Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות רכב חשמלי?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 שעות, roy007 כתב:

אתה לא יורד לסוף דעתי

אתה צריל לקנות רכב חשמלי, נכנסת לאולם תצוגה. יש לך שם 3 רכבים:

1) יונדאי קונה בעל טווח של 300 קמ

2) פיגו 208 בעל טווח של 280 קמ

3) גיאמוטרי c בעל טווח של 460קמ

כולם פלוס מינוס אותו מחיר

מה תיקח?

ברור שזה צרכים של כל אחד, אבל כשמדובר באותו רמת מחיר למה לקחת את זה עם הטווח הנמוך יותר?

לא כולם הולכים לפי ההגיון שלך.

עובדתית הרבה אנשים העדיפו טסלה בעוד לפחות 40-50 אלף ש''ח יותר מהאפשרויות שרשמת.

חלק בגלל טווח, חלק בגלל ביצועים, חלק בגלל בטיחות, חלק בגלל השערות על סחירות עתידית, חלק בגלל אג'נדה אנטי יבואנים ובטוח שחלק גדול בגלל מיתוג.. הרי הרוב קנו רכב ב 200-250 אלף ש''ח בלי לראות ולהרגיש אותו לפני.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, roy007 כתב:

1. לא אמרתי שהוא הפרמטר היחיד, אלא הכי חשוב.

2.זה נכון  אבל כשיש לך שני רכבים שעולים אותו דבר עם טווחים שונים אז למה לקלת טווח נמוך יותר?

כל עוד המחיר של הטווח הנמוך שונה זה לגיטימי, אני כיוונתי למחיר זהה של שני רכבים בעלי טווח שונה.

אתה צודק, אבל צודק לגבי ההתנהגות הסטטיסטית. וזה אומר שגם בעלי הטיעון הנגדי צודקים. עובדתית, כל הרכבים שהוזכרו (208, וקונה, ו XC40 וגם איטרון טאיקן ואחרות) נמכרים בכמות כזו או אחרת, וזה אומר שיש אנשים שמשקיעים מחשבה ובסופו של דבר קונים אותם. כנראה שלא כולם עושים את זה מטיפשות, ולכן יש להם שיקולים, שונים משלך שמביאים אותם להחלטה.

אבל ברמה הסטטיסטית, עד 2021 רכב חשמלי בישראל היה הערת שוליים. טסלה הביאה לפה חבילה, לא זולה, אבל משתלמת ובעיקר, לדעתי, עם טווח מספק כדי להיות רכב עיקרי. זה נכון שיש גם מיתוג, ואיבזור וביצועים, אבל (שוב) לדעתי, עם טווח של 300 ק"מ טסלה היתה עוד מוצר נישה.

ג'ילי לקחה את זה קדימה והביאה טווח דומה, וחבילה פחות נוצצת עם מחיר נמוך יותר, וגם מכרה כבר ערמות. אז פה הטווח הוא תנאי, אבל הטריגר הוא המחיר והשימושיות

במבחן התוצאה, נראה שטווח מינימאלי של 400 ק"מ הוא כרגע תנאי כדי להפוך למשהו מיין-סטרימי (רכב משפחתי ראשון). זה כמובן לא אומר שאין מקום למשהו אחר ובעתיד, כיתחילו לקנות גם רכב חשמלי שני המגוון עוד ילך ויעלה 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, OF כתב:

א

ג'ילי לקחה את זה קדימה והביאה טווח דומה, וחבילה פחות נוצצת עם מחיר נמוך יותר, וגם מכרה כבר ערמות. 

ג'ילי כבר "מכרה ערמות"?  עד היום ראיתי רק בודדות על הכבישים. בדקתי ומצאתי שב-2021 הם מכרו 163 מכוניות ובינואר 22 221 מכוניות שזה יפה, אבל לא "ערמות" לדעתי. מקום 27 במכירות, רק מסירה אחת יותר מקופרה.

https://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/מסירות-רכב-חדש-בישראל-ינואר-2022
https://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/מסירות-רכב-חדש-בישראל-סיכום-2021

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, avargel כתב:

אני מחכה ליום שיהיה חשמלי נורמלי ב120K ש"ח עם טווח של 400-450 ק"מ

זה לא יקרה בלי שום קשר לכן חשמלי/לא חשמלי.
המחירים עולים כל הזמן ופשוט לא יהיו רכבים ב-120K.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, motior כתב:

ג'ילי כבר "מכרה ערמות"?  עד היום ראיתי רק בודדות על הכבישים. בדקתי ומצאתי שב-2021 הם מכרו 163 מכוניות ובינואר 22 221 מכוניות שזה יפה, אבל לא "ערמות" לדעתי. מקום 27 במכירות, רק מסירה אחת יותר מקופרה.

https://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/מסירות-רכב-חדש-בישראל-ינואר-2022
https://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/מסירות-רכב-חדש-בישראל-סיכום-2021

אתה מדבר על מסירות או מכירות?

