Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 36 דקות, ALÞћÃ כתב:

יש אמונה רווחת שהתותחים הכבדים באמת כלל לא מגיעים עם רקע אקדמאי, אבל זה אולי נושא לשרשור בפני עצמו.

יש כאלה אבל נדירים מאוד ורובם עצמאים. מכיר אחד כזה שחי היום בניו זילנד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ברווז כתב:

כמות המזל שצריך בשביל להצליח בלי האקדמייה הופכת את הנושא לחד-פעמי בעיקרון. 

בוא נגיד ככה שבלי השכלה גבוהה יש סיכוי הרבה יותר גבוה שתסחוב ארגזים בסופר מאשר תפתח קריירה בהייטק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר היכולת להתקבל לאקדמיה מסננת יכולת אינטלקטואלית ויכולת לשקוד במידה מסויימת, ואין מה לעשות, אינטיליגנציה וחריצות הן תכונות האב שמנבאות הצלחה כלכלית יותר מהכל. היכולת לסיים מאשררת את הסינון הראשוני (בסופו של דבר, רב המתקבלים לתואר ראשון, מסיימים).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל כמות התארים הראשונים נוצרה היררכיה פנימית של מוסדות לימוד.

תואר ממכללה יותר קל מתואר באוניברסיטה.

בלי להכנס בכלל לסוג התואר שכן תואר מקצועי(הנדסות,כלכלה וכו') שונים מתארים כלליים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בזה.

דווקא עכשיו: העלאת שכר המינימום ל-6,000 שקל

המהלך, שדורשת ההסתדרות כחלק מעסקת החבילה, יעודד יותר עובדים להיכנס לשוק התעסוקה, יעלה את התמ"ג ויתרום לצמיחת המשק עו"ד גיל בר־טל, יו"ר הסתדרות המעו"ף.

https://www.ynet.co.il/economy/article/hksp8c00lk?utm_source=mivzakimnet&utm_medium=ticker&utm_campaign=mivzakimnet

אני חושב שזאת טעות. לעלות אחשב.

בתור אחד שהרוויח רק שכר מינימום. שהשכר היה באזור ה 3000 שקל. הכל היה יותר זול.

החשמל קפץ פי שניים הדלק ועוד דברים.

המדד זה שקר אחד גדול. 

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

בגלל כמות התארים הראשונים נוצרה היררכיה פנימית של מוסדות לימוד.

תואר ממכללה יותר קל מתואר באוניברסיטה.

בלי להכנס בכלל לסוג התואר שכן תואר מקצועי(הנדסות,כלכלה וכו') שונים מתארים כלליים.

זה לא קשור לקל מול קשה. 

וזו ממש הכללה. גם בתוך ההנדסות בינן לבין עצמן,  וגם בין מוסדות ההנדסה תמצא שונות אדירה.

במכללות גם מלמדים לא פעם מרצים שמלמדים גם באוניברסיטה ומרצים מהתעשיה. יש מכללות טובות יותר ויש פחות,  כמו שיש אוניברסיטאות שידועות במגמות מסוימות כמובילות ובמגמות אחרות פחות. 

אגב, באוניברסיטת תל אביב נותנים בקבלה לתואר שני משקל אדיר ל"מדרג ציונים", שזה איפה המועמד סיים ביחס לחבריו למחזור. זה אומר לא מעט.

אם יש לי ביקורת שלדעתי נכונה לכל המכללות, זה הרף לסיום וזכאות לתואר. פשוט הזוי איזה תת רמה של מהנדסים יוצאים ממקום שיצאו ממנו גם מהנדסים מעולים באותו המחזור.

בשביל לאתר את זה, המראיין צריך לדעת לראיין. שום מספר לא יכול לשקף, ולא הכותרת של התעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, פריג'י כתב:

אם יש לי ביקורת שלדעתי נכונה לכל המכללות, זה הרף לסיום וזכאות לתואר. פשוט הזוי איזה תת רמה של מהנדסים יוצאים ממקום שיצאו ממנו גם מהנדסים מעולים באותו המחזור.

בשביל לאתר את זה, המראיין צריך לדעת לראיין. שום מספר לא יכול לשקף, ולא הכותרת של התעודה.

הסיכוי להיתקל במהנדס גרוע מאוניברסיטה N נמוך מהסיכוי להיתקל במהנדס גרוע ממכללה K.

ככה מסתכלים על המוסדות ומראיינים.

אי אפשר לנהל דיון וכל הזמן להכנס לקטנות,בלתי אפשרי להתקדם ככה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yor2 כתב:

אני חושב שזאת טעות. לעלות אחשב.

בתור אחד שהרוויח רק שכר מינימום. שהשכר היה באזור ה 3000 שקל. הכל היה יותר זול.

החשמל קפץ פי שניים הדלק ועוד דברים.

המדד זה שקר אחד גדול. 

זה ביצה ותרנגולת.

מעלים שכר מינימום, פתאום צריך לשלם יותר לעובדים, יש יותר הוצאות למעסיקים, שבתורם מגלגלים את העליה ללקוחות, בתוספת עמלת "למה לא", ואז המחירים של הכל עולים.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדד לוקח בחשבון גם דברים שלא נוגעים לעובדי שכר מינימום ןבגלל זה כל העלאה דוחפת אותם עוד אחורה.

את עובדשכר המינימום לא מעניין שהחופשות בחול יותר זולות ןשטלויזיה 900 אינצ'  עולה רק 20,000 שקל אבל כן מעניין אותו שהקניה בסופר התייקרה כי המאפייה העלתה מחירים וושכר העובדים בסופר יותרגבוה .

