Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

הכוונה שאתה לא מנהל מפעל צדקה ועדיין משתלם לך להעסיק עובדים אנושיים. אני חושב שביום שזה יפסיק להשתלם המקצועות האלה יעלמו מזמן וימציאו דברים חדשים לאנשים לעשות.

ברור רק שההגדרה למשתלם היא מאוד רחבה. זה מתחיל באני אחזיר את ההשקעה תוך X זמן ולכן זה כדאי ועד אם לא אעשה את המעבר אחדול מלהתקיים.

לפני 13 דקות, Potato כתב:

איזו תרומה יכולה להיות לעובד כללי או לסדרן סחורה ששווה להתאמץ ולייצר מודל שכר אחר?

אתה טועה בענק.

עובד כללי עדיין עושה עבודה שהוא מוכשר לה בהכשרה ספציפית פנים מפעלית (גם אם זו הכשרה של רבע שעה). מפה הוא יכול לתת תפוקה X ויכול לתת תפוקה 2X וצריך להיות מתוגמל בהתאם.

יש עובדים כלליים של 32-33 שקל לשעה ויש כאלה של 40 ומעלה למרות ששניהם עובדים לא מקצועיים.

בעסק כמו שלי שאני נמצא ברצפת הייצור ורואה הכל זה יותר פשוט אבל גם בארגונים גדולים צריך לסמוך על דרגי הביניים וכן להנהיג תשלום שונה בהתאם ליכולות ולתרומה הספציפית.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Potato כתב:

זה מודל שנוח לאנשים.

נוח לאנשים ורע למעסיק. 

לפני 18 דקות, Potato כתב:

איזו תרומה יכולה להיות לעובד כללי או לסדרן סחורה ששווה להתאמץ ולייצר מודל שכר אחר?

סדרן סחורה יכול לסדר יותר\פחות סחורה, בצורה טובה\פחות טובה, ואם ידע שהשכר שלו גם כסדרן סחורה יכול לעלות אם יעשה עבודה טובה - אז אולי יעשה עבודה טובה יותר.

אין פה מודל שכר אחר, יש פה עובד שמקבל כמה שקלים יותר לשעה כי הוא עושה עבודה טובה יותר ממי שעובד איתו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב שעם השם שייצא לבעלי מפעלים פה מישהו יאמין לבעל מפעל שהוא יגיד שעל עבודה יותר טובה הוא יקבל יותר כסף?

יותר מזה,אם הייתי בא בתור מהנדס למפעל הייתי מאוד מופתע שהשכר נכנס כמסוכם בזמן ואני לא צריך לרדוף ולקבל פרצופים עקומים על יום חופש או מחלה.

נהג לילה או מתאר מצג שאולי קיים במקומות בודדים,לא משהו שאני כעובד כללי שמגיע היה סומך עליו.

לפני 18 דקות, Katom כתב:

סדרן סחורה יכול לסדר יותר\פחות סחורה, בצורה טובה\פחות טובה, ואם ידע שהשכר שלו גם כסדרן סחורה יכול לעלות אם יעשה עבודה טובה - אז אולי יעשה עבודה טובה יותר.

אנשים לא מאמינים למעסיקים.

אם זה לא מעוגן בחוזה זה לא קיים.

איך אתה מודד עבודה? אם יש דיווחים ממוחשבים זה לא מסובך,אבל במקומות קטנים זה מילה מול מילה.

לפני 18 דקות, Katom כתב:

אין פה מודל שכר אחר, יש פה עובד שמקבל כמה שקלים יותר לשעה כי הוא עושה עבודה טובה יותר ממי שעובד איתו.

זה בסיס+בונוסים,תגמול עמידה ביעדים.

יש לזה שם.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפו"ד, למה אתה חושב שמהנדסים או אנשי היי טק מקבלים שכר שונה לפי מה שהם מסוגלים לתרום ועובדים כלליים לא?

אנשים מגיעים להיות עובדים כלליים מכל מיני סיבות. יש כאלה שזה מה שהם מסוגלים, יש כאלה שבגלל נסיבות חיים לא למדו והתגלגלו להיות כאלה למרות שהם מוכשרים ויש כאלה שהם סתם ראש קטן.

עכשיו אלה שהם ראש קטן שום דבר לא יעזור והם לא שווים הרבה. אלה חסרי היכולת זה מאוד תלוי כי עם קצת סבלנות ורצון טוב לרוב מוצאים את התפקיד שמתאים להם שהם גם יעשו אותו ברמה מעל לממוצע וגם ירגישו בו טוב והם מתוגמלים יותר. אלה שהתגלגלו בגלל נסיבות חיים יכולים עם קצת רצון טוב מצד המעסיק להגיע רחוק ולהתפתח גם בתפקידים ובידע וכמובן גם בשכר. את חלקם ניתן גם להפוך לבעלי מקצוע.

