Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לרצות ללמוד דברים חדשים זה חשוב וזה גם כיף. 

זה סתם, מצחיק מסקרן איך עובד המח של אנשים שאני לא מכיר מהאינטרנט ומשתפים בחוויות האישיות שלהם.

איך מישהו מגיע להרגיש עם עצמו כ"גאון לא מוערך" או משהו כזה.

לפני 8 שעות, ברווז כתב:

זה לא פשוט, בכל שפה שהיא איננה מדוברת באופן שוטף, לקלוט מילים, את המשמעות שלהן וגם לזכור אותן אחר כך לאורך זמן.

בדיוק. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חסרים כאלה עם אוצר מילים מוגבל גם ביחס למה שמשתמשים ביום יום. למשל להרבה אנדים חסר גוף ראשון בעתיד והם נאלצים להשתמש בגוף שלישי במקום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אוצר מילים ביחד עם התנסחות רלוונטי בעיקר בכתיבה. אתה יכול לדבר עם מישהו ולומר "תגיד להוא שייסיים עם הדבר הזה כדי שנוכל להתחיל לעשות מה שביקש זה" ויבינו מה אתה רוצה.

אבל אם תשלח כזה מייל, או אפילו וואטסאפ, יחשבו שהגעת מאיזו תכנית של המדינה לשילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Potato כתב:

גם בשפה שאתה מדבר,אוצר המילים שאתה משתמש בו ביומיום מוגבל מאוד.

כולם משתמשים בסבסט מסוים של סך המילים שיש בשפה. זה נכון לכל שפה.

בזמנו קראתי את "סיפור על אהבה וחושך" של עמוס עוז. אני חושב שזה ספר גרוע, אבל גם בלי קשר לערך הספרותי שלו - אני זוכר ממנו בעיקר את השימוש המאולץ ב"גזוזטראות" ושות'. אם זה חריג? שוב, אני לא יודע, אבל זו היתה התחושה שלי בכל קריאה של ספר מתורגם לעברית. השפה ה"גבוהה" הזו מלאכותית בצורה קיצונית וגם בלי סיבה אמיתית. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

השפה ה"גבוהה" הזו מלאכותית בצורה קיצונית וגם בלי סיבה אמיתית. 

כדי להיראות מתוחכם.

אני אישית גם אוהב ספרים שכתובים בשפה פשוטה וברורה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה כדי שמי שקורא ירגיש שהוא חכם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Night Driver כתב:

נאלצים להשתמש בגוף שלישי במקום

אני תמיד מנסה לשכנע שימוש בגוף שלישי, בייחוד אצל בנות זוג, אבל זה נופל עם ההתעקשות שלהן על שימוש בגוף שלישי זכר, בעוד אני מעדיף גוף שלישי נקבה.

• מצחיק 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, falou כתב:

אבל זה נופל עם ההתעקשות

מה הבעיה? משתמשים בגוף רביעי. הבנתי שבצרפתית וגרמנית יש דוגמא ומופת לגוף רביעי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קראת לי?!!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה מנהלת תחנת דלק. הענישה עובד שיצא מוקדם

מהמשמרת.

"לקחנו מכונת תספורת, אני בא": מנהלת בתחנת דלק הורתה לגלח ראש של עובד – כי יצא מוקדם

כתב אישום הוגש נגד ורד הירש, בעלת תחנת דלק בת"א, שהורתה לכאורה למכר לגלח ראש של אחד מעובדיה – כי עזב מוקדם את המשמרת • "לקחנו מכונת תספורת, שיקרתי עליו שאנחנו נפגשים ואני בא לקחת אותו" • מטעם הנאשמת נמסר: "מכחישה את המיוחס בכתב האישום".

N12 - מנהלת בתחנת דלק הורתה לגלח ראש של עובד כי יצא מוקדם (mako.co.il)

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...