Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מהנדס מתחיל יתחיל ב 55-60 שקל שעה ויתקדם די מהר. הנדסאי עם ניסיון בעבודת ידיים יתחיל בסביבות 45-50 (ואחד שמהצבא למד הנדסאי ולא עבד יתחיל ב 35-40).

בן 50 עם ניסיון חיים ועבודה טכנית שסיים הנדסה שווה יותר מה 55-60 האלה אבל יציעו לו 45-50.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Potato כתב:

הבילאומיות שלה לא שווה יותר מידי...אתה נבחן במבחן התמת ומקבל איזה נייר שלהם.

אפרט:

התעודת הנדסאי שלך מורכבת מ-X קורסים.

אין לי מושג כמה,נניח 20.

אם אתה עושה הנדאי בבראודה,מתוך ה20 יכירו לך ב5 להשלמות לתואר מהנדס(בבראודה).

אם אתה עושה הנדסאי במכללת עתיד,מתוך ה20 קורסים האלה יכירו לך ב0 לתואר מהנדס.

למדתי הנדסת חשמל בבראודה, לקבל פטור מקורסים בגלל תעודת הנדסאי זה כמעט בלתי אפשרי... 

הם דורשים שבשנה הראשונה יהיה לך ממוצע וציונים מעל רף מסוים (לא זוכר בדיוק), אצלינו מתוך כול המחזור רק שני אנשים הצליחו לקבל, והם היו גאונים.

זה מתרחש בגלל שבשנה הראשונה יש כמה קורסים מסננים שלקבל בהם ציון עובר מאוד מאוד קשה.

למשל בפיזיקה 1מ עוברים את הבחינה, בקורס ראשון, בערך 20%, הרוב עושים את הקורס מספר פעמים ועדיין יש הרבה שלא מצליחים לקבל ציון עובר שהוא 45.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Night Driver כתב:

מהנדס מתחיל יתחיל ב 55-60 שקל שעה ויתקדם די מהר.

משכורת של סטודנטים.

בוגרים מתחילים מאיזור ה70-75 לשעה.

תעדכן את המשכורות אצלך ;)

לפני 23 שעות, method כתב:

😂

כן זה דיי עלוב ביחס לחברים מתוכנה....

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

כן זה דיי עלוב ביחס לחברים מתוכנה....

למען הסר ספק, לא צחקתי על גובה השכר- חלילה. די בכיוון ההפוך...

זה היה צחוק של ״ 😂 טוב אחי...״

עריכה אחרונה על ידי method
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, method כתב:

למען הסר ספק, לא צחקתי על גובה השכר- חלילה. די בכיוון ההפוך...

זה היה צחוק של ״ 😂 טוב אחי...״

לא הבנתי.

תשמע,אני יודע שלבוגרים מכל מיני מכללות סוג ד כמו עזריאל בירושלים וסמי שמעון משלמים 7-9 בכל מיני מפעלים שמוכנים להעסיק אותם.

אבל טכניון-בש-תא-בראודה-אפקה זה המשכורות בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה, אך זו לא המציאות שאני* מכיר- וזה עוד לפני שמדברים על התפקיד של אותו הג'וניור...

*או הרוב שאני מכיר או עבדתי איתו

אבל זה בסדר, אני לא מתכוון להתדיין בנושא.

חזרה לנושא השרשור- בהצלחה יא ברווז, חיכיתי שתתקשר אך אני רואה שהסתדרת בסוף 👍

בנימה אישית, אם הייתי גר בחיפה והייתי חושב על הנדסאי- אז רק טכניון.

עריכה אחרונה על ידי method
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, method כתב:

אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה, אך זו לא המציאות שאני* מכיר- וזה עוד לפני שמדברים על התפקיד של אותו הג'וניור...

*או כל מי שאני מכיר או עבדתי איתו

אבל זה בסדר, אני לא מתכוון להתדיין בנושא.

