Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

חוץ מפקולטות ספציפיות שעושות בחינה משלהם ו/או ראיון אישי, מישהו בוחן את הרלוונטיות של הפסיכומטרי או את הציונים בתעודת הבגרות כתנאי קבלה? 

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Be roo כתב:

גם היו כאלה או לא, זו תמונה חלקית. אתה יכול לדעת שלקחת עובד והתברר שהוא לא טוב, אתה לא יודע על כמה עובדים ויתרת כי חשבת שהם לא מתאימים והפסדת עובד מצוין.

מעניין אותי אבל השיפור בתהליך הגיוס.

לקחתי עובד בתהליך כלשהו,גיליתי שהוא לא עובד טוב.

כיצד התהליך שונה/שופר?

או שפשוט מניחים מראש שיש אחוז מסוים של עובדים שלא ייקלטו והעסק חי עם זה?

לפני 11 דקות, sperial כתב:

אחד הדברים שמסקרנים אותי הוא כיצד מוסדות אקדמיים בוחנים את מנגנוני הסינון שלהם לקבלה ללימודים - גם לחיוב (קליטת מועמדים טובים ודחיית הצפויים להכשל בלימודים ובקריירה), וגם לשלילה (דחיית מועמדים טובים וקליטת כשלוניים, גם בשני הטווחים).

הם לא.

יש ביקוש הרף עולה,אין ביקוש הרף יורד.

הסכם בטכניון למדעי המחשב משתווה כמעט לרפואה ובהרשמה מאוחרת אפילו משתווה אליו.

הרף של תעשיה וניהול עלה משמעותית בשנים האחרונות בגלל המסלולים החדשים בו והביקוש הגובר מצד הסטודנטים.

שיקלול כלשהו של פסיכומטרי ובגרויות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

מעניין אותי אבל השיפור בתהליך הגיוס.

לקחתי עובד בתהליך כלשהו,גיליתי שהוא לא עובד טוב.

כיצד התהליך שונה/שופר?

או שפשוט מניחים מראש שיש אחוז מסוים של עובדים שלא ייקלטו והעסק חי עם זה?

אם מישהו היה ממציא שיטה לשפר את התהליך בצורה משמעותית כבר כולם היו מיישמים את זה.

לא לחינם חברות הייטק מציעות בונוסים יפים לכל עובד שמביא חבר, זו דרך הרבה יותר יעילה לגיוס, ולא משנה כמה אנשי משאבי אנוש יחשבו שהם ייעלו את התהליך.

וכאמור, ממילא כולם עובדים על בסיס מידע חלקי, כי הם בכלל לא יודעים כמה עובדים טובים הם פספסו.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

אם מישהו היה ממציא שיטה לשפר את התהליך בצורה משמעותית כבר כולם היו מיישמים את זה.

לא לחינם חברות הייטק מציעות בונוסים יפים לכל עובד שמביא חבר, זו דרך הרבה יותר יעילה לגיוס, ולא משנה כמה אנשי משאבי אנוש יחשבו שהם ייעלו את התהליך.

למה להביא חבר זה יעיל?

ואם החבר שלך עצלן?

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

וכאמור, ממילא כולם עובדים על בסיס מידע חלקי, כי הם בכלל לא יודעים כמה עובדים טובים הם פספסו.

שאלתי בכוונה את נהג לילה כי הוא עסק בינוני שמנהל את כל תהליך הגיוס בעצמו ונשמע לי הגיוני שיש תהליך שיפור כלשהו.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך השיפור הוא קודם כל מעצם זה שעם הניסיון אתה לומד "לקרוא" אתה אדם שמולך יותר טוב ומזה שאתה לומד מה פספסת.

וכמו שמקבלים גרועים גם מפספסים טובים.

דוגמא קטנה, קיבלתי קורות חיים של הנדסאי מהלשכה שהיו מורכבים משתי שורות שבכלל לא רלוונטיות לא לעבודה, לא למקצוע ולא לכלום ומן הסתם אפילו לא זימנתי אותו לראיון.  לימים נתקלתי בו (קורות החיים היו כל כך חריגות שזכרתי את השם) במקום אחר שעבד בו ואחרי כמה פעמים שדיברנו וראיתי שהוא פספוס רציני שאלתי אותו מאיפה בא לו הרעיון לכתוב קורות חיים כאלה.  הוא לא האמין וכשהראתי לו אותם הוא פתח לי את קורות החיים שהוא העביר ללשכה (4 עמודים מפורטים כולל תחביבים, ניסיון תעסוקתי, פרוייקטים שלקח בהם חלק, פעילויות התנדבותיות ועוד). פשוט מישהו בלשכה החליט לתמדת אותם בצורה שאפילו בניתוח שינוי מין לע עושים ברית מילה כזו.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Be roo כתב:

גם היו כאלה או לא, זו תמונה חלקית. אתה יכול לדעת שלקחת עובד והתברר שהוא לא טוב, אתה לא יודע על כמה עובדים ויתרת כי חשבת שהם לא מתאימים והפסדת עובד מצוין.

