Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

זה מצד אחד טוב לעובדים עצמם, מצד שני זה מקפיץ לך את המחירים של הכל בערך

זה מה שהבולשביקים רוצים שתחשוב, שזה טוב לך.. 

שים לב למחאה החדשה של הטבעונים שרוצים להכניס את המוצרים שלהם תחת הרגולציה כמו חלב, חמאה וביצים.

באותה נשימה אם זה עובר השנה, שנה לאחר מכן בחגים לא יהיו מוצרים. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, DareDevil כתב:

שים לב למחאה החדשה של הטבעונים שרוצים להכניס את המוצרים שלהם תחת הרגולציה כמו חלב, חמאה וביצים.

באותה נשימה אם זה עובר השנה, שנה לאחר מכן בחגים לא יהיו מוצרים. 

אשמח שתרחיב? גם ככה אני לא אוהב טבעונים תמיד כיף להוסיף שמן למדורה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, yotams4 כתב:

אשמח שתרחיב? גם ככה אני לא אוהב טבעונים תמיד כיף להוסיף שמן למדורה

תמשיך לקרוא דרך פייסבוקScreenshot_2021-10-28-14-45-27.thumb.png.a1065b8cb16967972799299b6a0cbee9.png 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ואולי זה מהלך של תעשיית הבשר.

מחירי מזון טבעוני עולים > יקר להישאר מוסרי ולגור בתל אביב > מתלבט בין מיני קבנוס לדירת שותפים בפתח תקווה > נכנס לאמפם קונה שקית מיני קבנוס במחיר לא מפוקח.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

בהנחה והוא לא עושה נזק.

העבודה הנדרשת ממנו פשוטה מאוד וניתן להכשיר מהר.

לא צריך להכנס לדוגמאות איזוטריות על כל תגובה.

אתה מנסה לקבוע עובדות בדברים שאין לך בהם מושג.

עובד כללי כמו שאתה מזלזל בו יכול לעשות נזק החל מכמה מאות שקלים ועד להרוג מישהו. פשוט אין לך מושג בנושא.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותן נקודה מתוך אחד ש״עובד״בשכר מינימום(ומגיע ממשפחה יציבה,עם רכב של קרוב לחצי מיליון של אבא בחנייה ולא במימון)

אני עובד כרגע מועדפת בתחנת דלק(התחלתי שם ליפני הצבא ועבדתי שם תוך כדאי הצבא)אז נשאר שם למועדפת.(וכן יודע שזה לשרוף סתם,פשוט לא יודע מה בא לי עדיין) 

זה פשוט עבודה מחורבנת עכשיו שהחליפו מנהל,דורשים מימך דברים ורצון שצריך לשלם 20 אלף בחדש.

עכשיו יש נוהל חדש שצריך כל חצי שעה לשטוף שירותים,לחלק פליירים לכל רכב וזה לגשת לכל רכב,לאפות מאפים,לשטוף חנות כל משמרת,להיות נחמד מול מאות אנשים במשמרת שחושבים שבגלל שאתה עובד בתחנת דלק קנו אותך.(ותכלס,מצחיק אותי לראות את זה מאוד) 

והכי מעצבן,זה שעובדים יכולים פשוט לא להגיע למשמרת והשכר פח ולאף אחד לא אכפת אם יפטרו אותו ולא מגיעים למשמרת ולא מפטרים כי פשוט אין עובדים. 

ומה הבעיה בזה?אתה מוצא את עצמך עובד 16 שעות כי פשוט אין מחליף ואין לך איך ללכת. 

ואני רואה את זה בהמון מקומות עם חברים שהתשחררו מהצבא. 

רצון לקרוע את עצמך ומיליון שעות בישביל משכורת פח. 

סדרן בסופר עבודה סופר קשה(אמא אחראית על כמה סופרים)ויצא לי לעבוד כסדרן כמה ימים וזה ממש לא תענוג גדול לקבל שתייה שצריך כמה שעות נטו בעבודה של שבירת גב במשכורת רעב. 

