Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, ברווז כתב:

פשוט הזכרת לי משהו. ואולי זה יעזור להבהיר את כוונתי.

פסיכומטרי זה עניין של לשבת, לחרוש ולפתור מבחנים.

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

זה לא נכון. אם אין לך ציון פסיכומטרי ובגרויות מספיקות, אתה לא תתקבל לאוניברסיטה. לא משנה כמה כסף יש לאבא.

הכסף של אבא יקנה לך קורסים ושיעורים פרטיים.

אה, וגם הרבה יותר קל ללמוד כשאתה לא אחרי משמרת בסופר או תחנת דלק.

אה, וגם להגיע להרצאות ומבחנים הרבה יותר נעים במאזדה חדשה מאשר בארבע אוטובוסים מטיז איל נאבי. תהיה הרבה יותר חד ומפוקס.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להשקיע בקורסים ושיעורים פרטיים בבן אדם שלא מסוגל ללמוד זה כמו לשים אוקטן 98 בחיפושית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Potato כתב:

מצב סוציו אקונומי.

מצב סוציואקונומי לא משפיע כהוא זה על היכולת להיכנס לאקדמיה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

להשקיע בקורסים ושיעורים פרטיים בבן אדם שלא מסוגל ללמוד זה כמו לשים אוקטן 98 בחיפושית.

מצד שני אדם שמסוגל ללמוד אבל אין לו איך (ולא יודע מה אפילו, כי הוא פשוט לא נחשף להזדמנויות) זה כמו גולף GTI בלי דלק ועם ג׳נטים עקומים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, falou כתב:

השאלה היא, מה הסיבה ומה המסובב?!

אולי ההכנסה של ההורים היא תולדה של העליונות הגנטית שלהם, אותה הם מעבירים לצאצאים?

האקדמיה נגישה לכלל בערך 2.5 דורות וממה שאני זוכר משיעורי ביולוגיה זה לא מספיק בשביל לבסס עליונות גנטית כלשהי.

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

להפוך לחוקר מצליח לא רבים יכולים.

אני חושב שאתה עושה מתואר יותר מידי.

זה לא כזה קשה ואפשרי לגמרי לעבור אותו עם מספיק עזרה בשיעורים פרטיים.

לא על ממוצע 97 אבל על 70 אפשר למשוך

לפני 25 דקות, SlowRide כתב:

זה בדיוק העניין, הבן של ההיטקיסטים לא יגיע לתואר רק כי יש להורים שלו הרבה כסף אלא כי הוא ירש מהם תכונות מסויימות.

הוא יגיע רק כי יש להם כסף וכי הם דחפו אותו לשם.

יש פה חבר פורום שמזדהה כרופא ואשתו מורה,ואומר ששני הילדים שלו מהנדסים.

איזה קשר גנטי יש בין שלושת המקצועות האלה מלבד שגם ההורים וגם הילדים עברו באקדמיה?

אם הוא יצא סתום, לא משנה כמה כסף הם ישקיעו בו - הוא לא יהיה מוצלח כמוהם.

אם הייטקיסט זה תכנת בחברה כלשהי אז יגיע.

אם אבא שלו זה הבעלים של צ׳ק פוינט יש לו לאן לשאוף.

זה לא נכון. אם אין לך ציון פסיכומטרי ובגרויות מספיקות, אתה לא תתקבל לאוניברסיטה. לא משנה כמה כסף יש לאבא.

אבל בזכות הכסף של אבא יכולת לשבת בסבבה שלך ללמוד בתיכון,לקבל עזרה ושיעורים פרטיים ואפילו להיעזר באבא כי הוא מכיר קצת מתמטיקה בסיסית.

אולי זה בגלל שלמי שיותר חכם בדרך כלל גם יש יותר כסף? סביר להניח שהילדים שלו גם חכמים כי זה תורשתי, יש להם את התכונות שצריך בשביל ללמוד באקדמיה?

לא.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, vadim6385 כתב:

פסיכומטרי זה עניין של לשבת, לחרוש ולפתור מבחנים.

ובזאת מצאת את הסיבה שכל כך הרבה אנשים בישראל לא מצליחים להגיע לציון המיוחל- הם באמת חושבים שמה שכתבת נכון.

פסיכומטרי זה עניין של לשפר יכולות בסיס (באמת בסיס!)+ללמוד קצת ממה שאיזוטרי.

ללמוד טריקים במתמטיקה לא יעזור לך אם אתה לא יודע מתמטיקה.

אם אתה יודע מתמטיקה, לא תצטרך שום טריק.

הפסיכומטרי הוא בעיקר מבחן הספק, בהינתן מספיק זמן- רוב האנשים יכולים לפתור אותו ב 700+ בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 דקות, Potato כתב:

להפוך לחוקר מצליח לא רבים יכולים.

אני חושב שאתה עושה מתואר יותר מידי.

זה לא כזה קשה ואפשרי לגמרי לעבור אותו עם מספיק עזרה בשיעורים פרטיים.

לא על ממוצע 97 אבל על 70 אפשר למשוך

לא צריך להפוך לחוקר, מספיק לסיים תואר ולרכוש מקצוע נדרש בממוצע שיאפשר לך להתקבל לעבודה טובה. זה קל? תלוי למי. יש לי חבר שעשה 2 תארים במקביל. אני יודע שגם אם היה לי ספונסרשיפ של פורמולה 1 לא הייתי מצליח לעמוד בזה.

