Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, פריג'י כתב:

בסוף השורה התחתונה היא שיש קורות חיים ומוסד לימודים, צריך לראיין ורק אז לפסול. מראיין מנוסה יוציא בראיון טלפוני המון לגבי ההתאמה של המועמד. המון. וזה לא עולה הון לבצע ראיון טלפוני.

כשאתה מגייס למאות משרות, אז כן, יש לכך עלות לא מבוטלת. אם אתה עסק קטן-בינוני ניתן להגדיל את פול הפניות, אבל ככל הנראה מלכתחילה יש לך פחות פניות.

לפני שעתיים, snoop90 כתב:

אף חברה רצינית לא תפסול רק על סמך ראיון טלפוני. שיחה טלפונית היא רק שיחת היכרות.

היה לי גם וגם. אפשר לשאול שאלות סמי-טכניות בטלפון ולראות אם הבן אדם יודע על מה הוא מדבר. העלות של ראיון (לשני הצדדים) היא לא מבוטלת. בעיקר כאשר מכפילים בכמות המועמדים, אז אם אפשר לסנן עוד לפני כנראה שמצד החברה זה יהיה עדיף.

לא צריך להיות מראיין מנוסה, צריך לדעת את התשובות לשאלות שאתה שואל, זה הכל.

לא מספיק לטעמי. אם יש כמה פתרונות אז כדאי לדעת גם אותם או לפחות את היכולת ללמוד פתרונות/שיטות שלא הכרת לפני, וכדאי שתיהיה אפשרות לנהל שיח על יתרונות/חסרונות בקונטקסט הרלוונטי.

אצלנו בחברה, מי שהמראיין הם ג'ונייורים, כי מבחינתי, אם אתה לא מצליח להרשים ג'וניור, אין לנו מה לדבר.

נשמע לי קצת מוזר. אף אחד בעל ניסיון לא מראיין לאחר מכן?

אגב, סתם בשביל אנקדוטה, שבוע שעבר, הגיעה מישהי לעשות ראיון טכני. היא דיי לא מצאה חן בעיני, אבל ענתה על השאלות מושלם, לכן לא יכולתי לפסול אותה. מבחינתי זה סוג של מעולה, כי אני לא רוצה לערבב את איך שאני מרגיש כלפי המועמד עם ההערכה שלי.

אתה מגייס לצוות/קבוצה שלך? אם אתה מגייס לתפקיד כלשהו בארגון אז עוד ניחא (תחת ההנחה שר"צ רלוונטי יראיין אותה בהמשך), אבל אם זה לצוות/קבוצה שלך זה קצת מוזר.

לענות על כל השאלות הטכניות זה רק אספקט אחד בראיון עבודה. מעבר לכך יש איזושהי רמה של התאמה וחיבור, יכולת תקשורת, עבודה בצוות וכו' וכו'.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

בוא נגיד ככה שבלי השכלה גבוהה יש סיכוי הרבה יותר גבוה שתסחוב ארגזים בסופר מאשר תפתח קריירה בהייטק.

ספר לי על זה...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, vadim6385 כתב:

בוא נגיד ככה שבלי השכלה גבוהה יש סיכוי הרבה יותר גבוה שתסחוב ארגזים בסופר מאשר תפתח קריירה בהייטק.

שטויות.

אני בלי שום תואר ובלי שום קורס עובד בחברת הייטק ומרוויח לא פחות ממהנדסי תוכנה.

הכל למדתי לבד דרך האינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה כמוך יש?

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, FlicK כתב:

שטויות.

כולם אמרו שיש גם הצלחות אבל הן נדירות.

מעבר לשאלה של ודים כמה כמוך יש נשאלת השאלהאם תפוטר כמה דלתות פתוחות יהיו לך?

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

נשמע לי קצת מוזר. אף אחד בעל ניסיון לא מראיין לאחר מכן?

מראיינים לאחר מכן, אבל לא בצורה יסודית כמו בשלב של הג'וניור, יותר נפנופי ידיים.

דווקא לי זה עושה ממש שכל, הראיון מורכב משאלות שמבוססות על חומר שלומדים בתואר ראשון. אצל הג'וניורים החומר הזה הכי טרי. אז שוב, אם מועמד לא מצליח לעבור בוגר אוניברסיטה שסיים לילמוד לפני פחות משנה, אין סיבה להמשיך, אם כן הצליח, אז יש סיכוי שהוא לפחות טוב כמו הג'וניור שכבר עובד בחברה והוא מעניין אותי.

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

לענות על כל השאלות הטכניות זה רק אספקט אחד בראיון עבודה. מעבר לכך יש איזושהי רמה של התאמה וחיבור, יכולת תקשורת, עבודה בצוות וכו' וכו'.