בכוונה כתבתי בצורה קצת ילדותית לנסות להעביר משהו. 

ממש לא מאשים מי שבוחר לא לעבוד בשכר מינימום,משלמים מינימום ומבקשים מקסימום. 

משלמים 35-37 לשעה בישביל לאבטח לובי וזה לשבת בטלפון עם אופציה ללמוד. 

למה שמשהו ילך לעבוד בשכר מינימום עבודה שדורשת כל כך הרבה מאמץ? 

עריכה אחרונה על ידי Ido12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידו, נתת דוגמאות יפות לעובדים כלליים שמראים את המגוון. יש את אלה שעושים מועדפת וענפים שלמים חיים עליהם (תחנות הדלק. ורק במאמר מוסגר זו לא בעיה שלך שלא הגיע מחליף. אסור לך לעבוד 16 שעות לפי החוק), יש את אלה שבאמת חסרי כל כישורים ונאלצים לעבוד בעבודות כמו סדרני סחורה ויש את אלה עם קצת יותר יכולות אישיות שיושבים במזגן או עובדים באיזה מפעל בשביל שכר יותר גבוה (וברמות השכר האלה ההבדל בין 30 ל 37 שקל לשעה זה העוף לשבת. לא מדובר על חופשות או על להחליף אוטו).

עובד כללי הוא עובד חסר מקצוע וזה לא אומר שזה עובד חסר כישורים ויכולות. בגלל זה יש הבדלים ביניהם גם בתפקידים שהם יכולים למלא וגם בשכר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Potato כתב:

איך אתה מודד עבודה? אם יש דיווחים ממוחשבים זה לא מסובך,אבל במקומות קטנים זה מילה מול מילה.

הוא אמר לפני הודעה או שתיים שהוא מסתובב גם על הרצפה. רואים מה קורה שם, ועם קצת ניסיון מעשי לומדים לראות מה ב-א-מ-ת קורה שם. 

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

אלה חסרי היכולת זה מאוד תלוי כי עם קצת סבלנות ורצון טוב לרוב מוצאים את התפקיד שמתאים להם שהם גם יעשו אותו ברמה מעל לממוצע וגם ירגישו בו טוב והם מתוגמלים יותר. 

אישית, זו גם דעתי. עובד שמתאמצים בשבילו ומוצאים לו משהו שהוא טוב בו\נהנה ממנו, גם יתנו תפוקה יותר טובה מאשר עובד "סתמי" או חמור מכך, עובד ממורמר. 

לפני 4 שעות, Potato כתב:

בשביל לטאטא רצפה/להזיז ארגזים/להוריד גראדים מחלקים אין צורך בכל זה.

לא כל אחד שמוריד גרדים יכול גם לשמור על החלק במפרט הנכון (או אפילו שלם) בתהליך :lol:

גם עובדים יותר מקצועיים לא תמיד יודעים או מבינים את התחום שלהם ברזולוצייה טובה די הצורך. 

עבדתי במפעל לייצור ארונות חשמל תעשיתיים. איש הרכבות הנחושת (פסי צבירה ענקיים, רוחב כ-10 ס"מ על אורך 4 מטר, העובי משתנה בהתאם לצורך- הכי עבה היה 1 ס"מ) שחותך, מכופף ונותן לפסים את הצורה הסופית שלהם דיבר איתי על משהו שקשור לניהול המחסן, מפה לשם הגענו לדבר על שקענים.

במשך הרבה שנים הוא עבד עם מה שנתנו לו, וזהו. אני לא הבנתי למה הוא משתמש דווקא בשקען הספציפי הזה כי הוא לא הנכון לעבודה.

קיבל ממני הסבר קצר על סוגים שונים, זויות שונות ואפשרויות שונות, ואמר לי שוואלה, הוא מתקשה מאד לעבוד עם השקען הזה בפסים הדקים כי לא נשאר שם בשר. 

