Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיברתי על חסרי נסיון ובוגרים טריים.

אבל המציאות לא מתכתבת עם ההנחה של החלק השני.

אגב,יש את אופציה ג' שהיא בוגר אוניברסיטה עם נסיון רלוונטי,איך לא חשבת על זה?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פריג'י למה לא? אני אשמח לענות.

אני אזמן את שניהם, ואם שניהם יתאימו, שניהם יקבלו חוזה.

ההודעה המקורית שלי היתה לגבי בוגרים ללא ניסיון כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, snoop90 כתב:

אזמן את שניהם, ואם שניהם יתאימו, שניהם יקבלו חוזה

I rest my case... זו בדיוק הייתה הנקודה.

לפני 3 דקות, Potato כתב:

אגב,יש את אופציה ג' שהיא בוגר אוניברסיטה עם נסיון רלוונטי,איך לא חשבת על זה

אתה עדיין לא תופס. ברור שיש. אבל תסתכל על הציטוט הקודם ותראה שמבחינתי הדיון הסתיים...

אבל אם אתה רוצה להגיד שאתה אוטומטית תעדיף את בוגר האוניברסיטה על המכללה לפני ראיון, או גרוע מכך, ללא תלות בראיון, אני חושב שאתה טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, פריג'י כתב:

זה גם מסתדר היטב עם הניסיון הנלווה שלרוב מגיע עם בוגרי מכללה. תעשה סקר אקראי מי יודע מה זה ג'בקה, בושינג, לאגר בין מתקבלי שנה א' בהנדסת מכונות בטכניון מול מכללה. 

ידעתי במקרה כי הייתי מכונאי בצבא.

שנה עבדתי במפעל אז היה ל"ידע" הזה ערך מוסף כלשהו.

אבל חוץ מזה שהיו מראים לי פעם-פעמיים והייתי זוכר.

עכשו אני במשרה אחרת במכשור רפואי והייתי חיי מעולה גם בלי ה"ידע" הזה כי הוא חסר תועלת.

לפני 17 דקות, פריג'י כתב:

וציינתי במפורש, יש יותר סיכוי ליפול על מהנדס גרוע שיסיים מכללה. בהחלט. והלוואי שיעלו את הרף לסיום וכמה שיותר מהר. אבל אם אתה מחפש מצטיינים, באופי ובביצועים, לא על הנייר - תמצא אותם באוניברסיטאות ובמכללות. רק תחפש.

"רק תחפש" זו השקעה של זמן ומשאבים.

לפני 2 דקות, פריג'י כתב:

אתה עדיין לא תופס. ברור שיש. אבל תסתכל על הציטוט הקודם ותראה שמבחינתי הדיון הסתיים...

אבל אם אתה רוצה להגיד שאתה אוטומטית תעדיף את בוגר האוניברסיטה על המכללה לפני ראיון, או גרוע מכך, ללא תלות בראיון, אני חושב שאתה טועה.

אני לא מראיין אף אחד ולא רואה את זה קורה בעתיד הנראה לעין.

Just to be clear

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז השורה התחתונה מהדברים של תפו"ד היא שהמעסיקים מתלוננים שלא רוצים לעבוד, אבל הם לא מוכנים להשקיע בלחפש כי מדובר בזמן ומשאבים. (והתחלנו את זה מכך שהם לא מוכנים לשלם...)

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פריג'י לוגיקה מדהימה 

מעסיקים לאמוכנים לבזבז זמן וכסף על מועמדלא מתאים רקכי בנקודת הזמן הזו לא היו מועמדים מתאימים. שים לב שלא כתבתי פחות מתאים אלא לא מתאים.

