Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בדיקות זה באמת עבודה משעממת.

למה אתה מתכוון בתשתיות?

זה תחום שמתחיל במעבר כבלים וצינורות ונגמר במערכות אלקטרומכאניות די מורכבות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.6.2021 בשעה 09:45, דניאל1983 כתב:

למדתי הנדסת חשמל בבראודה, לקבל פטור מקורסים בגלל תעודת הנדסאי זה כמעט בלתי אפשרי... 

הם דורשים שבשנה הראשונה יהיה לך ממוצע וציונים מעל רף מסוים (לא זוכר בדיוק), אצלינו מתוך כול המחזור רק שני אנשים הצליחו לקבל, והם היו גאונים.

זה מתרחש בגלל שבשנה הראשונה יש כמה קורסים מסננים שלקבל בהם ציון עובר מאוד מאוד קשה.

למשל בפיזיקה 1מ עוברים את הבחינה, בקורס ראשון, בערך 20%, הרוב עושים את הקורס מספר פעמים ועדיין יש הרבה שלא מצליחים לקבל ציון עובר שהוא 45.

סתם מתוך סקרנות, מתי למדת?

אני גם בוגר חשמל מבראודה, ועשיתי מסלול "השלמה" מהנדסאי למהנדס. זה היה בשנים 2005-2007, קיבלתי פתור של ~24 נקודות זכות, והייתי חייב להשלים את התואר תוך 3 שנים. מסלול אינטנסיבי מאוד אבל הפטור הראשוני לא היה מותנה בממוצע ציונים כלשהו. כן דרשו שהקורסים מההנדסאי עליהם נותנים פטור יהיו עם ציון סביר. הפטור גם כלל קורסים כלליים וקורסי ספורט.

אני מבין ממך שהמסלול הזה לא קיים יותר? דברים השתנו?

אגב, בפיזיקה 1מ, אצל אלי רז, הוצאתי 97 😇

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Igalz כתב:

אני גם בוגר חשמל מבראודה, ועשיתי מסלול "השלמה" מהנדסאי למהנדס. זה היה בשנים 2005-2007, קיבלתי פתור של ~24 נקודות זכות, והייתי חייב להשלים את התואר תוך 3 שנים. מסלול אינטנסיבי מאוד אבל הפתור הראשוני לא היה מותנה בממוצא ציונים כלשהו. כן דרשו שהקורסים מההנדסאי עליהם נותנים פתור יהיו עם ציון סביר. הפתור גם כלל קורסים כלליים וקורסי ספורט.

מחבר שלמד הנדסאי והיום "משלים" למהנדס חשמל בבראודה

צריך ממוצע מאוד גבוה בשביל ל"זכות" בפטורים האלה בקורסים כמו חדוא מ', פיסיקה וכאלה

והפטורים האלו ניתנים על הקורסים הכי קלים כמו מערכות ספרתיות,מלמ ועוד קורסים שמעלים מאוד את הממוצע ככה שגם אם

היה לי הנדסאי לא הייתי לוקח את הפטורים האלה.

לפותח האשכול,

צר לי להגיד לך את זה אבל אתה לא "תשלים" למהנדס ובטח שלא בבראודה/טכניון/אפקה וכאלה.

אנשים פשוט לא תופסים את כמות הזמן והמשאבים שצריך להשקיע על מנת להוציא תעודה כזאת.

מישהו פה בכלל כתב על המתמטיקה של השנה ראשונה "סך הכל צריך להציב מספרים בנוסחאות" - אין לי איך להגיב לזה באמת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

בדיקות זה באמת עבודה משעממת.

למה אתה מתכוון בתשתיות?

זה תחום שמתחיל במעבר כבלים וצינורות ונגמר במערכות אלקטרומכאניות די מורכבות.

תשתיות הכוונה היא לתשתיות מבנים (ככה בכל אופן מתייחסים לזה ברוב המשרות) לטעמי זו עבודה משעממת לאללה ברמה הרעיונית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שכל אחד ומה שהוא אוהב וטוב בו. 

דיברתי עם חבריקו מהלימודים, הוא עובד בסוג של מחקר ופיתוח- מקבל בעיות טכניות שצריך למצוא להם פתרון כדי שהדברים יעבדו. 

זו למשל משרת חלומות מבחינתי. כמות היצירתיות והמחשבה שצריך עבורה מתאימה לי בדיוק. 

הוא התחיל לתאר לי בעייה מסויימת שקיבל לפתור- היה צריך לעשות פוליש למוט פלסטי בקוטר קטן. 

התחיל לתאר לי את מה שהוא בנה (בגדול- מאזנת 3 גלגלות כמו של מחרטות עץ למוטות ארוכים), וב-5 שניות הראשונות בערך עלתה לי בראש המחשבה- למה לא פשוט להדפיס (3D) קולט? הכי פשוט. לא קטעתי אותו באמצע הדיבור, מהנימוס... 

