Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Katom כתב:

לא מבין את הכעס כלפי מי שבוחר לא לעבוד ולהתקיים מביטוח לאומי או כל צינור אחר - כל עוד זה חוקי אין עם זה שום בעיה.

פה בדיוק הבעיה. האנשים האלה מקבלים כסף לא מהאויר אלא מהמיסים שאני ואתה משלמים.

והבעיה היא קודם כל שזה אפשרי. חוקי זה לא כי החוק קובע מפורשות שמי שמסרב לעבודה לא זכאי לדמי אבטלה אבל היום המובטל לא צריך להגיע ולא מציעים לו עבודות. הלשכה מפרסמת משרות ומי שרוצה פונה.

דמי אבטלה נועדו לשמש רשת ביטחון למי שלא מצליח למצוא עבודה. לא עבור כאלה שבוחרים לא לעבוד.

לפני כשעה, Potato כתב:

כנראה שלא מספיק יותר.

אם אין גם מוכרי עכברים אז זו לא הבעיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, Night Driver כתב:

והבעיה היא קודם כל שזה אפשרי. חוקי זה לא כי החוק קובע מפורשות שמי שמסרב לעבודה לא זכאי לדמי אבטלה אבל היום המובטל לא צריך להגיע ולא מציעים לו עבודות. הלשכה מפרסמת משרות ומי שרוצה פונה

את זה אתה כמעסיק לא יכול לשנות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Potato כתב:

לא הייתי טורח להרים את עצמי מהספה אם הבחירה שלי הייתה לקבל אבטלה או עוד 2000 שקל בעבודה.

אני בטוח שאתה לא מרויח 7000-8000 ש"ח בחודש וצריך להחזיק מזה משפחה. אחרת היית קם גם בשביל 500.

לפני 12 דקות, SlowRide כתב:

אני לא אבל ארגוני המעסיקים כן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Night Driver כתב:

אני בטוח שאתה לא מרויח 7000-8000 ש"ח בחודש וצריך להחזיק מזה משפחה. אחרת היית קם גם בשביל 500.

רוב המובטלים לא בעלי משפחות אלא צעירים.

הטענה לא רלוונטית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

דמי אבטלה נועדו לשמש רשת ביטחון למי שלא מצליח למצוא עבודה. לא עבור כאלה שבוחרים לא לעבוד.

אכן לזה הם נועדו אבל המשתמש מצא איזה חריץ

ועכשיו יש לו יותר שליטה על המערכת ממה שהתכוונו לתת לו, האשם זה לא המשתמש אלא הכותב של המערכת.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

האנשים האלה מקבלים כסף לא מהאויר אלא מהמיסים שאני ואתה משלמים.

העובדה שהכסף מגיע מהכיס שלי ושלך לא הופך את עצם ההשארות בבית ללא מוסרית בעיני. 

דווקא ההפך, לדעתי החובה המוסרית שלך היא לדאוג קודם כל לך ולקרובים שלך ולכן אם אכן זה חוקי, אפשרי ומשתלם לך - תשאר בבית.

כולנו מקבלים כסף בצורה כזאת או אחרת מהמיסים שאתה ואני משלמים, חלק יותר וחלק פחות, חלק מבחירה וחלק לא. 

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

הוא יכול לצאת להפגין ולשכנע את המעסיקים השכנים שלו לצאת איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

והבעיה היא קודם כל שזה אפשרי. חוקי זה לא כי החוק קובע מפורשות שמי שמסרב לעבודה לא זכאי לדמי אבטלה אבל היום המובטל לא צריך להגיע ולא מציעים לו עבודות. הלשכה מפרסמת משרות ומי שרוצה פונה.

לא מדוייק. זה היה כך לאורך רוב תקופת הקורונה, כן. היום כבר מתחילים להתייצב שוב, ומעבר לזה מקבלים גם טלפונים עם הצעות מעניינות יותר ופחות. 

בלא מעט מהמקומות עם המשכורת הנמוכה, היחס לעובדים הוא מזעזע. המעבידים התרגלו שהם יכולים להחליף את העובד כמו גרביים אם הם רוצים, ומתנהגים בהתאם. לכן גם התחלופה הגבוהה של העובדים במקצועות האלו שהייתה לפני הקורונה. 

