Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התגעגעתם!? הרבה זמן לא הייתי פה.
מי רוצה ללכת לעבוד? ועד מתי יספרו סיפורים? 
כל שנה אותו הדבר, עד מתי!?

עריכה אחרונה על ידי Big_White

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

מחסנאי זוטר יושב על 33-35 לשעה... גם אם יטחן משמרות של מינימום 12 שעות, לרבות ימי שישי הדרך ל 14 ארוכה למדי.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד מחסן יכול בתסריט הכי אופטימי להגיע ל 40 לשעה. זה מביא אותו לסביבות 8.

השכר לרתכים קצת גבוה אבל ריאלי. כנ"ל לאנשי cnc אבל במשמרות ועם שעות נוספות.

בכלל תקרת השכר לייצור היא האלטרנטיבה של לייצר בחול וכשזה קורה נפלטים גם לא מעט תומכי ייצור ונקלטים במקומם אנשי לוגיסטיקה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך מקביל הוא שחברות קטנות, שאין להם מספיק נפח שיצדיק ייצור בחו״ל, נשארות עם ייצור מקומי ועלות גבוהה (ולא תחרותית) למוצר. זה משאיר להן להפוך להיות נישתיות ו/או איכותיות (להתחרות בנישה קטנה או להציע איכות יוצאת דופן) או שהן יוצאות מהתחרות. מי שיש לו מספיק נפח ייצור, יכול (לעיתים) לעבור לייצר בחו״ל, אבל זה תהליך אחר, עם העלויות והבעיות שלו.

מה שקצת דפק את הלוגיקה הזו זו הקורונה והבעיה של משלוחים, שדפקה את זמני האספקה. פתאום לייצור מקומי יש את היתרון של הנגישות. כמובן שבשווקים בהם זמני אספקה הם קריטים, זה תמיד יתרון, להיות קרוב ללקוח, אבל הקורונה הגדילה את הפער.

כך שיכול להיות שהדרישה לכוח אדם מקומי היא די זמנית, אבל כמו ש-night driver כתב, יש תקרה לביקוש ממנה שווה כבר לייצר בחו״ל.

תהליך נוסף ששוחק את השכר של העובדים הוא הירידה במיומנות הנדרשת. מיכון חדש ומשוכלל יותר מקטין את הצורך במיומנות של העובד ובזמני ההכשרה שלו, ולכן בערך שלו.

בתהליכי ייצור מבוססי IT אני יכול היום לפקח על המון תפוקה עם עובד מיומן אחד, כשכל השאר רק עושים עבודה פשוטה, של תפעול מכונות. בתעשיות עתירות כ״א, קשה עד בלתי אפשרי להתחרות במאסה הסינית. 

דבר נוסף, עובד לוגיסטיקה הוא בעל סט מיומנויות ויכולות שונה משל עובד שמתפעל מכונה (לא מתחזק, מתפעל). הוא כבר אדם שיודע לנהל תהליכים, מיומן ב-IT, דובר אנגלית, פותר בעיות, בקיצור... מנהל זוטר. אתה לא יכול (בהכללה) להקפיץ את מפעיל המכונה להיות עובד לוגיסטי. אנשים עם כישורים שונים.

ככה שקל להתפעל מהמשכורות הללו, אבל אני זוכר שיחה עם בעלים של מפעל מלפני 20 שנה, שסיפר לי שהוא מוכן לשלם 15 ברוטו לרתך, ואין. 15 אלף של לפני 20 שנה...

אז זה לא בדיוק נתון סטטיסטי, אבל בו נגיד שהכתבה לא הפילה אותי.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסנאי מתחיל ירוויח 6K ברוטו ועם נסיון וכר"צ יגיע אולי ל12 ואולי יקבל רכב בשלב מסויים,
למעט רתכים ששם אני יודע שבאמת המחסור למקצוענים העלה את השכר, גם אני חושב שזו כתבה לא מדוייקת בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, llaavvii כתב:

מחסנאי מתחיל ירוויח 6K ברוטו ועם נסיון וכר"צ יגיע אולי ל12 ואולי יקבל רכב בשלב מסויים

אתה מדבר על אלה שיושבים במחסן ודואגים שהסחורה תצא. אנשים כאלה יכולים להתפתח לאנשי רכש ולוגיסטיקה ושם השכר עולה בהתאם לכישורים (יש הבדל בין זה שאומרים לו תשלח למשה הזמנה ל 50 ציפלינגים לבין זה שאומרים לו אני צריך ביצה מרובעת בצע כסף אז תמצא מי יכול לייצר אותה בעולם ובכמה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חדש תחת השמש. חסרים עובדים מיומנים.

בהייטק זאת אותה טרפת, קשה מאוד לאתר עובדים *מיומנים* ומנוסים שלא דורשים הכשרה. וכמו שלא מכשירים רתכים, לשוק אין פנאי להכשיר מתכנתים חסרי ניסיון. 