עריכה: בונוסים שים בצד. אני מדבר על שכר קבוע.

אישית בכלל נגד פרמיות תפוקה כי הם גם מעמיסים על העובד מעל לסביר, גם מסכנים אותו וגם עלולים לגרום לעלייה בכמות הפסולים.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Night Driver כתב:

תפו"ד, למה אתה חושב שמהנדסים או אנשי היי טק מקבלים שכר שונה לפי מה שהם מסוגלים לתרום ועובדים כלליים לא?

שכר של מהנדס/תכנת הוא שכר על נסיון והידע שהבן אדם מביא איתו והיכולת להתמודד עם אתגרים טכניים וטכנולוגיים ולא על זה שהוא יושב 9 שעות במשרד וכותב 13 שורות קוד.

בשביל לטאטא רצפה/להזיז ארגזים/להוריד גראדים מחלקים אין צורך בכל זה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Potato כתב:

בשביל לטאטא רצפה/להזיז ארגזים/להוריד גראדים מחלקים אין צורך בכל זה.

כמו ששני מהנדסים לא זהים ככה גם שני מורידי גראדים לא זהים (ואני עוד זורם איתך. עובד כללי מתעסק בהרכבות, מפעיל מכונות, מסדר סחורה על משטחים לפי רשימות, צובע וגם מטאטא ומזיז ארגזים) ואין שום סיבה שהשכר שלהם יהיה שווה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Night Driver כתב:

כמו ששני מהנדסים לא זהים ככה גם שני מורידי גראדים לא זהים (ואני עוד זורם איתך.

מה הקשר שהם לא זהים?

הם יודעים לבצע עבודות שונות והשכר שונה מפני שהכישורים וההכשרה הנדרשות שונות.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

עובד כללי מתעסק בהרכבות, מפעיל מכונות, מסדר סחורה על משטחים לפי רשימות, צובע וגם מטאטא ומזיז ארגזים) ואין שום סיבה שהשכר שלהם יהיה שווה.

כל מה שתיארת פה אפשר ללמד בן אדם עם חצי מוח בכמה שעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עובדים כלליים יודעים לבצע דברים שונים.

ולגבי בן אדם עם חצי מוח, אין לך מושג כמה שאתה טועה ומה פוטנציאל הנזק של אדם כזה.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.10.2021 בשעה 14:22, Potato כתב:

העלאת שכר המינימום ל40 שקל לשעה.

קטע הייתי מעדיף שיורידו את השכר בחזרה ל25 שקל לשעה 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מצד אחד טוב לעובדים עצמם, מצד שני זה מקפיץ לך את המחירים של הכל בערך

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המחאה של ה40 שקל לשעה מינימום כזו מטומטמת, זה כאילו הם אומרים שלא מספיק יקר לחיות פה, צריך לייקר את זה עוד יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, vadim6385 כתב:

זה מצד אחד טוב לעובדים עצמם, מצד שני זה מקפיץ לך את המחירים של הכל בערך

זהו שבכלל לא בטוח שזה טוב לעובדים עצמם.

נכון שהם יראו מספר יותר גדול בתלוש אבל הכל יתייקר והם יוכלו לקנות עם המספר הזה עוד פחות ממה שהם קונים היום.

לא יודע כמה פה זוכרים את המאבק להעלות את שכר המינימום ל 1000 דולר (היה בסביבות ה 700 אז). היום הוא כבר יותר מ 1600 דולה ואפשר לעשות איתו הרבה פחות ממה שעשו עם ה 700.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Night Driver כתב:

גם עובדים כלליים יודעים לבצע דברים שונים.

ולגבי בן אדם עם חצי מוח, אין לך מושג כמה שאתה טועה ומה פוטנציאל הנזק של אדם כזה.

בהנחה והוא לא עושה נזק.

העבודה הנדרשת ממנו פשוטה מאוד וניתן להכשיר מהר.

לא צריך להכנס לדוגמאות איזוטריות על כל תגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא כזה איזוטרי, בהרבה מפעלים יש חומרים דליקים, רעילים, נפיצים, ציוד מסוכן ופוטנציאל נזק גדול.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

לא כזה איזוטרי, בהרבה מפעלים יש חומרים דליקים, רעילים, נפיצים, ציוד מסוכן ופוטנציאל נזק גדול.

אני מסכים.

אבל הכותב כל פעם על אמירה כללית נכנס לדוגמאות.

בסך הכל אמרתי שהשכר תלוי בהכשרה וביכולת להחליף עובד.

גם תכנת בפייסבוק יכול לעשות הרבה נזק וגם מרכיב צינורות במפעל.

אז מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...