Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, ברווז כתב:

המרצה השני שלי, שאותו אני למדתי להעריך מאד, כתב לי הודעה אחרי שהגשתי לו עבודה, ואני מצטט:

"המלצה שלי אליך: להמשיך מייד אחרי ההנדסאים ללימודי השלמה לתואר ראשון. 

שתי שאלות:

1. האם יש לך הגב הכלכלי והתנאים הדרושים לשבת 4 שנים ולמוד בלי שיהיה לך יותר מדי זמן לפרנסה ולעיסוקים אחרים.

2. האם אתה באמת רואה עצמך לומד מתמטיקה, פיזיקה ושאר מקצועות לרמה הנדרשת ממהנדס - וזה, קודם כל, הזיצפלייש, אבל גם עצם היכולת ללמוד מתמטיקה. היה לי פעם ויכוח ארוך עפ @יבגניפ על הטיפוסים הריאליסטיים והטיפוסים ההומניסטיים (בצורה מאוד פשטנית, כי ברור שזה טווח תכונות רחב מאוד, ויש עוד טיפוסים) עם יכולת גבוהה או פחותה ללימודים מסוגים שונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 29 דקות, עדי-אל כתב:

מדובר בבן אדם בגיל 40. השאלה כמה ואיך המצב הכלכלי שלו יכול לאפשר לו לעזוב עבודה וללכת להשקיע 4 שנים

באמת יכול להיות שאתה לא חכם מספיק 

(לא בציניות ולא להעליב)

זה לא 4 שנים זה יותר.

אני לא נכנס לכיס או למצב שלו.

מדובר בבן אדם בן 42 הוא מבין את המשמעויות יפה מאוד, אם הוא שואל פה סימן שהוא לקח בחשבון את כל הנגזרות של תואר כזה.

אני בלי קשר ממליץ על כזה תואר לא רק לתחום העבודה זה שיפור עצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה נטו לשיפור עצמי זה לא מספיק בשביל לעשות תואר.
יש מספיק קורסים ודברים שאפשר לעשות "על הדרך" שיכולים לפתח חשיבה והבנה בהמון תחומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, עדי-אל כתב:

באמת יכול להיות שאתה לא חכם מספיק 

(לא בציניות ולא להעליב)

אני הייתי ציני,מודע ליכולות שלי וגם למגבלות שלי.

אני חושב שזה נובע גם בגלל המקום לימודים.

אתה מסיים בטכניון וכל הזמן שומע "זה רק הבסיס אתה לא יודע כלום תלמד בתואר מתקדם"

ממכללות מרימים להם "אתה יודע הכל תכבוש את העולם".

ואז יוצא מצב שאני יודע יותר אבל פחות בטוח בעצמי.

@ברווזועכשו לנושא.

יש באפקה מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים,תתקשר אליהם תברר מה קורה.

תרים טלפון גם לבראודה.

מכללות עם שם סביר יחסית.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

היה לי פעם ויכוח ארוך עפ @יבגניפ על הטיפוסים הריאליסטיים והטיפוסים ההומניסטיים (

תודה שהחזרת אותי לזה. אני חוזר ואומר שזה לא קיים, כי הלוגיקה זהה לחלוטין. יש כישורים נלווים שאפשר להתווכח עליהם, כמו דמיון מינימלי או יכולת הבעה, למשל. אבל גם את זה לומדים כי כתיבה אקדמית גם במדעי הרוח אומנם מספרת סיפור, אבל אמורה להיות יבשה מספיק עדיין ולא ציורית כמו פוסט בפייסבוק או בויכוח בקארספורום. יש גם חיבה לתחומים מסוימים ועוד פרמטרים אחרים. אבל הלוגיקה זהה.

הבעיה היא ביוקרה של מקצועות שונים. יותר קל להתקבל לחוג להיסטוריה או ספרות כי יש לזה פחות ביקוש ואין בזה כסף. ולכן כל מי שיכול ללמוד מדמח יכול גם ללמוד היסטוריה אבל לא הפוך. ויש סיכוי כלשהו שגם מייצר בוגרים חלשים יותר, לפחות בתואר ראשון. וזה אומנם מאוד אנקדוטלי, אבל אני מכיר לפחות עשרה בוגרי הנדסת תוכנה שעברו ללמוד מדעי הרוח, וכלם היו by far הרבה יותר טובים מהממוצע סביבם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

אני חושב שזה נובע גם בגלל המקום לימודים.

אתה מסיים בטכניון וכל הזמן שומע "זה רק הבסיס אתה לא יודע כלום תלמד בתואר מתקדם"

ממכללות מרימים להם "אתה יודע הכל תכבוש את העולם".

בוא אני אגלה לך משהו, במכללות (ואני למדתי במכללה בינונית מינוס מבחינת השם בשוק) לא מרימים ולא עמייאת, אומרים שאתה יודע רק את הבסיס אבל בו זמנית מסבירים לך איך הכלים שנתנו לך יכולים לעזור לך להתפתח.
דוחפים לנסות להכנס למשרת סטודנט כבר בתחילת שנה שלישית לא רק בגלל הניסיון שיעזור אחרי הלימודים למצוא משרה מלאה, אלא כדי לצבור ניסיון "אמיתי", ולהבין איך לשלב אותו עם הידע התיאורטי.
יש בוגרי אוניברסיטאות שלא יודעים להפעיל סקופ אפילו.
הייתי ממליץ לך להפסיק לזלזל כל כך בבוגרי מכללות, ולהתחיל לשפוט אדם לפי היכולות שלו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נאום רגשי נחיתות? מה יהיה.....

