Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק יד 2 יורד מהפסים

yuval1111
שימו לב! השרשור הזה בן 477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 514
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קניתי אתמול רכב אחרי לא מעט חיפושים.
רכב משפחתי, לא ג'יפון.
קודם כל חייב להגיד שרוב הרכבים שראיתי - ביקשו עליהם מעל המחירון, ולפעמים הרבה מעל המחירון. ובלא מעט מקרים הרכב נמכר בזמן קצר מאוד.

כל הנושא של מעל מחירון \ מתחת למחירון הוא מאוד טריקי כאשר מדובר על רכבים יוצאים ליסינג (ובדגמים מסויימים זה רוב האקזמפלרים).
באפליקציה של לוי יצחק, כאשר רוצים לדעת מחירון משוכלל יש בין השאר את האפשרויות הבאות:

1. ליסינג מימוני החכרה לאדם פרטי
2. ליסינג מימוני לחברה
3. חברת ליסינג שימוש חברה, עמותות ואגודות שיתופיות למיניהן
4. ליסינג תפעולי בשימוש אדם פרטי
5. קניה ישירה מחברת ליסינג תפעולי (כאן זה כבר יותר פשוט מכיוון שמדובר על קניה ישירה לחברת ליסינג)
6. נהג יחיד בליסינג תפעולי, חברה, חברת השכרה ומוסדות וגופים אחרים

ויש עוד כמה קטגוריות שמדברות על 0 ק"מ אבל זה סיפור אחר.

עכשיו אני בא לקנות רכב שהוא יד 2, עם מקוריות "החכרה". אין לי דרך לדעת איזה סוג החכרה זה היה. מימוני? אדם פרטי? חברה? נהג יחיד?
בכל מקרה בקנייה מחברת ליסינג יגידו לך שהרכב שאתה מתעניין בו היה בליסינג מימוני, ולפעמים גם יגידו שנהג יחיד. אני לא קונה את זה.
אז אני מהמחמירים ולוקח את האפשרות של 3 - חברת ליסינג שימוש חברה, עמותות ואגודות שיתופיות למיניהן.
אז אם אני לוקח את המחירון המשוכלל עם הורדה של אפשרות 3, וקילומטרז' וחודש עלייה לכביש - חברות הליסינג רוצות מחיר שהוא כ 10 אלף מעל המחירון המשוכלל. לפעמים גם 12. זה נתון למו"מ ומניח שבסגירה אפשר להוריד כמה אלפים, ועדיין זה יוצא הרבה מעל המחירון.
גם הרבה אנשים פרטיים מבקשים מעל, ומקבלים מעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב נדיר 

שנשמר באופן יוצא מין הכלל/ ק"מ ליד נמוכים במיוחד/ דגם לא נפוץ בכלל.

אפשר לקבל ולקבל מעל המחירון 

אבל אם זה דגם מאוד נפוץ, עם עבר לא משהו. ק"מ לא נמוך.

לקבל עליו מעל המחירון לא יקבלו.

כי יש עוד עשרות כמוהו שרוצים מעל המחירון אבל יש להם נתונים טובים יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעודכן בשוק ובינתיים אני רואה שלא חסרים רכבים אפילו יד ראשונה פרטית, אך הם תקועים שם הרבה מאוד זמן בגלל המחיר הדמיוני שהם מבקשים.

כך שכן יש מעל, אך לא ברמת התעופה הזו שהמוכרים חיים בה.

אולי זה בגלל שאין מלאים מידיים, אך כן יש לעוד חודש חודשיים, וכנראה שרוב האנשים שמוכנים להמתין לעליה ב2022 לא ממש אכפת להם לקבל את הרכב עוד חודש/חודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מביא דוגמא אישית , כאשר יש פה הרבה אחרים שגם מביאים דוגמאות של מכירה בכמה אלפים טובים מעל המחירון ובזמן שיא. 

ועוד איזה דוגמא, על רכב יוצא ליסינג, עם נורת מנוע דולקת, וכפתורי חלונות תקולים. ממש תדהמה שלא מכרו אותו במחירון. 

לגבי אלו שתקועים הרבה זמן ביד 2 למרות הנתונים הטובים, יכול להיות כמה סיבות:

1.רכב לא סחיר. 

2.רכב בניראה יפה בתמונות אבל פח זבל במציאות

3.משקרים במודעות, והרכב יד 3 במקום 1/יוצא ליסינג/ עבר תאונה קשה/ לא חסר. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים?
*4 גלגלים עם ברקס פועל

* יש דלתות

* הגה

* מתניע בבוקר

זה כל מה שצריך היום בשביל לימכור 🤣

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש התקדמות עם המחסור החריף ברכבים חדשים? עד מתי המצב הזה ישאר?

לפי מה ששמעתי בליסינג אצלנו בעבודה הצפי כרגע רק בפברואר-מרץ וזה גם לא בטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק מטורף לחלוטין, המחירים ביד 2 עלו.

אפילו חברות ליסינג התחילו לשלם מחירים קרובים למחירון בטרייד.

הזוי הרכב הפרטי של אשתי באנו להחליף אותו לאיוניק לפני חצי שנה, הציעו בטרייד 15 אלף מתחת למחירון לפיאט טיפו בת 3 עם 20 אלף קמ.

היום מוכנים לתת 3,4 אלף מתחת למחירון, אבל המחירים של האיוניקים קפצו למעלה

אז בתכלס, אין כזה הבדל למי שמחפש להשתדרג.

השוק טוב רק למי שמחליט ךמכור את הרכב ולעבור לתחבורה ציבורית, אז כמה כאלה אתם מכירים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דור-- כתב:

איזה רכב מכרת ומה הנתונים שלו?

מאזדה 2 עם נתונים מצויינים. אנחנו מוכרים תמיד רכבים עם נתונים מצויינים. פעם אחת קיבלנו מחירון (פולו) וכל השאר היינו צריכים להוריד כמה אלפים.

הפעם זה פשוט היה טירוף. הקונה היה המתקשר ה20 (אחרי שעה וחצי,כן?) עד שסגרנו איתו והורדנו את המודעה היו לפחות 50 טלפונים וזה עוד היה בשעות עבודה.

עריכה אחרונה על ידי nev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כמעט 9 שנים עם ה I10, ועם הצטרפות תינוק למשפחה, מנסים כבר חצי שנה למצוא רכב ביד2 אבל זה על סף הבלתי אפשרי למי שמחפש במחיר מחירון (+-), רכב שמור שהוא יד1 מהחברה.

עד כה הייתי קרוב 3 פעמיים שקבענו ללכת לבדיקה, אבל כמה שעות לפני המועד המוכר הודיע שנמכר כבר (פחות מ12 שעות מהפרסום),

כנראה שהסיכוי היחיד לאנשים זה להגיע למקום ולקנות את הרכב בלי בדיקה או מה שאני יעשה, פשוט אחכה שירגע המצב ואקנה רכב חדש (לצערי זה כנראה יקח לפחות שנה מהיום).

עריכה אחרונה על ידי DC10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...