Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 900 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 20 דקות, SlowRide כתב:

יש גם המון שאולי רוצים אבל לא יכולים כי הם לא מסוגלים לעמוד בדרישות של הלימודים האלה ולא משנה כמה כסף יהיה להם.

ואני מדבר על כאלה שיש להם את השכל, אבל אין להם את הכסף. ולא חסר כאלה.

ובשביל לימודי הנדסה, גם הנדסת מכונות/חשמל, לא צריך להיות איזה גאון על, צריך סך הכל אינטליגנציה ממוצעת ואת היכולת והמוטיבציה לשבת על התחת ולחרוש. לא פורמולה 1 ואפילו לא טייס.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אלה קביעות מאד נחרצות. איך אתה יודע שיש מלא כאלה, ואיך אתה בטוח שזה כל מה שצריך בשביל להיות מהנדס חשמל?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

מה זה תואר כלשהו? לא מדברים על תואר מקצועי שיאפשר לך לפתח קריירה ולהתפרנס? לא כל תואר מספיק ישיבה על התחת.

נסכים שלא להסכים.

לפני 23 דקות, SlowRide כתב:

זה מזכיר לי שבטירונות היה איתי איזה אחד סתום, אבל ממש גולם. כל הזמן דיבר על זה שהוא רוצה ללכת לקורס מפקדים או קצינים. היה מתנדב לכל התפקידים הכי מסריחים וקופץ בראש בכל פעם שרצו משהו. ממש רצה את זה. בסוף ההכשרה החליטו שהוא לא מתאים כמובן. מה זה אומר? Can't fix stupid.

זה אומר שהצבא מערכת מפגרת שלא יודעת למיין את האנשים שלה.

אתה יכול לצלוח כל מבחן בתואר ולהיות מהנדס גרוע כי אף אחד לא בדק את הכישורים שלך.

פה המקרה שונה כי אתה מנוטר 24/7 ומישהו פספס כמה וכמה פעמים 

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאפשר לשפר את הציון הפסיכומטרי ע"י הכנה למבחן, זה לא בהכרח דבר רע.

הפסיכומטרי אמור לנבא הצלחה בלימודים האקדמיים וחלק מההצלחה בלימודים האקדמיים תלוי ביכולת ללמוד למבחנים..

אין ספק שהכנה עולה כסף, אבל רוב מי שמתעתד ללמוד באקדמיה אמור להיות מסוגל לשלם כמה אלפי שקלים על התהליך. בסוף זה חלק קטן מההוצאה הכוללת על התואר.

יש את האו"פ שמאפשרת לימודים ללא פסיכומטרי. אני הוצאתי מעל 700 בפסיכומטרי ובכל זאת למדתי מדמ"ח באו"פ (משיקולים אחרים). ראיתי את הרוב הגדול שהתחילו ללמוד יחד איתי, ולא היה להם פסיכומטרי מתאים, נושרים מהר מאוד.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אלה קביעות מאד נחרצות. איך אתה יודע שיש מלא כאלה, ואיך אתה בטוח שזה כל מה שצריך בשביל להיות מהנדס חשמל?

כי הרמה של הקורסים לא מספיק גבוהה בשביל שתידרש יכולת על כלשהי.

לפני 3 שנים הייתי סתם טמבל,עכשו אני טמבל עם תואר.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדרהלימודים באו"פ מצריכים עוד כמה יכולות, למשל התמדה במסגרת פחות פורמלית, שלא כל אחד יכול לעמוד בה. וכמובן אפשר שמי שבחר באו"פ מלכתחילה צריך להתמודד עם נסיבות המקשות גם על לימודים במסגרת מסורתית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, SlowRide כתב:

אני רואה איזה אנשים לומדים את זה, סיימו את זה ועובדים בתחום.

לא טיפשים, אבל גם לא איזה גאוני על מטורפים. בסך הכל אנשים רגילים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני 47 דקות, Potato כתב:

הרמה של הקורסים לא מספיק גבוהה בשביל שתידרש יכולת על כלשהי.

לפני 3 שנים הייתי סתם טמבל,עכשו אני טמבל עם תואר.

לא מדובר ביכולת על, אלא ביכולות שלא לכולם יש. 

לפני 6 דקות, vadim6385 כתב:

לא טיפשים, אבל גם לא איזה גאוני על מטורפים. בסך הכל אנשים רגילים

אנשים נוטים לחשוב שמה שנכון עבורם תקף לרוב האנשים. נדמה לי שזה העניין פה.

בגלל שאתה עשית משהו, נראה לך שכל אדם ממוצע מסוגל לעשות את זה. לדעתי זה לא ככה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, SlowRide כתב:

לא מדובר ביכולת על, אלא ביכולות שלא לכולם יש. 