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Potato כתב:

הסיכוי להיתקל במהנדס גרוע מאוניברסיטה N נמוך מהסיכוי להיתקל במהנדס גרוע ממכללה K.

רק אם לא יודעים לסנן.

אם מראש סיננת בעיקר לפי חתך של איפה המועמד למד, בשביל מה אתה צריך לראיין? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פריג'י כתב:

רק אם לא יודעים לסנן.

אם  נניח כי ההסתברות ליפול על מהנדס גרוע מכלל האוכלוסיה הוא נניח 40% וההסתברות ליפול על בוגר אוניברסיטה גרוע היא 25% אז צמצמת משמעותית את כמות הראיונות שתצטרך לעשות.

לא זוכר בעל פה אבל הנוסחה לחישוב כמה ראיונות תצטרך בכל אחד מהמקרים דיי פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל המספרים שכתבת זה, אני מצטער, שטויות במיץ.

1 מתוך 4 בוגרי אוניברסיטה יהיה גרוע?

2 מתוך 5 במכללה?

באמת?

מאיפה הנתונים האלה? מה זה "גרוע"? 

אולי אתה מראש מגייס בוגר אוניברסיטה למשרה של בונה חלליות כשאין לו ניסיון וידע רלוונטיים, ובוגר מכללה למשרה של הנדסאי ונותן לו למיין ברגים, ושניהם לא רוצים לעבוד אצלך?

ובוא, אלך איתך. נגיד שכן. 

לא תצליח בסינון ראשוני של 5 דקות בטלפון להבין שונות כזו ביחס של 1 ל-1.6, אחרי שקראת את קורות החיים שלו? 

אתה, ידידי, מנותק לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פריג'י כתב:

קודם כל המספרים שכתבת זה, אני מצטער, שטויות במיץ.

1 מתוך 4 בוגרי אוניברסיטה יהיה גרוע?

2 מתוך 5 במכללה?

באמת?

מאיפה הנתונים האלה? מה זה "גרוע"? 

אולי אתה מראש מגייס בוגר אוניברסיטה למשרה של בונה חלליות כשאין לו ניסיון וידע רלוונטיים, ובוגר מכללה למשרה של הנדסאי ונותן לו למיין ברגים, ושניהם לא רוצים לעבוד אצלך?

ובוא, אלך איתך. נגיד שכן. 

לא תצליח בסינון ראשוני של 5 דקות בטלפון להבין שונות כזו ביחס של 1 ל-1.6, אחרי שקראת את קורות החיים שלו? 

אתה, ידידי, מנותק לחלוטין.

המספרים מונפצים לחלוטין,

שים שני משתנים אקראיים במקום,זו הפואנטה לא הערכים.

והנקודה השניה שציינת היא הבעייתית.

לא תמיד ראיונות עבודה מנבאים הצלחה באיתור המועמד המתאים,חודשים של הכשרה והתאמה שהולכים לפח זה המון כסף שבסופן צריך להתחיל שוב את התהליך.

ממה בדיוק אני מנותק?

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, פריג'י כתב:

כי לא כל מי שסיים אוניברסיטה עם ציון מעולה בהכרח יהיה עובד מעולה.

85 מאוניברסיטה מובילה באופן אוטומטי יקבל עדיפות על 85 ממכללה, אפילו אם עלות של זה היא לפספס מועמדים טובים ואף מצויינים. 

תחשוב שאני כמו מפעל, אני מראיין בסיטונאות, אני לא צריך עובד אחד מעולה, אני צריך להרכיב צוותים של עובדים מעולים. לכן אעשה כל סינון שיעלה את הפרודוקטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון אם אתה מראיין בוגרים. 

בשנייה שהגעת לניסיון התעסוקתי, המספר הוא רק מספר. 

אני כן מסכים ש- 85 במקום א' יקבל עדיפות על 85 במקום ב' כשלשניהם אותם נתונים נילווים. זה נכון אפילו על שני בוגרים של אותו תואר מאותו מוסד בהתמחויות שונות.

אבל האם בוגר מאוניברסיטה שעבד בסטארטאפ לא קשור 5 שנים יהיה לך עדיף אוטומטית על אחד שהיה במכללה עם אותו ציון אבל עם ניסיון בתעשיה הרלוונטית אליך שתתן לך ערך מוסף, עד כדי שלא תקרא לו לראיון?!

אתה לא צריך לענות, התשובה ברורה לכולם. אני מקווה לפחות.

לפני 17 דקות, Potato כתב:

לא תמיד ראיונות עבודה מנבאים הצלחה באיתור המועמד המתאים,חודשים של הכשרה והתאמה שהולכים לפח זה המון כסף שבסופן צריך להתחיל שוב את התהליך.

נכון, אבל ראיון טוב יאתר לך מהר את המועמד הגרוע. 

אני באופן אישי שמעתי מנכ"ל סניף ישראלי של חברה גלובלית גדולה שאומר שלגבי 2 מכללות אחוזי ההתאמה זהים לבוגרי אוניברסיטה ועקומת הלמידה קצרה יותר. 

זה גם מסתדר היטב עם הניסיון הנלווה שלרוב מגיע עם בוגרי מכללה. תעשה סקר אקראי מי יודע מה זה ג'בקה, בושינג, לאגר בין מתקבלי שנה א' בהנדסת מכונות בטכניון מול מכללה. 

וציינתי במפורש, יש יותר סיכוי ליפול על מהנדס גרוע שיסיים מכללה. בהחלט. והלוואי שיעלו את הרף לסיום וכמה שיותר מהר. אבל אם אתה מחפש מצטיינים, באופי ובביצועים, לא על הנייר - תמצא אותם באוניברסיטאות ובמכללות. רק תחפש.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...