Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 57 דקות, vadim6385 כתב:

אתה הבאת אותם - זה עליך

אז זהו שאני אומר מראש,תראיין תחליט.

לא רואה איך זה עלי,בסופו של דבר מי שאחראי לגיוס הוא המנהל המגייס ולא הממליץ.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

נפלתי בהתחלה עם בוגרי מכללות עד שלמדתי שבמכללות הגדשים שונים ממה שאני רגיל מהאוניברסיטאות, נפלתי עם אנשים ש"למדו" בחו"ל (לאו דווקא בריה"מ) ולא היה להם מושג קלוש וכמובן יש כאלה שאומרים שהם בעלי מקצוע ואין להם מושג.

שאלה רצינית ברשותך. 

האם אתה יודע להעיד על כך שהמנטליות שלך לגבי בוגרי מכללה משותפת לעוד אנשים בתעשייה? או שזה יותר משהו שהוא מניסיון אישי שלך בלבד?

פשוט מבאס אותי לדעת שאפילו שהתחלתי בתהליך של לימודים, אני אפסל מראש בהרבה מקרים על סמך המקום שבו למדתי, בלי שאפילו ירצו לדבר איתי...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל ככה זה, כמו שאתה לא תשקול לקנות מוצר ממותג לא ידוע ולא מוכר כשאתה יכול להרשות לעצמך משהו מחברה שאתה מכיר. יכול להיות שזה אחלה מוצר, אבל אתה תעדיף ללכת על בטוח.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ברווז כתב:

שאלה רצינית ברשותך. 

האם אתה יודע להעיד על כך שהמנטליות שלך לגבי בוגרי מכללה משותפת לעוד אנשים בתעשייה? או שזה יותר משהו שהוא מניסיון אישי שלך בלבד?

פשוט מבאס אותי לדעת שאפילו שהתחלתי בתהליך של לימודים, אני אפסל מראש בהרבה מקרים על סמך המקום שבו למדתי, בלי שאפילו ירצו לדבר איתי...

כן ככה זה.

בוגרי אוניברסיטאות אוהבים בוגרים של אוניברסיטה.

גם בין המכללות השונות יש היררכיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווזלא רלוונטי לך. אתה הולך ללמוד לתעודת הנדסאי, ואת זה לומדים במכללות או בלימודי חוץ, או בבתי ספר להנדסאים - לא באוניברסיטה.

האם יש מדרג בבתי הספר להנדסאים - הנחה סבירה שכן, אבל איני מכיר אותו.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, sperial כתב:

@ברווזלא רלוונטי לך. אתה הולך ללמוד לתעודת הנדסאי, ואת זה לומדים במכללות או בלימודי חוץ, או בבתי ספר להנדסאים - לא באוניברסיטה.

האם יש מדרג בבתי הספר להנדסאים - הנחה סבירה שכן, אבל איני מכיר אותו.

אולי למהט יש מדרג של תוצאות הבחינות מעבר.

לא יודע אם הן מתפרסמות אבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Be roo כתב:

ודאי שזה משנה, כל הטרטרם שתארת למעלה לא עולה כסף ולוקח זמן? מועמדים נופלים בשלבים שונים וכל שלב ושלב לוקחים זמן ומשאבים, הרי יש מחלקה שלמה שזה התפקיד שלה, על זה היא מקבלת משכורת. סיגי עובדת בחינם? שלא לדבר על המראיינים המקצועיים שצרכים להתפנות לראיונות במקום לנהל את צוות המתכנתים שלהם.

אני אנחש שלא היית מעסיק אף פעם. אולי אפילו לא ראיינת מעולם.

אני לא מעסיק, אבל במסגרת תפקידי ראיינתי כמה עשרות אנשים (מהנדסים). מעריך שהתקבלו לעבודה בסופו של דבר שבעה. כולם היו גיוסים מוצלחים לדעתי. כולל אחד שמראש סימנתי כבינוני (אבל זה היה מספיק לתפקיד) ואחד שסימנתי כ"לא ישאר פה המון זמן" אבל המנהל שלי התרשם והחליט לגייס אותו בכל זאת (בסוף עזב לאחר פחות משנתיים אך במהלכן נתן תפוקה טובה).

כל מה שתיארתי עולה כסף, אבל לראיין עשרה אנשים לתפקיד מסוים עולה פחות מלראיין 500, נכון? אז מסננים לפי מה שאפשר כדי להביא לראיון מועמדים עם פוטנציאל הצלחה מירבי, גם אם זה אומר להפסיד מועמדים שיכלו להיות טובים אבל לא זימנת אותם לראיון בכלל.

לפני 3 שעות, Gosser1860 כתב:

אם הסינון אוטומטי, המערכת הזו כנראה עלתה כסף (תוכנה חיצונית או פיתוח פנימי).

בין אם הסינון בוצע ידנית או אטומטית, לקרוא את השליש שנשאר זה עדיין כמות גדולה מאוד של קו"ח, שלוקח לא מעט זמן.

בשוק של היום סיגי כנראה תשלח זימונים ליותר מהם (בד"כ במקסימום קיבולת של הר"צ המגייס). ועדיין, יש כאן את עלות נוספת.

ראיון מקצועי אורך בד"כ שעה. שעה שלך, שעה של הבכיר ממך פר מועמד. כפול כמה מועמדים עד שהתפקיד מאוייש (ובהנחה והמועמד לא ביטל לפני/אחרי חוזה). יש כאן עלות אסטרונומית ישירה ועקיפה.