בלי קשר לטבלאות שכר שיש בשפע,סקרים בפייסבוק וכל החברים שלי שעובדים ולמדו מכונות.

לפני 9 דקות, method כתב:

חזרה לנושא השרשור- בהצלחה יא ברווז, חיכיתי שתתקשר אך אני רואה שהסתדרת בסוף 👍

בנימה אישית, אם הייתי גר בחיפה והייתי חושב על הנדסאי- אז רק טכניון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

בוגרים מתחילים מאיזור ה70-75 לשעה.

תעדכן את המשכורות אצלך ;)

הם מבקשים הרבה פחות.

אחרי שנה פלוס או ניסיון בעבודה במקצוע כסטודנט השכר עולה כמובן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Night Driver כתב:

הם מבקשים הרבה פחות.

אחרי שנה פלוס או ניסיון בעבודה במקצוע כסטודנט השכר עולה כמובן.

מפגרים,ואתה נצלן....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בוגרי המכללות עפים על עצמם ומבקשים שכר התחלתי דומה למה שציינת למרות שהכישורים שלהם שואפים לאפס 

אני משלם לאנשים לפי השווי ולא לפי התעודות. יש לי הנדסאי צעיר מאוד שמקבל שכר יותר גבוה ממה שציינת עם רכב מגולם כי הוא שווה את זה (ולא כי הוא ביקש שכר כזה) והיו לי מהנדסים שקיבלו פחות כי התרומה שלהם היתה בהתאם.

בשורה התחתונה אני לא מחזיק אף אחד בכוח ואף אחד לא נמצא אצלי בעל כרחו אלא כי זה מתאים לשני הצדדים.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Potato כתב:

לא הבנתי.

תשמע,אני יודע שלבוגרים מכל מיני מכללות סוג ד כמו עזריאל בירושלים וסמי שמעון משלמים 7-9 בכל מיני מפעלים שמוכנים להעסיק אותם.

אבל טכניון-בש-תא-בראודה-אפקה זה המשכורות בערך.

שמע אני באמת לא יודע מאיפה הנתונים האלה,
אני מכיר כמה חברה מהמחזור האחרון של אפקה בהנדסת מכונות, היחיד מהם שמצא עבודה סבירה בתחום הוא אחד שעבד שנתיים במשרת סטודנט של מהנדס מכונות, הוא מרוויח 13 ברוטו.
כל השאר לא מצאו עבודה בכלל או מצאו עבודה שהיא לא בדיוק מהנדס מכונות שמרווחים לא יותר מ10-12 ברוטו.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם, אתרום את השנקל שלי...

נתחיל מזה שעם כל הכבוד, אפקה ובראודה לא עומדים באותה שורה עם המוסדות האחרים ברשימה הזאת, כך שהגיוני שיתקשו למצוא עבודות טובות או להשיג את אותן משכורות, לפחות בשלב ההתחלתי. שימו לב שאני לא מדבר על רמת ההוראה - זו כנראה טובה יותר במכללות אלו עבור העולם האמיתי.

לגבי בוגרי האוניברסיטאות - לפחות כשאני סיימתי את לימודיי לפני עשור, השכר לבוגר טרי (מסקר בלתי מייצג בין חבריי) היה בטווח שבין 11 ל-14 אש"ח לחודש. הייתי מצפה שבזמן שעבר מאז זה יעלה טיפה אבל לא בהרבה. כלומר, כ-70 ש"ח לשעה בממוצע נשמע לי הגיוני. לא אופתע אם עבור בוגר אפקה או בראודה זה ב-15 ש"ח פחות, אבל מה לעשות שחובת ההוכחה עליו.

לגבי בוגרי סמי שמעון וכד'.. ברוב המקומות, לעבודות הרציניות, לא יזמנו אותם בכלל לרעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, A_lex כתב:

ברשותכם, אתרום את השנקל שלי...