אני מבין את מה שאתה אומר, מבחינתי זאת גישה לא אתית ולא אובייקטיבית, אני לא יכול לפסול מועמד בגלל שהוא לא מוצא חן בעיניי. (אני יכול, אני לא אעשה את זה)

אני לא מתחבר לגישה ש"מראיין מנוסה תוך 5 דקות שיחה מבין הכל המועמד".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.10.2021 בשעה 15:58, ברווז כתב:

הסברתי לו מה הוא צריך, ו... עצרו את הרכש. במאמר מוסגר, מאותה סיבה שהמפעל נסגר כפי הנראה... אבל זו כבר גלישה לסיפור אחר.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

בתאריך 28.10.2021 בשעה 12:54, Potato כתב:

בגלל שהוא היה צריך כלי אחר?

בתאריך 28.10.2021 בשעה 16:00, Potato כתב:

לא יעזור לו לכתוב גם עוד 5000 פעמים שאני טיפש...

בתאריך 28.10.2021 בשעה 15:58, ברווז כתב:

להיות חכם זה להבין כמה אתה טיפש ולא מבין כלום גם אם אתה חושב שאתה מבין עניין ויש לך חוכמה מעל האנשים. 

חוץ מזה נדרשת הידיעה, איך לגשת לבעיה וגם לדעת איך לטפל בכל התנגדות כלל שתהיה..

כמה אתה טיפש? אני לא יודע...

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Night Driver כתב:

כולם אמרו שיש גם הצלחות אבל הן נדירות.

מעבר לשאלה של ודים כמה כמוך יש נשאלת השאלהאם תפוטר כמה דלתות פתוחות יהיו לך?

לא יודע, במידה ופוטרתי אני אמצא עבודה חדשה, מה אני שונה ממהנדס שיפוטר ?

לפני 38 דקות, vadim6385 כתב:

וכמה כמוך יש?

כמה כמוני יש ? לא יודע , מכיר עוד אנשים שעובדים בהייטק עם משכורות גבוהות בלי שום תואר.

לא צריך להיות פה עם מנת משכל גבוה מהממוצע , רק משמעת עצמית וכל הזמן להישאר עדכני בתחום שלך, וכמובן שמתחילים מלמטה.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

כשאתה מדבר על אנשים אחרי צבא כן. לא בעלי משפחות.

אתה זה שאמר שהוא נמצא גם ברצפת המפעל?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, FlicK כתב:

לא יודע, במידה ופוטרתי אני אמצא עבודה חדשה, מה אני שונה ממהנדס שיפוטר ?

שלמהנדס יש אסמכתא לידע שלו.

לפני 20 דקות, DareDevil כתב:

אתה זה שאמר שהוא נמצא גם ברצפת המפעל?

אין לי אנשים על מינימום ועדיין אני רואה מה מעניין את בעלי המשפחות ברמות השכר היותר נמוכות.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

שלמהנדס יש אסמכתא לידע שלו.

אין לי אנשים על מינימום ועדיין אני רואה מה מעניין את בעלי המשפחות ברמות השכר היותר נמוכות.

נו באמת, חשבתי שתביא משהו יותר טוב מזה.

ולי יש ניסיון , רוצה הוכחה לניסיון שלי בתור מראיין ? תשאל אותי שאלות. פשוט מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזלנו בעולם ההייטק התפיסה קצת יותר ליברלית מ"תואר = עובד מוצלח".

עובדים שיש להם יכולת למידה עצמית גבוהה בהחלט יכולים לפלס את דרכם יפה בתעשיה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, FlicK כתב:

שטויות.

את המילה "סיכוי" ראית? יש אנשים שלומדים בבית לבד תחומים מכל סוג, אבל יש פה 2 סייגים:

1- זה שיש כאלו לא אומר שכולם יכולים

2- גם אלו שיכולים, המספר מתוכם שברמה תיאורטית שווה לאחד עם השכלה פורמלית קטן עוד יותר.

זה לא אומר שלא תמצא בגוגל מתכנתי על סופר גאונים שמובילים צוות ובכלל נשרו מהתיכון ולא בילו יום אחד בחיים שלהם באוניברסיטה, אבל יש דבר שנקרא "היוצא מהכלל שמעיד על הכלל"

על הדרך, משהו שראש צוות תוכנה אצלנו טוען, אדם עם גישה פתוחה שבודק אך ורק רמה ופחות מעניינת אותו השכלה פורמלית כאשר הוא לוקח לעבודה אמר לי שדיברנו על הנושא-

"אפשר ללמוד להיות מתכנת טוב גם לבד אם זה מעניין אותך, אבל לגבי ארכיטקרט תוכנה אני קצת יותר סקפטי"

שלא לדבר על תחומי תוכנה שכבר דורשים בסיס מתמטי כבד מאחוריהם....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...