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, falou כתב:

תהליך מקביל הוא שחברות קטנות, שאין להם מספיק נפח שיצדיק ייצור בחו״ל, נשארות עם ייצור מקומי ועלות גבוהה (ולא תחרותית) למוצר. זה משאיר להן להפוך להיות נישתיות ו/או איכותיות (להתחרות בנישה קטנה או להציע איכות יוצאת דופן) או שהן יוצאות מהתחרות. מי שיש לו מספיק נפח ייצור, יכול (לעיתים) לעבור לייצר בחו״ל, אבל זה תהליך אחר, עם העלויות והבעיות שלו.

מה שקצת דפק את הלוגיקה הזו זו הקורונה והבעיה של משלוחים, שדפקה את זמני האספקה. פתאום לייצור מקומי יש את היתרון של הנגישות. כמובן שבשווקים בהם זמני אספקה הם קריטים, זה תמיד יתרון, להיות קרוב ללקוח, אבל הקורונה הגדילה את הפער.

כך שיכול להיות שהדרישה לכוח אדם מקומי היא די זמנית, אבל כמו ש-night driver כתב, יש תקרה לביקוש ממנה שווה כבר לייצר בחו״ל.

תהליך נוסף ששוחק את השכר של העובדים הוא הירידה במיומנות הנדרשת. מיכון חדש ומשוכלל יותר מקטין את הצורך במיומנות של העובד ובזמני ההכשרה שלו, ולכן בערך שלו.

בתהליכי ייצור מבוססי IT אני יכול היום לפקח על המון תפוקה עם עובד מיומן אחד, כשכל השאר רק עושים עבודה פשוטה, של תפעול מכונות. בתעשיות עתירות כ״א, קשה עד בלתי אפשרי להתחרות במאסה הסינית. 

דבר נוסף, עובד לוגיסטיקה הוא בעל סט מיומנויות ויכולות שונה משל עובד שמתפעל מכונה (לא מתחזק, מתפעל). הוא כבר אדם שיודע לנהל תהליכים, מיומן ב-IT, דובר אנגלית, פותר בעיות, בקיצור... מנהל זוטר. אתה לא יכול (בהכללה) להקפיץ את מפעיל המכונה להיות עובד לוגיסטי. אנשים עם כישורים שונים.

ככה שקל להתפעל מהמשכורות הללו, אבל אני זוכר שיחה עם בעלים של מפעל מלפני 20 שנה, שסיפר לי שהוא מוכן לשלם 15 ברוטו לרתך, ואין. 15 אלף של לפני 20 שנה...

אז זה לא בדיוק נתון סטטיסטי, אבל בו נגיד שהכתבה לא הפילה אותי.

אמנם זה לא אותו דבר, אבל אבא שלי היה איש CNC עם המון נסיון ורק בזה הוא עבד משנת 90 ועד הפנסיה שלו. מעולם לא דיברו איתו על משכורת בסיס ללא שעות נוספות שאפילו מתקרבת לזה. 

אולי 10 אלף במקרה הטוב, וגם זה היה אולי בעשור האחרון.

ואני מדבר איתך על מישהו עם המון המון ניסיון ,ידע ותואר של מהנדס מכונות. לא על בוגר תיכון שסיים קורס של 4 חודשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, hans כתב:

וכמו שלא מכשירים רתכים

ועוד איך מכשירים. 2 משלושת הרתכים שלי הוכשרו אצלי (לא ידעו מה זה רתכת) ועברו אצלי עוד הרבה שהוכשרו. נכון שהם לא ברמה של רתך צנרת שעבר טסט ולא יוכלו לרתך צנרת גז אבל בהחלט מסוגלים לרתך לא רע בכלל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא שילמת להם 14 מהיום הראשון, נכון?

זה כל הסיפור.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, davemustaine87 כתב:

אני מדבר איתך על מישהו עם המון המון ניסיון ,ידע ותואר של מהנדס מכונות. לא על בוגר תיכון שסיים קורס של 4 חודשים. 

אני חייב להגיד שזה מאוד מפתיע, ולא לטובה, שמהנדס מרוויח כ"כ מעט. זה על גבול הביזארי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, hans כתב:

אבל לא שילמת להם 14 מהיום הראשון, נכון?

זה כל הסיפור.

ביום הראשון הם לא היו רתכים אלא עובדים כלליים חסרי מקצוע. ככל שהתקדמו בידע ובתרומה התקדמו גם בשכר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, בדיוק. מה שהשוק רוצה זה כאלה שלא צריך להכשיר, כי הכשרה של עובד כללי, אפילו אם הוא מתחיל משכר מינימום ומעלים לו רק בהמשך - עולה הרבה הרבה יותר - בזמן ובכסף ובאיכות העבודה, ובעיקר ב-delivery. אני לא יודע איך זה ברתכים מתלמדים - אני מנחש שזה בדיוק אותו סיפור -, אבל עד שמתכנת לא מנוסה מפיק עבודה שלא דורשת תיקונים וליווי צמוד (והשבתה של עובד מנוסה תוך כדי, כי מישהו צריך להדריך) - עוברים חודשים.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...