Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה כרטיסי אשראי אתם מחזיקים? ואיזה? איך אתם מתנהלים איתם?

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדבר הכי טוב ב"חבר" שהיה לבן שלי היה חסכון של איזה 8,000 ש"ח כשקניתי את המכונית שלי. ובמהלך השנים עוד כהנה וכהנה הנחות נאות ברכישת מכשירים חשמליים ב"אלמ".

אני ממתין כרגע לכרטיס של מקס עם פטנט דומה, רק שההנחה היא 18%. קיים במועדונים שקרויים "אקזקיוטיב" ו"יוניק". הכרטיסים האלה די סגורים למקומות עבודה מסויימים ולבוגרי הטכניון ואאל"ט את"א.

הכרטיס העיקרי שלי הוא פלייקארד של אלעל. בשנה הראשונה שהחזקתי בו הוא נתן לי טיסה אחת בהנחה גדולה וטיסה שניה לגמרי חינם. אח"כ פרצה הקורונה, וההטבה השימושית היא איזו חנות אינטרנטית שבה יש מדי פעם מחירים טובים על מכשירים סלולריים, מכשירי חשמל לבית וכד'. כמוכן עמלת המרת מט"ח יחסית טובה.  הכרטיס הזה קיים במגוון "טעמים" שלכל אחד מאפיינים קצת שונים ודמ"ש שונה.

לאשתי יש כרטיס "רמי לוי" שלטענתה נותן הנחות משמעותיות בקניות - במיוחד אם משתמשים ב"ארנק האלקטרוני" הפרימיטיבי שלו. 

כרטיס שופרסל שינה את שיטת צבירת הנקודות שלו, כעת (עד חודש נובמבר) נינתנת עדיפות לצבירה באמצעות תשלום באפליקציית "פייבוקס" הדי מעצבנת.

יש כרטיס מקס - תמורה (ארגון המורים) ששימושי בעיקר בנושאי תרבות - הופעות, מוזיאונים וכו'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני יודע שהרבה לא יסכימו איתי אבל בתור בוגר קורס רשע בשם Managing the Customer Experience כחלק מתואר שני במנהל עסקים, אני חייב לשתף אתכם שכל הכרטיסים האלה פועלים שלא לטובתכם אלא אם כן אתם ממש סופר דופר חזקים בללכת נגד איך שרוב האנשים מתנהגים. 

ואני אסביר: מטרת הכרטיסים הייעודיים (שופרסל, חבר, לייפסטייל וכו׳) היא לפתח נאמנות למותג שהנפיק את הכרטיס או למותגים שתחת הרשת שלו.

שופרסל רוצה שתקנו אצלה וב-Be (ניו פארם לשעבר שהיא רכשה). יש לכם כרטיס אשראי שופרסל. איפה תעשו קניות? ברמי לוי או בשופרסל? ברור שבשופרסל! שם אתה פרימיום, יש לך כרטיס עם מלא הטבות!

סופר פארם רוצה שתקנו אצלה. יש לכם כרטיס אשראי לייף סטייל. איפה תקנו תרופות? בסופר פארם או בגוד פארם? ברור שבסופר פארם! יש לך לייף סטייל. 

חבר רוצה שתקנו באלמ ושקם אלקטריק. יש לכם כרטיס חבר. איפה תקנו מוצרי חשמל? ברשתות של חבר עם הכרטיס הצהוב! זה 20% הנחה!!

מה מיוחד בכל הדוגמאות האלה? שכל הרשתות האלה הן יקרות מהמתחרים מלכתחילה. שקם אלקטריק יקרים ביותר מ-20% מהמתחרים, סופר פארם יקרים בעשרות רבות של אחוזים מהמתחרים ושופרסל יקרים ביותר מ-5% מהמתחרים.

אתם מקבלים את התחושה שחסכתם (וזה באמת נכון בהינתן שהייתם הולכים לאותה הרשת ללא הכרטיס) אבל הכרטיס יוצר לכם ברירת מחדל גרועה.

דוגמאות:

טלויזיה 85AU8000 באלמ עולה 28% יותר מחשמל נטו.

טיטולי פאמפרס במבצע זמני לחברי לייף סטייל בלבד 4 ב-115₪, ביוחננוף לכולם המחיר 2 ב-55₪

מגבוני פאמפרס בשופרסל 18₪ ברמי לוי 10₪

ובאירופה כל הנושא של כרטיסי אשראי ממש לא נפוץ. הדיפולט זה דביט

• אהבתי 4
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מחזיק גם רמי לוי וגם שופרסל. בכל אחד קונה את המוצרים הזולים או העדיפים בו - הרי לשתי הרשתות האלה מאפיינים שונים לחלוטין. כנ"ל לייפסטייל ו-Be. רשתות אחרות (כמו ויקטורי ואושר-עד) פחות רלוונטיות בגלל הגיאוגרפיה - לא אסע 15 ק"מ ליוחננוף כשיש רמי לוי במרחק 1.5 ק"מ ושופרסל דיל אקסטרא במרחק 3 ק"מ.