ישכל מיני מכללות והן לא מקשה אחת. הניסיון שלי עם בוגרי סמי שמעון למשל זה שהם מכשירים מפעילי סולידוורקס ולא מהנדסים כי חוץ מלבנות מודל ולזרוק אותו לאנליזה בתוכנה אין להם שום מושג (וזה לא מפתיע. כמה כבר אפשר ללמד מישהו עם 3 י"ל במתימטיקה?). מצד שני מבראודה נתקלתי בבוגרים איכותיים יותר וחומר שיש עם מה לעבוד.

כשאני צריך להמר על מועמד אעדיף להמר על בוגר האוניברסיטה, אחר כך על בוגר מהמכללות היותר איכותיות ועל סמי אהמר רק אם יש לו קבלות בעבודה וגם זה רק אם לא אמצא בוגר מהמוסדות שהוזכרו קודם.

צריך להבין שניסיון עם אדם כזה עולה הרבה עשרות אלפים של שקלים.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהצד השני אני יכול להעיד שאותנו (טכניון, ולמרות שאני אווירו- נראה שזה נכון גם למכונות) בכלל לא לימדו סוליד. קורס אחד מעאפן של 3 נ"ז מתוך התואר שנדע איפה האייקון של התוכנה הזו ואיך הוא נראה. 

האמת, בסוליד עצמה יש את כל הטוטוריאלס שצריך כדי להפוך לספץ בתוכנה ברמה הטכנית. האם אותו אדם גם יבין מה לעזאזל הוא עושה ואם הוא מתכנן נכון/יעיל? זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Night Driver

זו לוגיקה שפותחה על בסיס השיחה עם תפו"ד...

אני מוכן לחתום אחד לאחד על כל מה שכתוב בהודעה שלך. וכן, גיוס לא מתאים זה בהחלט דבר יקר. וגם אני ציינתי במפורש שיש תת רמה של מהנדסים. 

בסוף השורה התחתונה היא שיש קורות חיים ומוסד לימודים, צריך לראיין ורק אז לפסול. מראיין מנוסה יוציא בראיון טלפוני המון לגבי ההתאמה של המועמד. המון. וזה לא עולה הון לבצע ראיון טלפוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Night Driver כתב:

ישכל מיני מכללות והן לא מקשה אחת. הניסיון שלי עם בוגרי סמי שמעון למשל זה שהם מכשירים מפעילי סולידוורקס ולא מהנדסים כי חוץ מלבנות מודל ולזרוק אותו לאנליזה בתוכנה אין להם שום מושג (וזה לא מפתיע. כמה כבר אפשר ללמד מישהו עם 3 י"ל במתימטיקה?).

רק חייב לציין שאם יש לך 3 יח' מתמטיקה ואתה מעוניין ללמוד בסמי שמעון, טרום הלימודים אתה מחוייב לעבור מכינה במתמטיקה שהיא בערך ברמת 5 יח'. 

בלי קשר כבר נתקלתי בבוגרי סמי איכותיים אבל מצד שני גם בכאלה שלא הייתי נותן להם להנדס מחזיק נייר טואלט.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Pika007לא לגמרי הבנתי אותך. הבן שלי, גם הוא אווירונאוט, עשה קורס בסוליד (אני זוכר כמה מהשרטוטים שלו) אבל, כמובן, אין לי דרך לשפוט מה היתה הרמה. וכיוון שהוא התפתח בכיוון שונה לחלוטין הרי שמאז סיום התואר הראשון הוא לא נגע עוד בכלי הזה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, sperial כתב:

@Pika007לא לגמרי הבנתי אותך. הבן שלי, גם הוא אווירונאוט, עשה קורס בסוליד (אני זוכר כמה מהשרטוטים שלו) אבל, כמובן, אין לי דרך לשפוט מה היתה הרמה. וכיוון שהוא התפתח בכיוון שונה לחלוטין הרי שמאז סיום התואר הראשון הוא לא נגע עוד בכלי הזה.

באווירו יש יותר פרויקטים תכנותיים ובמכונות בחלק מהקורסים יש פרויקטי תכן.