אם הבחירה של מישהו זה לקום וללכת לעבודה שבה מתייחסים אליו כמו אל סמרטוט, או לא לקבל יחס מזעזע כל יום כל היום, הבחירה פה פשוטה ביותר.

וזה מעבר לכל שאר הדברים שכבר צויינו פה.

• רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

קודם כל שכר המינימום הוא לא מה שהמדינה קבעה כשכר לעבודה כלשהי אלא שכר מינימלי שנדרש כדי להתקיים. אני לא מכיר בקרב השכנים שלי מישהו שמציע מינימום על משרה כלשהי (הכי נמוך שאני מכיר מציע 35 התחלתי).

כל מה שאתה אומר על מציאת עובדים ומוכנות לעבודה היה נכון אם כולם היו עובדים אבל אם יש יותר מובטלים ממקומות מוצעים (ובכל התחומים) אז זה מלאכותי ואותם דורשי עבודה דורשים שכר לא ריאלי (במילים אחרות, הם מעדיפים לחיות על חשבוננו במקום להרויח את קיומם).

אם לא היה מי שמממן אותם הם היו עובדים במה שיש ובמקביל מחפשים יותר טוב.

יודעים, נערכים ומתמודדים.

אני יודע שכשהחרט שלי יחליט שדי לא יהיה חרט אחר במקומו ואני כבר מוכן עם תחליף טכנולוגי שיעבוד בהתראה של חודשיים. כנל לגבי רוב בעלי המקצוע של הדור הותיק.

גם לעובדים כלליים מוצאים פתרונות טכנולוגיים שהופכים להיות נגישים יותר ויותר.

היא מתוגמלת יותר.

מה שאתה מציע זה ניצול של בני אדם. 

אין להם ברירה אז שילכו לעבוד בחרא עבודה עם חרא שכר ואני כמעסיק ארוויח מזה. אין לה ברירה אז שתמכור את גופה ואני ארוויח מזה. 

עכשיו המצב הוא שהם בצד עם המזל ויכולים לנצל את המערכת וזה אומר שמעסיק לא יכול לנצל אותם. לנסות להציג את הדברים כחסרי מוסר זה שגוי בעיניי. 

לפעמים לעובדים יש מזל ולפעמים למעסיקים. הפעם פשוט המזל עם העובדים. 

כשאני מראיין אנשים אני תמיד מסביר להם שיש פה חיסרון איקס וואי, זד אבל יש גם יתרונות איקס וואי זד. בתור אחד שמשלם פחות מחלק מהמתחרים. חלקם בהחלט עוזבים וחלקם לא כי אני מצליח להיות אטרקטיבי בדברים אחרים. לא לכולם. אם הכל היה אצלי לא אטרקטיבי ספק אם מישהו היה דורך.

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, Katom כתב:

הוא יכול לצאת להפגין ולשכנע את המעסיקים השכנים שלו לצאת איתו

ומה יצא להם מזה? לדעתי שום דבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ניקו פ. כתב:

אין להם ברירה אז שילכו לעבוד בחרא עבודה עם חרא שכר ואני כמעסיק ארוויח מזה. אין לה ברירה אז שתמכור את גופה ואני ארוויח מזה. 

תראה...

לכל עבודה יש את רמת השכר שלה בסופו של דבר. מנקה במשרד לא יכולה לפתח ציפיות שכר של עובד הייטק, ופרופסור לא יסכים לעבוד בתנאים של רתך.

למחסנאים יש תקרה די ברורה לשכר. נראה שכך גם בתחום הרכש. 

רק שלמחסנאי קשה מאד להתקדם בלי תואר כלשהו ולצאת מתחום השכר שהוא נמצא בו. אפשרי, אבל קשה ביותר. בדוק.

אז בעבודות האלו גם התנאים מסביב משחקים תפקיד, והאמת שגם האוכלוסייה שלרוב מאיישת את המשרות האלו.

