Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור עובדים בתעשיה! 14 אלף משכורת ואין קופצים על המציאה!?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

רק לא ברורה לי המסקנה שלך מזה. אולי עדיף להאריך את הלימודים ואת ההתמחות ולא לקצר אותם?

המסקנה שלי היא מה שכתבתי אתמול. צריך לנהל דיון פתוח על עתיד הרפואה. לא פה בפורום. בעולם האמיתי. 

לפני שעתיים, פינדר כתב:

לא הייתי שופט את מצב הרפואה על סמך אנקדוטות שקראת באינטרנט. להזכיר לך את הויכוחים שלך עם אנשים שלמדו היסטוריה בויקיפדיה?

כל בן אדם שיצא לי לדבר איתו בחיים שלי חווה משהו כזה. המקרים הקיצוניים כללו התעלמות של רופאי משפחה מסממנים מוקדם של סרטן. התוצאה ברורה. 

אפשר ללמוד את כל ההיסטוריה שבעולם באינטרנט. הפער היחיד הוא בביקורת עמיתים ונגישות לחומרי קריאה שלפעמים אין באינטרנט. ומימלא לא ההצעתי ללמוד רפואה באינטרנט. רק הסברתי שרופאים טועים הרבה יותר ממה שחושבים.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

לבן שלי היתה תסמונת לא שכיחה במפרק. לקח לנו זמן עד שמצאנו את הפרופסור לאורתופדית ילדים שמתמחה בתסמונת הזו. אז גם הוא התעקש לראות בעצמו את הMRI כי מבחינתו יש לו יותר נסיון בלבחון MRI של התסמונת הספציפית הזו, מאשר לרדיולוג שבוחן מאות מקרים שונים בכל יום.

האם זה מייתר את עבודת הרדיולוג בשאר 90% המקרים הלא נדירים?

לא, זה בסך הכל מחזק את מה שאני חושב בקול רם. צריך היררכיה יותר ברורה. כי כשיש משהו נדיר מימלא תחפש את אותו הפרופסור.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אני עדיין לא מבין מה אתה מציע. לקצר לימודים לרופאים? לקצר התמחויות? לשנות את התוכן?

לי ולך כלום. זה דיון לכיף. אני חושב בקול רם מה אפשר לעשות אחרת כדי למנוע מחסור.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אני מנסה לחשוב מה היה קורה אם היה נפתח פה דיון שבו אנשים שמעולם לא עבדו בהייטק, היו מציעים לפתור את המחסור בכח אדם בהייטק, בקיצור התואר במדמ"ח לשנתיים

הדיון הזה מתקיים במציאות וגם פה כל הזמן. רק לפני שבוע ראיינתי בוגר קורס של אחת מהחברות שמכשירות מהנדסים להייטק.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 13 דקות, Night Driver כתב:

ה AI יתן פיתרון שמתאים לתיקון מכונה אבל כשמדובר בבני אדם יש עוד דברים להתחשב בהם.

Ai יכול לתת לרופא את כל האפשרויות שאפשר להציע למטופל, ויחד איתו להחליט מה הטיפול הכי מתאים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרופא.

וכאן נכנס עניין המקצועיות שלו לעזור לחולה לבחור את הפיתרון האופטימלי. את זה הוא לא יכול לעשות בלי ידע נרחב וניסיון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ויכוח אינסופי וגם לא מוביל לשום מקום. אתם מנהלים אותו מפוזיציה של דיאגנוסטיקה על סמך זכרון וניסיון. ושתי הטענות ממול הן שלא כל מקרה רפואי דורש את זה מחד, ואפשר לעזור עם זה עם מיחשוב מאידך.

הזכירו את מדעי הרוח. הדבר הכי מיותר, אוטומטי וגם חסר משמעות גם במדעי הרוח זה שינון בעל פה ויכולת לזרוק תאריכים ואנקדוטות על סמך זה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

20 שנה אני בהייטק, יצא לי לעבוד עם הנדסאי אחד.

אתה מכיר חברה "מכובדת" שמעסיקה הנדסאים?

באיזה תפקיד? אני עובד בחברה מכובדת מאוד בלי תואר בכלל. הסתכלו על הניסיון והכשרון וזהו. תחום הIT.

