Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

כדי להתקבל לטכניון אתה צריך לפחות לנטות קצת לצד הימני. אתה החלטת שגם מי שבאמצע יכול. לפי מה?

לפי מה החלטת שצריך לנטות לצד הימני?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי העובדה שאתה צריך להשיג ציון סכם מעל הממוצע. וזה בלי להביא בחשבון שאנשים מסנניםמאת עצמם בהרשמה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

אנשים נוטים לחשוב שמה שנכון עבורם תקף לרוב האנשים. נדמה לי שזה העניין פה.

בגלל שאתה עשית משהו, נראה לך שכל אדם ממוצע מסוגל לעשות את זה. לדעתי זה לא ככה.

כי אני לא גאון מטורף, סך הכל אותו חרא כמו כולם, רק עם קצת גישה טכנית ואולי מודעות עצמית.

יותר מזה - אני נתקע על פתרון בעיות טריוויאליות, ואם אומרים לי 100 מטר, אני לא יודע להעריך כמה זה (מתבלבל עם וייז).

מה שאני הגעתי אליו זה היה נטו עם מוטיבציה וקצת מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון, ועם משאבים שיכולתי להעמיד לרשותי.

אז אם אני יכול לעשות משהו, אין מצב שאני איזה סנואופלייק יחיד ומיוחד.

וכן, גם לי יש רגעים שבא לי לזרוק הכל לאלף עזאזל, ואני לומד אפילו לא באוניברסיטה.

לפני 31 דקות, Gosser1860 כתב:

אבל הרי זו החוויה הסובייקטיבית שלך. אם זה היה כל כך טריוויאלי ללימודים (בתחומים מבוקשים) היה ערך אפסי בשוק החופשי (וזה לא המצב).

אני לא אומר שלימודי הנדסה זה קל, ממש לא, אבל זה בהחלט אפשרי, אחרת לא היו לומדים את זה.

לפני 43 דקות, Gosser1860 כתב:

מה זה אינטליגנציה ממוצעת? כמה מאותה יכולת ומוטיבציה צריך?

העניין הוא שאתה מסתכל על אלו שהתקבלו/נרשמו ללימודים. זה מלכתחילה מדגם סופר (דופר) מוטה.

IQ ממוצע, ועוד לא יודע איזה מדד שמודדים לפיו. זה פסיכולוגיה, לא אסמבלר, מה אני מבין בזה?

כמה מוטיבציה צריך? יש מדד לזה? צריך כמה שצריך כדי להצליח.

ואני לא מסתכל רק על אלה שהתקבלו. אני גם מסתכל על אלה שסיימו ועובדים בתחום.

אם אתה אישית מרגיש פחות עילוי בגלל זה, סליחה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל מי שמעל הממוצע נחשב לעילוי? זה חדש.

ללמוד הנדסה זה לא בלתי אפשרי, זה פשוט לא אפשרי עבור כל אחד. אתה לא סנואופלייק מיוחד, אתה חלק מקבוצה לא קטנה שהיא לא רוב האוכלוסיה.

לפני 8 דקות, Potato כתב:

לפי זה שכדי להתקבל לטכניון צריך פסיכומטרי מעל 600 (אם אני זוכר נכון) והממוצע הארצי הוא 530. צריך גם כל מיני נתוני בגרויות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

לפי העובדה שאתה צריך להשיג ציון סכם מעל הממוצע. וזה בלי להביא בחשבון שאנשים מסנניםמאת עצמם בהרשמה.

העובדה שלך לא נכונה.

שכן הסכם הוא יחסי ולא קבוע.

לפני שלוש שנים הסכם למדמח בטכניון היה X.

השנה הוא X+3 ,הדבר היחיד שהשתנה הוא הביקוש.

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

לפי זה שה

לפי זה שכדי להתקבל לטכניון צריך פסיכומטרי מעל 600 (אם אני זוכר נכון) והממוצע הארצי הוא 530. צריך גם כל מיני נתוני בגרויות.

לפני רגע דיברת על יכולות מולדות,עכשו עברת לציון פסיכומטרי?

מה הטיעון שלך?מכינה ופסיכומטרי אפשר לשפר.

תבדוק מה הציון הממוצע של אנשים אחרי קורס לצורך העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל הוא מעל הממוצע לאותה שנה/ תקופה.

בהנחה (השגויה) שלאורך שנים ממוצע המועמדים משתווה לממוצע האוכלוסיה הרי שממוצע המתקבלים יותר גבוה.

עכשיו הוסף לכך את תנאי הסף להרשמה ואת הברירה העצמית ותראה שממוצע המועמדים הוא מעל ממוצע האוכלוסיה, וממוצע המתקבלים גבוה אף יותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, Potato כתב:

מה הטיעון שלך?מכינה ופסיכומטרי אפשר לשפר.

תבדוק מה הציון הממוצע של אנשים אחרי קורס לצורך העניין

כמה אפשר לשפר? בהתאם ליכולת המולדת שלך. הרי בסוף לא כולם מתקבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

מי אמר שאתה טוב במה שאתה עושה?

מי אמר שאין לך גבול מאוד ברור לאן אתה יכול להגיע בקריירה שלך?