הבחור נלחם עם זה שבועיים, סיבך את העניינים עם הוספת רצועה, הדפסת רצועה כי אין להשיג בארץ וכדומה.

עד שיום אחד הוא היה צריך לעשות משהו על CNC, פירק את הכרסום כדי להחליף, ראה את הקולט... והדפיס קולט שפתר לו את כל הבעיות. :wink:

נראה לי שנועדתי למקצוע הזה :lol:

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Igalz כתב:

אני גם בוגר חשמל מבראודה, ועשיתי מסלול "השלמה" מהנדסאי למהנדס. זה היה בשנים 2005-2007, קיבלתי פתור של ~24 נקודות זכות, והייתי חייב להשלים את התואר תוך 3 שנים. מסלול אינטנסיבי מאוד אבל הפטור הראשוני לא היה מותנה בממוצע ציונים כלשהו. כן דרשו שהקורסים מההנדסאי עליהם נותנים פטור יהיו עם ציון סביר. הפטור גם כלל קורסים כלליים וקורסי ספורט.

למדתי בין 2009-2013, כאשר התחלתי ללמוד הם לא רצו בכלל לדבר על פטור עד סיום שנה ראשונה. התנאים היו לא הגיונים.

אני גם זוכר שבפטור נכללו הרבה קורסי ליבה כמו אלקטרוניקה ספרתית, תקבילית כולל כול המעבדות, ועוד כמה קורסים די חשובים.

קיבלתי בפיזיקה 1מ, מועד ב, אצל גורג ברגר 46! את הבחינה עברו פחות מ10%

אחרי שראיתי את הציון הייתי הבן אדם הכי מאושר בעולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Ooga כתב:

אתה עדיין במכללת עתיד ברווז?

חיובי, לפחות לבינתיים. 

המרצה כל כך גרוע (בלגאן שלם, ואך ורק איתו) שאני שוקל לפרוש מעתיד ולהתחיל מחדש את שנה א בבראודה, וכפרה על הכסף שכבר שולם. 

נראה מה יהיה הציון במה"ט ואחליט.

לפני 20 שעות, Potato כתב:

או שאתה צריך להתחיל לחפש דבק מיוחד ולנסות אותו

יש לי גם הכשרה בכימיה! זה לא כ-ז-ה משעמם! :LOL:

אבל, כתשובה רצינית אציין שכל אימת שניתן להשתמש בחיבור קשיח ולא על בסיס דבק, במידה והדבר לא מייצר יותר מדי סיבוך ועומס, אעדיף חיבור ישיר וקשיח על פני שימוש בכימיקלים ודבקים. 

וכן אני יודע שהדבקים שקיימים היום הם פראיים לחלוטין מבחינת היכולת הדבקה שלהם. אבל יש לי דיעות קדומות :LOL:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ברווז כתב:

חיובי, לפחות לבינתיים. 

המרצה כל כך גרוע (בלגאן שלם, ואך ורק איתו) שאני שוקל לפרוש מעתיד ולהתחיל מחדש את שנה א בבראודה, וכפרה על הכסף שכבר שולם. 

נראה מה יהיה הציון במה"ט ואחליט.

יש לי גם הכשרה בכימיה! זה לא כ-ז-ה משעמם! :LOL:

אבל, כתשובה רצינית אציין שכל אימת שניתן להשתמש בחיבור קשיח ולא על בסיס דבק, במידה והדבר לא מייצר יותר מדי סיבוך ועומס, אעדיף חיבור ישיר וקשיח על פני שימוש בכימיקלים ודבקים. 

וכן אני יודע שהדבקים שקיימים היום הם פראיים לחלוטין מבחינת היכולת הדבקה שלהם. אבל יש לי דיעות קדומות :LOL:

אז תעשה כבר הנדסה וזהו לא עדיף?

אמרת שאתה לא יכול מהנדס מאיזו סיבה?

התנאי קבלה שם מאוד נוחים 550 ו75 ב4 מתמטיקה זה לדעתי מאוד מעשי.

ומה הכוונה המרצה שם גרוע?

לכל מקצוע יש כמה מרצים.

אם אחד לא לטעמך במקצוע ספציפי פשוט קח אחד אחר. 

היום בכלל אחרי הקןרונה הכל מוקלט, יש סטודנטים שאפילו לא מגיעים לקמפוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

חיובי, לפחות לבינתיים. 

תנחומי.

יש להם יכולת בלתי מוסברת להעביר קורסים שלמים בלי ללמד אותך שום דבר. הנדסאי תסיים שם תוך יותר זמן ממה שלוקח לסיים תואר שני בהנדסה..

המבחנים של מהט הם מבחנים שמספיק שבועיים של למידה עצמית לקראתם, ולא שניים-שלושה סמסטרים, וגם אז חצי נכשלים אצלם, הזוי.

אשכרה המקום היחיד שבו אתה יכול לצאת מהרצאה עם פחות ידע ממה שנכנסת אליה. כי גם במה שידעת יעשו לך בלאגן.