הסברתי לו מה הוא צריך, ו... עצרו את הרכש. במאמר מוסגר, מאותה סיבה שהמפעל נסגר כפי הנראה... אבל זו כבר גלישה לסיפור אחר.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

לפני שעתיים, Potato כתב:

כל מה שתיארת פה אפשר ללמד בן אדם עם חצי מוח בכמה שעות.

צ'מע... אישית, בעצמי, במו עיניי הענוגות נתקלתי במישהו שלא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה. 

לא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה.

כן, חזרתי על המשפט פעמיים.

לא כל אחד עם חצי מח מסוגל ללמוד כל דבר. וכמו שאמר נהג לילה, אחד כזה יכול לגרום ללא מעט נזק- ואני מזכיר בהזדמנות הזו את הביטוי "הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות".

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Night Driver כתב:

אתה מנסה לקבוע עובדות בדברים שאין לך בהם מושג.

עובד כללי כמו שאתה מזלזל בו יכול לעשות נזק החל מכמה מאות שקלים ועד להרוג מישהו. פשוט אין לך מושג בנושא.

אתה בוחר להתחכם,אני פורש...

לצערי הרב מאוד ביליתי כמעט שנתיים במפעל,ייצא לי להסתובב גם בעוד מפעלים תוך כדי.

שום דבר טוב לא ראיתי ,וקצת מרחם עם האנשים שעובדים שם.

לפני 6 דקות, ברווז כתב:

הוא אמר לפני הודעה או שתיים שהוא מסתובב גם על הרצפה. רואים מה קורה שם, ועם קצת ניסיון מעשי לומדים לראות מה ב-א-מ-ת קורה שם. 

אז הוא פתית שלג מיוחד,מה אני אגיד לך.

החוויה שלי,ושל עוד אנשים שעבדו במפעלים/עם מפעלים שונה לחלוטין.

לא יעזור לו לכתוב גם עוד 5000 פעמים שאני טיפש...

לפני 10 דקות, ברווז כתב:

לא כל אחד שמוריד גרדים יכול גם לשמור על החלק במפרט הנכון (או אפילו שלם) בתהליך :lol:

אני לא יודע עם איזה בני אדם אתה עובד ביומיום.

אבל כאלה מטומטמים לא פגשתי.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Potato כתב:

מה לגבי מהנדס מכונות שמשתמש במד-מומנט מיניאטורי (עשיריות ניוטון) בתור פטיש?

הסתובבתי קצת לאורך החיים שלי. פגשתי הרבה אנשים, מכל קצוות האוכלוסייה. 

פגשתי אנשים ששאלו אותי "היו לנו 2, קיבלנו 4, איך יש לנו 6?". פגשתי אנשים שלימדו אותי לעשות משהו ולא הבינו בעצמם מה הם עושים והייתי צריך לתקן אותם תוך כדי. פגשתי אנשים שאני יכול לפנות אליהם עם שאלות רציניות ועמוקות, לפעמים מאד, ולקבל תשובות ותגובות שעוזרות ומאירות את הדרך קדימה, כולל דברים שאני לא ראיתי בעצמי. 

פגשתי מטומטמים תוצרת הטכניון, וגאונים שעבדו בעובדות הזויות שלא מתאימות להם בכלל. 

אתה תתפלא לשמוע ולראות הרבה דברים...

אותי כבר קשה להפתיע :lol:

למרות שאני מודה שאני עדיין מופתע מדי פעם. ואני עדיין מבואס על מה שקרה למד-מומנט הקטנצ'יק אל מול עיניי. זה לא יפה...

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ברווז כתב:

צ'מע... אישית, בעצמי, במו עיניי הענוגות נתקלתי במישהו שלא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה. 

לא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה.

כן, חזרתי על המשפט פעמיים.

גם אני לא מבין איך להיות נהג חלוקה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

אתה בוחר להתחכם,אני פורש...

לצערי הרב מאוד ביליתי כמעט שנתיים במפעל,ייצא לי להסתובב גם בעוד מפעלים תוך כדי.