(אני לא מכיר אותך אז אל תעלב. זו לא ירידה עליך)

לפני 16 דקות, vadim6385 כתב:

אני חושב שאתם (אתה ופוטאטו, למרות שאנחנו יודעים שאין לו דיעה בכל מקרה והוא מתווכח לכיף) קצת מפספסים את הנקודה של רצף. זה לא בינארי. זה לא אחד או אפס. זה לא טיפש או חכם. וגם כמה אתה טוב במקצוע שלך זה לא בינארי. אפשר לסיים תואר במדמח במיליון ואחת מהמכללות שיש היום ומציעות מסלולים קלים שונים ומשונים. אפשר גם לעשות קורס בג׳ון ברייס. אפשר הכל. זה כשלעצמו מעיד על זה שיש לאדם שעושה את זה כישורים מספיקים לעבור את המבחנים שנדרשים בכל מוסד. שזה גם לא בדיוק אחיד. אבל מה קורה ביום אחרי התואר? כל אחד יכול להיות ה-cto של אמאזון? לכתוב את הקרנל של ליניקס שיתבלה קצת פחות? אני די בספק.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, יבגניפ כתב:

ופוטאטו, למרות שאנחנו יודעים שאין לו דיעה בכל מקרה והוא מתווכח לכיף

מלטפים לו פה את האגו כתגובה להטרלה קלילה... נו מה, למה שלא יעשה את זה.

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

כמה אפשר לשפר? בהתאם ליכולת המולדת שלך. הרי בסוף לא כולם מתקבלים.

שוב,לא מסכים.

לפני 14 דקות, David32 כתב:

מלטפים לו פה את האגו כתגובה להטרלה קלילה... נו מה, למה שלא יעשה את זה.

אין לי אגו ללטף אז לא כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כמו הדיון שהיה פה על טראמפ. האם מפגר עם מלא כסף ומשאבים יכול להקים מגדלים במנהטן ולנהל אימפריה. 

חלק אמרו שצריך יותר מכסף, חלק לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טראמפ ממש לא מפגר

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הטיעון שלך היה שלגנטיקה אין קשר ליכולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, Potato כתב:

אם מנרמלים לפי הביקוש (כי הוא קיים בגלל כמות סופית של כסאות בפקולטה), אזי בשביל להתקבל לטכניון (למשל) צריך לקבל סכם מעל הממוצע. ומלכתחילה הממוצע הזה נגזר מכמות מסויימת (שאיננה הרוב) של אנשים שניגשו לפסיכומטרי ובעלי ממוצע בגרויות מסויים.

לפני 42 דקות, vadim6385 כתב:

כי אני לא גאון מטורף, סך הכל אותו חרא כמו כולם, רק עם קצת גישה טכנית ואולי מודעות עצמית.

זהו, שאתה לוקח את עצמך, הופך אותו למדד (בתחום הרלוונטי, פה זה לימודי הנדסה) ומחיל על אחרים. "אם אני יכול, למה אחרים לא?"

אז כן, גם אחרים יכולים, אבל דיברנו עם ייחסיות ועל ספקטרום, ובאופן יחסי סה"כ די מעט אנשים יכולים לגשת ללימודי הנדסה (הן באונ' והן במכללות) להשלים אותם ולקבל ציון עובר לצורך העניין.

יותר מזה - אני נתקע על פתרון בעיות טריוויאליות, ואם אומרים לי 100 מטר, אני לא יודע להעריך כמה זה (מתבלבל עם וייז).

אז מה? גאונות אם קיימת היא בכל התחומים? 

הכרתי כמה חבובים שתחת מבחנים מסויימים אפשר להגדיר אותם גאונים, וחלקם השלים תואר ראשון במת' הרבה לפני הגיוס, מנגד היו תחומים בהם הם התקשו מאוד.

מה שאני הגעתי אליו זה היה נטו עם מוטיבציה וקצת מזל להיות במקום הנכון בזמן הנכון, ועם משאבים שיכולתי להעמיד לרשותי.

אתה רואה את זה מנקודת המבט שלך, אבל לטעמי התמונה הרחבה קצת יותר מורכבת.

לא אמרתי שאתה יחיד ומיוחד. אני טוען שהקבוצה אליה אתה משתייך היא קטנה (ביחס לכלל האוכלוסיה). וברצף של האוכלוסיה הכללית אתה נמצא איפשהו ימינה על הפעמון.

אני לא אומר שלימודי הנדסה זה קל, ממש לא, אבל זה בהחלט אפשרי, אחרת לא היו לומדים את זה.

שוב, מדברים על רצף, ספקטרום ופחות אם אפשר/אי-אפשר. כן או לא.

IQ ממוצע, ועוד לא יודע איזה מדד שמודדים לפיו. זה פסיכולוגיה, לא אסמבלר, מה אני מבין בזה?

לדעתי יותר מהממוצע.

כמה מוטיבציה צריך? יש מדד לזה? צריך כמה שצריך כדי להצליח.

לדעתי המשפט "כמה שצריך" הוא לא טריוויאלי לחלקים גדולים מהאוכלוסיה.

לא חושב שמתישהו הרגשתי עילוי, גם זה לא באמת מעניין אותי ההשוואה לכלל האוכלוסיה (מעבר לכך שלדעתי ההשוואה תקפה). להפך, אני הרבה יותר מעדיף שסביבי יהיו אנשים הרבה יותר חזקים ממני (בכל תחום), כדי שאוכל ללמוד מהם.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...