אם ממש לא בא לך על תכן תוכל להמנע ממנו כמעט לגמרי גם  בלימודי הנדסת מכונות.

הרמה אותה רמה,המתרגל רץ על TUTORIAL של סולידוורקס ועוברים על הדברים הבסיסיים.

לפני 39 דקות, פריג'י כתב:

בסוף השורה התחתונה היא שיש קורות חיים ומוסד לימודים, צריך לראיין ורק אז לפסול.

זו משימה בלתי אפשרית.

לפני 39 דקות, פריג'י כתב:

מראיין מנוסה יוציא בראיון טלפוני המון לגבי ההתאמה של המועמד. המון. וזה לא עולה הון לבצע ראיון טלפוני.

לראיון טלפוני אפשר להתכונן-אין לך שפת גוף,קשה לבדוק דרך חשיבה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Potato כתב:

באווירו יש יותר פרויקטים תכנותיים ובמכונות בחלק מהקורסים יש פרויקטי תכן.

אם ממש לא בא לך על תכן תוכל להמנע ממנו כמעט לגמרי גם  בלימודי הנדסת מכונות.

הכל תלוי במה אתה בוחר. מי שרוצה תכן ימצא אותו באווירו, אבל מי שרוצה לעשות דברים קצת יותר מעניינים מתכן "פושטי" יעבוד הרבה עם מטלב, כן (גם בדברים שקשורים למבנאות, האמת...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Pika007 כתב:

הכל תלוי במה אתה בוחר. מי שרוצה תכן ימצא אותו באווירו, אבל מי שרוצה לעשות דברים קצת יותר מעניינים מתכן "פושטי" יעבוד הרבה עם מטלב, כן (גם בדברים שקשורים למבנאות, האמת...)

זה בדיוק מה שרשמתי.

אפשר להתחמק מתכן כמעט לגמרי באווירו וגם במכונות,עדיין תתקל ב2-3 קורסים אבל זהו.

סוליד תפעיל אולי בשניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פריג'י כתב:

בסוף השורה התחתונה היא שיש קורות חיים ומוסד לימודים, צריך לראיין ורק אז לפסול. מראיין מנוסה יוציא בראיון טלפוני המון לגבי ההתאמה של המועמד. המון. וזה לא עולה הון לבצע ראיון טלפוני.

אף חברה רצינית לא תפסול רק על סמך ראיון טלפוני. שיחה טלפונית היא רק שיחת היכרות. הראיון הטכני, יהיה בזום ובמשרדי החברה.

לכן, אני מראש לא אתקשר למי שאני לא מתכוון לעשות ראיון טכני.

לא צריך להיות מראיין מנוסה, צריך לדעת את התשובות לשאלות שאתה שואל, זה הכל.

אצלנו בחברה, מי שהמראיין הם ג'ונייורים, כי מבחינתי, אם אתה לא מצליח להרשים ג'וניור, אין לנו מה לדבר.

אגב, סתם בשביל אנקדוטה, שבוע שעבר, הגיעה מישהי לעשות ראיון טכני. היא דיי לא מצאה חן בעיני, אבל ענתה על השאלות מושלם, לכן לא יכולתי לפסול אותה. מבחינתי זה סוג של מעולה, כי אני לא רוצה לערבב את איך שאני מרגיש כלפי המועמד עם ההערכה שלי.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Night Driver כתב:

את עובדשכר המינימום לא מעניין שהחופשות בחול יותר זולות ןשטלויזיה 900 אינצ'  עולה רק 20,000 שקל אבל כן מעניין אותו שהקניה בסופר התייקרה כי המאפייה העלתה מחירים וושכר העובדים בסופר יותרגבוה .

הרשה לי לגחך.

הכרתי מספיק עובדי שכר מינימום שמעניין אותם גם חופשה בחו"ל, גם טלוויזיה, וגם ספורטאז' 1.6 מליסינג לאישה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...