אבל זה לא באמת מעניין את המעסיק, כל עוד יש מספיק מועמדים.

אם אתה מפרסם משרה ומקבל כמה מאות קורות חיים,

מסנן לפי כלל כלשהו שני שליש מהם (נגיד לא בוגרי סמי שמעון ובניו),

את האחרים קורא ובוחר את ה- 10-20 שנראה שיש להם הכי פוטנציאל להתאים,

נותן לסיגי לעשות איתם שיחת טלפון והיא מסננת לך שניים-שלושה מהם (אולי לחינם כמובן),

את האחרים אתה מראיין ובוחר מהם נגיד שלושה מועמדים מתאימים ומעביר אותם לראיון אצל מישהו בכיר שיבחר את הכי טוב בעיניו...

אז החברה השיגה עובד טוב, ולא איכפת לך כמה מועמדים טובים אחרים לא ריאיינת בכלל.

האם בין שאר המועמדים היה מישהו טוב עוד יותר? אולי. אבל יש גבול לכמה אפשר להשקיע בגיוס רק כדי לגייס את "הכי מתאים" (כידוע האויב הכי גדול של טוב זה מצוין).

אם מראש למשרה שפרסמת פונים רק 20 איש, אז כנראה תשקול לראיין את כל מי שאיכשהו רלוונטי לתפקיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, Potato כתב:

למה להביא חבר זה יעיל?

ואם החבר שלך עצלן?

היית מביא אחד כזה לעבוד איתך? זה לא מוציא אותך דפוק בעיני המנהלים שלך?

סביר להניח שאתה תנסה להביא חברים שתרצה לעבוד איתם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, SlowRide כתב:

היית מביא אחד כזה לעבוד איתך? זה לא מוציא אותך דפוק בעיני המנהלים שלך?

סביר להניח שאתה תנסה להביא חברים שתרצה לעבוד איתם.

כשהייתי מעביר קורות חיים תמיד עם דיסקליימר "הוא מחפש עבודה,הוא בן אדם סבבה אבל אין לי מושג איך הוא עובד,זה עליך".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

למה להביא חבר זה יעיל?

ואם החבר שלך עצלן?

חבר מביא חבר זו השיטה הכי טובה, ולראיה חברות הייטק משלמות בונוסים של אלפי שקלים (ולפעמים דולרים) למי שיביא עובד לחברה.

למה זה עובד? 

אנשים לא מביאים חברים שהם יודעים שהם לא מתאימים, כי זה יציג אותם באור שלילי.

העובד החדש מרגיש מחוייבות לחבר שהביא אותו.

זה לא אומר שגם פה לא יכולות להיות פאדיחות, אבל הנכונות של המעסיקים לשלם מראה שזו שיטה שעולה על גיוס רגיל בעשרות מונים.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

למה להביא חבר זה יעיל?

ואם החבר שלך עצלן?

אז תחשוב שאחד כזה יעבוד איתך בצוות, אתה תצטרך לתקן את הפאקים שלו, והוא גם יעשה לך פאדיחות מול קולגות ומנהלים.

או יותר גרוע - יגנוב/יטריד, וזה יטיל צל גם עליך, כי אתה הבאת אותו

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, A_lex כתב:

נותן לסיגי לעשות איתם שיחת טלפון והיא מסננת לך שניים-שלושה מהם (אולי לחינם כמובן),

את האחרים אתה מראיין ובוחר מהם נגיד שלושה מועמדים מתאימים ומעביר אותם לראיון אצל מישהו בכיר שיבחר את הכי טוב בעיניו...

אז החברה השיגה עובד טוב, ולא איכפת לך כמה מועמדים טובים אחרים לא ריאיינת בכלל.

האם בין שאר המועמדים היה מישהו טוב עוד יותר? אולי. אבל יש גבול לכמה אפשר להשקיע בגיוס רק כדי לגייס את "הכי מתאים" (כידוע האויב הכי גדול של טוב זה מצוין).

אם מראש למשרה שפרסמת פונים רק 20 איש, אז כנראה תשקול לראיין את כל מי שאיכשהו רלוונטי לתפקיד.

ודאי שזה משנה, כל הטרטרם שתארת למעלה לא עולה כסף ולוקח זמן? מועמדים נופלים בשלבים שונים וכל שלב ושלב לוקחים זמן ומשאבים, הרי יש מחלקה שלמה שזה התפקיד שלה, על זה היא מקבלת משכורת. סיגי עובדת בחינם? שלא לדבר על המראיינים המקצועיים שצרכים להתפנות לראיונות במקום לנהל את צוות המתכנתים שלהם.