לא מרתי לרגע שכל המקומות אותו הדבר ואני מכיר לא מעט משני הסוגים. זה שאתה נתקלת בכאלה ממש לא אומר שהם אפילו הרוב 

לפני 3 שעות, Potato כתב:

לא יעזור לו לכתוב גם עוד 5000 פעמים שאני טיפש...

איפה כתבתי שאתה טיפש ומאיפה הבנת את זה?

.כתבתי שאין לך מושג. גם לי אין מושג בהיי טק או ברפואה וזה לא עושה מישהו מאיתנו טיפש.

לגבי מטומטמים אני אתן לך כמה דוגמאות. 

בן אדם שמחליט להדליק מדורה (אש זו הדרך היחידה להוריד צבע פוליאסטר) ותוחם את המדורה בארגזי עץ.

מישהו שאתה מבקש ממנו לשים את המברז בסולר וזורק לך אותו למיכל הדלק של המלגזה.

מהנדס שלא מצליח להבין למה שבה של מחרטה זה לא פס בעובי אחיד.

מישהו שאתה אומר לו לא להתחיל תהליך מסויים כי יש הפסקת מים אז הוא אומר לך אני אשטוף עם דלי.

יש עוד הרבה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג, קטונתי ואין לי את הניסיון שלך בניהול, אבל יכול לתת טיפ. כל המקרים שציינת, יותר נשמעים כמו אנשים שלא מבינים ולאו דווקא טיפשים. גם ברווז, שמיהר לקטלג אנשים שעשו טעויל טיפשיות כטיפשים. אני מניח שחלקם יכלו להימנע עם אמירה מאוד פשוטה אבל מרגיעה מהמנהל שלהם (אפילו לא אתה, רק מי שמעליהם ישירות). אני גם תמיד אומר אותה לאנשים. "אם אתם לא בטוחים במשהו, תשאלו, תתייעצו, תציקו. אף אחד לא יחזיק את זה לרעתכם. להפך. עדיף ש"תחפרו" לי עשר פעם מאשר שתעשו משהו שאתם לא שלמים איתו. ככה אני גם אעריך אתכם יותר".

אתם צודקים שמי שטיפש כנראה פחות יעבור לו בראש לשאול אבל צריך שישמעו את זה. במידה וזה מתאפשר. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק לא קטן זה אותו אדם שנמצא אצלי לא מעט שנים.

זה מתבטא לא רק בעבודה אלא גם בחיים שלו (כמו למשל לקנות מגאן 2 גמורה מסוחר במחיר מחירון). 

צריך להבין שיש לא מעט אנשים שרחוקים מלהיות אפילו ממוצעים. זה ממש לא עושה אותם אנשים שליליים או חסרי תועלת אבל הם אנשים מאתגרים עם לא מעט יתרונות ולא מעט חסרונות (כמו כולנו למעשה).

ולגבי קטונתי וניסיון, הרבה פעמים דווקא מישהו מהצד וללא ניסיון חושב בצורה מקורית ורואה דברים שלמי שבפנים קשה לראות. בגלל זה אני תמיש שמח לשמוע  דיעות של אנשים אחרים. לא בושה ללמוד.

במקרה הספציפי הוא יודע ואני אומר לו כל הזמן תשאל אבל הוא עדיין מגדיל ראש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 58 דקות, Night Driver כתב:

לגבי מטומטמים אני אתן לך כמה דוגמאות. 

בן אדם שמחליט להדליק מדורה (אש זו הדרך היחידה להוריד צבע פוליאסטר) ותוחם את המדורה בארגזי עץ.

מישהו שאתה מבקש ממנו לשים את המברז בסולר וזורק לך אותו למיכל הדלק של המלגזה.

מהנדס שלא מצליח להבין למה שבה של מחרטה זה לא פס בעובי אחיד.

מישהו שאתה אומר לו לא להתחיל תהליך מסויים כי יש הפסקת מים אז הוא אומר לך אני אשטוף עם דלי.

יש עוד הרבה.

go in the van.jpg

• מצחיק 4
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...