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

מצד שני אדם שמסוגל ללמוד אבל אין לו איך (ולא יודע מה אפילו, כי הוא פשוט לא נחשף להזדמנויות) זה כמו גולף GTI בלי דלק ועם ג׳נטים עקומים.

ההבדל שלאחד יש פוטנציאל ולשני אין.
ברור שמבין 2 אנשים עם פוטנציאל, לזה שיש כסף יהיה יותר קל להתפתח. אבל כסף לא קונה שכל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Pika007 כתב:

הפסיכומטרי הוא בעיקר מבחן הספק, בהינתן מספיק זמן- רוב האנשים יכולים לפתור אותו ב 700+ בלי בעיה.

ועל כן הקשר שלו מנותק מהאקדמיה שבה מתרחשים תהליכים הפוכים.

"קח בעיה מסובכת ותחקור אותה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ברווז כתב:

פשוט הזכרת לי משהו. ואולי זה יעזור להבהיר את כוונתי.

בשביל בדיחה צריך שיהיה מצחיק, מה שלא היה בתמונה או בציטוט ;)

• מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 18 דקות, Potato כתב:

לא.

לדעתי אתה טועה אבל אהבתי את הנחרצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Potato כתב:

ועל כן הקשר שלו מנותק מהאקדמיה שבה מתרחשים תהליכים הפוכים.

"קח בעיה מסובכת ותחקור אותה"

לימודים אקדמיים הם באופן מובנה ומוחלט תלויי הספק, ניהול זמן עצמי והתמודדות עם מצבי לחץ. אני לא חושב שהפסיכומטרי הוא כלי טוב מספיק ובטח לא "מנבא הצלחה באקדמיה", אבל הייתי חוקר את הנושא ואת יעילותו לפני שהייתי מבטל אותו במחי יד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק השאלה ששאלתי כאן לפני יום או יומיים: כיצד תיקפו את הפסיכומטרי, מה היו ה-end points ואוסיף - כיצד מתקפים מחדש כל וריאציה חדשה.

@Potato היה לי כאן כבר דיון ארוך עם @יבגניפעל נושא "הטיפוס הריאליסטי\הטיפוס הומניסטי". אם הזכרת אותי ואת משפחתי - אז הצד האחד הוא שאני טיפוס יחסית ריאליסטי (אבל לא ממש), ואיכשהו התגברתי על השנתיים הראשונות בטכניון, בשנים שבהן דרשו מהסטודנטים לרפואה מתמטיקה לרמה של מהנדסי מכונות (למדנו יחד באותם שיעורים). הזכרת את שני הבנים המהנדסים שלי, אבל יש גם שלישי, שקיבל כנראה את הנטיות של אמא שלו ויורק דם כל פעם שהוא רואה משוואה ריבועית.

לגבי רקע משפחתי - יש עניין של מוטיבציה. מכיר לא מעט רופאים, מהנדסים ושאר בעלי השכלה אקדמית (חלקם ע תארים מתקדמים) שהגיעו ממשפחות של צווארון כחול. קוריוז קטן - כשהייתי ילד אבא שלי למד שנתיים באנגליה. כסטודנט תפרן ההורים שלי שכרו דירה בשיתוף עם משפחה מקומית, אבי המשפחה עבד כצבע. היה להם בן בן עשרה, וכשאחד ההורים שלי שאל את אמו מה הילד מתכוון לעשות כשיגדל התשובה היתה ברורה: אבא צבע, גם הבן יהיה צבע. שום מוטיבציה להתקדמות. אבל זו החברה הבריטית עם המעמדות הנוקשים. לשמחתנו בארץ המצב שונה וניתנים תנאים שמאפשרים גם לילדי משפחות הצווארון הכחול לרכוש השכלה ולהתנייד למעמד המשכיל. האם זה קל? לא. אבל בהחלט אפשרי. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, SlowRide כתב:

ההבדל שלאחד יש פוטנציאל ולשני אין.

ברור שמבין 2 אנשים עם פוטנציאל, לזה שיש כסף יהיה יותר קל להתפתח. אבל כסף לא קונה שכל.

שמע

כסף לא קונה חברים, אבל הוא קונה את היכולת להיפגש איתם

כסף לא קונה בריאות, אבל הוא קונה אוכל איכותי, אורך חיים בריא וטיפולים רפואיים במידת הצורך

כסף לא קונה אהבה, אבל הוא קונה את היכולת להפוך לאדם מושך (מוצרי היגיינה, בגדים יפים, תחביבים מעניינים)

כסף לא קונה שכל ואינטליגנציה, אבל בהחלט קונה השכלה

יש המון בעיות בחיים שכסף בכיף יכול להעלים אותן. ואני לא מדבר על כסף ברמה של מגדלים/ואגיו/רולקס, אני מדבר רמת הכנסה של פלוס מינוס מעמד ביניים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Pika007 כתב:

לימודים אקדמיים הם באופן מובנה ומוחלט תלויי הספק, ניהול זמן עצמי והתמודדות עם מצבי לחץ. אני לא חושב שהפסיכומטרי הוא כלי טוב מספיק ובטח לא "מנבא הצלחה באקדמיה", אבל הייתי חוקר את הנושא ואת יעילותו לפני שהייתי מבטל אותו במחי יד.

החוויה שלי שונה לגמרי.

יש ים זמן פנוי רק צריך לבחור מה לעשות איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...