לגבי הרופאים שהוזכרו - ברגעים אלו ממש קרובת משפחה מבוגרת שלי נמצאת בבית חולים עם נמק כש2 ראשי מחלקות מנסים להציל לה את הרגל אחרי ששלושה רופאים שונים אמרו שיש לה פריחה ונתנו לה משחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדראם יש מישהו שצריך את הלימודים המקיפים ביותר זה הרדיולוג - הוא צריך לתת תשובות לבדיקות מכל תחומינ רפואה - מאבחנת שברים ברגל דרך סרטן השד ועד פגיעות בשריר הלב. וגם גיניקולוג צריך להבין באנדוקרינולוגיה ואורתופד בנאורולוגיה - כי, בסופו של דבר, יש חפיפה בין התחומים.

@vadim6385אנחנו רחוקים מהיום בו ה-AI יחליף את הרופא, שכן ברפואה רוב המידע הוא רך מאד ונתון לפרשנויות, התאורים תלויי אישיות ותרבות (תן לישראלי, רוסי וערבי לתאר דפיקות לב. תקבל תיאורים שונים לגמרי), וכמובן ששיחה עם מטופל לגבי ההתקדמות ובטיפול במחלתו אינה מילולית טהורה, להבעות הפנים ולאינטונציה חשיבות לא פחותה, ואני עוד לא רואה את ה-AI מסתדר אתן. הרי הוא לא מסוגל לפרש את התנהגותו של נהג שכן או לא רוצה להחליף נתיב בלי לאותת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

תן לישראלי, רוסי וערבי לתאר דפיקות לב. תקבל תיאורים שונים לגמרי

שלא לדבר על מרוקאית 😉

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Night Driver כתב:

לרופא.

וכאן נכנס עניין המקצועיות שלו לעזור לחולה לבחור את הפיתרון האופטימלי. את זה הוא לא יכול לעשות בלי ידע נרחב וניסיון.

אתה סומך על זה שיש לו את הידע והניסיון הנכון ויכולת להחליט החלטה אובייקטיבית.

אני רואה את האפשרות של "נוהג 20 שנה ולא יודע לנהוג 20 שנה".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אני סומך על זה שאני מדבר עם בן אדם שיודע מה התוצאות של כל אופציה, יש מע אותי וידע לייעץ לי במה לבחור שיתאים לי הכי טוב.

זה כמו ההבדל בין להתייעץ עם חבר לבין לחפש תשובות בגוגל. אישית גם אם חיפשתי תשובות עדיין אתייעץ עם חבר שמכיר אותי כשי לקבל החלטב בין כל הממצאים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

זה כמו ההבדל בין להתייעץ עם חבר לבין לחפש תשובות בגוגל. אישית גם אם חיפשתי תשובות עדיין אתייעץ עם חבר שמכיר אותי כשי לקבל החלטב בין כל הממצאים.

אבל זה לא כמו לחפש תשובות בגוגל.

זה לקבל תשובות על סמך איבחון, בדיקות, הצלבה של אינטראקציה בין תרופות, עוד doctor things, וההסטוריה רפואית שלך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Night Driver כתב:

שלא לדבר על מרוקאית 😉

ווה ווה

אבל הדור הזה כבר נעלם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, vadim6385 כתב:

הפתרון בסוף יהיה אוטומציה.

מתישהו זה יקרה גם למתכנתים עצמם.

ואז יקרה מה שמתואר בסיפור "The Feeling of Power". הדוקטור חשב על הכל.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, borsood כתב:

ואז יקרה מה שמתואר בסיפור "The Feeling of Power". הדוקטור חשב על הכל.

לא נראה לי. מחשבים עדיין יותר זולים מאנשים, למרות שעם המחסור בשבבים שיש היום, לך תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מחשבה יצירתית ונכונות אפשר להרוויח יפה.

חבר שלי מרוויח 14 אלף ש"ח בחודש.

משכורת ממשרד הביטחון כולל קרן השתלמות והעלאה של 2 אחוז בנשכורת כל שנה

הוא מטפל בנכה צה"ל פגוע ראש, לא עבודה קלה אבל בהחלט עבודת קודש.

אין לו שום הכשרה בנושא רק רצינות ונכונות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...