Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, FlicK כתב:

שטויות.

אני בלי שום תואר ובלי שום קורס עובד בחברת הייטק ומרוויח לא פחות ממהנדסי תוכנה.

הכל למדתי לבד דרך האינטרנט.

אתה רואה, אם היה לך תואר, והיית מבין שיש כזה דבר ״סטטיסטיקה״ היית מבין שאתה כותב שטויות, כי מקרה פרטיקולרי לא מעיד כלום על הכלל.

• אהבתי 2
  • מצחיק 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, FlicK כתב:

לא צריך להיות פה עם מנת משכל גבוה מהממוצע , רק משמעת עצמית וכל הזמן להישאר עדכני בתחום שלך, וכמובן שמתחילים מלמטה.

זה בדיוק מה שמפחיד אותי במצב כזה - אתה מפוטר וצריך שוב פעם להתחיל מלמטה.

גם אני אגב בלי תואר (עדיין) ועובד בתפקיד של מהנדס תוכנה. גם אני התחלתי מלמטה, אבל המצב שלי שונה, אצלי הקידום סוג של מותנה בלימודים.

לפני 6 שעות, Pika007 כתב:

שלא לדבר על תחומי תוכנה שכבר דורשים בסיס מתמטי כבד מאחוריהם....

כמה שאני ומתמטיקה זה לא חברים, אבל זה ההבדל בין תכנת למהנדס.

image.png.5a9a8a5b9141c1028b04581ef41bd393.png

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

אתה רואה, אם היה לך תואר, והיית מבין שיש כזה דבר ״סטטיסטיקה״ היית מבין שאתה כותב שטויות, כי מקרה פרטיקולרי לא מעיד כלום על הכלל.

לא באתי להעיד על הכלל.

להגיד לך מה הסיכויים שלך לעבוד בהייטק בלי תואר? אני לא יודע. לא מעניין אותי.

אני יודע שבלי תואר אפשר לעבוד בהייטק. זאת עובדה ועל זה היה כל הדיון.

לא חייב להיות מהנדס תוכנה בשביל לעבוד בהייטק או להרוויח משכורת גבוה , יש עוד הרבה מקצועות מסביב שמתגמלים לא פחות ולא דורשים תואר.

ואדים - לא הבנתי למה כשאתה מפוטר אתה צריך להתחיל שוב מלמטה ? מאיזה בחינה ?

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, FlicK כתב:

לא באתי להעיד על הכלל.

זו אמירה שאינה מתיישבת עם ההגיון הפשוט.

לפני 11 שעות, FlicK כתב:

בוא נגיד ככה שבלי השכלה גבוהה יש סיכוי הרבה יותר גבוה שתסחוב ארגזים בסופר מאשר תפתח קריירה בהייטק.

זו הערה מכלילה

לפני 11 שעות, FlicK כתב:

שטויות.

זו התגובה שלך להכללה.

לפני 16 דקות, FlicK כתב:

אני יודע שבלי תואר אפשר לעבוד בהייטק. זאת עובדה ועל זה היה כל הדיון.

לא על זה היה הדיון, אפילו לא לרגע אחד, בטח לא מה שהגבת עליו.

אתה יכול להמשיך ללמוד בעצמך מהאינטרנט, ולהודות שכתבת לא לגופו של לעניין, אלא על עצמך, שזו היתה טעות, ולהתקדם הלאה.

זה גם אחד הדברים שלומדים באקדמיה, לקבל פידבק מתקן מעמיתים ללימודים וממרצים...

תראה, יש בהיי טק כאלו שמצליחים בלי תואר, והתעשייה יודעת גם לחפש ולמצוא אותם. אבל אלו בטח לא הרב. הרב יוצאים ממוסדות, אם זה צה"ל או מוסדות אקדמיים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, FlicK כתב:

נו באמת, חשבתי שתביא משהו יותר טוב מזה.

ולי יש ניסיון , רוצה הוכחה לניסיון שלי בתור מראיין ? תשאל אותי שאלות. פשוט מאוד. 