לפני שעה, boy23 כתב:

חד משמעית לא, לפחות לא בגיל שלו.

הקשר בין הנדסאי (לפחות בעתיד) למהנדס הוא אפס. אז אין להסיק מהיכולת להיות סטודנט בסדר שם, לבכלל להבין משהו בקורסים בהנדסה. זה גם ידרוש הרבה הרבה יותר משאבי זמן..

בתכלס כל עוד אתה בעתיד, צא מנקודת הנחה שאתה שם בשביל התעודה, ולא בשביל ללמוד (כי ללמוד שם.. אתה לא תלמד). אם זה מקובל עליך, תמשיך. אם לא, תעבור. אבל צפה לרמת קושי קצת גבוהה יותר בבראודה.

מה לגבי הנדסאים בטכניון אגב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, boy23 כתב:

אמרת שאתה לא יכול מהנדס מאיזו סיבה?

התנאי קבלה שם מאוד נוחים 550 ו75 ב4 מתמטיקה זה לדעתי מאוד מעשי.

כדי לעמוד בתנאים המעשיים האלו, אני צריך לעשות (שוב) פסיכומטרי (כבר לא בתוקף) ולבדוק בכמה יח' מתמטיקה יש לי כמה. אה, ומכינה של שנה.

אני כמעט בן 42 ולא איזה ילדון אחרי צבא...

לפני שעתיים, boy23 כתב:

ומה הכוונה המרצה שם גרוע?

לכל מקצוע יש כמה מרצים.

כן רק שלא מוכנים להחליף את הגרוע עם אחד אחר מאיזו שהיא סיבה. 

מה הכוונה ב"מרצה גרוע"? 

לא הבנת את החומר כי המרצה לא הסביר אותו כמו שצריך. אז אתה שואל, ומקבל בדיוק את אותו ההסבר שגם קודם לא הובן (באותו הניסוח בדיוק), אז עדיין לא הבנת, והמרצה מתעצבן עליך שלא הבנת.

נשמע הגיוני? מקווה שלא. אבל זה המצב...כל מי שלומד איתו (כיתות נוספות, לא רק שלנו) לוקח מורים פרטיים ובלגאן שלם.

לפני שעתיים, boy23 כתב:

אם אחד לא לטעמך במקצוע ספציפי פשוט קח אחד אחר. 

???

לפני שעתיים, boy23 כתב:

היום בכלל אחרי הקןרונה הכל מוקלט, יש סטודנטים שאפילו לא מגיעים לקמפוס.

הלוואי...

לפני 52 דקות, Ooga כתב:

אשכרה המקום היחיד שבו אתה יכול לצאת מהרצאה עם פחות ידע ממה שנכנסת אליה. כי גם במה שידעת יעשו לך בלאגן.

אני נאלץ להסכים אתך בנקודה הזו- יש כמה דברים שאני יודע בוודאות, מניסיון מעשי, שהמידע שהועבר לי עליהם היה שונה ממה שאני יודע שהוא הנכון.

לפני 52 דקות, Ooga כתב:

בתכלס כל עוד אתה בעתיד, צא מנקודת הנחה שאתה שם בשביל התעודה, ולא בשביל ללמוד (כי ללמוד שם.. אתה לא תלמד). אם זה מקובל עליך, תמשיך. אם לא, תעבור. אבל צפה לרמת קושי קצת גבוהה יותר בבראודה.

מה לגבי הנדסאים בטכניון אגב?

ברמת העיקרון, התחלתי שם בשביל התעודה.

מעשית? אני אוהב את זה. אני רוצה ללמוד את זה יותר לעומק כדי לדעת. גם עבורי אישית (תחביבי העיקרי הוא לבנות דברים:lol:) וגם במישור המקצועי. 

ברור לי לחלוטין!!! שבבראודה הרמה אחרת לגמרי. אבל לבראודה לא אגיע כי תנאי סף וכאלה. לאורט ביאליק כן אוכל להגיע ולהתחיל ללמוד (תנאי סף זהים לאלו של עתיד).

בטכניון לא ביררתי כי אני מדמיין לעצמי מה הרמה שם ולא מעוניין להתייאש ולהיכשל עוד לפני שהתחלתי בכלל :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אמרת שאתה חושה על מהנדס אז אני המשכתי והמלצתי..

כל הקטע באקדמיה שאתה בונה לעצמך את המערכת. אין נוכחות חובה וכל אחד יכול להגיע או לא הגיע לפי בחירתו.

זה אומר לדוגמא בהרצאה של חדוא יש 4-5 הרצאות של כמה מרצים שונים ואתה בוחר למי ללכת (ואם ממש באלך אז ללכת לכמה למרות שזה בזבוז זמן אטומי) כנל לכל ההרצאות/תרגולים/מעבדות

אם התנאי קבלה האלה קצת מקשים עליך אז תואר בהנדסה פחות מתאים.

לגבי הנדסאי לא מכיר לא רוצה לייעץ.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...