בדיוק. בד"כ חברה קובעת עלות משוערת לגיוס (ואז משפרת עם אופטימיזציות במשך הזמן) לפי קריקטריונים למשרה. לפעמים מספיק רק מישהו "טוב" ולפעמים מחפשים "מצוין" ואז כמובן מגדילים את התקציב בגיוס.

כל מה שאמרת רק מגבה את הטענה שלי - לחברה עדיף לסנן בלשב מוקדם (קורות חיים וקריטריונים כלשהם) ולהשקיע בראיון רק של אלו עם הפוטנציאל הכי גבוה, גם אם המחיר הוא להפסיד מועמדים שאולי היו מצליחים מצוין בראיון.

לפני 56 דקות, ברווז כתב:

שאלה רצינית ברשותך. 

אני מאותו תחום כמו נהג לילה ויכול להעיד שגם בחברה שבה אני עובד יש אפליית מוסדות. יש תפקידים שאליהם ישקל רק בוגר אוניברסיטה (וזה לא כולל אריאל). אבל כמו שכבר נאמר, במקרה של הנדסאים התחרות מראש היא לא מול בוגרי אוניברסיטאות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, sperial כתב:

אחד הדברים שמסקרנים אותי הוא כיצד מוסדות אקדמיים בוחנים את מנגנוני הסינון שלהם לקבלה ללימודים - גם לחיוב (קליטת מועמדים טובים ודחיית הצפויים להכשל בלימודים ובקריירה), וגם לשלילה (דחיית מועמדים טובים וקליטת כשלוניים, גם בשני הטווחים).

פסיכומטרי?

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

פשוט מישהו בלשכה החליט לתמדת אותם בצורה שאפילו בניתוח שינוי מין לע עושים ברית מילה כזו.

אחחח.... מזל שיש על מי לסמוך במדינה הזו :hihi:

לפני 5 שעות, Potato כתב:

כשהייתי מעביר קורות חיים תמיד עם דיסקליימר "הוא מחפש עבודה,הוא בן אדם סבבה אבל אין לי מושג איך הוא עובד,זה עליך".

אני ממליץ לך שאם אתה לא סומך עליו אז אל תעביר. זה יביא לך יותר נזק מתועלת..

לפני 4 שעות, Potato כתב:

ואין לי מושג איך *חברים* שלי עובדים.

איך אתה יודע אם הוא חבר טוב או לא? 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, A_lex כתב:

ואחד שסימנתי כ"לא ישאר פה המון זמן" אבל המנהל שלי התרשם והחליט לגייס אותו בכל זאת (בסוף עזב לאחר פחות משנתיים אך במהלכן נתן תפוקה טובה).

שנתיים תמימות?! במונחי מתכנתים מדובר ב"עובד מסור ונאמן שמוכן לשכב על הגדר"... 😅

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@DareDevilלא ירדת לסוף דעתי. שאלתי היא כיצד נבדק כי ציון הסכם, במבנה המקובל במוסד או מסלול מסויים, אכן מנבא התאמת המועמדים המתקבלים להצלחה באותו מסלול, הן בלימודים והן בתפקידים שאחריהם.

בסופו של דבר אותו מבחן פסיכומטרי (עם 3 וריאציות בשקלול הרכיבים) אמור לנבא הצלחה של סטודמט לרפואה, סטודנט להנדסת חשמל, סטודנט לעבודה סוציאלית וסטודנט לארכיאולוגיה. מן הסתם כל מסלול כזה מצריך סט יכולות שונה, אז אני תוהה כיצד כלי אחד יכול לסנן לכולם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

@DareDevilלא ירדת לסוף דעתי. שאלתי היא כיצד נבדק כי ציון הסכם, במבנה המקובל במוסד או מסלול מסויים, אכן מנבא התאמת המועמדים המתקבלים להצלחה באותו מסלול, הן בלימודים והן בתפקידים שאחריהם.

בסופו של דבר אותו מבחן פסיכומטרי (עם 3 וריאציות בשקלול הרכיבים) אמור לנבא הצלחה של סטודמט לרפואה, סטודנט להנדסת חשמל, סטודנט לעבודה סוציאלית וסטודנט לארכיאולוגיה. מן הסתם כל מסלול כזה מצריך סט יכולות שונה, אז אני תוהה כיצד כלי אחד יכול לסנן לכולם.

הוא לא אמור לנבא כלום.

נטו כלי סינון שרבים טוענים שהוא מיותר.

לפני כשעה, DareDevil כתב:

איך אתה יודע אם הוא חבר טוב או לא? 

מה הקשר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, hans כתב:

שנתיים תמימות?! במונחי מתכנתים מדובר ב"עובד מסור ונאמן שמוכן לשכב על הגדר"... 😅

נראה לי שזה ככה בכל מקצוע בשוק החופשי. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

תתכונן.

אתה תיפסל על זה שאתה אובר/אנדרקווליפייד, גבוה/נמוך מדי, לא בא בטוב, כי היום יום ראשון.

שבחירת מוסד לימודים לא תטריד אותך במובן הזה.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

לא יודע אם אם זה מנחם אותך, אבל אותי העבירו 2 ראיונות, ומבחן פסיכוחרטא של 3 שעות, בשביל לפסול אותי מראש כי המנהל במקום X אוהב אנשים עם תואר שני, גם אין להם שום ניסיון או ידע רלוונטי לתפקיד(ממידע פנימי והיכרות אישית עם מי שנבחר לתפקיד, לא סתם מהנחות שלי) 

הייתי מעדיף שיפסלו אותי כבר מראש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...