההדמיה של טיל הג'וולין, אז טנקיסטים מנוסים יצליחו להתמודד עם הבק"ש של האברמס והליאופרד. הטנקיסטים האוקראינים בעיקר יצטרכו להתרגל לרעיון של הטען האנושי במקום המטען האוטומטי. לגבי תחזוקה, פה יכולה להיות בעיה לתחזק את האלקטרוניקה, אבל בהנחה שהטנקים יגיעו תקינים, יוכלו לשלוח אותם לפולין או לרומניה לתחזוקת אלקטרוניקה, עם מכונאות אני מאמין שהם יסתדרו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, bobi כתב:

הטנקיסטים האוקראינים בעיקר יצטרכו להתרגל לרעיון של הטען האנושי במקום המטען האוטומטי.

בטנקי אברמס/ליאופאד אין מטען אוטומטי?

זה לא קצת רגרסיה?

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטנקים מערביים מאוד נפוץ שיש טען. האמת שלא זכור לי טנק מערבי בלי טען, אבל אני לא כל כך בקיא בטנקים.
למה? אין לי מושג. כל הפילוסופיה שנוגעת לשריון ותפעול חייל שריון שונה בין המערב למזרח, מניח שמשם מגיע ההבדל גם מהבחינה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

בטנקי אברמס/ליאופאד אין מטען אוטומטי?

זה לא קצת רגרסיה?

בהתחשב בדליקות של הטנקים הסובייטים שבהם התחמושת של המטען האוטומטי מאוכסנת מסביב לצריח כך שכל חדירה של הטנק גורמת לפיצוץ שמעיף את הצריח, נראה שההחלטה להשאר עם טען אנושי ועם תחמושת שמאוכסנת בתאים אטומים עם מיגון נגד הדף ורסיסים היא נכונה.

יוצא דופן הוא הלקלרק הצרפתי שיש לו מטען אוטומטי, אבל שהתחמושת מאוכסנת בתא נפרד מאחורי הצריח כך שפגיעה בטנק לא תפגע בה ופיצוץ של התחמושת מתוכנן להיות מנותב כלפי חוץ.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטנקים הרוסיים קטנים מדי למקום נוסף  לטען בשר ודם . זה הקטע אצלהם . הם מעדיפים עוד תחמושת. הם תמיד יעדיפו כמות על איכות. 

מצד שני הגמישות שיש לטען אנושי לעבור מפגז מעיך לחלול לזרחן הרבה יותר טובה. 

אצל התותחן הרוסי יש 28 פגזי ח"ש ועם זה הוא צריך לשרוד. אין החלפה. 

ככה גם בטנקים החדשים. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילוסופיה מערבית מול מזרחית…

המערבית גורסת ששרידות הטנק והצוות הם בעדיפות עליונה.

במזרחית מה שחשוב זה כמות, ופשטות. אם הצוות ישרוד פגיעה זה בונוס נחמד.

מה קורה בטנקים הרוסיים החדשים? זה גם ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, yb כתב:

ברור שלא כל כך מהר פוטין יוותר על שטחים שסיפח...  יש כאן המון דברים יקרי ערך שהאזורים האלה שהוא כבש נותנים לו, כמו למשל גישה לנמל ים אסטרטגי שאין לו בשום מקום אחר בכל רוסיה הענקית.

דבר נוסף שליטה על תנועה של אחוז נכבד מהחיטה בעולם.

אני מדבר על חרסון, דונייצק וכדומה, לא על קרים (שעליו לפי דעתי אין סיכוי שרוסיה תוותר).

פוטין מזכיר לי כרגע את נסראללה מבחינת "תמות נפשי עם פלישתים" - הוא מחפש סולם לרדת מהעץ שהוא טיפס עליו, ובמקביל עושה הכל כדי להראות שהוא "לא חלש", דוגמת סיפוח המחוזות במזרח, ירי טילים על קייב ועוד.

הוא לא יעצור כל עוד הוא מוצג כלוזר (וכרגע ככה הוא מוצג במערב) וכל עוד הוא נדחק לפינה אלא ימשיך להילחם. ימשיכו להדוף אותו במזרח?   אז הוא רק יגביר את ההתקפות האוויריות ויחריב את אותם אזורים (או את מה שנשאר מהם).