נתחיל מזה שעם כל הכבוד, אפקה ובראודה לא עומדים באותה שורה עם המוסדות האחרים ברשימה הזאת, כך שהגיוני שיתקשו למצוא עבודות טובות או להשיג את אותן משכורות, לפחות בשלב ההתחלתי. שימו לב שאני לא מדבר על רמת ההוראה - זו כנראה טובה יותר במכללות אלו עבור העולם האמיתי.

אולי הגזמתי עם אפקה, אבל את הבוגרים של בראודה לוקחים לרוב המקומות-אלביטרפאל שאלה ה-מעסיקות של מהנדסי מכונות,ישקר באיזור וגם בחברת מכשור רפואי שעבדתי בה היו לא מעט משם.

אני לא מגן עליהם,אין לי שום אינטרס ולא למדתי במכללה.

לפני 24 דקות, A_lex כתב:

לגבי בוגרי האוניברסיטאות - לפחות כשאני סיימתי את לימודיי לפני עשור, השכר לבוגר טרי (מסקר בלתי מייצג בין חבריי) היה בטווח שבין 11 ל-14 אש"ח לחודש. הייתי מצפה שבזמן שעבר מאז זה יעלה

טיפה⁨ אבל לא בהרבה. כלומר, כ-70 ש"ח לשעה בממוצע נשמע לי הגיוני.

ממה שאני מכיר הוא עלה לאיזור ה13-16.

לתפקידי תכנון ופיתוח מתחילים.

הכי הרבה שהציעו לי זה 16.5 אבל העבודה הייתה משעממת למות אז ויתרתי.

הכי קצת זה 10.5 במפעל,לשם לא הלכתי בגלל שכר,תנאים וכו׳.

לפני 24 דקות, A_lex כתב:

לא אופתע אם עבור בוגר אפקה או בראודה זה ב-15 ש"ח פחות, אבל מה לעשות שחובת ההוכחה עליו.

לגבי בוגרי סמי שמעון וכד'.. ברוב המקומות, לעבודות הרציניות, לא יזמנו אותם בכלל לרעיון.

לדבר בשכר שעתי מאוד לא נפוץ,כולם מקבלים גלובלי.

לפני 22 שעות, Night Driver כתב:

דווקא בוגרי המכללות עפים על עצמם ומבקשים שכר התחלתי דומה למה שציינת למרות שהכישורים שלהם שואפים לאפס 

הייתי בראיון עבודה במקום שלכאורה מעניין אבל המשרה משעממת,לא רציתי ללכת לעבוד שם גם ככה אז כששאלו ציפיות שכר אמרתי 22-23.

קיבלתי מהם הצעה נגדית לא רעה,אבל בחרתי ללכת למקום אחר 

לפני 22 שעות, Night Driver כתב:

בשורה התחתונה אני לא מחזיק אף אחד בכוח ואף אחד לא נמצא אצלי בעל כרחו אלא כי זה מתאים לשני הצדדים.

בכוח לא,עדיין ניצול זה ניצול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומנם לא בוגר טרי, אבל השכר למהנדסים מתחילים בישקר ורפאל יהיה בין 11250 לבין 13000 ל״בסיס ללא שעות נוספות״ (עבדתי בישקר, חברים שלי עבדו ברפאל ובמקומות כאלו ואחרים...)

היום אני עובד במקום אחר יותר קרוב לאיזור המרכז, עובדים איתי גם בוגרי בן גוריון טריים, השכר ההתחלתי שהם מכירים הוא סביב ה12-13 ברוטו כממוצע (בין החברים שלהם, לפחות זה מה שאמרו לי כשדיברנו על הנושא).

אבל זה באמת לא העניין, השכר ההתחלתי לא באמת כזה מעניין, החוכמה זה למצוא משרה טובה, שתוכל להתפתח בה מהר וללמוד כמה שיותר, אחרי 5 שנים תוכל להיות על איזור ה20 ברוטו יחסית בקלות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...