הם מסרו את כל המלאי

הם מכרו הרבה יותר [אני לא יודע מספרים. אני רק יודע שהאספקה רחוקה מאוד]

לפני 7 דקות, Boltik כתב:

רכב כמו סיטרואן C3 או מזדה 2 או אפילו סוזוקי קרוסאובר
ויש עוד דוגמאות רבות

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Boltik כתב:

יקרה. רק סביר להניח שלא בזמן הקרוב. אחת הבעיות שצריכים צפיפות סוללה גבוהה מאוד, כי רכב ב 120 צריך להיות סופר מיני וקשה לדחוס סוללות גדולות לסופר מיני בטכנולוגיה הנוכחית. כאשר תתפתח טכנולוגית סוללות מצב מוצק או משהו דומה , ניתן יהיה להתחיל לחשוב על רכבים כאלה. טסלה כבר הצהירו על פיתוח הטסלה 2 שאמורה להתבסס על סוללת ה 4680 החדשה ואמורה לעלות בסדר גודל הזה.  אך בינתיים דחו את הרעיון לזמן בלתי ידועה בגלל משבר השבבים ובעיקר שהסוללות הראשונות אמורות לשמש את מודל ה y האירופי שמתעקב בגלל המפעל הגרמני. גם vag הצהירו שיש להם תוכניות בנושא ברגע שטכנולגית הסוללות תבשיל(הם משקיעים בפיתוח סוללות מצב מוצק) . במצב המחסור הנוכחי ברכבי חשמל ובכלל אני לא רואה את זה קורה בעשור הקרוב בגלל שחברות הרכב יעדיפו לשמור סוללות לרכבים יותר גדולים ויקרים ורווחיים יותר.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, avargel כתב:

רכב כמו סיטרואן C3 או מזדה 2 או אפילו סוזוקי קרוסאובר
ויש עוד דוגמאות רבות

נכון להיום. עד שרכבים החשמליים ישוו מחירים עם רכבי בנזין, מספר 120K כבר לא יהיה רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, motior כתב:

סליחה, דיברתי על מסירות באמת.  מעניין אם מישהו יודע נתוני מכירות.

דברתי על מכירות - לפי העיתונות משהו כמו 5000-6000 (בשלושה חודשים). לא יודע כמה מזה ימסרו ומתי, אבל זה עדיין אינדיקציה שהלקוח הישראלי, כשהציעו לו רכב עם טווח מצויין במחיר תחרותי התנפל. ל MG החדשה מעטפת ביצועים/טווח דומה לג'ילי, וקצת יותר נסיון בארץ. נראה מה יהיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכתבה הבאה שמצאתי - מלפני חודש - 4500 הזמנות - שזה כולל את ה-380 מכוניות שנמסרו.
הכתבה גם טוענת שעד סוף ינואר יימסרו בסה"כ כ-1000, לעומת ה-380 בפועל.
לא מצאתי נתונים עדכניים יותר

https://www.icar.co.il/רכב-חשמלי/4,500_הזמנות_לג'ילי:_אלה_הרוכשים/

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, avargel כתב:

גם אני לא מאמין שזה יקרה אף פעם, למעט אולי מותגים סיניים אנונימיים ללא ציון בטיחות שיפציעו השנה וייעלמו מהר.

הסיבה העיקרית לכך, בנוסף למה שכתבו לפני, היא לא עלויות הייצור אלא אופי השוק הישראלי הרגולטורי. התהליך של הוזלת עלויות הייצור וייעול הסוללות מתקיים במקביל לתהליך עליית המס, ולא במקרה. כך שבגדול, בשורת המחיר לצרכן, לא יהיה שינוי דרמטי למעלה או למטה, ובהתאם לאינפלציה מקובלת תהיה זחילת מחירים כלפי מעלה בכל השוק, חשמלי, היברידי ורגיל.

מעבר לזה, לא צריך להתמקד רק במחיר כי לא פחות חשוב ממחיר הקנייה הוא מחיר המכירה העתידי (שמירת הערך) ועלות האחזקה (מחיר ק"מ נסועה/אגרת רישוי). אלו שני נעלמים גדולים וחשובים יותר משאלת המחיר של רכב חדש.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.2.2022 בשעה 09:25, avargel כתב:

הרבה מחכים, לא יקרה. למה שימכרו ב 120K משהו שנחטף כמו לחמנית ב 140K+ ? התמחור לא עד כדי כך קשור לעלות הרכב.. המס רק 10% נכון להיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מה שנמכר כמו לחמניות ב140 זה ג'יפון ולא כל עמישראל רוצה מקסימום פח לשקל

אני מעדיף סופר מיני מאובזרת וזריזה מאשר ג'יפון, ואני מתאר לעצמי שיש עוד 2-3 אנשים שקצת דומים לי בזה

עדיין, לא שולל לחלוטין ג'אומטרי ב150k

יתכן שנרכוש כזאת אם נראה שאין באופק משהו שיותר מתאים לצרכים שלנו

בסופו של דבר, צריך לדעת על מה להתפשר ועל מה לא. אין מושלם

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...