זה משהו שזלנסקי והמערב מתקשים להבין (או פשוט מתעלמים מזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל t-90 שזה הדור האחרון שנמצא בשימוש יש את המטען של ה t-72 בארמטה שלא נכנס עדיין לשימוש, יש איזו קומבינה של צריח לא מאוייש ולא מצאתי תיאור של המטען האוטומטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, save כתב:

הטנקים הרוסיים קטנים מדי למקום נוסף  לטען בשר ודם . זה הקטע אצלהם . הם מעדיפים עוד תחמושת. הם תמיד יעדיפו כמות על איכות. 

אני שמעתי אגדה על זה שחיל שיריון שלהם בוחר בכוונה חיילים רזים ונמוכים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, gadik6 כתב:

אני מדבר על חרסון, דונייצק וכדומה, לא על קרים (שעליו לפי דעתי אין סיכוי שרוסיה תוותר).

פוטין מזכיר לי כרגע את נסראללה מבחינת "תמות נפשי עם פלישתים" - הוא מחפש סולם לרדת מהעץ שהוא טיפס עליו, ובמקביל עושה הכל כדי להראות שהוא "לא חלש", דוגמת סיפוח המחוזות במזרח, ירי טילים על קייב ועוד.

הוא לא יעצור כל עוד הוא מוצג כלוזר (וכרגע ככה הוא מוצג במערב) וכל עוד הוא נדחק לפינה אלא ימשיך להילחם. ימשיכו להדוף אותו במזרח?   אז הוא רק יגביר את ההתקפות האוויריות ויחריב את אותם אזורים (או את מה שנשאר מהם).

זה משהו שזלנסקי והמערב מתקשים להבין (או פשוט מתעלמים מזה)

פוטין הוא בריון, Bully בשפת בית הספר, הוא נטפל לחלשים, התרפסות בפניו תגרום לו רק לרצות עוד. זה ה א-ב של התמודדות עם ערסים 

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, gadik6 כתב:

זה משהו שזלנסקי והמערב מתקשים להבין (או פשוט מתעלמים מזה).

אני בטוח שביידן וזלנסקי ישמחו לשיחת ייעוץ איתך.

כמה אתה לוקח לשעה?

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, bobi כתב:

פוטין הוא בריון, Bully בשפת בית הספר, הוא נטפל לחלשים, התרפסות בפניו תגרום לו רק לרצות עוד. זה ה א-ב של התמודדות עם ערסים 

זה נכון בבית הספר, אבל קצת יותר מורכב כשמדובר במדינות, במיוחד במעצמות אזוריות (עד כמה שאפשר לקרוא לרוסיה כזאת) עם נשק גרעיני.

אתה לא יכול פשוט לבוא ולשבור את הכלים נגדו, בלי לצפות שחרא יעוף לכל הכיוונים.

לפני 5 דקות, vadim6385 כתב:

אני בטוח שביידן וזלנסקי ישמחו לשיחת ייעוץ איתך.

כמה אתה לוקח לשעה?

אתה מומחה בתחום?   כי לא ראיתי שאתה נמנע מלהגיב בנושאים שונים, שלא נראה שאתה מבין בהם משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, gadik6 כתב:

לפני 12 דקות, gadik6 כתב:

זה נכון בבית הספר, אבל קצת יותר מורכב כשמדובר במדינות, במיוחד במעצמות אזוריות (עד כמה שאפשר לקרוא לרוסיה כזאת) עם נשק גרעיני.

אתה לא יכול פשוט לבוא ולשבור את הכלים נגדו, בלי לצפות שחרא יעוף לכל הכיוונים.

זה נכון כשהבריון השני של בית הספר (נאט"ו) שיש לו יותר נשק גרעיני תומך בך.

ערסים חיים מזה שהם מטילים אימה שתגרום לחשוב שאם רק עכשיו יוותרו להם זה יגמר, אבל זה לא, זה רק גורם להם לראות חולשה ולרצות עוד. הפתרון היחיד זה לתת להם נבוט בראש וליצור מאזן אימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...