אנשים נוטים לחשוב שמה שנכון עבורם תקף לרוב האנשים. נדמה לי שזה העניין פה.

בגלל שאתה עשית משהו, נראה לך שכל אדם ממוצע מסוגל לעשות את זה. לדעתי זה לא ככה.

למה אתה חושב שאתה שונה מכל אדם אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Potato כתב:

לא ראיתי באקדמיה משהו קשה או מסובך,כל דבר מצריך זמן ותרגול אבל כל בחינה אפשר לעבור.

לדעתך יש איזה אתגר, נסכים שלא להסכים.

אבל הרי זו החוויה הסובייקטיבית שלך. אם זה היה כל כך טריוויאלי ללימודים (בתחומים מבוקשים) היה ערך אפסי בשוק החופשי (וזה לא המצב).

לפני שעה, vadim6385 כתב:

ובשביל לימודי הנדסה, גם הנדסת מכונות/חשמל...צריך סך הכל אינטליגנציה ממוצעת ואת היכולת והמוטיבציה לשבת על התחת ולחרוש.

מה זה אינטליגנציה ממוצעת? כמה מאותה יכולת ומוטיבציה צריך?

העניין הוא שאתה מסתכל על אלו שהתקבלו/נרשמו ללימודים. זה מלכתחילה מדגם סופר (דופר) מוטה.

לפני שעה, Potato כתב:

אתה יכול לצלוח כל מבחן בתואר ולהיות מהנדס גרוע כי אף אחד לא בדק את הכישורים שלך.

לצערינו יש פער בין מה שאנשים חושבים שהם יקבלו מהאונ' ובין מה שהם מקבלים בפועל ובטח בין מה שהמעסיקים צריכים.

לפני שעה, פינדר כתב:

זה שאפשר לשפר את הציון הפסיכומטרי ע"י הכנה למבחן, זה לא בהכרח דבר רע.

זהו, שזה קצת בעייתי, לפחות בחלק מהמוסדות. לפסיכומטרי ניתן (לאחר 2017, אפילו ללא תקופת צינון) לגשת כמה פעמים שרוצים. בקורסי שנה א' במדמ"ח באת"א ניתן לבצע את הקורס לכל היותר 3 פעמים, ואם לא מצליחים לעבור אזי הלימודים מופסקים, מקור.

לפני 48 דקות, vadim6385 כתב:

בסך הכל אנשים רגילים.

לעניות דעתי ה"רגילים" שלך מגיע ממדגם מוטה. אם תסתכל בצורה רחבה יותר אתה תראה שהפול של המועמדים האפשריים הוא מלכתחילה קטן למדי ביחס לאוכלוסייה הכללית.

לפני 6 דקות, Potato כתב:

למה אתה חושב שאתה שונה מכל אדם אחר?

סליחה שאני מתערב, אבל לא הבנתי. אתה מאמין שכל אחד יכול לעשות כל דבר אם רק ירצה את זה מספיק/יהיה לו מספיק משאבים?

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Gosser1860 כתב:

סליחה שאני מתערב, אבל לא הבנתי. אתה מאמין שכל אחד יכול לעשות כל דבר אם רק ירצה את זה מספיק/יהיה לו מספיק משאבים?

עד רמה מסוימת כן.

לא *כל* אחד,אבל רוב האוכלוסיה.

כמו עקומת פעמון,יש מאוד חכמים בקצה אחד,מאוד מטומטמים בקצה שני והשאר באמצע.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הפכמוןמשל מסיימי טכניון בבצלחה אינו חופף לפעמוןנשל כלל האוכלוסיה - גם הממוצע וגם הזנבות, עד 2-3 סטיות תקן, של בוגרי הטכניון, ישבו משמעותית ימינה מאלה של כלל האוכלוסיה.

המילייה שלך הם בוגרי מוסדות אקדמיים, וזה מה שמטעה אותך.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

אבל הפכמוןמשל מסיימי טכניון בבצלחה אינו חופף לפעמוןנשל כלל האוכלוסיה - גם הממוצע וגם הזנבות, עד 2-3 סטיות תקן, של בוגרי הטכניון, ישבו משמעותית ימינה מאלה של כלל האוכלוסיה.

המילייה שלך הם בוגרי מוסדות אקדמיים, וזה מה שמטעה אותך.

הטענה שלי הוא שאתה לוקח קבוצה מתוך הפעמון וזורק אותה בטכניון ולא בהכרח שאתה לוקח את הזנב הימני.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כדי להתקבל לטכניון אתה צריך לפחות לנטות קצת לצד הימני. אתה החלטת שגם מי שבאמצע יכול. לפי מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...