בכלל, בחלק מהרשתות קונים רק מה שב"מבצע" ומתאים לצרכים ולממצאי השוואה מול רשתות אחרות. כמובן שלפעמים יש כל מיני הוזלות או העלאות מחיר נקודתיות שבהן אתה נופל, אבל זה הכלל. 

דרך אגב - יש לי היסטוריה ארוכה של ביטול כרטיסי אשראי שהיו שימושיים וכדאיים תקופה מסויימת ואיבדו את יתרונם בהמשך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא אוהב כרטיסי אשראי. יש לי 2 חשבונות בנק. בחשבוון אחד יש כרטיס אחד, בחשבון שני שהוא משותף יש 3 כרטיסים (אחד לכל אחד שעובדים רק בארץ ועוד כרטיס לחו"ל) ואנחנו לא נחדש אחד מהם.
לא מעניין אותי המועדון הזה או ההנחה הזאת או הנקודות האלה או העלונים שהם שולחים הביתה כל חודש או לא יודע מה. שלא יציעו לי דברים שלא חיפשתי.

יש מחירים למוצרים ולשירותים. אם זה מתאים לי, משלם. לא מתאים? מחפש משהו זול יותר.

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, eitanuch כתב:

את הביטקארד עשיתי לאחרונה לאחר רצון לבצע תשלומים מהפלאפון.

תשלום בנייד בביט לא נתמך עם מאסטרקארד שהונפק ע"י ישראכרט? זה לא נחשב כרטיס חוץ בנקאי של ישראכרט?

לפני 30 דקות, A_lex כתב:

היחיד שאת הקוד שלו אני זוכר

אתה יכול להחליף את הקוד של כל הכרטיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, iAmital כתב:

איזה הטבות יש לכרטיס ואיזה קאשבק?

האתר שלהם די מבולגן ולא מצאתי יותר מדי מידע בנושא.

אם אתה מגיע לממוצע של 5000₪ בחודש בשלושת החודשים האחרונים אתה מקבל סטטוס פרו שמקנה לך 10% החזר על כל קנייה(עד 2000 בשנה, כלומר קניות ב-20k) בהרבה מוצרי חשמל הם זולים מזאפ ושות', נותנים אחריות רשמית בלבד ברוב המוחלט של המקרים. 

יש להם ימי מכירות עם הנחות די אגרסיביות.

ובלי קשר מגיע לך את ההטבות של כאל שמנפיקה את הכרטיסים. עכשיו יש קמפיין שמי שמצטרף לפועלים דרך הייטקזון מקבל מלא הטבות ותנאים טובים בפועלים, לי אישית זה לא השתלם

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, dotSYS כתב:

אני יודע שהרבה לא יסכימו איתי אבל בתור בוגר קורס רשע בשם Managing the Customer Experience כחלק מתואר שני במנהל עסקים, אני חייב לשתף אתכם שכל הכרטיסים האלה פועלים שלא לטובתכם אלא אם כן אתם ממש סופר דופר חזקים בללכת נגד איך שרוב האנשים מתנהגים.

אבל זה הכל הפוינטה,לעשות הפוך על הפוך,לתרגילי שיווק זולים,שמנסים להפעיל כל מני "רגשות פרימיטיביות שסוחבים איתנו בתת מודע",ולא צריך אפילו תואר ראשון כדי לזהות את זה,לי לפחות,אבל אולי בגלל שאני מכיר איך בנוי עולם הקמעונאי/תמריצים ,ובפרסומות ישר ניגש לאותיות קטנות/או שומע את התנאיות של סוף הפרסומת שמצליחים להגיד 20 מילים בשניה,ואוהב לפרק את "הפוינטה" בזמן שאני נוהג ושומע :D

כל הדוגמאות שלך שטחיות,אכן רובם נופלים בזה,ולא חסר סופר מתוחכמים שיודעים "לשקלל" עוד כמה נתונים,ובהחלט להשיג הנחות מפליגות,מדבר מניסיון,ניקח את דוגמא אל"מ.
גם אם חשמל נטו מוכר סמסונג זה רק בפרללי אולי יכול להיות זול,סם ליין הוא הבעלים של אל"ם,ועם הנחה של חבר,לרוב זה היה יוצא להם פחות מעלות של רשת/סוחר אחר,שלא פעם התמודדנו וסם ליין שילמו פיצוי על זה.

אתה יכול להיות בטוח שאנשי "חבר" קיבלו הנחות"אמיתיות" בנדל"ן/מוצרי צריכה/שירותים...ויש עוד כמה גופים כאלו אקסלוסיביות !