התשובה הזו לבד היתה פוסלת אותך כי זה רק מראה כמה אתה לא מבין כמה הבסיס  רחב שהאקדמיה נותנת חשוב כדי ליצור עובד שיודע לפתור בעיות שלא נתקל בהן אף פעם.

אם היית אומר שאתה משלים תואר בפתוחה (שלפי מה שאתה צעיד על עצמך אין לך בעיה לעשות בלי לפתוח אפילו ספר) הייתי שוקל מועמד כמוך בחיוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Night Driver כתב:

רוצה הוכחה לניסיון שלי בתור מראיין ?

האמת שכן.

מזמן רציתי לראות איך מראיינים מודדים את ההצלחה שלהם.

אילו מדדים אתה לוקח לבחינה של האם מועמד היה מוצלח?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

האמת שכן.

ויותר מעניין אותי,

האם היה לך גיוס שחשבת שהוא טוב והתברר כגרוע,מה המסקנות שהסקת ואיפה לדעתך טעית באבחנה.

לפני שעה, FlicK כתב:

לא באתי להעיד על הכלל.

להגיד לך מה הסיכויים שלך לעבוד בהייטק בלי תואר? אני לא יודע. לא מעניין אותי.

אבל לנהל דיון על בן אדם בודד זה קצת מיותר,לא?

לפני שעה, FlicK כתב:

אני יודע שבלי תואר אפשר לעבוד בהייטק.

כולנו יודעים את זה.

אבל שוב,זה ש0.1% יכול להגיע לתפקידים מסוימים עם הכשרה "עצמית" לא מעיד על הכלל.

לפני שעה, FlicK כתב:

זאת עובדה ועל זה היה כל הדיון.

העובדה לא רלוונטית,מדברים באחוזים/מונחי הסתברות.

כמה שנות לימוד אקדמיות יש בממוצע(כל דירוג אחר)  לעובד בכל תפקיד לצורך העניין.

לפני שעה, FlicK כתב:

לא חייב להיות מהנדס תוכנה בשביל לעבוד בהייטק או להרוויח משכורת גבוה , יש עוד הרבה מקצועות מסביב שמתגמלים לא פחות ולא דורשים תואר.

אין ויכוח על זה ש"יש" או "אפשר".

השאלה היא מה הסיכויים שלי להתקבל עם תואר ובלי תואר.

לפני שעה, FlicK כתב:

ואדים - לא הבנתי למה כשאתה מפוטר אתה צריך להתחיל שוב מלמטה ? מאיזה בחינה ?

כי כרגע אין לו תעודה,ומקומות רבים שדורשים אותה יפסלו אותו.

אז כמות המשרות הפתוחות עבורו מצטמצם דרסטית ויש סיכוי לא נמוך שיצטרך להתפשר על משרת כניסה למרות הנסיון.

לפני שעה, Night Driver כתב:

התשובה הזו לבד היתה פוסלת אותך כי זה רק מראה כמה אתה לא מבין כמה הבסיס  רחב שהאקדמיה נותנת חשוב כדי ליצור עובד שיודע לפתור בעיות שלא נתקל בהן אף פעם.

אני יכול להעיד על עצמי רק,

אבל עם התואר קיבלתי סוג של "אומץ" לגשת ולפתור דברים בצורה עצמאית.

להתחיל מאפס בלי הכוונה,לקשקש קצת רעיונות ותרשימי זרימה ולדעת להתמיד ולהגיע לפתרון.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

האמת שכן.

אני לא מראיין קלאסי עם רשימת מכולת ושאלות מוכנות כי בסופו של דבר אני מדבר עם בן אדם ולא עם תוכנה ומה שאני מחפש בעיקר זה את הראש הפתוח וידע בסיסי. אני שואל בעיקר שאלות על הניסיון התעסוקתי הקודם גם אם הוא לא קשור ישירות וכל פרט שעוזר לי ללמוד מי האדם שיושב מולי.

אם מדובר במישהו שרק סיים ללמוד לא מעניינים אותי הציונים אלא יותר הרכב הקורסים שמעידים על מה הכיוונים שמעניינים אותו.