לא זלזלזתי באף אחד,ציינתי הבדלי גישה.

בחרת להיעלב מזה,בעיה שלך :)

לדעת להפעיל סקופ זה מדד לרמה האקדמית הגבוהה?

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Potato כתב:

עוד נאום רגשי נחיתות? מה יהיה.....

לא זלזלזתי באף אחד,ציינתי הבדלי גישה.

בחרת להיעלב מזה,בעיה שלך :)

לדעת להפעיל סקופ זה מדד לרמה האקדמית הגבוהה?

שמח שאני יצאתי ממכלל בינונית עם גישה שאני יכול להצליח ולא מאוניברסיטה מובילה עם גישה של "וואי אני לא יודע כלום מה יהיה איתי".
באלקטרוניקה - כן, סקופ זה משהו דיי שימושי אפשר להגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יובל .מ. כתב:

שמח שאני יצאתי ממכלל בינונית עם גישה שאני יכול להצליח ולא מאוניברסיטה מובילה עם גישה של "וואי אני לא יודע כלום מה יהיה איתי".

עיוותת לגמרי את מה שרשמתי.

זה גם מלמדים במכללות? ;)

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

אולי כולם יוצאים חכמים ואני יצאתי אהבל,או שפשוט נתקלתי בבעיות מסובכות והבנתי מוקדם מידי שאני לא כזה חכם, who knows

צורת החשיבה שלך שונה לחלוטין ולכן אתה צריך לדעת להתנהל בפירוק הבעיה לגורמים, לחפש מאיפה לתקוף אותה ואיזה פתרונות יש לך כבר ביד.

אולי לצייר את הבעיה על דף ולהסתכל עליה או בכלל להקליט את הבעיה ולשמוע עוד פעם ועוד פעם חוזר חלילה את הבעיה. יכול להביא לך את הפתרון.

עצם זה שהגעת למצב שאתה יודע שיש לך בעיה, בעצם עשית כבר דרך מאוד ארוכה שאחרים בכלל לא היו יודעים להשים לב אליה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

מצב תקין לחלוטין, אפילו יש לזה שם:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning–Kruger_effect

https://he.wikipedia.org/wiki/אפקט_דאנינג-קרוגר

ובאופן משעשע הבטחון וה״ידע״ שלך לגבי איך תעשיית הנדסת המכונות מתנהלת, משייך אותך בדיוק בצד השני של הסקאלה.

עריכה אחרונה על ידי method
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, מרק10 כתב:

בכדי להיות מהנדס מכונות טוב צריך לרדת לפס הייצור וגם לנוסע למפעלים המייצרים עבורו חלקים בכדי ללמוד את יכולות המפעל וכיצד הדברים מיוצרים.

etmשהייתה בחולון, מקדחים ותפסניות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, method כתב:

ובאופן משעשע הבטחון וה״ידע״ שלך לגבי איך תעשיית הנדסת המכונות מתנהלת, משייך אותך בדיוק בצד השני של הסקאלה.

אתה משליך חוויה סובייקטיבית ומנסה להציג אותה השגויה לאמת כלשהי.

אין אמת,אחד רואה ככה ואחד אחרת.

זו החוויה שלי,מותר לה להיות שלילית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, boy23 כתב:

שמע אני באמת רואה שאתה דן וחושב על זה המון! כבר מעל שנה שאתה אומר - אולי הנדסה?

אז ההמלצה שלי אליך לך על זה!! (תעזוב את ההנדסאי ותתחיל הנדסה).

לפני 15 שעות, עדי-אל כתב:

מדובר בבן אדם בגיל 40. השאלה כמה ואיך המצב הכלכלי שלו יכול לאפשר לו לעזוב עבודה וללכת להשקיע 4 שנים

להשקיע 4 שנים, אפשרי. רק בלימודי ערב... אני חייב גם להתפרנס ממשהו. 

ואני לא ילדון שאין לו משכנתא, משפחה וכולי.

לפני 15 שעות, sperial כתב:

שתי שאלות:

1. האם יש לך הגב הכלכלי והתנאים הדרושים לשבת 4 שנים ולמוד בלי שיהיה לך יותר מדי זמן לפרנסה ולעיסוקים אחרים.

לא. אני הלכתי ללמוד כדי לקבל איזה שהוא גב כלכלי...

לפני 15 שעות, sperial כתב:

2. האם אתה באמת רואה עצמך לומד מתמטיקה, פיזיקה ושאר מקצועות לרמה הנדרשת ממהנדס - וזה, קודם כל, הזיצפלייש, אבל גם עצם היכולת ללמוד מתמטיקה. היה לי פעם ויכוח ארוך עפ @יבגניפ על הטיפוסים הריאליסטיים והטיפוסים ההומניסטיים (בצורה מאוד פשטנית, כי ברור שזה טווח תכונות רחב מאוד, ויש עוד טיפוסים) עם יכולת גבוהה או פחותה ללימודים מסוגים שונים.

התשובה הקצרה היא כן. 

אני שוקל יותר ויותר בחיוב לעזוב את עתיד בכל מקרה ומצב. 

השאלה עכשיו היא, האם אני אוכל למצוא מסגרת שבה אוכל ללמוד לתואר BSC בערב, או להמשיך (או להתחיל מאפס) הנדסאי במקום אחר. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...