אני אנחש שלא היית מעסיק אף פעם. אולי אפילו לא ראיינת מעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, vadim6385 כתב:

אז תחשוב שאחד כזה יעבוד איתך בצוות, אתה תצטרך לתקן את הפאקים שלו, והוא גם יעשה לך פאדיחות מול קולגות ומנהלים.

או יותר גרוע - יגנוב/יטריד, וזה יטיל צל גם עליך, כי אתה הבאת אותו

ואין לי מושג איך *חברים* שלי עובדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, snoop90 כתב:

מראיינים לאחר מכן, אבל לא בצורה יסודית כמו בשלב של הג'וניור, יותר נפנופי ידיים.

דווקא לי זה עושה ממש שכל, הראיון מורכב משאלות שמבוססות על חומר שלומדים בתואר ראשון. אצל הג'וניורים החומר הזה הכי טרי. אז שוב, אם מועמד לא מצליח לעבור בוגר אוניברסיטה שסיים לילמוד לפני פחות משנה, אין סיבה להמשיך, אם כן הצליח, אז יש סיכוי שהוא לפחות טוב כמו הג'וניור שכבר עובד בחברה והוא מעניין אותי.

הבנתי. טוב אני מניח שזה תלוי תחום הנדסה/מדויקים.

אני מבין את מה שאתה אומר, מבחינתי זאת גישה לא אתית ולא אובייקטיבית, אני לא יכול לפסול מועמד בגלל שהוא לא מוצא חן בעיניי. (אני יכול, אני לא אעשה את זה)

אני לא מדבר על אספקטים שלא רלוונטיים לעבודה, אלא נטו על אספקטים שכן. בעולם תוכן שלי, מה יעזור לי מתכנת על-חלל אם הוא לא תקשורתי מספיק ושאינו יכול לעבוד בצוות בצורה סבירה (למשרה של מתכנת לצוות שעובד ביחד)?

לעומת זאת, אם לחבוב יש איזה קעקוע מוגזם של גולגלות ולהבות זה אולי פחות הטעם שלי אבל זה בטח לא רלוונטי לתפקיד (מתכנת שאינו ייצוגי).

אני לא מתחבר לגישה ש"מראיין מנוסה תוך 5 דקות שיחה מבין הכל המועמד".

גם אני לא, ולכן יש כמה מראיינים, לפעמים כמה בחדר אחד באותו הראיון.

לפני 55 דקות, A_lex כתב:

אם הסינון אוטומטי, המערכת הזו כנראה עלתה כסף (תוכנה חיצונית או פיתוח פנימי).

לפני 55 דקות, A_lex כתב:

בין אם הסינון בוצע ידנית או אטומטית, לקרוא את השליש שנשאר זה עדיין כמות גדולה מאוד של קו"ח, שלוקח לא מעט זמן.

לפני 55 דקות, A_lex כתב:

בשוק של היום סיגי כנראה תשלח זימונים ליותר מהם (בד"כ במקסימום קיבולת של הר"צ המגייס). ועדיין, יש כאן את עלות נוספת.

לפני 55 דקות, A_lex כתב:

ראיון מקצועי אורך בד"כ שעה. שעה שלך, שעה של הבכיר ממך פר מועמד. כפול כמה מועמדים עד שהתפקיד מאוייש (ובהנחה והמועמד לא ביטל לפני/אחרי חוזה). יש כאן עלות אסטרונומית ישירה ועקיפה.

לפני 55 דקות, A_lex כתב:

בדיוק. בד"כ חברה קובעת עלות משוערת לגיוס (ואז משפרת עם אופטימיזציות במשך הזמן) לפי קריקטריונים למשרה. לפעמים מספיק רק מישהו "טוב" ולפעמים מחפשים "מצוין" ואז כמובן מגדילים את התקציב בגיוס.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Gosser1860 כתב:

ראיון מקצועי אורך בד"כ שעה. שעה שלך, שעה של הבכיר ממך פר מועמד. כפול כמה מועמדים עד שהתפקיד מאוייש (ובהנחה והמועמד לא ביטל לפני/אחרי חוזה). יש כאן עלות אסטרונומית ישירה ועקיפה.

אצלנו ראיון מקצועי סדר גודל של 3 שעות. עם הר"צ / ר"צ ואני.

אני עדיין מחזיק בשיא הצוות בעשור האחרון ולקח לי "רק" שעתיים וחצי.

לפני זה יש ראיון טלפוני שזה +- חצי שעה שלי, לפני זה סיגי, לפני זה סינון קו"ח שלי (בלי לדבר עם המועמד בכלל), לפני זה סיגי.

אחרי המקצועי זה ראש קבוצה ושוב סיגי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

ואין לי מושג איך *חברים* שלי עובדים.

אתה הבאת אותם - זה עליך

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...