ובואו נודה בזה, כשהשכר זהה או קרוב מספיק לדמי אבטלה, למה שמישהו שעובד בעבודה שוחקת ולא קלה (ולא משנה מאיזה סיבות) ירצה לקום מהכורסא ולחזור לשם כל עוד יש לו את האבטלה?

וזה בלי להזכיר אפילו את העובדה של "מדוע הוא באבטלה" כי לרוב זה בגלל שהוא פוטר בגלל המצב או "בגלל המצב". הרבה מרירות שמתורגמת ל"אם כבר, אז כבר- רוצה לשפר".

לפני 3 שעות, ניקו פ. כתב:

עכשיו המצב הוא שהם בצד עם המזל ויכולים לנצל את המערכת וזה אומר שמעסיק לא יכול לנצל אותם. לנסות להציג את הדברים כחסרי מוסר זה שגוי בעיניי. 

לפעמים לעובדים יש מזל ולפעמים למעסיקים. הפעם פשוט המזל עם העובדים. 

אני רואה שקראת את אותה הכתבה שאני קראתי...

גם אני קראתי את זה כ"מעסיקים מתלוננים על זה שהעובדים מנצלים הזדמנות חד פעמית שנחתה עליהם בזכות הקורונה לשיפור תנאים".

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

בלא מעט מהמקומות עם המשכורת הנמוכה, היחס לעובדים הוא מזעזע. המעבידים התרגלו שהם יכולים להחליף את העובד כמו גרביים אם הם רוצים, ומתנהגים בהתאם. לכן גם התחלופה הגבוהה של העובדים במקצועות האלו שהייתה לפני הקורונה. 

אם הבחירה של מישהו זה לקום וללכת לעבודה שבה מתייחסים אליו כמו אל סמרטוט, או לא לקבל יחס מזעזע כל יום כל היום, הבחירה פה פשוטה ביותר.

וזה מעבר לכל שאר הדברים שכבר צויינו פה.

אם יש עבודהיותרטובה או שהוא בוחר לשבת בבית על חשבונו זה יותר מבסדר. לשבת בבית  על חשבונך (וזה מה שהוא עושה. אתה קורע את התחת בשביל שכר לא גבוהשממנו אתה מפריש עבורו) לא.

לפני 4 שעות, ניקו פ. כתב:

אתה מקצין ומחטיא את מה שהתכוונתי.

זה בסדר גמור לעזוב, זה בסדר גמור לסרב וזה בסדר גמור לחפש משהו יותר טוב. מה שלא בסדר זה להגיד אני יושב בבית ואתה תממן אותי כי לא בז שלי לעבוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

אם יש עבודהיותרטובה או שהוא בוחר לשבת בבית על חשבונו זה יותר מבסדר. לשבת בבית  על חשבונך (וזה מה שהוא עושה. אתה קורע את התחת בשביל שכר לא גבוהשממנו אתה מפריש עבורו) לא.

אתה מקצין ומחטיא את מה שהתכוונתי.

זה בסדר גמור לעזוב, זה בסדר גמור לסרב וזה בסדר גמור לחפש משהו יותר טוב. מה שלא בסדר זה להגיד אני יושב בבית ואתה תממן אותי כי לא בז שלי לעבוד.

אז אני לא מסכים איתך שזה לא בסדר. אני חושב שלא בסדר שהמדינה מאפשרת, לא שהבנאדם בוחר באופציה העדיפה עבורו.

אם המדינה לא הייתה מאפשרת, אז מעסיקים היו מורידים שכר עוד יותר ואומרים "לא רוצה לא צריך לך הביתה". פשוט עכשיו המדינה יצרה למעסיקים תחרות, בלי להתכוון (או כן) ונוצר מצב שיש תחרות גם לעובדים כלליים. זה המצב. עזוב טוב או רע. 

לפני שעה, ברווז כתב:

אני רואה שקראת את אותה הכתבה שאני קראתי...

גם אני קראתי את זה כ"מעסיקים מתלוננים על זה שהעובדים מנצלים הזדמנות חד פעמית שנחתה עליהם בזכות הקורונה לשיפור תנאים".

סקוזה, אבל האמת שלא קראתי שום כתבה בנושא הזה לאחרונה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...