לפני 26 דקות, aviaviavi כתב:

בהרבה מוצרי חשמל הם זולים מזאפ ושות', נותנים אחריות רשמית בלבד ברוב המוחלט של המקרים. 

מי שמבין,שנים יודע שזאפ לרוב להטעיה,המחירים הטובים בעסקאות גדולות נסגרות בשושו,במקומות פיזיים מתחת לרדאר :cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

אתה יכול להיות בטוח שאנשי "חבר" קיבלו הנחות"אמיתיות" בנדל"ן/מוצרי צריכה/שירותים...ויש עוד כמה גופים כאלו אקסלוסיביות !

בתור חבר במועדון ״חבר״ כעשור (עד לפני כמה חודשים) אני יכול לומר לך שזאת הונאה אחת גדולה. זה מועדון צרכנות שמטרתו לעודד צריכה בחנויות יקרות.

הנחה של 6% בשופרסל עם הכרטיס השחור? כבר אמרנו שופרסל יקרים יותר ביותר מ-6% מהמתחרים.

אני אתן לך דוגמא על עוד אחת מההונאות שלהם: פעם, כשלא היתה קורונה, היו ירידים אמיתיים בגני התערוכה (כן כן!). לתומי רציתי לקנות מגהץ אבל מסתבר שבזמן היריד (כחודש) הרשתות שמופיעות ביריד לא מכבדות את הכרטיס הצהוב (רוצים להביא אותך לתערוכה). ואז הלכתי. וניגשתי לביתנים של אל״מ ושקם אלקטריק. ביריד עצמו גם כמובן שלא מכבדים את הכרטיס הצהוב כי כל המחירים לכאורה הם מהנמוכרים בשוק וההנחה כבר כלולה! איזה כיף! ובנוסף יש הנחה של 5% בכרטיס השחור!! נחש מה היה מחיר של המגהץ ביחס למחיר שמופיע באתר לכולם? 5% יותר… כלומר ביריד אחרי הנחה של הגרטיס השחור תקבל את אותו המגהץ שאפשר לקנות בסניפים באותו מחיר.

אם אתה רוצה לחסוך - זה לא מועדון בשביל זה וכל הכרטיסים שבעולם לא יעזרו. אם אתה רוצה לקנות הרבה ולהרגיש שחסכת - כל המועדונים והכרטיסים האלה הם בדיוק בשבילך. 

גם הנחת חבר בקניית רכב - ראינו פה בפורום מספר אנשים שקיבלו למרות שאינם חברים במועדון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מיצובישי כריזמה 98 -> מאזדה 3 2008 -> סוזוקי SX4 2013 -> מיצובישי אטראז׳ 2015 -> קיה ספורטאז׳ 2012

מתנדב בחלפים - סיוע בהזמנת חלקי חילוף לרכב מחו״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות במועדון אינה תחליף לצרכנות נבונה. היא עוד כלי שאפשר להשתמש בו נכון או לא.

ולנסוע ליריד חבר בשביל מגהץ? אם אתה לא גר ממש ליד זה כבר לא מוצדק. עדיף לשלם עוד כמה לירות ולחסוך את עלויות הנסיעה, בזבוז הזמן והקניות הספונטניות המיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיס חבר טוב לכניסה לאטרקציות ששם הוא נותן את ההנחות הטובות ביותר(יחד עם קרנות השוטרים ועובדי מדינה)

הבנתי גם שבתחום בדיור הם טובים ויש הנחות טובות.

בקשר לירידי צרכנות, פעם אחת הייתי עם חבר "חבר" ובאמת לא היה להיט בדברים ספציפיים ששמתי עליהם עין וידעתי מה המחיר בחוץ.

לפני 9 שעות, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

מי שמבין,שנים יודע שזאפ לרוב להטעיה,המחירים הטובים בעסקאות גדולות נסגרות בשושו,במקומות פיזיים מתחת לרדאר :cool:

??

ברור, גם אני קניתי טוסטר משולשים בשושו בפינת רחוב אצל איזה בחור חצי ערבי חצי שוודי בטרנצ'קוט מתוך ואן. הכל בשושו כמובן

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, aviaviavi כתב:

ברור, גם אני קניתי טוסטר משולשים בשושו בפינת רחוב אצל איזה בחור חצי ערבי חצי שוודי בטרנצ'קוט מתוך ואן. הכל בשושו כמובן

נראה לי הכוונה אם קנית משטח טוסטרים משולשים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כרטיס דביט וכרטיס מאסטרקארד חוץ בנקאי של הייטקזון.

והאפליקציה של יילו לתדלוק.

מספיק לי מעל ומעבר, לא רואה טעם בעוד כרטיסים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...