אצלי המצב גם יותר פשוט כי אני גם מראיין, גם בוחר וגם קולט אז אם טעיתי אני אראה את זה תוך יום.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Potato כתב:

יותר מעניין אותי,

האם היה לך גיוס שחשבת שהוא טוב והתברר כגרוע,מה המסקנות שהסקת ואיפה לדעתך טעית באבחנה.

בטח שהיו ולא אחד.

נפלתי בהתחלה עם בוגרי מכללות עד שלמדתי שבמכללות הגדשים שונים ממה שאני רגיל מהאוניברסיטאות, נפלתי עם אנשים ש"למדו" בחו"ל (לאו דווקא בריה"מ) ולא היה להם מושג קלוש וכמובן יש כאלה שאומרים שהם בעלי מקצוע ואין להם מושג.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

נפלתי בהתחלה עם בוגרי מכללות עד שלמדתי שבמכללות הגדשים שונים ממה שאני רגיל מהאוניברסיטאות, נפלתי עם אנשים ש"למדו" בחו"ל (לאו דווקא בריה"מ) ולא היה להם מושג קלוש וכמובן יש כאלה שאומרים שהם בעלי מקצוע ואין להם מושג.

אתה לא שואל שאלות בסיסיות שיכולות להעיד על הלך החשיבה של הבנאדם או אם ה"נסיון" שיש לו הוא אמיתי או שהוא סתם מזבל בשכל?

אני אמנם לא מראיין, אבל המנהל שלי מתייעץ איתי איזה שאלות לשאול מועמדים לעבודות, אחרי נפילות קשות שהיו לו לפני שהוא שאל שאלות. 

ואני לא רוצה להשמע כמו איזה דוש מתנשא ששכח מה זה להיות בראיונות עבודה, ושאפשר לקבל בלאק אאוט ודברים כאלה, אבל באמת שהשאלות בסיסיות מאוד מאוד מאוד. והרבה אנשים אין להם מושג. בכלל. וזה מיד מסנן חלק גדול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, davemustaine87 כתב:

ואני לא רוצה להשמע כמו איזה דוש מתנשא ששכח מה זה להיות בראיונות עבודה, ושאפשר לקבל בלאק אאוט ודברים כאלה, אבל באמת שהשאלות בסיסיות מאוד מאוד מאוד. והרבה אנשים אין להם מושג. בכלל. וזה מיד מסנן חלק גדול. 

זה לא עניין של דוש.

יש ידע בסיסי שצריך להיות לכולם.

מהנדס מכונות גם מתחיל וגם ותיק אמור לדעת כמה דרגות חופש יש במערכת או איך חום מפונה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, davemustaine87 כתב:

אתה לא שואל שאלות בסיסיות שיכולות להעיד על הלך החשיבה של הבנאדם או אם ה"נסיון" שיש לו הוא אמיתי או שהוא סתם מזבל בשכל?

אני אמנם לא מראיין, אבל המנהל שלי מתייעץ איתי איזה שאלות לשאול מועמדים לעבודות, אחרי נפילות קשות שהיו לו לפני שהוא שאל שאלות. 

קודם כל ממש לא דוש מתנשא.

הנקודה היא שאנשים מתכוננים לראיונות ולומדים את השאלות האלה בדיוק.

גם מי שבאמת סיים אוניברסיטה גם אם למד תחום טכנולוגי אחר (פשוט לא יודע מה קורה במדעי הרוח או החברה. מכיר את המדעים המדוייקים) ידע להגיע למידע הרלוונטי. אני מחפש את אלה שיודעים מה לעשות איתו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שמסקרנים אותי הוא כיצד מוסדות אקדמיים בוחנים את מנגנוני הסינון שלהם לקבלה ללימודים - גם לחיוב (קליטת מועמדים טובים ודחיית הצפויים להכשל בלימודים ובקריירה), וגם לשלילה (דחיית מועמדים טובים וקליטת כשלוניים, גם בשני הטווחים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Potato כתב:

ויותר מעניין אותי,

גם היו כאלה או לא, זו תמונה חלקית. אתה יכול לדעת שלקחת עובד והתברר שהוא לא טוב, אתה לא יודע על כמה עובדים ויתרת כי חשבת שהם לא מתאימים והפסדת עובד מצוין.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...